Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 69 of 69

Thread: Bangkok: sa 16 miliona stanovnika, najvece malo mesto na svetu

  1. #61
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Fantastično, druže. Vidiš ti kako je sajt lep i čist, zamisli na šta bi ovo ličilo na drugim sajtovima kada lonliplanetaši počnu da dovlače smeće i linkove, besmilsene vanlajnere, izgooglane fotke.

    Imati sajt košta nekih 1,000 dinara mesečno. Svaka para mi se isplatila, kao da vreme provodim u business class lounge.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #62
    Tokom decembra elektronska pošta mi je bila zatrpana ovim reklamama ,pozivima na promocije ...novoizgrađenih kondominijuma u Bangkoku

    Name:  Screenshot_2018-01-18-21-51-44-1.jpg
Views: 285
Size:  20.6 KB

    Name:  Screenshot_2018-01-18-21-51-13-1.jpg
Views: 269
Size:  21.2 KB

    Zadnji put sam, tamo, posetio neku od tih promocija pre 5 godina i ostavio E-mail adresu.
    Stizalo je poneka reklama i ranije ali nikad tako intenzivno i agresivno kao sada

    Name:  Screenshot_2018-01-18-21-50-24-1.jpg
Views: 261
Size:  19.6 KB

    Šta se to dešava sa stanogradnjom tamo moglo se videti prošle godine i golim okom.

    Centar Bangkoka ,od letos, načičkan oblakoderima, gde je cena zemljišta kao na barbutu

    Name:  2018-01-18 22.22.15.jpg
Views: 262
Size:  43.9 KB

    Panorama Low Sukumvita ,turustičkog centralnog dela,slikana sa bazena i bašte kondominijuma gde sam bio smešten.

    Name:  2018-01-18 22.20.29.jpg
Views: 291
Size:  49.2 KB

    Dizalica i gradnje i dalje ima.

    Name:  2018-01-18 22.17.01.jpg
Views: 292
Size:  24.8 KB

    Ali nekada (pre 10 godina) na trasi sky traina od On Nuta do Mochita(oko 15 km) bilo je preko 80 građevina zgrada preko 30 spratova.

    Ove godine sam se provozao i izbrojao otprilike upola.

    Ovo je iz Soi 7.

    Rašcisti se neka stara zgrada - uzani deo .Onda građevinska mašina ubuši rupe za šipove jer BKK je na močvarnom zemljištu.

    Name:  2018-01-18 22.23.15.jpg
Views: 299
Size:  51.7 KB

    Radnici malo i pročitaju štampu.Baš ih briga kad je stopa nezaposlenosti 1%.Sutra mogu ,ako hoće, na drugi posao.

    Onda ako zgrada ne može u širinu ,teraj ,ovako uzane osnove, u visinu.Više spratova-niža je prosečna cena stana a veća onih na visini.

    Name:  2018-01-18 22.16.27.jpg
Views: 304
Size:  29.0 KB

    A onda kada se završi - zvrji prazna možda i neprodata.

    Ova niža zgrada (oker/sive fasade),od 8 spratova i 79 jedinica, u kojoj sam letos bio

    Name:  2018-01-18 22.22.39.jpg
Views: 262
Size:  48.2 KB

    Kompletirana je 2014.

    Za nekoliko dana ,koliko sam tu bio (55 € dnevno za ceo hi-teh stan sa kompletnim nameštajem) nikad nikog nisam sreo u liftu, na bazenu,gym., hodniku...

    Bazen, u punoj funkciji,samo za nas

    Name:  2018-01-18 23.58.20.jpg
Views: 264
Size:  42.4 KB

    Samo portir a po kanti za smeće i parkingu bih rekao da je samo nekoliko stanova popunjeno.

    Dakle zasićenje.
    Nema prodaje i otud ta agresivna kampanja.

    Ovo se raščišćavalo u Soi 7 odmah uz stari hotel Amari Boulevard (plava piramidalna fasada)

    Name:  2018-01-18 22.23.54.jpg
Views: 297
Size:  51.8 KB

    A ova desno ,limena zgradica sa starim ventilatorima na krovu, je čuveni Beer Garden u Soi 7.

    Name:  2018-01-18 22.25.03.jpg
Views: 323
Size:  65.7 KB

    Tek kad se ovako očisti vidi se kako izgleda kuhinja sa pacovima tog čuvenog mesta, gde se može uz pivo prezalogajiti, dok im prave društvo gomile freelance lady.

    Name:  Beer garden soi 7.jpg
Views: 358
Size:  128.7 KB

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gde ćeš Soi 7, to je mesto za izbegavanje.

    Kažu da stanove kupuju masovno Kinezi.

    Ja sam stan kupio dosta brzo. Otišao sam da vidim neke postojeće (zeleni krovovi zgrada iz ranijih postova) i ostavio telefon i email adresu. Onda sam video da se odmah do njih gradi nova, moja sadašnja zgrada, otišao u ofis i model stana, kupio.

    Oni kojima sam ostavio adresu i telefon su me zvali 10 puta. Počeli su sa 2.2 miliona THB (ista cena koju sam platio za nov novcat stan), snižavali, bogoradili, samo da prodaju. Ma novo sam uzeo, da se cenjkam i da za cenu novog stana (tada je bilo 80,000 australijskih dolara) spustim za taj 25 godina stara zgrada na 65,000AUD, nisam hteo da se zezam.
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    4 posta o malo poznatom Bangkoku. Klong Suan Floating Market
    .
    Do zla boga zabaceno, to je iza aerodroma, mislim da je od grada 60km. Od hiljada ljudi tamo bio sam jedini stranac.



    Kazu, nije se promenilo 100 godina





    Mnogo lanterni, kao da su Kinezi u vecini





    Uz vodu je restoran, stotine njih jedan za drugim.



    100% Thai mesto



    Bila je subota inace ne bi bilo ovoliko ljudi



    Ovo je bilo iznenadjenje: 2x pad thai, ustpci od krabe i 2 x cola = 110 THB.
    A tek kako je bilo ukusno, nisam mogao da verujem. Za to u prosecnom restoranu mozes da dobijes samo jedan pad thai.



    Nije ni cudo da se niko ne vraca praznih ruku. Oni koji su jeli ovde, nose familiji za rucak



    Sa ruckom, mesto dobro sat vremena. Ima jos nekih atrakcija, bice posle, pa kada se sve skupe, moze ceo dan da se provede, ukljucujuci i voznju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #65
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo je skoro u samom gradu Bangkoku, Bang Nam Phueng Floating Market.

    To je u meandru Chao Praya reke





    Moze da se dodje kolima, moze i sa Asoke brodicem preko reke (5 minuta)



    Moze da se provede ceo dan.



    Veliko je, 15km, mora da se iznajmi bicikl (50THB). Ti bicikli su krshevi



    Putevi imaju obelezene staze za bicikle



    Taj market, koji radi samo subotom i nedeljom do 14h, izgleda da je meka za Thai. Svi nose klopu odatle



    Standardna prodaja svega i svacega





    Restorani, masovno





    Mi smo zavrsili sa kineskom gyozom, bila je malo ukusna, zamrzavana



    Ali Tajci jedu svoju hranu, sa uzivanjem





    Posle rucka, kupuju za poneti





    Po poluostrvu ima betoniranih staza za setnju i botanicka basta, kanali ali nisam primetio bilo kakve plovne objekte ili camce sa robom



    Ukratko, mesto je vece nego Sentosa Island u Singapuru i ima potencijal da se u nesto takvo razvije. Citam, gradjevinske firme ga merkaju da od njega naprave Manhattan ali je i dalje u vlasnistvu vojske pa to ima da priceka, ako se ikada desi. Za sada je, za nekoga nedelju dana u Bangkoku, nedovoljno atraktivno i tesko dostupno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #66
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    To je to ostrvo, Bang nam Phueng, slike iz 2003.



    Let iz Singapura, tada je još glavni (jedini) aerodrom bio stari Don Muang, prelet preko ostrva

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #67
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tvrđava Phra Chulachomklao, istorijsko mesto. Kompletirano 1893. po naređenju kralja Rama 5 (13. oktobra 2016. preminuli kralj Bhumibol Aduladej je Rama 10).

    Zelena linija je SkyTrain iznad Sukhumvit Rd. Poluostrvo se jasno vidi




    Tačno su obeležene stanice SkyTrain. Fort je na ušću reke Chao Phraya. Tu je postavljen da brani od kolonija gladnih Evropljana, pre svega od Francuza. Interesantno, upravo te 1893. godine kada je napravljen Fort, Francuzi su preuzeli Laos i od njega napravili svoju koloniju.
    Još, Thai kažu da je kralj Rama V, Burmance koji su naselili Ayuthayu posle pada u burmanske ruke 1767. preselio baš tu, da tu žive, na bedemu odbrane protiv Francuza. I danas ima burmanskog pisma po poluostrvu.



    Malo je poznato, nema stranih turista, nezgodno je i doći bez kola. Mesto je dobro, sa ručkom, za 3 sata.



    Uz put, kada se približi reci vide se trgovački brodovi kako plove, neverovatno ali reka je duboka bez obzira na široke plićake po niskom vodostaju (plima od mora ide sve do Ayutaye, 80km uzvodno, zato su je tu i izgradili).



    To je to, besplatan ulaz



    Statua Rama 5



    Dugačak mol u reku, bio je nizak vodostaj





    Ogroman restoran, pun, bilo je 16:30. Mora da je čuven po dobroj hrani i niskim cenama kao i drugi vojni restorani



    Mae Klong, ratni brod izrađen u Japanu, penzionisan posle 57 godina službe (1937 - 1994), posada 170 ljudi.



    Učestvovao je u Korejskom ratu. Inače je kao oni ratni brodovi što se uvek vide usidreni na pučini u Hua Hin



    Prvi put sam bio na ratnom brodu, prvi put video podmorske mine i torpeda





    Radio soba



    Kuhinja





    Učionica



    Jedan od topova. Tamo gde su oni brodovi (trgovački) tu je uvek i neko ratni kao ovaj



    Radar (naknadno dodat, nisu postojali kada je brod izgrađen)



    U daljini grad Bangkok



    Spomenik Rama V, njegova urna je u temelju



    Kakav je položaj poluostrva, stvarno bi od njega mogli da naprave Menhetn. Vlasništvo je pod vojskom a i ne pripada Bangkoku nego gradu Samut Prakan. Mora da građevinski investitori sa nestrpljenjem čekaju da se nešto promeni i da postave kamen temeljce novom centru sa oblakoderima. Ovako je kao ogroman park.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #68
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Da završim ove postove o malo poznatim mestima u Bangkoku. Ovaj hram, Phra Samut je blizu lokacija iz prethodna 3 posta,



    Lepo izgleda



    Ako nisi budistički vernik ili ne studiraš to, dobro je za pola sata. Thai tu idu na velike festivale

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #69
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    To je to ostrvo, Bang nam Phueng, slike iz 2003.





    Let iz Singapura, tada je još glavni (jedini) aerodrom bio stari Don Muang, prelet preko ostrva



    Nađoh sliku iz drugog ugla, sa Bayoke Tower hotela. On bi bio tamo gde je motor aviona. Tačno da nije kraljevska zemlja data vojsci na upravljanje, napravili bi na njoj Menhetn.





    Vidi se karakteristična zgrada Central Embassy, firma mi je bila u blizini dok se nije preselila u Sathorn.
    "Central" je ista ona firma koja drži Bangna Central, iste radnje. Zato i ne idem više u grad, sve mi isto.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 19-04-21, 19:35
  2. Singapore Changi: najbolji aerodrom na svetu
    By Mekong in forum Singapore
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-20, 20:20
  3. Japanski viski najbolji na svetu - usao u Bibliju viskija za 2015.
    By yoyogi in forum O Japanu, Tajlandu, Istoku iz strane štampe
    Replies: 1
    Last Post: 01-12-14, 20:17
  4. Kanji: najefikasnije pismo na svetu
    By yoyogi in forum Japan: Život i rad, svakodnevnica
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-13, 14:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •