• Foto za danas : Tsu, Mie Prefecture

    Tsu, grad velicine Nisa, prestonica Mie prefecture. Ima najkrace ime od svih mesta u Japanu, samo jedan kanji, "津".

    Ime znaci "luka", otuda i naziv za tsunami, "more u luci". Ime bivseg ambasodora Japana u Srbiji, bilo je Tsunozaki, znaci "selo u luci". Zeleznicka stanica



    Siroke ulice, nema neke lepote, kao i svugde u Japanu gradjevine su nove, ruse se i grade ponovo jer konstrukcije su predvidjene da izdrze toliko i toliko potresa.



    U Univerzitetskoj bolnici, Mie Prefecture University Hospital, moj prijatelj, doktor, presadjuje jetru. Mesto uopste nije naivno, kao ni cela Mie Prefecture (tu je Ise Jingu, najvazniji Shinto hram u Japanu), prebogato turistickim atrakcijama (ne sam Tsu ali okolo). Bili smo u Tsu i okolini bar 10 puta.

    Moj prijatelj Raamen bi mogao na svojoj strani da napise nesto o mestu, kada nadje vremena, zna ga bolje nego ja.
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2015). Novo svaki dan. started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post