• Komentari na vesti sa Istoka

    by Published on 11-01-19 19:13  Number of Views: 1018 
    1. Categories:
    2. Japan,
    3. Japan,
    4. Foto blog sa Istoka,
    5. Japan: putovanja,
    6. Komentari na vesti sa Istoka
    Article Preview

    U Tokiju, gradu neona, čami sužanj Carlos Ghosn (izgovara se "Ghon"), bivši CEO Nissana, Mitsubishi i (još uvek Renault). Uhapšen 19. novembra 2018. je po sletanju privatnim mlaznjakom (to novinari likuju a moja firma ih ima 8 za execs).

    Nissan mu je otkazao stan u ovoj upečatljivoj i skupoj zgradi u Azabu.



    Tu stanuju šefovi stranih firmi (Citibank, HSBC, Siemens...) stanovi su skupi, možda ovi gornji odakle se vidi Mt Fuji i 10,000 dolara mesečno. ...
    by Published on 22-05-15 10:27  Number of Views: 1197 
    1. Categories:
    2. Komentari na vesti sa Istoka

    Nisu hteli da objave komentar na ovu vest, bio je daleko blazi od ovoga sto sledi.

    Bombastican naslov koji je mogao da smisli samo neko ko nema pojma o ulozi vina u japanskom zivotu.
    Oni za grozdje maltene nisu znali da postoji do pre 100 godina, sada ga imaju i izvrsno je (za jelo).

    Vinsko grozdje jednostavno ne trpi japansku vlaznu, kisnu i toplu klimu, kiseline iz tla i uspeva lepo samo u Yamanashi prefekturi koja ima prirodni zaklon od kisnih oblaka, u senci je Mt Fuji. Vinska industrija je skoro nepostojeca. Ni Svajcarska ni Austrija nemaju neku klimu za vinovu lozu ali imaju kulturu pijenja vina i lako ga uvezu.
    Za razliku od njih, Japanci piju vino uglavnom (mada je i to retko) kada su mortus pijani i ne znau sta bi vise narucivali. Nema tradicije ni kulture da se vino pije uz veceru ili obrok. ...
  • Recent Article Comments Widget

  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi Yesterday, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi Yesterday, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut Yesterday, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post