Results 1 to 2 of 2

Thread: Yamaha

  1. #1

    Yamaha

    Yamaha Corporation, Hamamatsu. Bio sam tamo na sastanku, uz fabriku imaju "Communications Room" sto je u stvari muzej. Tu su izlozeni svi proizvodi, na stotine, svega sto su ikada
    napravili. Na stotine motocikala, motora za camce, lakih aviona, jahti.





    Na istom postolju stoje Ya-1 iz 1955. i danasnji VMax.



    Zlatno ofarbani auto je Toyota GT2000 iz 1967., Yamaha je pravila mashinu za njega.






    Vmax:




    YA-1 (poznat i kao Yamaha 125):





    Pa onda na stotine motocikala. Ko voli motore moze da provede 5-6 sati. Muzej je pun entuzijasta koji slikaju na stotine slika.




    Na ovaj motor moze da se sedne i da se simulira na ekranu brza voznja:




    I kartinge prave, nisam znao:




    Celave gume trkackih motora (Bridgestone je japanska firma, pravi gume od pomicnih tockova za decje bicikle do guma za stajni trap Boeniga 747):



    Ovo im je "cruiser" da zahvate sa trzista Harley Davidsona:




    Ovaj, RF-302, ogoljen trkacki motor iz 1969. nikada nije video trku. Uplaseni da ce sigurno izgubiti od Honde i Kawasakija, povukli su se. Hauba za aerodinamiku je sa strane, ovako izgleda bez nje:






    Elektricni moped je sada interesantan:






    Crni (Yamaha) klavir robotski svira pesme Beatlesa, dirke se pomeraju.



    I logo Firme, 3 zvucne viljuske.



    Misli se, to dolazi od toga sto je Yamaha pravi muzicke instrumente (klavire, orgulje, bubnjeve) 60 godina pre nego sto je pocela da pravi motore.

    Wikipedia isto kaze: The company's origins as a musical instrument manufacturer is still reflected today in the group's logo—a trio of interlocking tuning forks.


    To nije tacno, ko nije bio u muzeju tesko to moze i da zna.
    Tri zvucne viljuske su da kazu da kada se usklade (nastimuju) tehnika(inovacije), proizvodnja i marketing, sve ima da leti.

    Danas to tumace kao doterivanje 3 najvaznija cinioca i uloge Yamahe kao firme: korisnici, pojedinac (radnik i njegova porodica) i drustvo.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #2
    Ovo sam danas video u novinama. Najvece trziste Yamahe je Indonezija, 8 miliona motora godisnje. To su mahom mopedi, "prdavci", sirotinjsko prevozno sredstvo. U 2011. je u Indoneziji prodato 8 milion motora. To je kao da svaki muskarac, zena i dete u Srbiji kupe po jedan motor svake godine.

    Do sada je moglo "potpishi i brishi" da se motor uzme na kredit bez ucesca. Sada je Indonezija uvela ucesce i ocekuje se da promet padne 20%.

    Moody's lowers credit outlook on Yamaha Motor

    Business Jul. 05, 2012 - 06:30AM JST ( 2 )
    TOKYO —
    Moody’s said Wednesday it lowered its credit outlook on Yamaha Motor to negative from stable, and warned of a possible ratings downgrade, over the motorcycle maker’s key Indonesian market.

    Jakarta has issued new regulations requiring a minimum down payment for motorcycle purchases, which may result in lower sales and put pressure on Yamaha’s balance sheet, the global ratings agency said.

    “Moody’s expects Indonesian motorcycle sales to decline substantially as a result of new regulations implemented by Indonesia’s central bank and ministry of finance,” it said, adding “a (ratings) downgrade is also possible”.
    The Indonesian motorcycle market accounts for about 45% of Yamaha Motor’s global sales, it said, adding the country’s two-wheeler sales were forecast to drop 19% in 2012 from the eight million units sold in 2011.

    “Overall, Moody’s does not expect earnings from other regions and business segments to fully offset the decline in Indonesian motorcycles.”

    However the agency also said Yamaha’s global market position remains strong, supporting its decision to keep the firm’s A3 credit rating unchanged.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •