• Tajland: kupovina nekretnine

    Evo sada nesto za one koji mogu da si priuste da izgube 70,000 dolara kupujuci nekretninu u Thai.

    Sukhumvit Plus, na uglu Sukhumvit i Rama 4, stanica Phrakhanong. 100m do BTS.



    Zgrada (dve) su zavrsene septembra 2006. i mi smo se uselili medju prvima, 173 stana ima.



    Nije neki prostor, nema veliki park



    Stan je bio jednosoban, 42kvm, potpuno namesten, 20,000THB mesecno, struja i voda na tvoje ime





    Sve je bilo glanc novo, neraspakovano



    Ima bazen, saunu, gym, parking



    Bilo je zgodno mesto, mada za te pare moze da se nadje isto zgodno, malo dalje ali uz shopping malls, duplo vece.

    Sad dolaze problemi.

    Stanovi su kostali, pre zavrsetka zgrada, 2004. :

    Garsonjera, 32kvm, 1.4 mil THB
    Jednosoban, 42kvm, 1.7 mil THB
    Dvosoban, 72kvm, 2.2 mil THB

    Na sajtu koji sam naveo na pocetku, izgleda da cene rastu. Da, rastu, u onome sto traze vlasnici ako bi prodali, a prodaje nema.

    Kirije su pale. Sada ima za 18,000THB jednosoban kojih nije bilo ispod 20,000THB. Jednostavno, vise nije novo, cene rente su pale.

    Bazen: od oktobra do marta, "ladan k'o led", neupotrebljiv. Zavucen, bez sunca.
    Gym: masine su tu da se vide ali su svaki drugi dan neispravne.

    Ali opet, da sam bas hteo da budem u gradu, na BTS, tako nesto bih kupio, jednosoban.
    Problem je jos, ko ne ide da se muva po shopping malls duz Sukhumvit Rd, ubrzo shvati da za sve sto mu treba - mora da ima kola. Ne ide se u Emporium u mesecnu kupovinu u elitnu delikatesnu robnu kucu nego u Lotus Tesco ili CareFour. Za to trebaju ili kola ili taxi. U cemu je onda svrha stanovati "zgodno" a da sve sto u dnevnom zivotu treba bude "nezgodno"?
    This article was originally published in forum thread: Tajland: kupovina nekretnine started by Mekong View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post