Bang Saen, izmedju Bangkoka i Pataje.

Radnim danom je prazno, samo studenti. Po obilju uniformi (70% svih studenata u Thai su zenske) zna se da je neki Univerzitet u blizini. Burapha University, uniformisane studentkine su sa njega. Vidjao sam i strankinje, to je kao medjunarodni koledz.





Popularno jednodnevno izletiste za lokalce. Retko koji stranac se nadje.




Mesto je famozno i po "khao-lam", slatkasta pirinicana melasa u bambusu.



Pravi se tako ste skuvani pirinac pomesa sa slatkim braon pasuljem, smesha ugura u bambus i primakne vatri. Tako zapecheno se ne kvari na vrucini. Jede se zavlacenjem ruke u bambus i prstima.



Plaza je 3km, kao i vecina kontinentalnih plaza i ona je muljevita





uz vodu ima, pod palmama i suncobranima mozda 20,000 sedecih mesta.




Sveze voce (tu u okolini se i gaji)









Nije neko shminkersko mesto ali je sveze i na licu mesta spremano i jeftino, mozda 1EUR za lignje ili rakove na zaru. Sa leva se vidi zar i rostilj i lignja na njemu:





Smestaj...video sam ove bungalove, bili su 120THB (~3 EUR dnevno, za ceo bungalov, ne po osobi). Komsija familije iz nedodjije (granica Kambodze, 300km od ovog mesta), farmer, je tu isao na medeni mesec tri dana.








Pustila me cistacica da slikam, mada nesto nije bilo u redu sa aparatom:





Jednostavna soba, frizider i TV, kupatilo








Ima i balkon, valjda se tu uvece sedi i cirka:




Tu moze da bude problem: Thai dolaze u ovakav jeftin smestaj da piju i pevaju celu noc. Bojim se da neko ko je dosao da "stvara", pise pesme ili doktorat u samoci, ne bi to mogao da izdrzi.
Mada, verujem da tokom nedelje nema nikoga.