• Ucenje japanskog jezika, 2

    Jos jedna knjiga, prakticno, udzbenik, koja mi nije pomogla: Self Study Kana Book (kana obuhvata katakanu i hiraganu, fonetska pisma u upotrebi u Japanu).



    Moze onaj koji je kupio knjigu sam da vezba ali to ne ide bez instruktora. Koliko god da sam se trudio sam, vrlo malo sam naucio. U stvari, nauci se dok se ide kroz nju ali se za 2 sata zaboravi. Cak i kada se zivi u Japanu (bez supruznika japanske nacionalnosti).



    Katakana je za strane reci, kao MacDonalds, TV, radio, PC.

    Hiragana (fonetsko pismo, kao nase "po Vuku") je za jednostavne stvari, za decu. Jelovnici u restoranima gde dolaze porodice sa decom imaju transkript kanji na hiraganu, za decu. To deca nauce pre 5-te godine zivota.

    Malo politike: kada je DPJ (Democratic Party of Japan) najzad osvojila vlast (2009. i bila na vlasti manje od dve godine) posle 50 godina vladavine LDP (Liberal Democratic Party) jedan od njihovih trikova je bio da imena kandidata pisu hiraganom, ne kanji. Od 60 miliona zaposlenih u Japanu ima nekih 3 miliona (rade "na odredjeno", sa malom plato) losih djaka koji nisu jaki u kanji. Oni su glasali za kandidate cija imena (napisana hiraganom) su mogli da procitaju. Kao deca.

    Bice jos dva posta o promasajima oko ucenja japanskog pa onda kako japanski stvarno moze da se nauci. Please stay tuned.
    This article was originally published in forum thread: Ucenje japanskog jezika started by Genki_des View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Dominikanska Republika: raj Kariba

    Nova lokacija,naredne 2 nedelje - Dominikanska Republika ili, kraće, Dominikana.
    Tu, u blizini , na Karibima, ima i jedno manje ostrvo/država

    onnut Yesterday, 17:34 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post