Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 61 to 80 of 90

Thread: Kako se to radi kod nas na Istoku - zanimljivosti

  1. #61
    Jos jedna ilustracija kako se zidovi, ni spoljasnji ni unutrasnji, ne stavljaju dok se ne postavi krov kuce:



    Kao kostur bez mesa:




    Ova izgleda veca, mozda ce biti komercijalni objekat, isto, nema ni jednog zida dok se krov radi

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #62
    Razlika je tolika da je odlicna ilustracija mentaliteta. Japancima je kuca baza iz koje se vode odnosi sa spoljnim svetom. Ne da se unutar kuce ogradjuju i odvajaju od onih sa kojima u njoj zive.
    На овим сликама и на оним које си поставио раније разлика је у системима градње. Од којих су оба савремени и свеприсутни тако да се могу наћи свуда по свету.
    На примеру из Тајланда носећи су зидови (дакле површински носачи), а на свим овим примерима из Јапана носећи су стубови и греде (линијски носачи). Није битно да ли је бетон, челик или дрво. Чим поставиш стубове и греде можеш да заштитиш све то постављањем крова да не кисне. У случају оних примера са Тајланда кров је једноставно немогуће поставити пре зидова, јер су они такви какви јесу и носећи и преградни. Мислим да то конкретно нема везе са културом.
    Али, далеко од тога да не стоје ове културолошке разлике о којима ти причаш.

    Изворни јапански стил градње (пре доласка Будизма, дакле пети-шести-седми век, па и после уз исзвесне измене) који се зове Shinden zukuri није имао никакве трајне поделе у унутрашњем простору, а имао је веома порозне спољашње зидове. Поједностављено - 6 стубова и кров. Све остало су клизна врата, помични панели, завесе, сударе (нешто као венецијанери)... Та филозофија текућег мултифункционалног простора је имала великог утицаја на све касније фазе кроз које је пролазила јапанска архитектура, а што Genki des каже, уградило се и у менталитет.
    Поделе у простору у виду трајних зидова се јављају у 14 веку (Shoin zukuri), а све до 20 века није уопште било кућа на спрат (у којима се живело, зато ту Gasho zukuri и замкови не спадају). Ово сад што се зида осим што се дрво враћа у моду и што су зидови и изолација танки и што се ту и тамо убаци једна татами соба, нема пуно везе са Јапаном, могло би да се деси било где на планети (благо модификовано). За Тајланд не знам, али не верујем да су баш оне куће од сипорекса (а које имају одличан однос цене и квалитета) посебно карактеристичне за Таи културу.

    Кад сам ту да препоручим одличну књигу Amos Rapoport: House Form and Culture. Важна књига, а лако је могу прогутати и они који нису архитекте.

    "Кад сам већ ту" 2
    Треба приметити да јапанске дрвене куће немају коснике да их учвршћују (поготово против земљотреса). Ово што се види на претходној слици су привремене даске док не дођу зидови који ће укрутити конструкцију хоризонтално. И то је сад чудно, хиљаде година усавршавања градње дрветом у условима земљотреса и да се косник баш никада не прими!? То је неки анимозитет према дијагоналама, тешко објашњив, који се провукао кроз целу историју јапанске архитектуре. Само прав угао се цени. Уз невероватну доследност.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, osnovna skola. Zakon je da svaka skola mora da ima bazen i da nijedno dete ne sme da zavrsi 6. razred a da bude neplivac. Vec u 7 godini sva deca znaju da plivaju.

    Desetine hiljada skola, da svaka ima bazen, kosta para. Zato nisu zatvoreni, vec ovako:




    Prazan je, napune ga u junu mesecu, prazne krajem septembra.



    Japanski letnji raspust je od 22. jula do 31. avgusta. Za nastavu plivanja i casove fizickog na bazenu ima skoro 3 meseca. Mnoge skole imaju letnje aktivnosti, ne dozvoljava se da deca bazaju zaludna pa se i tu koriste bazeni i kad je raspust.
    Pravog raspusta, ko bas insistira da ni u cemu ne ucestvuje ili otputuje negde na duze, samo je 2 nedelje.
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Moricoro park, Nagoya. Svaki vikend ima neki dogadjaj, prosli je bio za makete automobila.

    Ova firma, Tamiya pravi najbolje modele na planeti i glavni je sponzor (i deo detinjstva skoro sve japanske dece, mnogi se nikad, ni u starosti, ne otkace od tog hobija).



    Mogu da se kupe modeli spremni za sklapanje





    Ovi nisu da se sklope I da se sa njima igra, onii su za brzinske trke. Primetimo da ima tockove i postrance. Trebace nam to, kasnije.



    Kao i za prava kola, ima i delova za stajling : felne, spojleri





    Ne moze to tek tako: tu treba alata maltene kao za pravu garazu. Svi to imaju u kutijama i ovde su doneli da naprave autic



    Evo ga kako izgleda jedan:




    Sta je ovaj red?



    To je da se upravo napravljeni auto pusti u trku sa ostalima:



    Idu po 5 odjednom (baterije za auta je poklonio Fujitsu, jos jedan sponzor)



    Primecuju se i zenska deca, daleko od toga da je ovo samo za decake



    Kako izgleda trka? Autici idu kao metak, sada se vidi za sta su im oni tockovi postrance, da se ne zagusi u krivini pri brzini:



    Ova staza je manja, nema uzbrdica:



    Od ovakvih delatnosti u detinjstvu (ovo je samo festival gde imaju ove brze staze, to se radi u kuci bez njih svakodnevno) ostaje navika da se radi, proizvodi. Nisu najbolja kola i tehnika iz Japana ni iz cega. Fakulteti za inzenjerska zanimanja su opsednuti kandidatima, kakve gangule i policijski "doktori" qrcevih nauka.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #65
    Tokyo, izmedju Yoyogi parka i Shibuye ima ova 800m duga pesacka ulica u kojoj su vikendima festivali. Kao Thai hrane, Taiwan hrane, sa standovima za prodaju, bilo sta sto moze sto moze da predstavlja mini-sajam.

    Kada nema festivala, onda baskeri. Na svakih 30m nova ekipa. Glumci, madjionicari, omladinski orkestri, kao ovaj, zenski:



    Na 30 metara od njega, ova muska rock-grupa:




    Kada se stanovi iznajmljuju, jedna od klauzula ugovora je "nema sviranja muzickih instrumenata". Ako ne svih, bar ostaje "ne sme piano".
    Pa gde onda ova omladina uvezbava za nastupe?

    Evo gde: u placenim studijima kao ovaj u mom komsiluku ( njihov web sajt studio za vezbanje i snimanje muzike. Tu za 20 dolara na sat, veliki instrumenti obezbedjeni kao i potpuna izolacija da ne smetaju nikome iz susedstva.




    Osim malih ili licnih instrumenata (kao flaute, trube, violine...) svi ostali su na raspolaganju i ukljuceni u cenu najma prostorije.





    Pre nego sto nekome padne na pamet da kaze kako su ovi Japanci privilegovani sa tim instrumentima, oni kostaju 2 nedelje rada u McDonaldsu na 10$ na sat.

    Ko se bavi muzikom, to mu je na dohvat ruke. Svako moze da "spali" 2 nedelje u McDonaldsu za Fender Telecaster gitaru.

    Poznavao sam pokojnog Milana Mladenovica, rekao mi je da je onu crnu Fender Telecaster gitaru platio 4,000DM. Nista od te patnje nema u Japanu. Istina, talenat se ne kupuje, steta da je Milan morao da se napati da kupi alatku da ga izrazi.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Origami, tradicionalna japanska stvar. Ori = savijanje, kami = papir.
    Kao sto se vidi na slici, to moze da bude prava virtuoznost da se napravi nesto ovakvo




    Ko je probao da napravi papirni avion moze samo delimicno da zamisli sta je sve ovde bilo potrebno:





    Istina, ovo su radovi sa takmicenja, nije ni to bas normalno




    Potrebni su dani da se ovo sastavi



    Evo i takmicarke: ova, danas 92-godisnja bakuta je vodila mali hotel i usput pravila origamije. Ovde pokazuje mojoj cerki kako da izsavija papir da dobije "prangiju" koja pukne kada se njome zamahne kroz vazduh. Onda se opet savije i ponovo.

    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U japanu je nesrecan broj 4. Izgovara se kao "shi", sto isto znaci i smrt. Mada, april mesec, 4. mesec u godini, se kaze shigatsu.

    Neke zgrade, kao i moja bivsa u Tokiju, cak i nemaju pomenut 4. sprat:



    Koji je srecan broj onda? To je broj 8. Moje laicko misljenje je da, kada bacas dve kocke, najverovatniji broj da ispadne je 7. Ovo 8 je da bude "za jedan vise da se nikad ne izbrise".



    Piksijev tim, Nagoya Gurampasu, je imao to "8" u svom nazivu, vidi se na slici.
    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hong Kong, jedno od najskupljih mesta na svetu za stanovanje. Nominalno je povrsine 1,100km kvadratnih ali je ugovorom sa Englezima bilo odredjeno da 60% mora da bude suma i parkovi, da ne sme da se naseljava.
    Tako je ostalo otprilike povrsina opstine Lazarevac (60,000 stanovnika) da na njoj zivi 7.2 miliona ljudi.

    Nominalni dohodak po glavi stanovnika je na svetskom nivou - preko 40,000$ godisnje. To je i varka: promet koji prave multinacionalne kompanije sa sedistem za Azija/Pacifik u Honkongu (HSBC, IBM, stotine velikih finansijskih firmi) se deli na ravne delove.

    U stvari, 80% stanovnistva zivi na nivou 300 EUR mesecno. Kako oni izlaze na kraj u gradu gde je parking mesto skuplje od Rolls Royce da se na njega parkira? Evo kako:



    Drzava pravi stanove i prodaje ih na 50-godisnju rentu. Oni sa visokim prihodima ne mogu da ih kupe.



    Ova zgrada je bila nova pre 45 godina:



    Kada napuni 50, svi napolje, ruse i prave novu, opet dodela prava rentiranja na osnovu prihoda



    Oko nje, citav eko sistem. Slican je slucaj i u Singapuru, tamo 80% stanovnistva zivi u tako napravljenim i rasporedjenim stanovima i to se ne smatra znakom neuspeha u zivotu.

  9. #69
    Japan - odnosenje smeca

    Ako svaki stanovnik "proizvede" 2kg smeca dnevno, za 35-milionski Tokio to znaci 70,000 tona svaki dan. Ako je kamion 3 tone, to je preko 23,000 kamiona. Ako je svaki 7 metara duzine, branik uz branik bi napravili liniju dugu 165km, svaki dan u godini. Beograd - Jagodina bese 150km?

    Nema kontejnera za smece. Mora da se iznese u propisanim kesama (stampa ih City Council) koje se prodaju u svim radnjama.



    Samo u tim kesama i samo od tog City Councila. Drugacija kesa i nece je pokupiti. Nece ni sutradan, svaki dan druga firma skuplja razlicite vrste smeca. Spaljivo smece (kuhinjsko) ide ponedeljkom i cetvrtkom.




    Eno i kamiona. Radi od 9 to 14h. Kada se napuni, ode na istovar pa se vrati gde je stao.



    Jednom stranom ulice ide dok je ne zavrsi. Ako je neko preko puta zaboravio, moze da istrci i ostavi smece sa druge strane ulice, kojom kamion jos nije prosao.



    Da se ne bi smece iznosilo prerano (vrane nekad dodju pa ga raskljucaju) ili da se ne bi zaboravilo, kamion svira prepoznatljivu melodiju. Kako ga cuju, da vidis kako istrcavaju ljudi sa kesama

    Video 14 sekundi (ima ton)

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, plakati politickih stranaka i kandidata. Iako su poslednji generalni izbori odrzani 16. decembra 2012. ovaj plakat i dalje stoji. Svaki dan ga vidjan, na parkingu moje firme, i danas, 21. oktobra 2014.
    U stvari, promenjen je. Bio je drugaciji u vreme kampanje (kandidat na slici, Furomoto, iz sada opozicione DPJ - Democratic Party of Japan) je na "kampanjskoj slici bio uslikan kako nesto objasnjava.

    Sada je clan Diet-a, Parlamenta Japana i slika je za "mirnodopsko vreme" primerena:



    Ovde je uslikan kao da posmatra svoju izbornu bazu, zadovoljno ih posmatrajuci sta rade.

    To je, da se kaze kako je on sa svojom bazom uvek, ne samo kada su izbori i da ih "voli". Plakat je laminiran, otporan na elemente a pokusati bilo sta sa njime (uklanjanje, prelepljivanje, skrnavljenje) je krivicno delo za koje se ide u zatvor. To vazi za sve politicke plakate. Cudio sam se, putujuci Japanom, kako to da su plakati i 2 godine posle izbora kao novi, nisu izbledeli, nisu pocepani, cak i u planinskim selima gde sneg i kisa svasta mogu da urade.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, novembar je vreme kada se masovno odrzava festival Shichi-go-san, u prevodu "7-5-3" kada se slavi srecno detinjstvo dece stare 7, 5 i 3 godine. Za decake je samo sa 5 godina.



    Ova slika je snimljena u Yoyogi parku novembra 2003. Devojcica sada ima 18 godina, nadam se da je zdrava i da je izrasla u jos lepsu devojku.

    Ovde su brat i sestra, 7 i 5 godina.



    Udesiti dete ovako i iznajmiti kimono je 400 EUR. Profesionalci to rade, ukljucuje i slikanje u studiju i 6 sati da se iz studija izadje, slika jos i onda se vrate da se sve skine.

    Kako sam snimio ove slike? Roditelji su opravdano ponosni na lepotu i slatkocu svoje dece, rado dozvoljavaju da ih se slika.

    Moja cerka ima ovakve slike kada je bila 5 i 7 godina, tvrdokorni album sa slikama i vecitu uspomenu. Da, slike daju na DVD, da se nose kuci.
    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Reciklaza: deca u subotnjoj skolskoj van-nastavnoj aktivnosti obilaze centre za reciklazu. Sa njima su nastavnici



    Negde u ovo doba, u centrima za reciklazu naprave izlozbu sta moze od recikliranog materijala da se napravi. Slike su od raznih godina.





    Izlozba je i te kako posecena: centri za reciklazu spaljivanjem smeca prave struju koja se koristi za zagrevanje aqua-parkova koji su kao hala beogradskog sajma. Rade cele godine, ulaznice su simbolicne, a ima ih 30 oko mene u krugu precnika 30km.

    kao na primer ovaj (izlozba bude ovde gde su stolovi. Staklo ih deli od aqua parka):



    Sve su decji radovi



    Reljef terena



    Helikopteri, rakete



    Buggy za blato



    Bodljikavi prasici



    Model hrane


  13. #73
    Japan, ulaz u gradski voz za invalidska kolica. Svi peroni su "no step", nema penjanja, sve je u nivou.

    Kada neko u kolicima ide vozom, najavi od koje do koje stanice i sluzbenik postavi "most".



    Ovako to radi



    Na destinaciji, drugi sluzbenik zna u kojem je vagonu taj putnik, ceka i postavi isti takav "most"



    Istina, ovaj nepokretni putnik je "motorizovan" ali je isto i za normalna invalidska kolica.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Dom za vencanje (Wedding Dome, tako se stvarno i zove). Samo vencanje je "kitcsh", legalno bezvredno ali je obicaj, ko ima para, da i to obavi. Obavezno je da "svestenik" bude belac, po mogucstvu plavokos. To je idealna tezga za nastavnike engleskog, da uradi 3 vencanja za vikend, to mu je pola nastavnicke plate za mesec dana.

    Ovaj Dom za vencanje je u Toyota City, gledam ga godinama i procesiju Rolls Royce-va i skupih Toyota Century i svatova.



    Luksuz na iznajmljivanje, 2 sata i novo vencanje.



    Primetim ujutro guzvu pored njega, nesto rade. U povratku je noc pa nisam znao sta je. Dok se u petak nisam vratio ranije, jos je bilo sunce. Evo sta je: ruse ga



    Nece niko da plati velike pare za "umornu" gradjevinu koju ce posetiti na dva sata, jednom u zivotu.



    Koliko je tu soba bilo...



    Tu ce napraviti isti takav, novi.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Opet je taj dan, 1. april, kada pocinje finansijska godina i kada svi novozaposleni stupaju na posao.

    Ovi su diplomci u Ministarstvu odbrane, citaju zakletvu (slika iz novina)



    Sada moje slike.
    Najbolji studenti idu u drzavnu sluzbu. Najbolji od najboljih.

    Drugi, isto tako dobri idu u Toyota, Canon, Honda...

    Neki, u firme koje drze lance maloprodaje. Iza ove sakure, nalazi se Meglia shopping mall



    Danas vidim seficu koja provodi pripravnike kroz radnju



    Interesantno, videce pripravnicka odela na prodaji, koja su mozda i sami kupili pre 10 dana



    Pripravnici mogu svuda da se vide, evo jedne u mojoj ulici.



    890 hiljada pripravnika zaposleno 1. aprila svake godine. To obuhvata sve sto je diplomiralo, srednje skole pa navise. Eh, da je u Srbiji to tako izvesno.
    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Od kada je postalo toplije, ove dve bakute vidjam ujutro u 8:30 kako sede na klupi i piju nesto (caj ili kafu) iz solja koje idu sa njihovim termosima. Svaka sebi donela svoje.



    To je to: niti ko koga poziva u kucu niti ko kome ide u kucu. Nema nista od onoga "dodji mi na kafu" ili taman posla, da neko dolazi kad mu se cefne, kao kod nas.
    Da se druze, to se radi ovako, na javnom mestu (parku) ili restoranu. Niko nikoga ne gusi svojim prisustvom, niko nikoga ne ceka kada ce vec jednom da ode, niko ni za kim ne cisti i ne pere.



    Necuveno je da komsinice idu jedna kod druge. Ne da se ne vole i ne postuju nego je stran princip da neko nekome ulazi u kucu, u licni prostor. Da li je neophodno da susedi znaju moju zbirku DVD, knjiga, fotografije na mom zidu, miris u mojoj kuhinji, moju licnu situaciju? Nije.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Genki_des View Post
    ...
    Pa gde onda ova omladina uvezbava za nastupe?

    Evo gde: u placenim studijima kao ovaj u mom komsiluku ( njihov web sajt studio za vezbanje i snimanje muzike. Tu za 20 dolara na sat, veliki instrumenti obezbedjeni kao i potpuna izolacija da ne smetaju nikome iz susedstva.




    Osim malih ili licnih instrumenata (kao flaute, trube, violine...) svi ostali su na raspolaganju i ukljuceni u cenu najma prostorije.




    Danas popodne vidim vecu grupu mladih ljudi, vracaju se bas iz ovog studija za vezbanje i snimanje. Deluju kao studenti 1-2 godine.



    Nose violine i flaute, drugi instrumenti dolaze sa najmom studija

    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Da sunce ne opali belu kozu, suncobran je sastavni deo outfita za izlaske po lepim danima.



    Ako je neko u poseti, zensko, domacica ce ponuditi suncobran za izlazak napolje. Prihvatite, sa njim je gestikulacija i sve tokom setnje i razgovora drugacija



    I to nije samo kisobran koji se koristi kao suncobran. Ne, specijalni bas suncobran, cipka oko oboda, ne moze da se koristi kao kisobran





    Kozmetika za beljenje koze su najbolje prodavani preparati od cele te industrije, u Aziji.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #79
    Prosla slika je iz proleca, ova je pocetak decembra.

    Asuke, mesto kao Lajkovac, gledano sa Mt Asuke. Kotlina reke



    Tu se ne ocekuje neka zivost ali preko dana ima prolaznika i turista. Slatko je mesto, cisto, malo podseca na stare japanske ulice



    Jesenja "kitka" iznad postanskog sanduceta sa pocetka 20-og veka.



    Uvece u 6, sve se zatvori, malobrojne radnje i jedna poslasticarnica. Ni psa na ulici nema.



    I tu je specificnost Japana. U gradicu nema ni jedne kafane, kafica niti paba. Ima jedan odlican restoran, cak i skup, samo za veceru, tu bude gostiju, zatvara se u 9 uvece.

    Niko vreme koje nije na poslu nece da traci pricajuci "kafanske price" kao u engleskim ili americkim serijama i komedijama.
    Niko ne "otvara dusu" uz alkohol, niko se nikome ne zali niti ispoveda.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ko hoce da ima peceno pile za rucak u Japanu, tesko ce moci sam da ispece. 99% stanova i kuca nema rernu, japanska jela je ne zahtevaju.

    Onda, ode se u "Brazil shop", Brazilaca ima skoro pola miliona u Japanu. Tu ima artikala iz Brazila, Thai, Indonezije, Malezije, Vjetnama, Filipina.



    Tu su, subotom i nedeljom, pilici sa rostilja



    I zemicke, pufnaste



    Meso na nacin koji Japanci ne znaju (a nama je blizi) i sode



    Samo tu ima da se kupi pasulj (bas sam ga kuvao, danas)



    Jos nesto, sto ima skoro samo tu - dezodoransi. Japanci se kupaju svaki dan i njima je to nepoznato. Tu sam naviku uhvatio i ja (moja Thai familija je vec bila takva) pa ih samo slikam.

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Kako dobiti vizu na godinu dana?
    By Koyo in forum Japan
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-15, 07:34
  2. B92: Radi kao Japanac, živi kao mrav
    By yoyogi in forum O Japanu, Tajlandu, Istoku iz strane štampe
    Replies: 1
    Last Post: 13-11-14, 11:16
  3. Zanimljivosti - razno
    By Raamen in forum Naš student u Japanu
    Replies: 0
    Last Post: 06-03-13, 22:35

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •