• Japan: bolnicka hrana

    Bolnica Toyota Kosei, bolnicka hrana. Dva dorucka, rucka i vecere. Hrana se do pacijenata dovozi ovim toplim kolicima



    Hrana nije losa, nije ni bljutava. Japanska raznovrsnost i svega po malo. Ne bi mogla da prodje kao restoranska ali bi mogla da prodje kao ona sto se servira po avionima.


    Dorucak 1:

    Pirinac, miso supa, riblji filet bez kostiju, zeleni caj, salata, mleko. Ove zelene bobice nisu grozdje, nesto je drugo, mozda i grozdje usecereno.



    Dorucak 2:

    Pirinac, miso supa sa povrcem, ribice sa rostilja (jedu se cele), zeleni caj, salata od kiselog povrca, "nori" alge, mleko.





    Rucak 1:

    Pirinac, sumsko povrce, bareno, riblji filet bez kostiju sa spanacem, zeleni caj, kisela salata od povrca, pola kao supa, kriska narandze.



    Rucak 2:

    Pirinac, blitva, tanko secena svinjetina sa rezancima, zeleni caj, ren. Kompot za dezert.



    Vecera 1:

    Corba od povrca, crne alge, koren (ne secam se kako se zove), zeleni caj, przeni tofu sa miso pasta straftom.



    Vecera 2:

    Pirinac, miso supa, zelatinsko povrce na kineski nacin, gyoza dumplings, zeleni caj. Sa desna su salata kisela i sos za gyozu.



    Svaki obrok ima tacno koliko kalorija ima, uvek je dizajnirano da ne predje 2,100 kcal dnevno.

    Kasika i viljuska su bili samo za mene, znali su da mi je desna ruka onesposobljena i da ne mogu da koristim stapice. Svaka im cast, od stotina pacijenata i na to su za mene obratili paznju.
    This article was originally published in forum thread: Sta je bilo za klopu? started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post