• Sta je bilo za klopu? Govedina, 100g = 5,250 dinara

    Matsuzaka beef, uz Kobe beef najbolja u Japanu. Na linku se vidi da 100g kosta 5,250Yen, to je otprilike toliko i dinara.

    U mestu Matsuzaka, duz puta, sve restoran do restorana koji nude tu govedinu. Ovaj je bio pun porodica sa decom, znaci da nije skup. U stvari, ima i tu skupo: u izlogu modeli porcija, neke su 8,000Yen (toliko i dinara).



    Mi smo uzeli ovo sto je na meniju u dnu slike: 2,000Y da jedes koliko hoces 90 minuta, ukljuceni bezalkoholni napitci i sladoled.



    Naravno, za te pare nije sva govedina od one koja ide na slike u novinama. Ima i govedjih jezika, kobasica



    Ona cenjena govedina se iznosi na pola sata, to se brzo razgrabi. Ima dosta masti pre pecenja



    Medjutim, ziva vatra na kojoj se pece na samom stolu dok topi mast (koja curi na vatru) istovremeno je koristi da njenim cvrcanjem kuva samo meso



    I evo ga...kada je ispeceno, nema uopste masti a meko je kao puter. U tome je stvar japanske govedine. Klasicna "krtina" koju mi smatramo dobrim mesom na ovaj nacin ne moze da se spremi. Moze ali bi bila tvrda kao auto-guma.



    A krave, crne, endemske za Matsuzaku, zive u stali boljoj nego moja kasarna u JNA



    I seno im lepo izgleda



    Daju im pivo da piju i masiraju ih da im meso bude onako prosaranao kao mermer. Sto su meni davali pivo da pijem i masirali me u vojsci...

    This article was originally published in forum thread: Sta je bilo za klopu? started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post