Results 1 to 3 of 3

Thread: Pekinška Patka

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Pekinška Patka

    Izgleda izazovno na slici, ovo je najveci China Town na svetu, u Yokohami. Cena je 24EUR, za dvoje.



    Kad ono, medjutim: meso patke je nebitno, vazna je koza. Sto je restoran bolji i skuplji, to manje mesa ima. Ovaj je u Nagoji, originalan kineski, osoblje su Kinezi.

    Ko je mislio da ce se tu najesti pachetine, vara se.

    Ovako to dodje: samo koza i ove placinke, tanke, skoro providne:




    Komad koze (mesa ima samo onoliko koliko nije moglo da se otfikari) se sa prilozenim povrcem i dzemom uvije u palacinku:



    I to je to:



    Ono sto je specijalno kod spremanja pekinske patke nije njeno pecenje od spolja. Koza se vestinom i nozem odvoji od mesa pre pecenja tako da postoji tanak film vazuha izmedju koze i tela patke.
    Pecenje je u stvari da toplota od mesa (koje se pece) ide od iznutra na kozu (koja je odvojena) i zajedno sa pecenjem od spolja da taj ukus kozi.
    Meso se ili baci ili stavlja u druga jela i supe. U jeftinijim restoranima se dodatno posluzi, ko hoce, pogotovo gde ima stranaca.

    Ukratko: ne bih to ponovo narucio.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Pekinska patka, opet pachetina - u stvari koza.

    "Bamiyan", lanac kineskih porodicnih restorana (porodice sa decom dolaze, znaci nije skupo i dobro je) ima ovo jelo za neverovatnih 6EUR:



    3 puta je jeftinije nego regularni restorani pa se malo i vidi: ima mesa na kozi sto je no-no:



    Ista procedura kao u prvom postu:



    Njam:



    Sto meni to izgleda isto kao i mnogo skuplje varijante je verovatno iz nepoznavanja. Neko bi primetio da je patka bila masna, tovljena na farmi, u kavezu...dva puta sam u zivotu probao, treba jos 100 puta pa da pocnem da primecujem. Ovim tempom jedenja pekinske patke, za 100 puta da mi dodje na red trebalo bi da budem ziv i zdrav do 2213. godine.
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  3. #3
    Kineski restoran u Sakae. Opste namene, nije skup.

    Patka je došla sa mesom, ne samo koža



    Pošto nas je bilo dosta, nama je pripala i glava, za ukras



    Pirinčani papir, džem od sljiva, celer



    Složi se na papir, zamota i to je jedan zalogaj

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •