Results 1 to 10 of 10

Thread: Redizajn Foruma

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Redizajn Foruma

    Ozbiljno razmisljam da Forum preuredim tako da ima naslovnu stranu sa kao vestima, kao sto medijske kuce imaju.
    Onda, ispod, Forum.

    Svi registrovani korisnici bi trebalo da ostanu isti, jedna baza, koja vec postoji. Mislio sam na WordPress integraciju ali to za hobistu nije lako.

    Ovaj sw to kao moze, ima CMS (CMS = Context Management System) samo to tek treba da vidim kako radi.

    Sam sam sa ovime, ako neko ima iskustva i hoce da pomogne, dobrodoslo je.

    Hvala vam svima koji posecujete ovaj sajt.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Sutra cu da probam, mozda ce Forum biti malo zatvoren dok gledam kako to radi. Bice banner da su radovi u toku.

    Prvo, treba da uradim upgrade na poslednji nivo (sada je trenutni - 1), tu ima patcheva za RSS i za CMS.

    To ce biti od negde 3 ujutro srpsko vreme pa nekih 4-5 sati, utorak 1. maj.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Instalirao sam CMS, sada pokusavam da ga sredim. Za odlazak na Forum, kliknuti gore "Forum".

    Jos treba neke stvari da ukapiram, sutra mozda. Forum normalno radi.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Eto, CMS izgleda radi. Ide se prvo na CMS stranu gde ima slika i 250 karaktera teksta pa onda "Read more".

    Ostace da se na naslovnoj strani pojavi 1-3 nove stvari svaki dan a ostalo na Forum. Sve sto ima na naslovnoj strani ima i na Forumu. Obrnuto ne vazi, sa Foruma su promovisani u clanke samo interesantni postovi koji su zakopani i vise se ne vide.

    Ko ima nesto interesantno, moze da stavi na Forum i da mi kaze da prebacim kao clanak na naslovnu stranu. Autor ostaje originalan.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    CMS ima bagove, poceo je da brlja, da ponavlja iste naslove za razlicite stvari. Ugasio sam ga i dok ne izadje nova verzija ostaje ovako.
    Sajtovi gde to radi imaju profesionalne posade koje menjaju kod (programe), ja sam za amaterski sajt kao ovaj to nemam vremena ni da ucim ni da radim.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas sam uradio upgrade sa 4.12 na 4.2 VBulletin. Popravilo se, sada pokazuje tab "Articles" umesto "Home".

    VBulletin CMS je nesto kao "in house" WordPress samo daleko slabiji. Trebao bih da uvedem WordPress pa da on sedi na masini VBulletin od koje koristi administraciju, korisnike i sve ostalo. Tu ima i zez - custom code. To mi se ne svidja jer sta da god (programerski) promenim, moram opet kada uradim upgrade, a to se desava svaka 2 meseca. Onda se obicno nesto zaboravi.

    Sajt jos uvek ima potencijal da se okrene u poseceniji Forum (politika, sport) a sve sto je napisano ostaje, moze da se prevede u clanke po poglavljima. Trag je tu, ne samo da ne smatram da je bilo uzaludno nego da sam pisao u tisini i da niko ne vidi usput, bilo bi i manje i drugacije nego ovako.

    Za sada jos uvek ovako.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Forum izgleda besprekorno, svaka čast, jedino bih voleo da ima malo više boja. Žuto, crveno i, jel, zeleno npr.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je otvoren pdf "Automobili & motocikli sa Istoka" i malo je rearanziran redosled kako se pdf prikazuju.

    Za automobile i motore, to imaju svi generalni Forumi. Tamo masovno oni koji i nemaju kola ili imaju krshchine spamuju slikama sa neta, fantazijama i ferarijima, slicevima na haljinama manekenki na standovima auto sajmova.

    Sto onda ne bih mogao i ja, koji zivim od automobilske industrije (Toyota, Honda, Mitsubishi, Suzuki, Nissan, Mazda, Subaru, Yamaha, Kawasaki) da imam i ovaj pdf o automobilima. Pa i geografski sam bukvalno u centru te industrije i u svakoj od tih fabrika sam bio po 20-30 puta.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Postovi iz grupnog pdf "Put na Istok" su razvrstani u 3 zemlje, Japan, Thailand, Singapore. Mozda ce biti preglednije.
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mislim se da prepravim ovaj sajt iz oblika Foruma u blog sa lepsom naslovnom stranom i sve pretvorim u seriju clanaka.
    VBulletin 5.1 ima to, samo je kao "beta", ko god se na to prebacio, kuka, mnogi su sve obrisali i vratili backup Foruma.

    Ovaj VBulletin, 4.2.2.1 je robusniji a WordPress je podlozan hakovanju vise nego iko.

    Za sada, ostaje ovako. Hvala vam sto nas posecujete i citate.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Posecenost Foruma
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 5
    Last Post: 19-03-12, 21:53
  2. Pravila upotrebe Foruma i moderacija
    By admin in forum Pravila upotrebe Foruma, Moderacija
    Replies: 0
    Last Post: 05-08-11, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •