Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 33 of 33

Thread: Nagoya, geografski i industrijski centar Japana

  1. #21
    Baš lepo izgleda.
    Da nije infrastrukture, u pozadini, plus maglev, čovek bi pomislio da je u nekom ravničarskom mirnom mestu sa lepo uređenim kućicama u naselju.
    Vidim da ima i google street .
    Malo sam vurtualno prošetao po Moricoro Parku.Lepota, priroda...Koliko vidim ta staza ide u krug kroz park.Naiđoh i na onaj vidikovac...do gore izgleda ima i neki lift, u sredini,sa staklenim zidom.Vidi se i ona Tottoro kuća.
    Ovi iz googla su tu išli i slikali peške .Na senkama se vidi čovek kako šeta a na leđima mu ona okrugla multi kamera.

    Nema saobraćaja,gužve,redova....priroda, mir ,spokoj...plus rekreacija.Da se čovek sastavi sa sobom i prirodom.

    Nije ni čudo što je u poređenju sa ovim Tokijo lošija opcija.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bio sam danas opet. Do tamo imam 7km, staza je 5.2km, nazad 7km. Nije lose za nekoga ko sedi po ceo dan na poslu.
    Taj vidikovac jeste staklena konstrukcija, sa njega su slike Totoro kuce.
    A sada, prolece, mirisi cveca i drveca, cini ti se da ne izadjes sa staze.

    Kroz ona pirincana polja, sada tamo krekecu zabe, to je nekih 3km od mene, ne cujem ih. Cujem samo kola u mojoj ulici.
    Azija, moja dežela.

  3. #23
    20 km.biciklom ? Ma kakvi loše !
    Baš sam i mislio pitati za tu vodu koju sam video u toj virtualnoj šetnji.Ličilo je na jezero.
    Pirinčana polja nisam uočio ali to je ranije pre ovog parka.Na ovom google street se vidi i puno raznog cveća uz put.

    Ovde je danas predivan prolećni dan - 26 C uz lagani povetarac.Da nemam ovde neke majstore već bih odavno bio u prirodi a ne ovako.
    Ali sad posle ručka to se nesme propustiti.Biće pešačenje: 7-10 km.

    Malo je ovakvih dana u godini!

  4. #24
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Linimo, maglev voz napravljen 2005. za Aichi World Expo 2005..Moja kuca je na jednoj od stanica.

    To je 9km duga linija, max brzina je 100km/h i voz lebdi 8mm iznad shina.



    Remiza je ujedno i muzej i tehnički obrazovni centar



    Tu uvek stoji po neka kompozicija za prikaz



    Nagoya, inženjerski grad



    Bezšuman je, nema dodira sa šinama. Još, nema ni mašinovodju - potpuno je robotizovan. Stanice imaju po jednog službenika, karte se prodaju na automatu i prolazi se kroz turnstyles, bez nadzora.

    Stanica:



    Ovo su šine: pljosnate, nad njima ceo voz lebdi:





    Kada voz dodje u stanicu i stane, otvore se vrata na ovom staklenom zidu i na vozu:




    Odosmo u muzej jedan dan. Ne znam kako da objasnim: kolski slogovi nemaju točkove





    Imaju slike, interaktivne video, da deca razumeju kako to radi



    Ko hoće, može da se slika u kondukterskoj uniformi (kapa ima mrežicu za jednu upotrebu, da deca ne prenesu nešto jedno drugom)



    Otpravnik voza na stanici




    U svakodnevoj upotrebi, ovako je u prvom vagonu. Nema vozača. Ispod haube je kao "play station" set ručki i komandi za slučaj da mora ručno da se upravlja:



    Sad, da se malo provozamo. Snimio sam stojeći, kao iza nepostojećeg mašinovodje:

    Azija, moja dežela.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, CentrAir Airport. Promenili su malo od zadnji put kada sam bio, sada ima Food Court.





    Isto onaj Doner Kebab što se viđa u Nagashima Resort, Laguna resort i na nekoliko mesta u gradu, sada ima i ovde ispostavu



    Da je bilo vreme ručka, rado bih svratio. Bilo je 9 ujutro.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Nagoya, Pravoslavna crkva

    Našao sam je danas a bio sam u tom Tsurumai parku bar 10 puta, odmah je uz njega. Nagoya Ortodox Church, Ruska Pravoslavna crkva.



    Na nekom sajtu sam video da postoji, nisam ni pokušavao da tražim svih ovih godina.



    Mala je ali je ipak ima.





    Sveće, pribor, crkvene knjižice, ikone



    Čudilo me da nikoga nema. Onda čujem muziku (violine) iz sale koja je sastavni deo crkve. Božićni koncert



    Posetiću je na godišnjice za svoje koji su na drugom svetu. I verovatno videti kako da povedem ćerku na Božićni koncert sledeće godine.
    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya noću. Mnoštvo gradova ima ulično dekorativno osvetljenje u ovo doba godine, nije nešto posebno.



    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas ćerka dobila ocenu 8 (to je kao 10 na fakultetu) iz Science.

    Posete muzeju nauke daju rezultate. Nagoya Science Museum (bio je u postu #3 ovde).

    Mendeljejev periodični sistem



    Tu je i Titanijum, baš njegove platne i šrafove imam ugrađene u desnom zglobu ruke, posle nesreće na klizalištu



    Svašta ima da se vidi i lično proba, molekuli, počev od vode



    Specifične težine raznih materijala, mogu da krenu redom, ima ih 50, i podignu i osete razliku. Vidi tungsram metal (umesto olova za pecaroše), jedan kubni decimetar je 19.2kg

    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya CentrAir Airport, od 11. oktobra 2018. ima novu atrakciju, Flight of Dreams. Kao što se naslućuje, zvezda je Boeing 787, "Dreamliner". 55% njega se pravi u Japanu.



    Prvi ikada proizvedeni primerak je baš ovaj, ZA001. I imena pilota koji su ga dovezli u Nagoju







    Red da se uđe u avion je pola sata. Mislio sam da ima više da se vidi pa sam i ja čekao, mada sam se njime vozio već nekoliko puta





    A da se vidi, ima samo pilotsk akabina, kroz staklo. Dosta je minut-dva. Ostatak kabine je pregrađen, samo zid



    Podignut je na betonsko postolje



    A hala je food court sa bar 50 restorana





    Jede se pod krilima





    Ja sam uzeo pohovanog bakalara, "Seattle Fish Market", Boeing je iz Seattle (kao i Microsoft, Starbucks, Jimi Hendrix).
    Bilo je razočarenje. Riba je bila bezukusna.



    Ova pizza, iz peći na drva, bila je dobra



    Sa ručkom, mesto je dobro za sat vremena. Čak i nema potrebe da se plati ulaz dole do aviona (1,200 dinara).
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    ...
    Red da se uđe u avion je pola sata. Mislio sam da ima više da se vidi pa sam i ja čekao, mada sam se njime vozio već nekoliko puta


    Bio sam 6. oktobra 2019. opet. Nema reda da se čeka za ulazak. Kako ko hoće, može.



    I krilo sam lepo video celo, iz ugla iz koga nikad inače ne bih mogao.

    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya. malo zabačen hram Muryoju-ji, sa svojim irisima.



    Nije bilo baš toliko rasvetalo (verovatno smo zakasnili)





    Tu smo bili 2010-te na festivalu





    Sam hram



    Ima nastambu monaha i sveštenika





    Prijatna za oko unutrašnja arhitektura



    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Veliki park (i jedini Zoo vrt u Nagoji) blizu nas, Higashiyama Kogen je novo mesto, Moricoro park je postao predaleko za svakodnevne posete. Ovaj je 2km od nas. Uzeli smo godišnje karte (2,000 dinara, jedna ulaznica za jedan dan je 800 dinara). Važi i za Zoo i za botaničku baštu.

    Sa balkona vidim vrh Higashiyama Tower



    Ima dva ulaza, Botanička bašta i Zoo. Ovaj vrh kule je duplo dalje, tu je ulaz u Zoo i desetine restorana i zabavni park. Mi samo za botaničku baštu



    Nije to ni malo



    Koje cveće i koje male zverke mogu da se vide (ako se pojave, nisu izložene)



    Prijatno mesto za šetnju



    Uz leje stoji natpis koja je biljka (i na latinskom)



    Pošto su festivali na mestima gde ima mnoštvo hortenzija otkazani, ima ih malo i ovde.







    Bilo je i irisa



    Nema veze, biće to mesto posećivano od naše strane bar jednom nedeljno, sada, kad nam je blizu. Bili smo tu nekoliko puta pre. Bilo je planiran izlet, sada, kada god nam se prohte.

    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Komaki Airport, Aichi Museum of Flight. Nagoya je bila jeste i dalje je centrar avio industrije u Japanu. Muzej je odmah (ima i "toplaveza") uz Airpart Walk shopping mall.





    Prvi eksponat je maketa aviona braće Rajt iz 1903.



    dalje, makete aviona koji danas sleću ili su sletali na Komaki kada je bio (do 2005.) jedini aerodrom u Nagoji.



    100 maketa poznatih aviona





    Ovakvu maketu DC-10 je imala JAT poslovnica u nekada Maršala Tita



    Maketa YMC-11, jedinog (do sada) putničkog aviona proizvedenog u Japanu od 2. Svetskog rata



    Eno ga, na parketu, i pravi



    U letelice je moglo da se uđe, sada je to ukinuto zbog virusa













    Ko je došao da proučava, može da provede pola dana





    Pilotska kabina



    Svi instrumenti





    Motor B-777, Pratt&Whitney







    Srednja mašinska škola u Komaki, učenici prave avion. Ima sve elemente evaiona, može i da poleti, samo sve je rudimentarno









    Ima i sala gde deca na smenu mogu da sednu za komande i upravljaju putničkim avionom.
    Dobor je za pol adana. U stvari, ceo dan sa shoppingom u susednom Airport Walk Shopping Mall. Ima i Cineplex bioskop u kompleksu.

    Ma ceo porodični dan da se provede, sa ručkom, shoppingom, muzejom, bioskopom i večerom.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Gifu - grad centralno od centra Japana
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 11
    Last Post: 31-05-20, 08:27
  2. Kyoto u jednom danu
    By yoyogi in forum Kyoto
    Replies: 7
    Last Post: 14-03-15, 11:21
  3. B92: Radioaktivni covek iz Japana
    By Panichar in forum O Japanu, Tajlandu, Istoku iz strane štampe
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-13, 12:41
  4. Miyajima - ikona Japana
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 1
    Last Post: 29-10-12, 14:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •