• Tajland: kuca za 2,500 EUR

    U provinciji, Wang Nam Yen, uz granicu Kambodze, porodicna kuca u komsiluku. Pripada (moralno, on je platio) Holandjaninu koji se tu ozenio a formalno je vlasnistvo njegove zene. Zemlju su vec imali u vlasnistvu, generacijama.
    Ona ima bracu koja su pravila kucu za jednoga od njih (ima malo sa desne strane slike i deo nje) i usput su napravili i njima. Mesalica i kamion dodju jednom, sve sto je radjeno za jednu kucu radjeno je paralelno i za njihovu.




    Sve je beton, dole je cela u plocicama, mislim nekih 80kvm. Koliko je kostalo? Kada su zavrsili obe kuce, njemu su ispostavili racun za njegovu: 120,000THB (slovima: stodvadesethiljada). To je 2007. bilo 2,500 EUR (dve hiljade petstotina).



    Premda izgleda solidno, kuca je za tropsku klimu i ne bi bilo prijatno u njoj po klasicnoj zimi.





    Sta je ovde bitno: cena. Znam za desetine slucajeva gde muz napravi kucu zeninoj familiji, ona kaze "imamo zemlju, samo 1 million baht za kucu"). Njemu to izgleda jeftino, to je danas 25,000 EUR, da joj resi problem. A, u stvari, za te pare moze da se napravi 12 takvih kuca. Dobro, ne prave ih svi paralelno i svojim rukama, da je sve trebalo da se plati bilo bi duplo, ajde, troduplo. Opet, to je manje od 10,000EUR a ne 25,000EUR.
    Oni, cija se cerka dala u svet da nadje muza stranca, ostale pare ili prokockaju i popiju ili kupe tajno jos zemlje ili naprave jos jednu kucu za sina pijanca ili plate stare dugove zelenasima.
    This article was originally published in forum thread: Tajland: kupovina nekretnine started by Mekong View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post