• Thai rucak, kucna radinost

    Dva jela, supa i pirinac

    Ukusi orijentalni, cak i ne znam sta je sta. Ova supa je bila sa susenim malim rakovima





    Jedno jelo su bile nudle, seckani omlet, sve sa nekim ukusom koji ne znam da opisem, osim da je bio dobar




    Ovde sam prepoznao tanko secenu svinjetinu u sosu od skoljki i zaljucenu




    Thai jela su "modularna". Uzmes nesto iz jednog, drugog, treceg i dobijes cetvrto.
    Kod nas je to teze: ne mozes da uzmes mleveno meso iz sarmi i da stavis na primer, u pasulj ili paprikas. Ili krompir iz paprikasa u pasulj , ili prebranac u peceni krompir...

    Mi, vi i ja zajedno smo Zapad za Aziju. Slobodno mogu da kazem "mi" smo izmislili modularnost i kombinatoriku Lego kocki ali to na hranu nikada nismo primenili. Istok to ima milenijumima, ne samo vekovima.
    This article was originally published in forum thread: Sta je bilo za klopu? started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post