Tajland, rentiranje kola.

Preporucujem, pogotovo ako se ne ostaje samo u Bangkoku. Pogotovo za Puket, tamo je tuk-tuk i taksi mafija na vlasti do mere da blokiraju uspostavljanje gradskog saobracaja.

Ova agencija je najjeftinija od svih koje sam nasao: Thai Rentacar .

Rentovao sam od njih 11-12 puta, kola su uvek bila nova (presla 5-20K km). Ovaj mali auto, Nissan March, je kostao 250EUR za 12 dana. Potrosnja mu je bila: sa rezervoarom od 36L ide 800km. Trosi gasohol.

Placanje: pri rezervaciji nekih 20EUR, na kreditnu karticu. Ako uplata ne prodje, nema veze, posalje im se email i oni rezervisu kola svejedno.
Pri preuzimanju kola uzmu kopiju kreditne kartice (provuku je kroz masinu) na 5,000THB (125EUR) kao depozit.

Ovako izgleda chin preuzimanje kola, na aerodromu:



Nema ofis nego u samim kolima, digitalnim aparatom uslikaju vozacku dozvolu i pasos.
Traje 5 minuta i teraj.



Ova studentkinja na motoru nije deo motociklisticke pratnje, slucajno je tu. Vise da se vidi nalepnica firme od koje je auto rentovan na zadnjem staklu.

Pregled kola:
Pri preuzimanju, obratiti paznu i najsitnije ogrebotine, oni imaju shemu kola i hemijskom oznace gde su.
Pri vracanju kola, isto tako, svaka ogrebotina koja nije bila oznacena pri preuzimanju smatra se novom i plati se (nije mnogo ali se plati).

Zasto je ovo vazno: saobracaj u gradu je sa puno motocikala koji se izmedju kola zaustavljenih u guzvi provlace kao zmije. Ako im ne ostavis prostora da se provuku (sva kola stoje 1.5m jedna od drugih, bas zato) mogu da te ogrebu i ode on. Pisao sam o tome u topiku o Bangkoku, da ponovim sliku. Svi ovi motori su na celo guzve izbili provlaceci se izmedju kola: