• Pada li kisa kod vas? Kisne slike ovde, molim.

    Covek sa kisobranom, ispred biblioteke u predgradju Nagoje. Nista niti cudno niti zanimljivo.



    Ono sto je zanimljivo je rasprostranjenost, posecenost i znacaj biblioteka, i danas. Japanci su mozda najnacitaniji ljudi od svih bogatih zemalja. Skoro svako zna za Milorada Pavica, Slobodana Selenica ili Danila Kisa. A ne drze knjige kod kuce, niti ih nesto kupuju. Ne drze ih jer nemaju police kao namestaj. Da ti, pri zemljotresu, padne Vujaklija od 3kg na slepocnicu a ti spavas na podu na futonu, tacno da te usmrti. Zato idu masovno u biblioteke, tamo citaju i pozajmljuju knjige.



    Opremljene su i izdrzavane kao bubreg u loju. Gde kod da sam se preseljavao, prvo sto me kolege pitaju "znas li gde je biblioteka?". Ja se cudim pa ih ili slazem ili kazem da stvarno znam.
    Sutradan, "je si li se uclanio u biblioteku?". Boze moj, zadnji put sam bio clan Gradske biblioteke Beograda, da uzimam udzbenike sa Masinca, Gradjevine, Elektotehnike, da vezbam matematiku koja bila ista i na mom faksu. To jos sa pocetka 1980-ih.

    This article was originally published in forum thread: Pada li kisa kod vas? Kisne slike ovde, molim. started by Genki_des View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi Yesterday, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi Yesterday, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut Yesterday, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post