Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 69

Thread: Bangkok: sa 16 miliona stanovnika, najvece malo mesto na svetu

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo nisam video, nisam bio u BKK 3 godine. Ove godine cu dva puta po mesec dana, nadam se.
    Nije to zamena za nocni zivot, to je vise kao shopping mall, zamena za zatvoreni Sanam Luang, samo sto je vece.
    To je rekom nizvodno, prvo sam mislio da je preko reke.

    Nezgodno je to meni, daleko a za radnje oko mene ih ima na 10 minuta da mozes da zivis u tim centrima. Zanima me sta ljudi rade kada ih camac iskrca posle 23:30? Cime mogu da se prevezu? Tu izgleda tek pocinje nocni zivot, kada se Asiatic zatvori i svi ga napuste, tamo gde je uvek i bio: Patpong, Nana, Soi Cowboy.
    Nije to namenom nesto razlicito od onih kopija Venecije i Santorinija u Hua Hin: radnje. Vise je kao za porodicno ili turisticko vece napolju nego nocni zivot.
    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Dobro si to diferencirao.Da ne bude zabune-"Asiatique" nema go-go barove,masage parlou i sl.U tom pogledu nije i ne moze biti zamena za Patpong,Nanu,Soi Cowboy.Akcent sam dao na izlaske uveče i broj ljudi tamo a to je trenutno no. 1 u BKK


    Name:  image-11579d841d945c9fddd1862b11eaa7c19bc41715851e3d7fe1ad6fb473187887-V.jpg
Views: 449
Size:  12.6 KB

    Da li uveče moze porodično (ili čak u paru)da se izađe u Patpong, Nanu..?.Patpong je pre desetak godina postavio night market tamo baš da privuče i tu ciljnu grupu i "maskira" motiv dolaska dok se šeta na marketu da se ispod oka uhvati zastor na vratima go-go bara ,zagolica mašta,i privuku gosti i-delimično su i uspeli sudeći po gužvi tamo.

    "Asiatique" je festival night market i tačno je što kažeš isto kao Venecia Hua Hin i sl. shopping i restorani.Razlika je samo što je ovo uz vodu ,prijatnije je i dobro za ovu facebook generaciju da se islikaju na promenadi ili gore na točku.Da budem iskren ja se nešto posebno nisam oduševio tamo ali vidim da nema puno o tome u inf. o BKK a opet zgodno je od Phra Artit(Khao San) proći rekom kroz ceo BKK i uveče biti tu.

    Mi smo na promenadi seli u jedan seafood restoran ali smo posle pregleda menija brzo ustali jer cene su bile bezobrazne.Završili smo u jednom japanskom restoranu ,zahvaljujući možda opisima na ovom forumu i nije bilo loše.Vratili smo se u 23 h isto čamcem a još je ljudi ostalo.Inače sve se zatvara u 24 h.Kasnije se verovatno vraćaju poznatom Charoenkrung rd. koja prati reku obalom i na kojoj se verovatno "odčepe" gužve tada.
    Nije ništa bolje sa radnim vremenom ni na Patpongu,Nani,Soi Cowboy,Walking stretu..Na Patpongu već oko 23h-24h se čekićari i rasklapaju metalne tezge.Oko 1am zatvaraju se i go-go barovi.Fajront!Ujutru nista ne sme da se vidi .Kada ujutru "pezioneri i domaćice krenu po hleb i mleko"ulica kao i svaka druga.Ima čak i dobra samoposluga i jeftina klopa za šankom u "Foodlandu".U Pataji na čuvenom Walking streetu u 23 h je kao u košnici: horde turista i u grupama u obilasku, buka,neonke reklame,promoterke, čak se nekad ispred nekog go-go bara deli i besplatan Heineken samo da se uđe-tolika je konkurencija a kad bi neko prošao istim mestom u 1am pomislio bi da je upao u vremensku rupu.Pusto!Samo miris ...urina.E sad ono što posle radi je nešto drugo.To su neke diskoteke ,klubovi (npr Marina disko, Q Bar oko Nane i sl.)

  3. #43
    Kad smo kod shopping mallova...

    Hramovi globalizma .Isti su u celom svetu.Svejedno da li si u Londonu, Parizu,Njujorku,Tokiju...
    Oni najveći kod nas- Delta City,Ušće(Beograd)Big CEE , Merkator(Novi Sad)...imaju i modne brendove,restorane (McDonalds,KFC..), cineplex sale, kuglane...

    Ipak ovaj u Bangkoku, luksuzan , na mestu ukrštanja dve sky train linije ( ima link sa njima) otvoren 2005 ima i nešto što ne može da se vidi kod nas.
    Siam Paragon shopping mall na 10 nivoa ( 6 spratova) je 5 puta veći od Delta City u BG i nema šta nema.
    U dnu se nalazi najveći akvarijum sa morskom faunom gde se prolazeći kroz tunele može sa svih strana posmatrati npr. predstava hranjenja ajkula, pingvini....
    Druga stvar,koju nemožemo videti kod nas, je da se u ovom shopp.mall sasvim normalno prodaju i luksuzni automobili baš kao npr. Jimy Choe cipele ili Loui Vitone tašne...
    Na drugom spratu dok se spuštamo stepenicama evo i takve radnje...

    Name:  2016shopp-01.jpg
Views: 430
Size:  38.6 KB

    Prodaje se Maserati

    Name:  2016shopp-02.jpg
Views: 418
Size:  28.2 KB

    Pored je i radnja za Rolls Royce

    Name:  2016shopp-03.jpg
Views: 479
Size:  30.5 KB

    Tu su i Porsche, Lamborgini, Ferrari,Bentley, Lotus...

    Name:  2016shopp-04.jpg
Views: 470
Size:  29.4 KB

    Naiđoh i na ovu motoshow car reviju

    Name:  2016shopp-05.jpg
Views: 472
Size:  35.5 KB

    Ovo je u holu

    Name:  20150707_170512.jpg
Views: 449
Size:  34.7 KB

    Šta reći o fenomenu shopping molova?
    Osamdesetih godina su se masovno otvarali na Zapadu.Mi smo imali manje supermarkete i noćni dragstor u podzemnom u Nušićevoj gde smo išli kad okasnimo učeći.Željno smo ih očekivali baš kao i demokratiju( višepartijski sistem).I evo ih -dobili smo sve to.Posle početničkog oduševljenja stiže i otrežnjenje.Neko bi rekao -"pa kave veze imaju shopp.molovi jer to je super -sve na jednom mestu ,nema šetnje pa parkiranje pa još restorani,zabava"...
    A kad odmotamo iz lepo upakovanog celofana vidimo nešto drugo..
    Udara se na dve stvari: korisnost i hedonizam.Globalistička potrošaćka filozofija gde jedna kupovina traži drugu .Simbol otuđenosti ljudi i slepog konzumentarizma.Od ljudi stvara moderne robove koji kupuju sranje od robe novcem koji nemaju (kreditne kartice).Hrana koja treba da što duže ostane na polici ( hemijski tretirana ,GMO.., suhomesnati proizvodi koji nikad neće ubuđati u frižideru, jabuke koje ne trule..).Kućni aparati koji traju dok im ne istekne garancija ili kredit..Stalno kupovati novo..a uzbuđenje kupovinom traje sve kraće...i tako u krug.Da bi se ispunila rupa u duši.Sve uniformno bez emocije ..individualnosti.Zadovoljstvo isključivo na materijalnoj osnovi.
    Evoluirao sam od tog oduševljenja ovim shop.molovima do,sada, već gađenja na to.Mnogo mi je prijatnije sa prodavcem u komšijskoj radnji popričati ,sresti nekog ..i ono "ej' jesi čuo za ono".Na pijaci popričati sa seljakom koji je to i proizveo..naručiti jaja od kokošaka koje slobodno šetaju...sir licno pravljen i sl.Mnogo mi je prirodnije , ljudskije, zdravije..

  4. #44
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    U dnu se nalazi najveći akvarijum sa morskom faunom gde se prolazeći kroz tunele može sa svih strana posmatrati npr. predstava hranjenja ajkula, pingvini....

    Bilo je ovde o tom akvarijumu.




    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Šta reći o fenomenu shopping molova?
    Osamdesetih godina su se masovno otvarali na Zapadu.Mi smo imali manje supermarkete i noćni dragstor u podzemnom u Nušićevoj gde smo išli kad okasnimo učeći.Željno smo ih očekivali baš kao i demokratiju( višepartijski sistem).I evo ih -dobili smo sve to.Posle početničkog oduševljenja stiže i otrežnjenje.Neko bi rekao -"pa kave veze imaju shopp.molovi jer to je super -sve na jednom mestu ,nema šetnje pa parkiranje pa još restorani,zabava"...
    A kad odmotamo iz lepo upakovanog celofana vidimo nešto drugo..
    Udara se na dve stvari: korisnost i hedonizam.Globalistička potrošaćka filozofija gde jedna kupovina traži drugu .Simbol otuđenosti ljudi i slepog konzumentarizma.Od ljudi stvara moderne robove koji kupuju sranje od robe novcem koji nemaju (kreditne kartice).Hrana koja treba da što duže ostane na polici ( hemijski tretirana ,GMO.., suhomesnati proizvodi koji nikad neće ubuđati u frižideru, jabuke koje ne trule..).Kućni aparati koji traju dok im ne istekne garancija ili kredit..Stalno kupovati novo..a uzbuđenje kupovinom traje sve kraće...i tako u krug.Da bi se ispunila rupa u duši.Sve uniformno bez emocije ..individualnosti.Zadovoljstvo isključivo na materijalnoj osnovi.
    Evoluirao sam od tog oduševljenja ovim shop.molovima do,sada, već gađenja na to.Mnogo mi je prijatnije sa prodavcem u komšijskoj radnji popričati ,sresti nekog ..i ono "ej' jesi čuo za ono".Na pijaci popričati sa seljakom koji je to i proizveo..naručiti jaja od kokošaka koje slobodno šetaju...sir licno pravljen i sl.Mnogo mi je prirodnije , ljudskije, zdravije..

    U Thai su shopping mall sada "destination malls". Tamo se ide da se u cistom, klimatizovanom, bez pasa lutalica, prostoru sretne sa prijateljima i izadje na rucak. Momci i devojke u bioskop, karaoke.


    Ekonomski, u shopping malls supermarketima bilo ko moze da kupi po niskim cenama kao i tamo gde se snabdevaju "mom & pop" shops pa preprodaju komsiluku na coskovima ulica.


    Nisu su li perjanice danasnje ekonomije, Google i FaceBook upravo nastale na konzumerizmu, besomucnoj potrosnji u utrkivanju u tome? Ni jedna ni druga firma ne bi znale da naprave ne samo peglu ili sijalicu nego cak ni kuhinjsko rende.
    Samo landaranje sarenim ikonicama na ekrancicima smartphohe, budi isti, iskonski osmeh, kao sarene staklene perle pecinskom coveku.


    U tom svetlu, shopping malls su cak i naivni, ostaci "stare" ekonomije gde moze da se provede dan i nista ne kupi. Moze to i u bunkeru ili zatamnjenoj sobi sa smartphone, samo nije isto. Nema teorije da smartphone zameni setnju Knez Mihailovom koja u stvari i jeste, shopping mall svoje vrste.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #45
    Teško bi se za neki deo ovog grada moglo reći da je centar.Za neke to je trg gde je Victory Monument.
    Ali ako je suditi po ceni rentirane zemlje , koncentraciji shopping molova , saobraćaju tj. ukrštanju 2 skytrain linije onda je to ovo- Siam Square tj. zona Rachaphrasong.
    Ovo je ta zona slikana sa vrha hotela Mercury

    Name:  2016siam-01.jpg
Views: 390
Size:  28.1 KB

    Prostire se duž ove ulice Rama I i okolo.Ono zaokruženo crvenim bi bio centar te zone Central World Square.Tu ,gde se odvajaju ( ili spajaju) dve BTS linije voza , koje "lebde" na 16 m visine između ovih oblakodera,nalazi se nekoliko shopping mallova jedan uz drugi

    Name:  2016siam-02.jpg
Views: 412
Size:  45.9 KB

    Ovaj desno je Central World koji je nakon demonstracija 2010 je bio delimično spaljen.Samo 15 dana posle tih događaja bio sam ovde i već su bile postavljene skele za popravku i sve je bilo pokriveno da se ne vidi.Šta onda reći za one naše bombardovane zgrade u Kneza Miloša koje već 17 god.nisu obnovljene nego da se to namerno tako ostavlja.Ovaj rešetkasti deo je tad postavljen i sve je bilo obnovljeno za 3-4 meseca.
    Iznad njega ,jednim delom ,se nastavlja novi shopp.mal Zen a u produžetku je i treći Japanski brand Isetan.
    Tu se nalazi prostrani trg 8.000 kv.m. sa ovom dancing fontanom.

    Name:  2016siam-03.jpg
Views: 469
Size:  39.0 KB

    To je prostor gde se organizuje i doček Nove godine, koncerti...Prošle godine ,kada sam ovo slikao, naleteh na ovaj festival Thai hrane.Vidi se to na kraju ovog trga ispod ove kupole.Predveče može da se prošeta ...

    Name:  2016siam-04.jpg
Views: 389
Size:  38.9 KB

    Ima velik izbor hrane a i nije skupo, sve Thai

    Name:  2016siam-05.jpg
Views: 452
Size:  43.9 KB

    A onom ko više voli šoping tik uz ovo brojne prodavnice sa velikim popustima.
    Npr. ovaj brand za kojim su se najviše raspitivali kada će doći u Beograd H&M (ovaj u Bangkoku je treći po veličini u svetu odmah iza Las Vegasa i Njujorka) vidimo na vratima da su popusti 70%.

    Name:  2016siam-06.jpg
Views: 419
Size:  38.7 KB

    Ono što je Peta Avenija u Njujorku ili Bond Stret u Londonu to je ova zona Siam Square za BKK.Tu je najskuplja renta na zemlju.Tako npr. novoizgradeni hotel+ kondominijum Hansar ,koji sam posetio, u ovoj zoni prodaje lux stanove ali nema freehold -može samo leasehold i to na 25 god.

  6. #46
    U preporukama ,pod "must" , ko se nađe u BKK , stoji Chatuchak Weekend Market.

    Do njega se lako stiže .Zadnja stanica Sky Train po imenu Mo Chit je uz njega.
    Otvoreno samo vikendom:subota i nedelja .

    A ustvari običan vašarski buvljak .Gužva,vrućina...
    Ima navodno 8000 stalaka(štandova) po cenama kao za tajlanđane.

    Bio sam ,ranije, par puta.
    Nisam primetio da su cene nešto niže.
    Ali sam se osećao kao u paklu.
    Veći deo je ispod ovih limenih krovova.

    Name:  chatuchak-weekend-market-bangkok-1-1.jpg
Views: 423
Size:  40.4 KB

    Napolju 35 C a ispod ovog lima možda 50 C.

    Razlog posete najviše zbog ovoga.

    Name:  20160713_120731-1.jpg
Views: 526
Size:  30.0 KB

    Kako se odvojiti od ovih slatkih kuca?
    Ćerka nikako.

    Name:  20160713_120927-1.jpg
Views: 365
Size:  20.8 KB

    Tek kad se požalila da joj se muti u glavi od vrućine, napustili smo to.

  7. #47
    Na uglu Sukhumvit i Rachadaphisek pre 4-5 godina otvorilo se nešto - što menja izgled grada

    Orjentacija-ova kolona vozila na raskrsnici ide od Rachade-sever.

    Name:  terminal 21 (ugao rachada-sukhumvit).jpg
Views: 337
Size:  41.9 KB

    TERMINAL 21 ,šoping mol , uz Asok BTS stanicu sa kojom ima skywalk.

    Zgrada iznad/iza , zlatno plave fasade, je isti kompleks ali druge namene -Grand Centre Point Terminal 21,hotel i residence, 200 m visine.

    Ulaz u mol sa druge strane - od Robinsona(Westina).

    Name:  pogled od Robinsona.jpg
Views: 328
Size:  39.3 KB

    U pogleda osnovne funkcije(šopinga), mol nije ništa posebno,skup je ,dole je Gourmet Market, ali ima interesantan interijer.

    Tema interijera-aerodromska.

    Ulazni hol

    Name:  Jedan sprat-jedna destinacija.jpg
Views: 318
Size:  35.2 KB

    Ima 9 spratova.
    Svaki sprat-jedna destinacija tj. jedna tema:Pariz,London, Rim,Tokio,Istanbul,San Francisko,Holivud..

    Name:  shasha 120.jpg
Views: 347
Size:  54.8 KB

    Izukrštane pokretne stepenice

    Name:  shasha 088.jpg
Views: 350
Size:  54.3 KB

    Name:  shasha 121.jpg
Views: 333
Size:  36.1 KB

    Glavne stepenice, uz sam izlog , ogromne kao za metro, 36 m, najduže nadzemne u BKK,idu direktno na gornje spratove.
    Evo ih posmatrano sa platforme Asok BTS stanice

    Name:  pogled od Asok BTS na veliki eskalator.jpg
Views: 353
Size:  58.4 KB

    Svetionik u prizemlju

    Name:  svetionik.jpg
Views: 320
Size:  42.8 KB

    Donji sprat sa skupocenim radnjama na temu antičkog Rima

    Name:  antika Rima.jpg
Views: 316
Size:  32.0 KB

    čak i rimsko kupatilo/wc

    Name:  Rimsko kupatilo ulaz.jpg
Views: 318
Size:  31.2 KB

    Name:  lavlje glave u kupatilu.jpg
Views: 323
Size:  26.1 KB

    Pariski motivi

    Name:  Pariz tema.jpg
Views: 314
Size:  52.1 KB

    Idemo u London

    Name:  nivo sa London temom.jpg
Views: 337
Size:  49.5 KB

    Tokijski sprat sa buticima

    Name:  shasha 085.jpg
Views: 371
Size:  39.2 KB

    Name:  shasha 084.jpg
Views: 318
Size:  53.8 KB

    Slikali smo se pored gejše

    Name:  shasha 081.jpg
Views: 323
Size:  40.2 KB

    San Francisko sa svojim Golden Gate mostom

    Name:  shasha 097.jpg
Views: 325
Size:  53.1 KB

    Name:  shasha 092.jpg
Views: 315
Size:  58.7 KB

    Ima tu i interesantna fontana sa rečicom

    Name:  shasha 098.jpg
Views: 300
Size:  46.2 KB

    Gore je Pier 2 restoran

    Name:  shasha 094.jpg
Views: 331
Size:  46.8 KB

    Poslednji sprat je rezervisan za Hollywood studio

    Name:  Point Blur_Feb122017_162127.jpg
Views: 321
Size:  44.4 KB

    Name:  shasha 109.jpg
Views: 305
Size:  55.9 KB

    Tu je i statua Oskara

    Name:  shasha 107.jpg
Views: 310
Size:  41.1 KB

    Gore su i bioskopi 3D SF Cinema City

    Name:  shasha 116.jpg
Views: 315
Size:  55.2 KB

    Kada sam bio tamo 2012 još nije bilo sve otvoreno.

    Name:  shasha 119.jpg
Views: 306
Size:  40.9 KB

    Pogled kroz prozor sa najvišeg sprata dole na Sukumvit prema Nani

    Name:  shasha 111.jpg
Views: 319
Size:  65.9 KB

    Okrugla zgrada preko( na gornjoj slici) je Grand Sheraton.

    Preko u daljini se vidi Benjakitti Park a levo , gore, su zgrade sa heliodromima -Millenium Residence.

    Name:  shasha 114.jpg
Views: 303
Size:  34.2 KB

    Na krovu šoping mola je veći infiniti bazen sa zelenilom i odličnim pogledom na grad ali to je za goste hotela Grand Centre Point.

    Name:  krov Terminala.jpg
Views: 301
Size:  40.4 KB

    Name:  bazen na krovu.jpg
Views: 302
Size:  44.0 KB

    To mi je bila jedna od opcija smeštaja (preferiram nove hotele) ali preteruju sa cenom (oko 150 €) u poređenju sa sličnim okolo.

  8. #48
    U holu svih boljih Thai hotela postavljeni su bogati cvetni aranžmani

    Name:  sd 226-1.jpg
Views: 316
Size:  44.8 KB

    Name:  20150702_222553-1.jpg
Views: 319
Size:  47.5 KB

    Name:  sd 228-1.jpg
Views: 297
Size:  31.0 KB

    Ako su to hoteli u Bangkoku onda je velika verovatnoća da je sve to cveće stiglo baš sa ovog mesta označenog crvenom strelicom

    Name:  2017-02-20 22.13.55.jpg
Views: 336
Size:  35.0 KB

    Slikao sam ovo gore sa Wat Aruna.

    To mesto, kod mosta Memorial bridge( vidi se iza strelice) na Chao Phraya reci , u jednom kanalu, zove se -
    Pak Khlong Talat, Flower market.

    U starom delu grada, na pešačkoj je distanci od Grand Palate a i kineske/indijske četvrti a opet nezgodno je doći peške do njega zbog konfiguracije ulica.

    Do njega se stiže kopneno preko Chakphet Rd. ili rekom, pier stanica Rajine ( N 7).

    Name:  shasha 212.jpg
Views: 306
Size:  72.3 KB

    Kvart prepun štandova sa cvećem

    Name:  shasha 215.jpg
Views: 306
Size:  70.7 KB

    Šarenilo boja, mirisa..

    Name:  shasha 226.jpg
Views: 303
Size:  58.4 KB

    Otvoren je 24 časa ali je najživlje ranim jutrom 4-5 am. kada kamionima ili čamcima iz okolnih provincija stiže sveže cveće za ovu 16 milionsku prestonicu.

    Name:  shasha 224.jpg
Views: 306
Size:  67.5 KB

    Tu se sortira, aranžira...za hotele, restorane, kuće,watove...

    Name:  shasha 225.jpg
Views: 313
Size:  69.7 KB

    Jeftino,ovo dođe kao veleprodaja

    Name:  shasha 245.jpg
Views: 311
Size:  58.5 KB

    Prave se ovi venci.
    Nema taksi vozača bez njega ili tuk -tuka

    Name:  shasha 247.jpg
Views: 302
Size:  60.6 KB

    Name:  shasha 222.jpg
Views: 312
Size:  75.5 KB

    Name:  shasha 221-1.jpg
Views: 294
Size:  63.5 KB

    Name:  shasha 219-1.jpg
Views: 312
Size:  56.5 KB

    Name:  shasha 217.jpg
Views: 313
Size:  72.7 KB

    Lotusov cvet, sveti cvet budizma

    Name:  shasha 246.jpg
Views: 315
Size:  50.1 KB

    Name:  shasha 243.jpg
Views: 295
Size:  59.7 KB

  9. #49
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Mega Shopping Mall.



    Ima supermarket sa elitnom ponudom.

    Salmon, naša omiljena riba, po ceni 20% većoj nego u Japanu. 6,000 dinara, skoro 50 EUR po kg.

    Verovatno i jeste uvezena iz Japana

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #50
    Dusit ZOO -zoološki vrt u Bangkoku.
    Evo i mape.

    Name:  sd 037.jpg
Views: 297
Size:  34.2 KB

    Viđali smo i bolje, ali kada je neko sa decom u Bangkoku može se ovde zanimljivo provesti 3-4 sata.

    Ima lepo jezerce

    Name:  sd 035.jpg
Views: 335
Size:  54.5 KB

    Restorani ( nisu skupi )uz vodu

    Name:  shasha 207.jpg
Views: 277
Size:  56.1 KB

    Lepo uređena bašta, a ima i hlada da se ne dobije toplotni udar u tropima dok se obilaze paviljoni sa životinjama

    Name:  shasha 208.jpg
Views: 278
Size:  57.0 KB

    Može se uzeti pedal boat po jezeru sa delfinima

    Name:  shasha 199.jpg
Views: 297
Size:  54.9 KB

    Ima tu i žirafu, što bi reko Palma

    Name:  shasha 191.jpg
Views: 291
Size:  46.8 KB

    Nilski konji

    Name:  sd 042.jpg
Views: 295
Size:  40.6 KB

    Zebre,aligatori, medvedi, iguane...

    Name:  shasha 193.jpg
Views: 273
Size:  85.1 KB

    Name:  sd 049.jpg
Views: 287
Size:  72.9 KB

    Name:  sd 057.jpg
Views: 285
Size:  29.9 KB

    Name:  sd 055.jpg
Views: 348
Size:  49.7 KB

    Flamingosi

    Name:  sd 071.jpg
Views: 282
Size:  61.0 KB

    Šou sa životinjama u određeno vreme

    Name:  shasha 185.jpg
Views: 286
Size:  75.5 KB

    Ulaz je jeftin jer su ciljna grupa Thai a za strance je skuplje 150 THB ( deca 50 ili 70 THB ),a što je opet jeftino.

    Name:  sd 053.jpg
Views: 292
Size:  33.5 KB

    Piće, hrana,.. unutra sve su normalne cene i ništa od onog deranja kao u vodenim parkovima.
    Ima i KFC tu, razne igrice za decu..

    Problem je samo kako doći do tamo.

    Ovaj prelepi kompleks ( bivši vrt kralja Rama V ) je van BTS ili MRT uz Nacionalni Dom a ova tuk tuk mafija uzima za voznju od npr. Victory Monumeta do ZOO 300 THB dok će vas klimatizovani taxi dovesti za oko 70 THB

    I još će vas tuk-tuk odvesti pre ZOO, "pogrešno",u obližnju fabriku nakita gde imaju za svakog dovedenog turistu besplatno gorivo.

    Name:  shasha 151.jpg
Views: 273
Size:  49.7 KB

  11. #51
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tu sam bio u avgustu 2007. Da ne ponavljam slike zivotinja, ovde je o okruženju.

    Pedaline



    Pojas obavezan



    Kroz džunglu





    Ovo je "hia" ( Asian water monitor, varanus salvator), gadna gušterčina. Reći nekome da je "hia" je najviši stepen uvrede u Thai. Odatle nema nazad, kada se to izgovori preostaje jedino potezanje oružja.



    Pustimo to, uživanje u vožnji



    Kupola u daljini je Dusit Palace, tu Kralj prima strane državnike



    Ima nekoliko restorana, ulična hrana, ukus i cene





    Za strance, KFC



    Da neko slučajno ne ostane bez para. Za strane kartice, bilo koja transakcija je 250 THB (6.25 EUR) pa ne treba podizati na malo.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #52
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Tu sam bio u avgustu 2007. ...

    Pedaline....



    Ovo je "hia" ( Asian water monitor, varanus salvator), gadna gušterčina. Reći nekome da je "hia" je najviši stepen uvrede u Thai. Odatle nema nazad, kada se to izgovori preostaje jedino potezanje oružja.


    Mi smo bili tamo 2012 .

    Slike su mi od tada.

    Moja je greška , u prethodnom postu, kada sam napisao da su delfini u jezeru.

    Tako mi je izgledalo na slici a u vožnju pedalinom su išli ćerka i mama.One su to slikale.Nisam mogao verovati da bi se takva gušterčina mogla slobodno pustiti .Žena mi sada potvrdila da nisu delfini.

    Evo nađoh sada još neke slike toga.

    Name:  shasha 202.jpg
Views: 269
Size:  38.1 KB

    Kao što ti reče-pojas obavezan

    Name:  shasha 204.jpg
Views: 270
Size:  36.0 KB

    Ali kakva je to zaštita kada ti se ta gušterčina privuče pedalini.


    Ili taj "hia" nije tako opasan kako ružno izgleda

    Name:  shasha 206.jpg
Views: 271
Size:  29.1 KB

    Name:  shasha 205.jpg
Views: 277
Size:  31.5 KB

    Ali ima tamo i nekih lepših ili čudnijih vrsta ribe

    Name:  sd 040.jpg
Views: 267
Size:  56.7 KB

    A kome dosade životinje može i ovako da se zabavi u ZOO

    Name:  shasha 197.jpg
Views: 276
Size:  46.7 KB

  13. #53
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hia je plašljivija od zeca. Ona je opasna za žabe i sličnu bratiju.

    Ovde joj sigurno bacaju hranu pa se izvitoperila.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #54
    Za Wat Arun (Hram Zore) se kaže da je najveći budistički hram u Tajlandu.

    Pogled sa reke Chao Phraya

    Name:  jkhfcplu 372.jpg
Views: 265
Size:  36.1 KB

    Ne sećam se da sam na ovom, forumu, najjačem o Thai na srpskom jeziku, video ijednu njegovu sliku.
    (Nadam se da će me kolega Yojogi/Mekong demantovati sa mnogo lepšim slikama od ovih , kao što je bilo za ZOO, Nong Noch..)

    Pristupni paviljon sa reke

    Name:  jkhfcplu 374.jpg
Views: 255
Size:  43.4 KB

    Uz njega je ovaj wat sa čuvarima

    Name:  jkhfcplu 376.jpg
Views: 261
Size:  55.0 KB

    Statua debelog kineskog bude, ispred

    Name:  jkhfcplu 389.jpg
Views: 246
Size:  55.7 KB

    Centralna pagoda i četiri bočne na uglovima

    Name:  jkhfcplu 386.jpg
Views: 253
Size:  48.2 KB

    Donji nivo sa statuama kineskih ratnika

    Name:  jkhfcplu 438.jpg
Views: 259
Size:  65.0 KB

    Obložen sitnim koloritnim porcelanom i školjkama.

    Name:  jkhfcplu 395.jpg
Views: 252
Size:  78.5 KB

    To se dovozilo kao balast za brodove koji su dolazili iz Kine

    Name:  jkhfcplu 404.jpg
Views: 256
Size:  52.8 KB

    Name:  jkhfcplu 437.jpg
Views: 255
Size:  64.8 KB

    Fotografija teško može prikazati nagib ovih stepenica

    Name:  sd 456.jpg
Views: 244
Size:  21.4 KB

    Možda se bolje vidi ovako sa visine, koliko su to strme i uske stepenice .

    Name:  jkhfcplu 422.jpg
Views: 249
Size:  64.8 KB

    Balkon gore, na centralnom tornju hrama građenog u kmerskom stilu,na koji se i jedino može popeti

    Name:  sd 449.jpg
Views: 243
Size:  35.0 KB

    Sa Wat Aruna , visokog oko 70 m, puca pogled .

    Pogled ka Grande Palace

    Name:  jkhfcplu 420.jpg
Views: 251
Size:  59.2 KB

    Preko na Wat Pho

    Name:  jkhfcplu 421.jpg
Views: 243
Size:  41.0 KB

    Ili prema mostu Taksin Bridge

    Name:  sd 450.jpg
Views: 235
Size:  40.8 KB

    I na kraju na okolinu Thonburi, tj. drugu stranu obale reke gde se i nalazi

    Name:  jkhfcplu 417.jpg
Views: 256
Size:  48.2 KB

    Iako mu ime potiče od hindu boga jutra/zore najlepše je posetiti ga predveče kada porcelan daje najlepši odsjaj.

    Mi smo ga posetili po jednom paklenom julskom danu kada je bilo oko 40 C pa mi je hlad ovog malog restorana dole uz Wat, i piće za osveženje tu,ostalo u prijatnoj uspomeni.

    Name:  jkhfcplu 385.jpg
Views: 241
Size:  54.6 KB

  15. #55
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tačno je da nema slika sa tih "must see in Bangkok" atrakcija. Hvala tebi sto si ih postavio i komentarisao.

    Moj razlog da nema slika je jednostavan: tamo sam bio septembra 2000-te, još su trajali protesti koji su prethodili 5. oktobru. Došao iz Sidneja.

    U mom (IT) poslu, kada te pošalju na neki kurs pa to ne vidiš godinama, pa te neko pita nešto, odgovor je "CRFS". Znači, "can't recall a fuckin shit". Jedva da sam znao gde sam bio.

    Firma nas, mamurne, poslala na turu (što nije stanje manje beslovesno nego posle 13 sati leta). Ta 3 mesta su jedno uz drugo. Jedan hram, taj najvažniji je u Thonburi, preko reke.

    Žena mi je imala problema da prepozna šta je šta, čak nije ni sigurna da je tačno. Išla na wikipediju da vidi.

    Arun Wat:



    Lila je kiša, to je valjda ta keramika u svakom kutku





    Ovo je valjda Wat Phra Kheo. Kišobrani se dobiju na izlasku iz turističkog autobusa



    Što se sećam priče turističkog vodiča, oni su sve dijalekte budizma tu arhitektonski reprezentovali.

    Hindu, Khmer, Thai, Indonesia.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #56
    Kad si tamo u Bangkoku poslovno , pa se i to obiđe jednom,prvi put,a i prošlo je dosta vremena od tada, i ne očekuje se sećanje do detalja.
    Ali zato si nam, sve ove godine,dao puno onih drugih, neturističkih,informacija o Thai,koje ja kao turista nikada ne bih znao.

    Ali tu sam ja (kao turista) da to dopunim ,a i svežiji sam sa posetom(2012/2013).

    I mene zbuniše ove slike Wat Aruna koje si postavio.

    Sve je tu: isti oblik tornjeva/kupola, ukrasna keramika, čak i ove statue kineskih vojnika...
    Što reče -izmešani stilovi: kmerski, hindu, thai...

    Morao sam čak da pogledam i redni broj svojih fotografija kako sam obilazio watove.

    Prve tri slike , koje si postavio, su iz Wat Pho kompleksa, preko reke , poznatom po ležećem budi a poslednja slika je kako si i rekao iz Wat Phra Kheo.

    Wat Arun ima centralni toranj i 4 nešto niža tornja satelita na uglovima kvadrata.
    Evo mape

    Name:  Mapa Wat Aruna sa objektima.jpg
Views: 262
Size:  193.9 KB

    Ili sa reke

    Name:  jkhfcplu 371.jpg
Views: 242
Size:  30.3 KB

    Vidi se i ovde - pagode se završavaju "krunom".

    Name:  jkhfcplu 373-1.jpg
Views: 238
Size:  21.5 KB

    Ovako izgleda noću sa reke

    Name:  Wat Arun no?u.jpg
Views: 248
Size:  60.9 KB

    Na netu vidim da se Wat sada renovira , ovako sad izgleda u skelama, a posle smrti kralja promenio se i natpis

    Name:  Wat Arun 2017.jpg
Views: 256
Size:  49.6 KB

    Sa istog mesta sam slikao 2013 ovako

    Name:  jkhfcplu 386.jpg
Views: 251
Size:  48.2 KB

    Evo i još nešto slika Wat Aruna.

    Name:  jkhfcplu 383.jpg
Views: 236
Size:  56.1 KB

    Statua bude ispred

    Name:  jkhfcplu 390.jpg
Views: 228
Size:  66.1 KB

    Uzane strme stepenice idu sa sve četiri strane centralnog tornja gde se u vratima/prozoru gore vidi bog Indra na belom troglavom slonu(Erawan) na centralnom tornju.


    Name:  jkhfcplu 442.jpg
Views: 232
Size:  54.1 KB

    Donja platforma

    Name:  jkhfcplu 436.jpg
Views: 256
Size:  57.9 KB

    Porcelan i reljefi

    Name:  jkhfcplu 396.jpg
Views: 226
Size:  69.0 KB

    Name:  jkhfcplu 401.jpg
Views: 242
Size:  63.2 KB

    Name:  jkhfcplu 394.jpg
Views: 235
Size:  53.2 KB

    Relikviji u pratećem hramu

    Name:  jkhfcplu 426-1.jpg
Views: 228
Size:  22.9 KB
    Attached Images Attached Images  

  17. #57
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kad si tamo u Bangkoku poslovno , pa se i to obiđe jednom,prvi put,a i prošlo je dosta vremena od tada, i ne očekuje se sećanje do detalja.
    Ali zato si nam, sve ove godine,dao puno onih drugih, neturističkih,informacija o Thai,koje ja kao turista nikada ne bih znao.
    Druže, ti si u pravu o tim hramovima koji se, sa razlogom, masovno posećuju. Dodajmo još tvoju inženjersku preciznost i tvoje su informacije prave i tačne.

    Moja situacija je uporediva sa kao pokojnim i cenjenim Timothy John Byford (dečje serije "Neven", iznedju ostalog, uz koje su mnogi kao i ja odrasli) koji je u Srbiju došao, posetio manastire, upoznao Srpkinju, oženio se i ostao do kraja života. O Srbiji je mnogo naučio a tačnih imena manastira koje je na početku posetio se više ne seća.

    Ovo se sećam, Wat Pho, reclining Budda.



    To je on pao u nirvanu, posle svih reinkarnacija. Statua je duga 46m, nožni prsti 3m, sa krugovima za ulaz u chakru (tacke energije).



    108 bronzanih kazančića za ubacivanje novčića za dobru sreću. I japanski budistički hramovi zvone (udaraju u gong) 108 puta za 108 grehova kojih se treba čuvati u ponoć Nove godine.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #58
    Reclining Buda ("Ležeći Buda") je ono najimpozantnije iz Wat Pho.
    Prostor za šetnju oko njega je uzan pa smo napravili gotovo identičnu fotografiju.

    Name:  shasha 456.jpg
Views: 236
Size:  41.7 KB

    Napravljen od betona pa obložen zlatom

    Name:  shasha 455.jpg
Views: 233
Size:  34.8 KB

    Koliko je velik vidi se u poređenju sa glavom i kamerom turiste

    Name:  shasha 451-1.jpg
Views: 234
Size:  32.2 KB

    Stopala sa ornamentom svetinja budizma

    Name:  shasha 457.jpg
Views: 229
Size:  66.0 KB

    Da ga i mi obiđemo pozadi

    Name:  shasha 458.jpg
Views: 240
Size:  57.9 KB

    I glava pozadi

    Name:  shasha 463.jpg
Views: 215
Size:  55.0 KB

    Taj ogromni,46 m dug buda, u ovom paviljonu sa stubovima, samo je ova pozicija " 2 " na mapi velikog kompleksa Wat Pho

    Name:  2017-03-18 22.25.42.jpg
Views: 235
Size:  63.1 KB

    A kad taj ceo kompleks pogledamo iz pravca reke Chao Phraya , označenog crvenom strelicom, vidimo gde je ta pozicija " 2 " tj. paviljon sa Reclining Budom.

    Name:  2017-03-18 22.29.31.jpg
Views: 233
Size:  31.5 KB

    Pozicija " 6 " su četiri velike stupe posvećene prvim kraljevima dinastije Chakri.

    Evo ih i u kopleksu Wat Pho

    Name:  Pagode Wat Pho.jpg
Views: 231
Size:  155.8 KB

    Centralnu poziciju na mapi predstavlja taj Wat Pho( "1" ) gde su glavne budističke ceremonije.

    Glavna prostorija sa relikvijima

    Name:  Phra Ubosot.jpg
Views: 229
Size:  183.5 KB

    Mnoštvo budinih figura na spoljnoj terasi ovog hola

    Name:  Bude ispred hola Phra Ubosot.jpg
Views: 266
Size:  37.4 KB

    Statue čuvara,na ulazu, u evropskom stilu odevanja je Marko Polo , veliki posetilac Kine.

    Name:  Marko Polo.jpg
Views: 241
Size:  141.9 KB

    Interesantna arhitektura izmešanih stilova.
    Tu su 71 malih stupa sa pepelom članova kraljevske porodice.

    Name:  71 stupa.jpg
Views: 232
Size:  62.5 KB

    Wat Pho je pored Reclining Bude poznat i po prvoj školi tradicionalne Thai masaže.Tu u Watu je moguće posetiti je

    Name:  Masaža u Wat Pho.jpg
Views: 227
Size:  161.8 KB

    Najveća greška je posetiti ovaj veliki kompleks Wat Pho , u istom danu,posle Grand Palace i Wat Phra Kheo( takođe ogromnih) kao što većina turista radi.
    Jesu blizu ali je naporno , pada koncentracija, i praktično od celog hrama poseti se samo ova pozicija " 2 " - Reclining Buda.

  19. #59
    Kad se stigne u Bangkok onda je pod "must see" no.1 posetiti Wat Phra Kheo ( Temple of Emerald Budha) i Grande Palace.

    Ogroman prostor, dužina opasanog zida oko 2 km.Oba kompleksa su jedan uz drugi i obilaze se sa jednom kupljenom kartom ( 500 THB).

    Smešteni su u istorijskom delu grada , na istočnom doku reke Chao Phraya, ali se do njih ne može doći rashladnom nadzemnom železnicom BTS a ni metroom MTS.

    Može ovako rekom, sa express boat , stanica Tha Chang(N9).
    Kompleks posmatran sa reke

    Name:  shasha 293.jpg
Views: 217
Size:  32.8 KB

    Može i busom ili taksijem uz insistiranje da se uključi taksimetar.
    A može i ovako (zbog turističkog šmeka) šarenim tuk-tukom uz opasnost da se ispadne,naguta izduvnih gasova i preplati vožnja

    Name:  Point Blur_Mar192017_121833.jpg
Views: 224
Size:  60.4 KB

    Gužve oko kompleksa su velike i stalne.

    Da se radi o najsvetijem mestu u Thai vidi se već na ulazu.
    Rigorozna kontrola dress code.Obavezne su duge pantalone, haljine, pokrivena ramena, nema papuča i sl.
    Može se i tamo iznajmiti adekvatna garderoba uz depozit od 200 THB.
    Nema improvizacije.
    Tu je na ulazu vojska, garda , sa dugim cevima.

    Name:  shasha 367.jpg
Views: 227
Size:  31.3 KB

    Već na ulazu se vidi koliko je to impozantan arhitektonski prizor.

    Name:  shasha 368.jpg
Views: 223
Size:  49.2 KB

    Pogled na severozapadni deo kompleksa

    Name:  shasha 370.jpg
Views: 224
Size:  50.5 KB

    Kod kupovine karte se uzme i ova mapa kompleksa

    Name:  map-of-grand-palace-bangkok.jpg
Views: 216
Size:  48.8 KB

    Kreće se kroz kompleks utvrđenim redom prateći redne brojeve od 1 do 34.

    I mi smo tako

    Name:  Point Blur_Mar192017_104931.jpg
Views: 218
Size:  45.4 KB

    Na ulazu dva mitska čuvara demoni zvani Yakshas, česti u budizmu kao čuvari podzemnih bogatstava

    Name:  shasha 384-1.jpg
Views: 252
Size:  38.0 KB

    Gornja terasa,

    Name:  shasha 386.jpg
Views: 208
Size:  44.9 KB

    Simbol BKK je ova zvonasta pagoda u Sri Lanka stilu po imenu Phra Si Ratana.Izgrađena od Rame IV sredinom 19 veka obložena je zlatom uvezenim iz Italije.U njoj su relikviji -grudna kost bude i nije otvorena za javnost.

    Name:  shasha 390.jpg
Views: 217
Size:  44.2 KB

    To je i najviši objekt u kompleksu .

    Levo od nje je ova sa stubovima Phra Mondop , prvi objekat izgrađen na ovoj gornjoj terasi.To je biblioteka izgrađena u Thai stilu od Rame I.

    Ova najšira zgrada u ovom delu je Royal Pantheon unutar koje se nalaze statue 8 kraljeva dinastije Chakri a otvorena je za javnost samo u vreme Chakri Day - 06.04

    Name:  shasha 398.jpg
Views: 215
Size:  55.2 KB

    statue slonova ispred

    Name:  shasha 411.jpg
Views: 225
Size:  66.0 KB

    Wiharn Yod , manji hram, dekorisan kineskim porcelanom

    Name:  shasha 393-1.jpg
Views: 217
Size:  27.6 KB

    Zlatna stupa

    Name:  shasha 416.jpg
Views: 227
Size:  41.6 KB

    Bazu drže mitski demoni/majmuni Yakshas

    Name:  shasha 419.jpg
Views: 207
Size:  65.6 KB

    A čuvaju je Kinnare, ljudi-ptice, iz hindu mitologije koje lete između mističnog i ovozemaljskog

    Name:  Kinnare.jpg
Views: 220
Size:  29.9 KB

    Ima tu još arhitektonskih objekata da od tolikog zlata, dekoracija...ne znaš gde ćeš.

    Ovo je npr. kapela Gandhara bude koji ne sedi već stoji i jednom rukom poziva kišu..

    Name:  shasha 421-1.jpg
Views: 220
Size:  31.5 KB

    Ali najpoznatiji i najsvetiji deo Wat Phra Kheo je Hram Smaragdnog bude(Temple of Emerald Budha).

    Name:  shasha 415.jpg
Views: 201
Size:  64.9 KB

    Sličan stilom većini zgrada eksterier obložen koloritnim ogledajućim tilom i bronzom

    Name:  shasha 420.jpg
Views: 206
Size:  61.5 KB

    Koloritni , zlatom obloženi stubovi da sve šljašti..

    Name:  shasha 412.jpg
Views: 220
Size:  67.3 KB

    Unutra se nalazi buda od zelenog žada, samo 66 cm visok, koji sedi visoko na oltaru.
    O kakvoj svetinji se radi vidi se po tome da je unutra striktno zabranjeno fotografisanje do granice oduzimanja aparata i brisanja slike ili snimka.

    Slikao sam ulaz spolja

    Name:  shasha 422.jpg
Views: 202
Size:  67.9 KB

    Buda tokom godine može tri puta da menja odeću u skladu sa sezonom ali to može da čini samo kralj

    Name:  Emerald buda sezonski.jpg
Views: 233
Size:  136.5 KB

    Još na ulazu , duž hodnika hrama ocrtani su murali.

    Name:  shasha 376.jpg
Views: 226
Size:  53.4 KB

    178 panela su oslikala scene iz Ramakaine, Thai verzije hindu Ramayane.


    Posle Wata i još nekih objekata stiže se i do Grande Palace

    Name:  shasha 431.jpg
Views: 201
Size:  54.1 KB

    To je bila kraljevska rezidencija do 1929 a sada je to Dusit Palata u okolini ZOO.

    Name:  shasha 433.jpg
Views: 226
Size:  44.0 KB

    Građena za Rama V od strane engleskih arhitekata.Zato ima renesansnog stila pa podseća na Bakingemsku Palatu a krov je u Thai stilu.

    Name:  shasha 446-1.jpg
Views: 198
Size:  54.7 KB

    Name:  shasha 445.jpg
Views: 201
Size:  51.6 KB

    Tokom posete kompleksu , onako obučen "do grla", po suncu, a napolju u tropima, nije baš ugodno.
    Zato se mnogi rashlade na hladnom kamenu ovih paviljona a neko i dremne u pozi reclining bude.

    Name:  Point Blur_Mar192017_105108.jpg
Views: 207
Size:  36.2 KB

  20. #60
    Da kompletiramo prethodnu sliku hramova Bangkoka.

    Ovaj je poznat kao Hram Velikog Bude ( Wat Indrawiharn).

    Name:  shasha 263.jpg
Views: 199
Size:  37.8 KB

    32 m visoka statua stojećeg bude prekrivena zlatom.

    Manje je poznata od prethodnih ali popularna od Thai.

    Name:  shasha 249-1.jpg
Views: 206
Size:  25.1 KB

    Podignuta 1867.
    U dvorišnom prostoru ima još statua bude

    Name:  shasha 253.jpg
Views: 197
Size:  49.8 KB

    Name:  shasha 257.jpg
Views: 208
Size:  48.4 KB

    Ostao mi je u sećanju po ovom zidu/liniji sa staklenim boksovima gde su urne sa pepelom pokojnika

    Name:  Urne.jpg
Views: 221
Size:  114.0 KB


    Još jedan interesantan a manje poznat, a možda i najlepši,wat u Bangkoku je i ovaj - Wat Benchamabophit poznatiju kao Mermerni Hram.

    Name:  shasha 268.jpg
Views: 217
Size:  50.0 KB

    Nalazi se u Dusit kvartu.
    Građen od italijanskog Carrara mermera sa lavovima čuvarima na ulazu a sa thai/kmerskim stilom krova.

    Name:  shasha 269.jpg
Views: 216
Size:  40.0 KB

    Unutra je Sukhothai stil statue bude

    Name:  u hramu.jpg
Views: 212
Size:  116.7 KB

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 19-04-21, 19:35
  2. Singapore Changi: najbolji aerodrom na svetu
    By Mekong in forum Singapore
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-20, 20:20
  3. Japanski viski najbolji na svetu - usao u Bibliju viskija za 2015.
    By yoyogi in forum O Japanu, Tajlandu, Istoku iz strane štampe
    Replies: 1
    Last Post: 01-12-14, 20:17
  4. Kanji: najefikasnije pismo na svetu
    By yoyogi in forum Japan: Život i rad, svakodnevnica
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-13, 14:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •