• Japan: dodji mi na kafu, na ulicnu klupu

    Od kada je postalo toplije, ove dve bakute vidjam ujutro u 8:30 kako sede na klupi i piju nesto (caj ili kafu) iz solja koje idu sa njihovim termosima. Svaka sebi donela svoje.



    To je to: niti ko koga poziva u kucu niti ko kome ide u kucu. Nema nista od onoga "dodji mi na kafu" ili taman posla, da neko dolazi kad mu se cefne, kao kod nas.
    Da se druze, to se radi ovako, na javnom mestu (parku) ili restoranu. Niko nikoga ne gusi svojim prisustvom, niko nikoga ne ceka kada ce vec jednom da ode, niko ni za kim ne cisti i ne pere.



    Necuveno je da komsinice idu jedna kod druge. Ne da se ne vole i ne postuju nego je stran princip da neko nekome ulazi u kucu, u licni prostor. Da li je neophodno da susedi znaju moju zbirku DVD, knjiga, fotografije na mom zidu, miris u mojoj kuhinji, moju licnu situaciju? Nije.

    This article was originally published in forum thread: Kako se to radi kod nas na Istoku - zanimljivosti started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Dominikanska Republika: raj Kariba

    Nova lokacija,naredne 2 nedelje - Dominikanska Republika ili, kraće, Dominikana.
    Tu, u blizini , na Karibima, ima i jedno manje ostrvo/država

    onnut Yesterday, 17:34 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post