• Tokyo: obilazak carske palate

    City Tour je prva stvar koju uradim kada negde odem. Da imam orijentaciju i sta je sta. Posle se vratim sam da detaljnije obidjem.

    Ta tura mi je bila kao da sam goste odveo na turu po Beogradu. I tamo bih sigurno nesto novo naucio od vodica sto nisam znao.

    Pazi ove dve lujke, "Lonely Planet/Google" tip turista: nisu htele da plate turu pa krenule same. Sad ce one da obidju grad sa vise stanovnika nego cela Kanada, za dan-dva. Prvo su krenule na "Obilazak carske palate". Njihov Lonely Planet ih doveo na livadu a one ocekuju palatu, onako, da stoji, upadljivo i vidljivo kao Taj-Mahal..



    Pa sele da ponovo procitaju. Da nisu sa pogresne strane? Nemoguce, palata je palata, mora da su nesto pogresno shvatile. Tako im prodje pola dana, okrecu mape naopako, levo, desno, palate nigde. Posle, na rostiljima kada se vrate, pitaju ih "Pa kako je bio Tokio?". One pogledaju u stranu i pocnu da lazu..."Pa sta da ti kaaaazem, veeeeliki je to grad....".

    Da su uplatile turu, oni bi im rekli da ce se zadrzati 10 minuta, palata se ne vidi, niti se naslucuje uopste gde je.

    Otvoricu novi topik "Tokyo : City Tour" pa cu staviti slike i detalje sa cele te ture koju sam ti preporucio.
    This article was originally published in forum thread: Japan, prvi put started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post