Prvi put sam cuo za ovu firmu, Brother polovinom 80-ih, kada su faxovi poceli da ulaze u kancelarije. Mislio sam, faksovi, stampaci (dobri kao i HP) do danas mi nije bilo jasno da je firma japanska, iz Nagoje.



Oni imaju neku nasu opremu, jedan moj inzenjer ide tamo 5-6 puta mesecno, bas me cudilo sta ta firma uopste radi.

Evo sta radi: masine za kockanje.



Njihovi korisnici su Pachinko Slot, koji pravi 300 (tristotine) puta vise para od Las Vegasa, samo u Japanu.

"Brother" pravi te masine i na njima 55 milijardi dolara godisnje (ceo nacionalni proizvod Srbije je 45 milijardi, Cisco Systems pravi 43.2 milijarde).

Masine su im odlicne. Menadzer moze da vidi u svakom trenutku koje igre idu i koje ne idu. Na licu mesta, iz kontrolne sobe kao operater u racunskom centru, pritiskom na dugme reprogramira masine na "losim" igrama da pocnu da omogucuju one koje bolje idu.

Patoloska naklonost Azije prema kockanju je naravno uzrok toga. Te su kockarnice pune od 10 ujutro do ponoci.

Izgledaju kao palate



U Japanu je kockanje zabranjeno. U stvari zabranjeno je dobiti novac na kocki. Izmisljen je "workaround": dobijes lutku na poker masini i onda ides na salter i "prodas" je Pachinko slotu koji kao fol otkupljuje lutke, zna se koliko koja lutka kosta.

Mogu da se vide slike iz Japana gde automobili imaju puno lutki u vetrobranu i pozadi zadnjeg sedista. To su one koje su bile "malo vredne" para pa je dobitnik odlucio da ih zadrzi.

Znam neke koji su zavisni, cudo da ih ne znam vise. Tvrde, cesto dobijes ali je saldo nekih 600 EUR mesecno na korist "kuce" a na tvoju stetu.