• Koh Samui, ostrvo palmi

    Ko Samui, jun 2015, to je ono što zamišljamo kao rajsko more, sa razglednica. Oaza belih peščanih plaža,kristalno čiste tople vode,palminog drveća ,vodopada u unutrašnjosti....





    Ko Samui ili Puket-Krabi to je uvek pitanje na mnogim forumima.Oba su ono najbolje na Tajlandu . Ranijih sam godina odlazio na Puket gde su prirodne formacije no. 1 na Thai ali je to klimatski ograničeno na 5-6 meseci (od decembra do aprila) .U junu ,kada obično idem, tamo je već kišna sezona a Andamansko more zna biti nemirno a monsuni beskrajni.I zadnji put kada sam Air Asiom jedva sleteo na Puket airport usred monsuna a 10 dana kiša nije prestajala a talasi bili 2 m napustio sam to i od tada , evo već 4 godine , odlazim na Ko Samui i nisam se pokajao.

    Klima Ko Samuia u Tajlandskom zalivu je drugačija , reklo bi se pitomija od divljeg ali fascinantnog Puketa i Krabija.
    Cele godine 24 do 34 C a pravi kisni periodi su tek Oktobar-Novembar.Doduše nema pravila pa već od juna -jula bude nešto kiše ali sat,dva ,kao pod toplim tušem .Osim toga na Ko Samuiu nije zagađena voda čak ni na glavnoj plaži Chaweng dok na Puketu na glavnoj plaži Patong se ne kupa isto kao u Pataji ili Hua Hinu.To je važno jer se ovde na jednom mestu mogu spojiti kupanje,infrastruktura, noćni život i nema onda deranja glupih turista prevozom sa nekih plaža do mesta za izlazak, problema sa oštećenjem rentiranih motora i sl.

    Ovo je pogled sa vidikovca između dve najpoznatije plaže Chaweng i Lamai





    Ova gore levo je Noi Chaweng a dalje iza gore desno je najpoznatija i najduža Chaweg.U pozadini se vidi planinska uzvišenja sa prirodom, vodopadima...

    Idemo sada dole direktno na glavnu plažu Chaweng gde se uvek smeštam




    prospekti kažu treba je izbegavati zbog gužve.Ne znam kako je u špicu Januar-Februar ali u junu kada idem i kada cene smeštaja padnu reklo bi se da je čak i polupusta


    moja ćerka uživa u toplom i kristalno čistom moru





    a i drugi isto tako...




    i još nešto slika ...








    nastaviću sa ovom foto pričom ...
    This article was originally published in forum thread: Koh Samui,ostrvo palmi started by onnut View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Putuje naš Fender Jazz Bass u Australiju. Gitara košta 80,000 dinara a DHL ili FedEx za transport traže baš isto toliko.
    Japan

    yoyogi 11-04-24, 22:08 Go to last post