Results 1 to 20 of 20

Thread: Tajland za male pare

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Tajland za male pare

    Bang Saen, izmedju Bangkoka i Pataje.

    Radnim danom je prazno, samo studenti. Po obilju uniformi (70% svih studenata u Thai su zenske) zna se da je neki Univerzitet u blizini. Burapha University, uniformisane studentkine su sa njega. Vidjao sam i strankinje, to je kao medjunarodni koledz.





    Popularno jednodnevno izletiste za lokalce. Retko koji stranac se nadje.




    Mesto je famozno i po "khao-lam", slatkasta pirinicana melasa u bambusu.



    Pravi se tako ste skuvani pirinac pomesa sa slatkim braon pasuljem, smesha ugura u bambus i primakne vatri. Tako zapecheno se ne kvari na vrucini. Jede se zavlacenjem ruke u bambus i prstima.



    Plaza je 3km, kao i vecina kontinentalnih plaza i ona je muljevita





    uz vodu ima, pod palmama i suncobranima mozda 20,000 sedecih mesta.




    Sveze voce (tu u okolini se i gaji)









    Nije neko shminkersko mesto ali je sveze i na licu mesta spremano i jeftino, mozda 1EUR za lignje ili rakove na zaru. Sa leva se vidi zar i rostilj i lignja na njemu:





    Smestaj...video sam ove bungalove, bili su 120THB (~3 EUR dnevno, za ceo bungalov, ne po osobi). Komsija familije iz nedodjije (granica Kambodze, 300km od ovog mesta), farmer, je tu isao na medeni mesec tri dana.








    Pustila me cistacica da slikam, mada nesto nije bilo u redu sa aparatom:





    Jednostavna soba, frizider i TV, kupatilo








    Ima i balkon, valjda se tu uvece sedi i cirka:




    Tu moze da bude problem: Thai dolaze u ovakav jeftin smestaj da piju i pevaju celu noc. Bojim se da neko ko je dosao da "stvara", pise pesme ili doktorat u samoci, ne bi to mogao da izdrzi.
    Mada, verujem da tokom nedelje nema nikoga.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang, nekih 300km od Bangkoka prema Kambodzi, 1 sat avionom (ATR72, Bangkok Airways) Bangkok - Trat.

    Kazu da je ime od toga sto lici na slonovu (chang) grbu.



    Ovaj trajekt, za smesne pare, preveze te za pola sata ili tako nesto:






    Svi iz kola + auto za 130THB (3.5 EUR):




    Ostrvo je brdovito i vijugav i opasan put ide okolo. Najveca i najbolja plaza je Beli Pesak (Hat Sai Khao ), gledana pre silaska u mesto:




    Cisto i toplo tropsko more (32C), bungalovi na plazi:








    Za vreme plime, plaza se ovako suzi:





    Ostrvo je prve strane turste videlo kao bekpekere. Premda danas ima i skupog i kvalitetnog smestaja, bekpekerski smek se nikada nije izgubio.

    Ovo je bio najbolji hotel pre 5 godina, jos je mirisao na neosusheni malter:



    Izgradnja je podivljala posle tsunamija 2004. (koji je bio 1000km od Koh Chang) i razlog da nema velikih hotela i hotelskih lanaca je - mesto je nacionalni park i nikakve stalne konstrukcije ne smeju da se grade. Verovatno korupcijom, neko je uspeo da isposluje da se ovaj hotel nekako vodi kao montazni i uklonjiv.

    Ostalo su sve bungalovi, oni se vode kao kiosci i privremeni objekti.
    Cene su od 150EUR pa nanize, do manje od 10EUR za bungalov.
    Ovi su najskuplji:




    Ovi su 50EUR, na samoj plazi:







    Ovi su negde 40EUR:







    Stao sam na balkoncic i slika sa njega, pogled iz samog bungalova od 10EUR na dan:



    Medjutim, ovi su tu od pocetka, od njih je sve pocelo, odatle je nastao bekpekerski raj. Uz samu vodenu liniju, bili su 10EUR (za bungalov, ne po osobi):




    Blize vodi po plimi moze da se bude samo u samoj vodi:





    Imaju i svoje ulicice:




    Unutra je osnovno, nema ni vode ni aircon. Samo dusek i mreza protiv komaraca:






    Ovi su se hiposi tu nastanili na duze:



    Ovaj je neki pisac:



    Pa, kad razmislim, sta ja crncim svaki dan dok ovi koji ne rade nista uzivaju u tropskom raju?




    Ima nastavak, dacu gospodinu pukovniku da nastavi.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ko god je gledao Apokalipsu film, seca se haosa oko pukovnicke nastambe.
    Ima toga i na Koh Chang. Samo sto su beli bekpekeri, koji se slabo i retko trezne. A seksaju se (izmedju sebe) da im otpadaju ushi.
    Onda se podvrgavaju mucenju masazom. Desno na slici je Thai maserka, bela kosulja i plavi sesir (krstare plazom po ceo dan, 4 EUR sat vremena masaze) kako jednome daje masazu srca, jetre i svega sto mu se od cirke zaustavilo.

    Milina:



    Na samoj vodi:




    Ima sve sto ti treba u zivotu:





    Pazi ovu ribu sto spava u 3 popodne dok joj jos pucketaju mehurici pred ocima od prosle noci:




    Haos, kada niko ne pokusava da ga sredjuje, sredi sam sebe i mesto postane prijatno i opusteno:











    Imaju i vidikovac, tu je restoran, slikano sa njega:


    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #4
    Chantaburi, uz granicu sa Kambodzom.

    Prestonica vocarstva. Ko je jeo skoro ananas, ogromna sansa da je dosao upravo odavde.



    Gradska opstina Laem Sing je na obali Gulf of Thailand.




    Najveca plaza, Chao Lao ("Gardijska Plaza")




    ima na desetine malih hotela i bungalova.









    Nivo komfora i cena je slican












    Jednostavne sobe, sa aircon:






    Ovo je "boutique" hotel Baan Imsook (malo traje da se ucita) i on je mozda duplo skuplji nego bungalovi na ranijim slikama:




    Dugacka plaza, Thai klijentela, od 10 hiljada ljudi tog dana mislim da sam bio jedini stranac.




    Naravno, nema skupih sportova (jet ski, paragliding), ovde su rekviziti low-tech:




    Plaza je izdeljena na "restorane". U stvari kolibe gde sedi, jede i pije ceo dan. Posetioci su farmeri na dnevnom izletu koji im se retko desava.










    Ova Thai omladina nesto proslavlja u svojoj kolibi (koliba se ne placa, nju kao mesto za konzumaciju hrane i pica iz restorana obezbedjuju kao sto se obezbedjuje sto u kafani):






    Takve su i cene, za lokalce a hrana je sveza i dobra. Ovo jedno je sa piletinom, drugo sa rakovima uhvacenim pre pola sata:





    Krstare i ove pokretne kuvarice i kuvari, na licu mesta ti od svezih sastojaka naprave sta hoces. Ako nemaju, mobilnim pozovu drugoga ko ima.


    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Samet

    Omiljeno day-trip izletiste za lokalce i bekpekere. Sta je bitno: ko hoce za male pare, bez rezervacije, samo da bane izmedju juna i septembra (kisna sezona kada su hoteli na drugim mestima prazni ili zatvoreni): Koh Samet je najsuvlje mesto u celom Tajlandu, ni u kisnoj sezoni ne dobija mnogo kise. Zapanjujuce, kisa moze da lije u 10km udaljenom Rayongu a Koh Samet je suv.

    Ovo drvo, sto je u kadru, to drvo se na Thai zove "samet", otuda ime ostrva.





    Do 5 popodne svi day-trippers odu, plaza se preinaci u mesto za urnebesnu celonocnu zurku.








    Ostrvo je nacionalni park. Nisu dozvoljeni automobili i ovaj modifikovani pickup je taxi (zovu ga "song thao"). On vozi od pristanista (koje je na jednoj strani) do plaza koje su na drugoj strani ostrva. Nema ni puteva, ovo je sve.




    Ovo je najveca i najbolja plaza, "srebrni pesci". Tu je sve, nema potrebe da se ide na udaljenije i manje plaze.







    Posto su zabranjeni automobili, zabranjeni putevi, zabranjena je i gradnja. Ovi se bungalovi nekako vode kao ne-stalni kiosci i to je sve sto tamo ima od smestaja.










    Rucak na plazi:



    Bio sam tamo 6 puta. Prvi put sam isao "drzavnim" brodom, za 10c. Pola sata onda lomatanje u kamionetu.

    Ne vise. Ovaj gliser sto se vidi ukotvljen, to je deo citave industrije koja prevozi sa kopna (Ban Phe) i to pravo na plazu. Nema pristaniste nego se iskace u vodu do kolena pa i struka.
    To kosta 2,000THB povratno, kazes mu kada da dodje. To je nekih 50EUR ali vredi za sve putnike, to je po voznji, ne po osobi, neki se uortace pa 8 njih sedne.
    Za 15 minuta si tamo/vamo. Oni (vlasnici glisera) su se organizovali pa imaju jednoga koji stoji uz plazu za slucaj da neko hoce odmah da se vrati pa da ne dolaze sa kopna prazni.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kako god jeftino da ispadne, letovanje za male pare ima ovaj problem. Pse lutalice. Thai ih tolerisu a psi ih za uzvrat ne napadaju.

    Pattaya, Jomtien Beach (7km):



    Na javnim plazama je stalni protok ljudi koji nesto prodaju (cak i masiraju i tetoviraju "on the spot). Mada, samo odmahnes rukom i oni odu, nisu navalentni.

    Skuplji smestaj ima sopstvenu plazu, nista psi lutalice i prodavci dzidza-bidza.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Hua Hin - on the cheap

    Hua Hin, jeftin smestaj u samom centru mesta, na molu. Tu bekpekeri i Thai omladina odsedaju.



    Cene su vec od 200THB (5 EUR) po sobi, ne po osobi:



    Pogled na more, ne moze biti blizi, kada si iznad njega:



    Sobe su osnovne, ima TV i frizider:



    I kad se voda povuce, nema smrada. Ova dva skandinavca uzivaju ispred sobe na morskom povetarcu:



    Ova Thai omladina ceka da im ispucaju mehurici pred ocima od prethodne noci i pijanke.



    Mopeda na iznajmljivanje na sve strane, 5 EUR dnevno:



    Mana ovih jeftinih soba je da je izolacija slaba, galama ili muzika ili TV u jednoj uznemiri pola ostalih.
    Dobra soba, sa aircon obicno ide 600-800THB u Hua Hin.

    Ko hoce na duze i na bolje , na samoj plazi, u ovakvim kucama ima soba na izdavanje do mile volje:





    Najskuplja je 150EUR mesecno, sve ukljuceno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kada se ide od Bangkoka, 25km pre Hua Hin je Cha Am.

    Ima dosta visokih zgrada, stanovi su skupi a ne tako kao u Hua Hin.

    Slika sa neta, posle su sve moje slike:



    Prospekt bi rekao da je ovako (i jeste, kada se izabere dan da se slika):





    Dole, na terenu, tipicno Thai mesto uz obalu:



    Plaze je 7km duga, iznajmiti bicikl i vozati se je glavna stvar:



    Da, plaza postoji i kao i sve plaze u Thai koje nisu na ostrvima, izgleda ovako:






    Thai uglavnom, skoro da nema stranih turista:



    Thai, koji se kupaju u "street clothes". Ovi, mokri, dolaze da se presvuku:




    Plaza ko plaza, sve se iznajmljuje i naplacuje:



    Jedna lezaljka, 30B (1 dolar) za 5 sati, po osobi:



    Radnim dano, cela plaza je tvoja, skoro da nikoga nema:



    Smestaj? Ima jeftinih prenocista. Ovo kaze da je soba 500B bez aircon, 600 sa aircon. Sobe su upravo ove iznad oglasne table:



    Ili ove: 200B (5 EUR) po sobi za noc. Ili 300B ako ima toplu vodu.



    U Thai mestu, gde su 99.99% lokalci, to ima znacaj. Thai smatraju da je topla voda stetna po kozu, mnogi nikada ni ne osete cari tog legendarnog pronalaska koji je usao u izreke i poslovice na Zapadu. Ceo zivot - hladna voda. Istina, tamo nikada nije tako hladna kao sto mi znamo da moze da bude.



    Jos nesto, nama sokantno: Thai se klone sunca kao djavo od krsta. Biti osuncan znaci da si "red neck", da crncis u pirincanim poljima pa te sunce opalilo. Verovatno, 60% svih kozmetickih proizvoda u Thai su za - beljenje koze.

    Ovde, na plazi, maltene ti treba nocna lampa da citas ispod suncobrana u Cha Am:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #9
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Rayong, 200km istocno od Bangkoka.



    Uvelicano, vidi se da je to uz Koh Samet, popularno ostrvo, vec je bilo o njemu. Brodske linije prema ostrvu idu od Ban Phe, leva linija je drzavni ferry, 1$ a desne linije su privatni gliseri koji kostaju 50EUR za povratnu voznju.



    Da se stigne do ove 7km dugacke plaze, ide se ili kolima ili autobusom od Bangkok Ekkamai stanice do Ban Phe (skoro 4 sata). Odatle mora da se uzme ili taxi ili da se iznajmi moped.
    A kada se dodje, ova plaza, Hat Mae, je radnim danom cela tvoja, zive duse nema.

    Pogled na levo, u daljini se nazire Koh Samet



    Na desno nema nista i nikoga



    Vikendom je ovaj put uz plazu zakrcen kolima



    Nije bas da nema nista, ima desetak visokih zgrada sa stanovima kao "2nd home" bogatih Tajlandjana



    Ovo je bilo 2004. sada sigurno ima vise restorana. Tada je bio ovaj, koji je imao i restoran i svoj deo plaze i sobe u bungalovima



    Ovo su mu bungalovi, 300B (10$) za sobu za noc.





    Jednostavno, frizider, tv i aircon:



    Sa verande bungalova, eto koliko je daleko od mora:



    Isto, sa vodene linije, bungalovi:



    Lezaljke u gornjem kadru pripadaju istom vlasniku kao i bungalovi i restoran. Kada kod njega narucis rucak (a i gde ces drugde?) dolaze kao besplatni i ne naplacuju se posebno.



    A hrana jeftina i sveza, nocasnji ulov ribara sa same te plaze. Sve na slici je kostalo 5 EUR:



    Nije ni lose, opusteni rucak bez konobara da te salece, doneo je i za sat vremena ce da baci pogled da li da dodje da odnese posudje.



    Zalazak sunca:



    Na samom kraju plaze je malo ribarsko selo:





    Naravno, tu je restoran ultra sveze morske hrane, veliki zeleni krov, za to strani turisti ne znaju




    Ovaj foto esej je poceo kod najisturenije (sa leve strane) visoke zgrade. Da se vidi kolika je to plaza.




    Ko dolazi ovde?
    Vikendom lokalni zemljoradnici iz zaledja. Od stranaca, uglavnom oni koji imaju Thai zene i koje znaju za ovo mesto. Sreo sam jednog Svajcarca koji je dosao da u samoci provede 2 nedelje. Imao je moped pa nije bio vezan samo za ovde.

    Aha. dolaze i ovi koji imaju stanove u visokim zgradama.



    Sto porodicno, sto sa svalerkama. Njih plaza ne oseca, oni na nju ne idu. Jedino, sto je vide sa balkona i prozora.



    Oni imaju sve sto im treba za razonodu a restorani im na tacni donesu sta pozele





    Neko ce da pita, koliko li kosta da se kupi stan tamo?

    U ovoj zgradi:




    Ovo je jedan od najmanjih, uobicajeno, ima kupatilo a kuhinja je "cajna"




    Bio bi 25,000 EUR za 53 kvm.




    (Srednja kolona je kvadratura, desna kolona je cena u THB. Podeli se sa 40 da se dobije u EUR).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #10
    Izvanredno opisano.Bio sam dva puta u Ban Phae kad sam išao na Ko Samet.Okolnu obalu ,naravno nisam posetio.Kad sam leteo sa Ko Samuia na Utapao avion je spuštajući se u niskom letu preleteo obalu mislim tu negde,malo sam šmeknuo,nigde nije bilo nikoga na plaži,malo me podsetilo na Ulcinjsku Veliku plažu ali ova je uža.Ta zona Rayonga je poznata po postrojenjima ,industriji,znam da se puno gradi.Jednom prilikom po povratku iz Thai u avionu sam upoznao ženu iz Rijeke kaže bila u poseti mužu koji radi u Rayongu, za Simens , prave neka postrojenja i kaže ima tamo tih kondominijuma ali nije znala da mi kaže cene.Danas ovo pokazujem ženi i ona gleda zgrade i pita me koliko bi tamo mogla biti cena.Kažem joj strpi se sve je to Yoyogi fotografiso i još na kraju dao cenovnik.Zahvaljujem!

  11. #11
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Rayong je Detroit Tajlanda, Ford i GM tu prave kola za izvoz po Aziji i odlicno im ide, nisu mogli da veruju kada su im maticne firme skoro propale 2008-2009.
    Od Bangkoka do Rayonga je skoro neprestana idustrijska zona, dok na drugu stranu, prema Hua Hin ima neuporedivo manje fabrika. Razlog je lokacija luka kroz koje se lako izveze roba, bez potrebe da se prolazi kroz grad Bangkok. Najveca, Laem Chabang, je izmedju Bangkoka i Pataje.

    Nisu Carefour, Tesco, Big C, u Pataji za turiste: to je za lokalce koji iza brda prave 1.5 miliona vozila godisnje i ko zna sta jos.

    Ove zgrade nisu za one koji rade u industriji Rayonga, to je van domasaja njihove kupovne moci. Ako neko u Rayongu ima pare da kupi dobar stan, to nece biti u Rayongu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #12
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Detalnije o zgradama. Bio sam u 3, tada jos nisam imao stan u Bangkoku.

    To su stancine, sve po 200 kvadrata, 4 sobni, po 3 kupatila.
    Ova zgrada okruglog lica je je ovde na slikama. Stan koji sam gledao je bio 150,000$ (tada je to bilo 6 mil THB), sada je 150,000EUR:





    Nije okrugla kao sto bi se od spreda pomislilo, pozadi je kao potkovica




    I tu su ulazi u stanove, nema hodnika kroz zgradu.




    Stanovi na kraju su najveci,



    Parking je sopstveni, cela zgrada je ogradjen posed, security 24x7:




    Ko ovde zivi ili dodje, to radi sa kolima punim potrepstina i prakticno nikada ne mora da napusti zgradu i njen krug:



    Ovo je pre Wi-Fi, dok je Internet jos isao na modeme, Internet café. Iza pregrade je ofis zgrade:



    Gym, ne znam koliko su masine ispravne



    Bilijar, mada su neki stanovi toliko veliki da bi neko mogao i svoj da unese:



    Stoni tenis:




    Pa i pravi tenis i basket:




    Ovaj foaje je zgodan, kada ti dodje preduzimac ili neko da se nesto dogovorite, ne treba da ti ulazi u kucu, tu se sedne i razgovara:



    Iznutra, ovaj stan je bio i za izdavanje, 1,200B dnevno ili 24,000THB (600EUR) mesecno.





    Kuhinja je neubicajeno mala za velicinu stana ali smo vec rekli, unutra se ne kuva nista vece od kafe ili caja:







    Jedna od soba:



    A sa balkona pukao beskraj plavog mora:



    Pogled niz nos:




    Na levo, tamo gde je poluostrvo zavilo, nazire se krov, to je restoran u ribarskom selu iz ranijeg posta. Iza njega je Koh Samet.



    Sa balkona, na poludesno:


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #13
    Na drugom sajtu neko rece “da mi je da prezimim na Tajlandu”. Ovo je za sam Bangkok, moze dosta jeftino i komforno da se provede 3 meseca u skoro hotelskom komforu.
    Stanovi se u principu izdaju na godinu dana minimum. Oni koji se izdaju na krace su neka vrsta ugostiteljskog objekta.
    Najblize pravom stanu a objekat koji nije ugostiteljski je “mansion”. Oni se izdaju na minimum 1 mesec. Za 3 meseca cena je povoljnija.
    Ovaj, u blizini autobuske stanice Ekkamai i 300m od SkyTrain, KTA Mansion, Soi Barbos 2, Sukhumvit Soi 42.





    Kostao je 8,000THB mesecno + voda, struja, high speed internet. Izlazilo je 12,000THB (300EUR mesecno) u aprilu, najvrelijem mesecu kada se aircon ne gasi. To je zajednicko za smestaj koji se izdaje na na manje od godinu dana: racun za struju i vodu nije na tvoje ime nego oni preprodaju to za duplu cenu od stvarne. To je poznata stvar i na to se pristaje.




    Ima security entry, uniformisane cuvare 24x7. Ima "Recepciju", ofis sa 4 zaposlenih gde se resavaju formalnosti.
    Tacno 100 garsonjera, po 10 na spratu. Iako nije studentski dom, stanari su 80% studenti Bangkok University (tacnije, uglavnom studentkinje, prava revija uniformi kada dolaze i odlaze), 10% stranci koji rade u BKK, 5% su nastavnici. Ostalo su neko kao citaoci ovog Foruma koji su za to nekako saznali i dosli.
    Svako ima jedno parking mesto.







    Garsonjere su 42kvm, nema kuhinja (masovno po stanovima u Thai nema kuhinja ili je minimalna, zbog opasnosti da se oko kuvanja nastane bube i zbog toga sto nema nacina da neko skuva bolje i jeftinije od ulicnih ili street side restorancica. Isto je i u Singaporu i Kuala Lumpuru)



    Ovaj ugao je ugradjeni ormar i tu je puno kupatilo, sa kadom. Svaka garsonjera ima balkon i aircon.





    Pogled na grad. Krov sa crepom je Asia Pacific Headquartes firme Staedler (pisaci pribor, rapidografi):




    Ciscenje: svako sam cisti (nema sobarica da te isteruje svaki dan u 10am) a sve se samo izmete do ispred vrata. To onda osoblje pocisti, ceo hodnik.




    Na prvom spratu je prodavnica i restoran.







    I to odlican restoran. Prima narudzbe i donosi u sobe sta god da se naruci, po istoj ceni kao dine-in. Ako je bilo posluzeno u sobi, kada se zavrsi, tacna sa posudjem se samo iznese ispred vrata a restoransko osoblje pokupi.




    Jos nesto vazno za Thai: oni ne koriste stapice niti nozeve. Samo viljuska i kasika:




    Cene jela su 30-40THB (1 EUR = 40 THB) a kvalitet i ukus su takvi da Thai nemaju primedbi. Dolazi na keramickom tanjiru i sa escajgom, ne na parcetu kartona i plasticnim ili olupanim posudjem kao Khao Sarn Rd ili ulicni food stall.

    Revija studentkinja u iniformama izgleda ovako, nekad i u vecim grupama:











    Da ne idemo blize od ovoga:



    Moja zena je tamo nasla stan dok je studirala (pocela sa 25 godina). Tvrdila mi je da, kada je u uniformi, sva se vrata otvaraju sama, ljudi se cak i razmicu da prodje. Tako jednostavna odeca, nista skupe marke, a tako skladna, naglasava sredjenost i skoncentrisanost mlade zene na cilj - studiranje. Nije nikakvo cudo da svako uradi sve sto moze da im ucini po volji:

    Evo i nje, u samoj garsonjeri, KTA Mansion (2001-2006). Isti namestaj kao sa ranije slike.





    Nisu one samo da izgledaju lepo, znaju i kucne poslove. Balkon KTA Mansion:




    Na drugom sajtu me napadose oni koji trace zivot sa ruskim lumpenproletarijatom na Transsibirskoj zeleznici. Tipcine koje tumaraju po zemljama poznatijim po yebanju koza nego po studentima (Tatarstan, Tadzikistan...ostala *stan pustelija). Jedan mi cak rece da je moguce da su zenske po rudnicima boksita bolje od studentkinja.

    Transibirska zeleznica? Rudnik boksita? Azerbejdzan? Ma idi begaj.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Beograd,Srbija
    Posts
    9
    "....Na drugom sajtu neko rece “da mi je da prezimim na Tajlandu”. Ovo je za sam Bangkok, moze dosta jeftino i komforno da se provede 3 meseca u skoro hotelskom komforu."....hajde meni malo pojasni, gde, za koliko para ali ja ipak ne bih da to bude Bangkok...hvala

  15. #15
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jeste, sa vizom koju bi imala, nece biti iznajmljivanja stana u obicnom procesu.

    Ono sto mozes da iznajmis je kao taj stan (42kvm) koji se izdaje na 3 + 3 + 3 ...meseca. To oni zovu "Mansion" i tako nesto ti treba i realno je da sama iznajmis.

    Moja zena je kao studentkinja zivela u njemu 4 godine, 10 minuta setnje do Bangkok University. I ostale stvari su bile na setnju daljine.

    Takvo nesto ti treba, cena izadje na 10-12 EUR dnevno. I da, tu moze da ti dodje i spava i ostane bilo ko (familija, na primer, nema veze koliko ih je i koliko dugo), nema problema.

    Ima toga i na drugim mestima, slicne cene i princip, vidi gde hoces da prezimis (ako shvatam dobro tvoju nameru), videcemo sta ima. Ali, ocekuj tako nesto: 8-12 hiljada THB.
    Imaju HS Internet, svi. Mislim 800THB mesecno, tako je bilo kada sam znao.
    Azija, moja dežela.

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by MirjanaP View Post
    "...hajde meni malo pojasni, gde, za koliko para ali ja ipak ne bih da to bude Bangkok...hvala
    Ljudi vide palme, plaze i pomisle "ovo meni treba". To je OK ako neko ide na odmor da se bas odmori ili da pise knjigu u miru. Nedelju-dve.

    Ako se krene sa druge strane i amputira nemoguce, onda to spadne na Bangkok ili Hua Hin.
    Post #9, plaza 20km, jeftin smestaj, ima na slici bungalovi, cela plaza tvoja zive duse nema radnim danom. To je dobro za 7 dana (ako i toliko) ali ne za 6 meseci.
    Ako nemas kola, gotova si, svedena na perece, cips, i sta vec prodaju oni duz plaze. Do supermarketa ima 15km. Ili da zamolis nekoga ko ide (ako znas koga) da te poveze pozadi u prikolici pikapa da odes u kupovinu.

    Plaze, osim ostrvskih, su muljevite i nista kao sa razglednice. Ta struktura tla (bez kalcijuma, bez peska) je razlog da nema galebova: nemaju onu vrstu peska koja im treba da da uzmu sa hranom za varenje, kao sva perad.
    Nema galebova ali zato ima nesto drugo: pescane musice, sitne, cetvrtina obicne muve. Nekoga ko zaspi u lezaljci na plazi tako izujedaju (u stvari, one piju krv, kao komarci, oseti se posle 3 sata) da izgleda kao obliven krvlju. Garantovano bolnica.

    Da neko uhvati straftu, stavi vokmen i resi da predje 20km, dobra sansa da ce da naleti na copor pasa lutalica. Tako da ni plaza nije od neke koristi. Smestaj mora da ima svoj bazen dovoljno veliki da na njemu moze da se provede dan.

    Tamo gde moze da se bude na lepoj plazi, kao Koh Samet ili Koh Chang, ostrva koja turizam jos nije pojeo, opet nema nista, cak i novine dolaze u 5 popodne. Ta su se mesta pretvorila u bekpekerske ludnice sa znacajnim ruskim elementom zadnjih godina.

    Tako, prioritet bi bio:

    - blizina supermarketa ili shoping mall
    - sopstveni bazen
    - javni prevoz dostupan peske

    Kada to nadjes, onda je skoro nebitno gde je.

    U zadnjih 20-ak godina i Thai mentalitet se prilagodio pa su za njih shopping malls postali "destination malls" gde se ne ide po bakaluk nego na ceo dan. Tu se srece drustvo, prijatelji, momci i devojke. Imaju po desetine restorana, istovremeno se prikazuje 10 razlicitih filova u Cineplex (ima i 3D), knjizare, robne kuce. Bez pasa lutalica, bez rif-raf ulicnih tezgi koje dime, Unutra, ne znas da li si u Singapuru ili u Tokiju. Da, klimatizovano i nema veze kako je napolju.

    Najveci imaju i aqua park na krovu, ponese se i kupaci kostim. Ima ovde na sajtu o tom mestu, Bang Na Central.

    Tako nesto ima Bangkok (na desetine), Hua Hin (dva), Pattaya (6), Koh Samui (1).

    Ima i u provinciji samo tamo nema sta da trazis ako nisi uparena sa Thai osobom.

    Pogledaj ovaj post.
    Ta zgrada ima sve, ispred nje je mali trzni centar sa ATM, nekoliko restorana i 7-11.
    Zgrada ima svoj shuttle bus do Bang Na Central, shoping mall sa 50 restorana, bioskopom i na krovu aqua park. Tu se ne izdaje na manje od godinu dana ali ima slicno gde se izdaje i to dosta ih ima. Pogledaj google "bangkok serviced apartments" ili "bangkok short term lease".
    Prvi koji mi je uleteo pod ruku je ovaj.
    Tako, pogledaj, pa kada suzis izbor, mogu da ti kazem o lokaciji da svedes na 3-4.
    Nije samo Bangkok, ima i Hua Hin (poseban post o tom mestu, tamo ja idem na letovanje kada sam u Thai, omiljeno mesto Tajlandjana, tu ima i kraljevska palata i mesto je utegnuto, cisto, bez prostitucije).

    Pre dve godine, jedan me pitao, ja mu isto ovo rekao, on se vise nikada nije javio. Posle ga vidim na drugom sajtu, zalio se, nije znao da je uz povoljan najam apartmana dosla i dzamija, slusao je mujezinovo zapevanje nekoliko puta dnevno, nije mogao da otkaze. Kao zec, zvao telefonom cim pre samo kada molitva zavrsi, ne bi mu verovali da nije zarobljen medju dzihadistima.
    Ima 2-3 damije na 50km udaljenosti i on bas bio uz jednu (Sukhumvit Soi 71, ta je najbliza centru grada).
    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Beograd,Srbija
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ljudi vide palme, plaze i pomisle "ovo meni treba". To je OK ako neko ide na odmor da se bas odmori ili da pise knjigu u miru. Nedelju-dve.

    Da ovde se u potpunosti slažem i meni to svakako ne treba. Mislim nije mi to misija mog putovanja.

    Ako se krene sa druge strane i amputira nemoguce, onda to spadne na Bangkok ili Hua Hin.

    Neko do tvojih drugara ili poznanika ko dosta piše na ovom sajtu je napisao dosta loše stvaro o Huan Hinu, tako da sam ja zbinjena. Pozabaviću se ovim gradom malo detaljnije i preko drugih izvora informacija, pa ću ga ostaviti kao opciju ili izbaciti.

    Post #9, plaza 20km, jeftin smestaj, ima na slici bungalovi, cela plaza tvoja zive duse nema radnim danom. To je dobro za 7 dana (ako i toliko) ali ne za 6 meseci.
    Ako nemas kola, gotova si, svedena na perece, cips, i sta vec prodaju oni duz plaze. Do supermarketa ima 15km. Ili da zamolis nekoga ko ide (ako znas koga) da te poveze pozadi u prikolici pikapa da odes u kupovinu.

    Ovo svakao nije za mene niukakvoj opciji.


    Nema galebova ali zato ima nesto drugo: pescane musice, sitne, cetvrtina obicne muve. Nekoga ko zaspi u lezaljci na plazi tako izujedaju (u stvari, one piju krv, kao komarci, oseti se posle 3 sata) da izgleda kao obliven krvlju. Garantovano bolnica.

    Deluje zastrašujuće...pa da li to znači da na većini plaža koje nisu ostrvske postoji taj problem????

    Da neko uhvati straftu, stavi vokmen i resi da predje 20km, dobra sansa da ce da naleti na copor pasa lutalica.

    Štetaaaa...ja sam inače ljubitelj pasa ali sam mnogo čitala o agresivnom ponašanju pasa lutalica na Tajlandu.

    Tako da ni plaza nije od neke koristi. Smestaj mora da ima svoj bazen dovoljno veliki da na njemu moze da se provede dan.

    Tamo gde moze da se bude na lepoj plazi, kao Koh Samet ili Koh Chang, ostrva koja turizam jos nije pojeo, opet nema nista, cak i novine dolaze u 5 popodne. Ta su se mesta pretvorila u bekpekerske ludnice sa znacajnim ruskim elementom zadnjih godina.

    I ovde je velika šteta za mene jer po informacijama i fotkicama ovo je jedno mnogo lepo ostrvo ali ...bekpekeri i rusi (da me ne shvate pogrešno, srećno letovanje ili šta god) sa njihovom "veseljima" ne uklapaju se u moju "mirovnu" misiju .
    Moja namera dolaska tamo je vrlo lične prirode,"odmor" od ovdašnjeg načina života i punjenje baterija u periodu od najmanje mesec dana do šest meseci ili ....ko zna.


    Tako, prioritet bi bio:

    - blizina supermarketa ili shoping mall
    - sopstveni bazen
    - javni prevoz dostupan peske

    Kada to nadjes, onda je skoro nebitno gde je.

    Ovo bi izgledalo kao savršeno i zaista je nebitno gde je. Samo ja bih pokušala da pronađen grad na Tajlandu koji ima sve ovo a nije Bangkok, prvo.
    U predhodnom postu si napisao da ima takvih mesta još.Možda mi predložiš koja su to mesta pa da "brljam" po netu.


    U zadnjih 20-ak godina i Thai mentalitet se prilagodio pa su za njih shopping malls postali "destination malls" gde se ne ide po bakaluk nego na ceo dan. Tu se srece drustvo, prijatelji, momci i devojke. Imaju po desetine restorana, istovremeno se prikazuje 10 razlicitih filova u Cineplex (ima i 3D), knjizare, robne kuce. Bez pasa lutalica, bez rif-raf ulicnih tezgi koje dime, Unutra, ne znas da li si u Singapuru ili u Tokiju. Da, klimatizovano i nema veze kako je napolju.

    Najveci imaju i aqua park na krovu, ponese se i kupaci kostim. Ima ovde na sajtu o tom mestu, Bang Na Central.

    Tako nesto ima Bangkok (na desetine), Hua Hin (dva), Pattaya (6), Koh Samui (1).

    Ima i u provinciji samo tamo nema sta da trazis ako nisi uparena sa Thai osobom.

    Ovaj odnos prema šoping centrima mi je jasan. To je postala manija i u Beogradu, ljudi provedu dan u Užću koristeći sve sadržaje osim kupovine .
    Nagledala sam se ja njih po belom svetu posebno onaj Dubai mol, najveći na svetu. Ja sam već odavno ravnodušna na tu vrstu spektakla.
    Šta misliš o lokaciji Krabe? Bilo bi idealno ako bih spojila more , mir,jeftin smeštaj,civilizaciju na pešačkom hodu,i mogućnost inerakcije sa meštanima kao nešto najlepše i najkorisnije za mene...ostala je još muzička želja ne zameri pokušavam ubaciti i samoj sebi što više podataka iako znam da će sve to biti drugačije kad budem došla tamo.
    I da nezaboravim, ja ne mogu do juna krenuti na put, objektivno imam more davno zadatih obaveza odavno, pre odluke o putovanju...


    Pogledaj ovaj post.

    Pregledala, hvala i neisključujem ovakvu mogućnost.

    Ta zgrada ima sve, ispred nje je mali trzni centar sa ATM, nekoliko restorana i 7-11.
    Zgrada ima svoj shuttle bus do Bang Na Central, shoping mall sa 50 restorana, bioskopom i na krovu aqua park. Tu se ne izdaje na manje od godinu dana ali ima slicno gde se izdaje i to dosta ih ima. Pogledaj google "bangkok serviced apartments" ili "bangkok short term lease".
    Prvi koji mi je uleteo pod ruku je ovaj.

    Gledala naravno ali pitanjepet negde pročitala da se regularno preko agencije strancima ne izdaju stanovi a opet da je najsigurnije preko agencije...kakva je praksa na terenu?
    Tako, pogledaj, pa kada suzis izbor, mogu da ti kazem o lokaciji da svedes na 3-4.
    Nije samo Bangkok, ima i Hua Hin (poseban post o tom mestu, tamo ja idem na letovanje kada sam u Thai, omiljeno mesto Tajlandjana, tu ima i kraljevska palata i mesto je utegnuto, cisto, bez prostitucije).

    Opet sam ponovo čitala o Hua Hinu, pisao je Mekong...a moram vam verovati jer obojica redovno posećujete to mesto. Gde ja grešim?
    Pre dve godine, jedan me pitao, ja mu isto ovo rekao, on se vise nikada nije javio. Posle ga vidim na drugom sajtu, zalio se, nije znao da je uz povoljan najam apartmana dosla i dzamija, slusao je mujezinovo zapevanje nekoliko puta dnevno, nije mogao da otkaze. Kao zec, zvao telefonom cim pre samo kada molitva zavrsi, ne bi mu verovali da nije zarobljen medju dzihadistima.
    Ima 2-3 damije na 50km udaljenosti i on bas bio uz jednu

    Ja se neću žaliti nizašta, sve je tvoja i drugih dobra namera i nama koji tražimo pomoć puno znači. Šta ko uzima od "datog" je lična odgovornost jer sve što pišemo je lični stav, iskustvo i impresije sa po kojim zvaničnim podatkom.

    (Sukhumvit Soi 71, ta je najbliza centru grada).

    Hvala puno i ne zameri na opširnosti.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mekong, to sam ja, pise ispod da je moj klon.

    Taj sto me je pitao pa se posle nije javio cim je dobio ideju gde da trazi, nisam ni znao sta je uzeo. Da je dosao da kaze sta namerava da uzme, odmah bi mu rekao da tamo ne ide.

    Videcu posle jos da ti odgovorim.

    Krabi je isto pun bekpekera, sada i Kineza. Tamo sam bio pre tsunamija 2004, ne znam sta je sada. Jedan sto smo bili zajedno u Hua Hin pre nekoliko godina, rece mi da je Srisuksant Resort nesto sto obojica znamo sa sta je. Kao hotel B kategorije.
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sa sajta www.stickmanbangkok.com, na kraju ima po nekoliko pitanja za pravnike, odgovara Sunbelt Asia, advokatska kancelarija i profesionalni servisi (sve oko zakona, otvaranje firme...).
    Poznajem lično i Stickmana i vlasnika Sun Belt. Kopirao sam ovde.

    Evo udara na bekpekere. Jedan pita, oni odgovaraju:

    Question 2: I am staying in Bangkok for 2 months so rather than stay at a hotel I rented an apartment through Air BnB. I rented one apartment in Rachada for the first month and another apartment in Sathorn for the second month. Everything has been great here so far. However, about two weeks in to my stay a notice appeared in the elevator that reads :

    ATTENTION For Traveler Tourist Backpacker Day/week/Month Rental
    This place is for residents only. NOT A HOTEL
    Day / week / Month Rentals are not allowed and illegal. If you are honestly Not familiar with Thai law, Please contact the Juristic person office. Travelers who do not report to the juristic person will be arrested by the police as trespassers and prosecuted to the maximum extent of the law.
    NOTE: Residents who find or suspect people who might be day/week/month renters, Please report them to the juristic person office immediately.


    Now I don’t want to report myself because if I get kicked out it is highly unlikely I will get my money back. So I feel freaked out, I lay low, I don’t want to use the pool and I try to wait till the juristic office is closed before going out of the apartment. All the same, the guards all smile, salute me, and say sawadee krap, and I’ve had no issues or any negative attention for being here from the staff or the juristic person (whoever that is).

    So what should I make of this? Could I really be put in jail for renting an apartment? I have my doubts but of course I’m not in Kansas anymore! Interestingly enough, the sign is only in English. If they were looking for snitches, you would expect them to post it in Thai also. Is it possible this notice is just a show for insurance companies, the police, and cranky condo owners? Also, could I get my money back somehow through the courts if I got booted out? The landlady certainly represented that she had a clear and legal right to rent this apartment to me.

    Sunbelt Legal responds: The reason the apartment would put out such a sign is because they have not got a hotel license which they need in order to rent out rooms for a short period of time. With an apartment license they cannot let a short-time tourist stay there. You will not be arrested for staying there but if there is a control by authorities then you will have to pay a fine and the management of the apartment could have serious problems. Staying at an apartment is only permissible if a lease of at least six months is signed and the resident has to be reported to Immigration.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #20
    Ko Samui bije glas mondenskog letovališta sa najlepšim plažama u Thai i jačim cenama.

    Evo i smeštaja gde se može ipak jeftino boraviti a na odličnoj lokaciji.

    I to na glavnoj Chaweng Beach gde ima i šoping mol ,puno restorana , noćnog života.

    Danas vidim ovo

    Name:  20170619_080128.jpg
Views: 1601
Size:  45.7 KB

    Smeštaj sa doručkom ,uz wi-fi,za 11€.
    Istina , to su kapsula sobe, ali po slikama levo ,na zidu, ne deluje klaustofobično.

    Još bolje od cene je lokacija.

    To je samo 100 m od najlepšeg dela plaže(za kupanje) južnog Chawenga.

    I to tačno uz jedinu ulicu koja izlazi na plažu tzv. Walking Street.

    Name:  20170619_080202.jpg
Views: 1589
Size:  45.1 KB

    U svim drugim slučajevima,do plaže bi se moglo stići jedino kroz neke hotele/resorte načičkane uz more (ako dopuste) ili opet iz 5 km dugačkog Chawenga opet na ovu ulicu do mora.

    Mesto gde ta ulica izlazi na more (desno uz crveno-belu zastavu).

    Name:  20170618_172747.jpg
Views: 1592
Size:  42.9 KB

    Jeste malo haotično tu, zbog ovih prikolica za čamce a ima i nešto više lokalaca, ali dovoljno je pomeriti se 100 m levo ili desno i eto opet tropske idile

    Name:  20170618_172554.jpg
Views: 1599
Size:  31.0 KB

    Još jedan plus za lokaciju ovog hostela je i mala pijaca ,ne dalje od 150 m, sa thai hranom reda 60-100 THB , što je ovde jeftino, brojni restorani su tu,Family Mart prodavnica, a i drugi jeftini smeštaji...

    Name:  20170619_082630.jpg
Views: 1578
Size:  45.2 KB

    Na 300-400 m od hostela je lokalna pijaca(Laemdin Market) gde sam jutros otišao u kupovinu.

    Name:  20170619_080504.jpg
Views: 1594
Size:  52.0 KB

    Name:  20170619_080640.jpg
Views: 1611
Size:  50.4 KB

    Dva velika ananasa od 4,5 kg i dva grozda banana je bilo 100 THB .Nije loše kad se zna da osim kokosa i rambutana , Samui uglavnom ima malo lokalnog voća.

    Name:  20170619_115913.jpg
Views: 1588
Size:  28.9 KB

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •