• Japan: pizza "ispod sača"

    Stvarno, lonac je tezak 10kg, od ne znam kakvog tucenog gvozdja, poznat kao Dutch oven.

    Kod nas se to zove Sač

    Evo, moji Japanci na kampovanju peku pizze u njemu. Mame su napravile testo i oklagijom izrolale, deca prave svako svoju pizzu uzimajuci sa gomilica naseckanih dodataka sta ko hoce



    Ove dve devojcice, moja cerka i njena drugarica, nose zajednickim snagama jednu nepecenu pizzu na papiru i polazu je u lonac. Na tom papiru se pece, sa njim se izvadi, drugacije bi bilo tesko.



    Kad je u loncu, ide 2kg tezak poklopac koji skoro da dihtuje, tako je precizno uradjeno



    "Majstor" ga stavi na zar, pa na pklopac doda jos zara



    I, evo je. Pecena a svi sokovi sacuvani jer je bila u loncu, poklopljena



    I-hi-hi, ima jos da ih se pece, Svaka po 5-6 minuta. One sa zelenisem, to je bosiljak, one su bile najukusnije

    This article was originally published in forum thread: Sta je bilo za klopu? started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Foto dana iz lokala

    Vremenski rolerkoster u Srbiji.

    Cele nedelje , letnje vreme.



    Procvetala i olistala Fruška Gora.

    onnut 17-04-24, 17:16 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post