Results 1 to 20 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Tajland: Hua Hin letovaliste

    Hua Hin, mesto.

    Hua Hin (znaci: Kamena Glava), omiljeno letovaliste Bangkokianaca i severno Evropljana.

    Mesto je utegnuto, cisto i nema nista od Pataje.

    Bio sam 12 puta (do danas, avgust 2017), i na preskok, vidi se kako mesto napreduje. Prvi put, bio je samo Hilton hotel (koji je bio nesto drugo, Melsia, pa ga Hilton kupio. Danas su tamo svi: Dusit Thani, Intercontinental, Sheraton, Marriott, Hilton, Ibis, Novotel, Intercontinental i na stotine lokalnih i budzet hotela i prenocista.

    Pogled sa brda Khao Takiab (koji i jeste ta kamena glava po kojoj je ime mesta):





    Pogled sa brda u kopnu. Golf tereni a visoka zgrada u centru je Hilton:



    To je nekih 6km plaze mada se vodi da je 25km, sve do mesta Cha Am.






    Samo mesto, oko Hiltona, tu se uglavnom odvija zivot uvece. Na stotine restorana sa zapadnom (ima i ruskih) hranom ili ublazenom Thai.

    Parking (50 THB = 1.2EUR za sat ili vise od sat vremena):



    Mnogi hoteli imaju svoj shuttle bus. Ko nema to ni kola, nema zvanicnog gradskog prevoza (ni taxi) nego tuk-tuk:



    Ili modifikovani pikapovi:



    Ovi oglasi za "taxi" su za neregistrovane, "po dogovoru" mada ima standardnih cena za do Bangkok aerodroma (3 sata, 250km):



    Ture do ostrva i ronjenje:



    Cisto je





    Tipicni restorani:






    Dosta je i skupo, za Tajland. Mozda Skandinavcima nije puno 5EUR za porciju spageta, Thai od toga mogu da zive cela porodica 3-4 dana ako se hrane kod kuce.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Hua Hin, plaza

    Plaza je duga ali maltene neupotrebljiva. Voda je najcesce mutna i tu se kupa retko ko. Mozda jedino oni koji nemaju hotelski bazen (farmeri koji u prikolici pikapa povezu rodbinu i komsije na dnevni izlet) ili poneko da proba, jednom.
    Ceste su meduze , u velikim kolicinama.

    Ko prostre peskir ili lezaljku i ostane duze od 5 minuta, ne daj boze da zaspi, rizikuje da bude unakazen od muva iz peska (sand fly) koje ujedaju neosetno a tek posle 2 sata pocinje pakao, obicno se ode u bolnicu. Nije samo Hua Hin takav, to su mahom sve ne-ostrvske plaze u Thai.

    Po lepom danu, ne izgleda lose:



    Mada je, isto mesto, mnogo cesce ovako:




    Ima nekih 60 konja za jahanje, to iznajmljuju:





    Oko Hiltona, na plazi, ima na desetine "restorana". To su suncobrani sa lezaljkama, sta god narucis oni od negde donesu (moguce da neko sprema na istom mestu za sve njih mada su razlicite "firme").






    Ne moze biti blize vodenoj liniji nego ovo. I ova turistkinja pozadi se sklanja, dok je jelovnik jednom nogom u vodi:








    Uvid u jelovnike. "Cifre kao na barbutu". To su cene u Hiltonu i Dusit Thani, ako ne i vece.

    1EUR = 40THB.
    Pomfrit, skoro 4 EUR.



    Makarone sa "seafood", 5 EUR:



    Ova riba je 9 EUR. U Bangkoku je 3 EUR.



    Sve ovde izgleda 5 puta skuplje nego u Bangkoku. Dnevnica je 200THB, sa desne strane su jela 400-450THB, od toga porodica moze da zivi nedelju dana.



    Ajde ako neko bas hoce da po istoj ceni kao u Hiltonu jede bas na 2m od vode, OK. Za vreme dok jede ne moze da zivi od prodavaca koji nude svasta.



    Evo, i ovo moze da se desi: da kerina lutalica jednostavno dodje i uvali se.

    To je jos jedna vazna napomena: plaza, ako nije dobra za kupanje, nije dobra za lezanje i suncanje, nije dobra ni za setnju. Kao od sale, iz zaledja moze da izleti copor pasa lutalica:



    Tako, plaza nije nizasta. Zato je vazno imati dobar bazen u hotelu. Hilton je zbog toga stalno pun, kao i ostali hoteli sa velikim bazenima.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Hua Hin, skupi stanovi

    Stanovi su skupi, cak i za evropske uslove.

    Ima na stotine kvalitetnih zgrada duz plaze, svetla su uglavnom pogasena. Kao da su vikend stanovi za nekoga ko tu ne zivi. To verovatno i jesu. Cene su 200 hiljada EUR pa navise.



    U jednu zgradu sam usao i raspitivao se. Nema veze, samo sam primetio da u parkingu, ima niz sobica, kao spajzi, sa visokim prozorcetom, vise od nivoa glave. Kao celije. Neke imaju aircon.




    Pitam onoga sto me je vodio kroz zgradu za cega je to, kaze "To je da tvoj sofer tu spava dok si ti gore. Onaj koji kupuje u ovoj zgradi sigurno ne vozi sam sebe". Stvarno, svoj sofer je 200 EUR mesecno, sica za Thaija koji je imao 300-500 hiljada dolara da kupi stan kao vikendicu. Ko zna sta ima tamo gde stvarno zivi.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin Hilton

    Nisam u njemu bio, nikad nisam mogao da dobijem sobu kada mi treba ili su bile samo penthouse ili apartman po ceni koju nemam nameru da platim (500EUR za noc na primer). Zgodan je jer ne samo da je u centru nego je on sam upravo centar mesta Hua Hin.

    Osim novih hotela koji su dosli u zadnjih 6-7 godina, svi drugi su bili Thai hoteli prilagodjeni klijenteli koja trosi 30-40 EUR dnevno. Zvao se "Melia", spanski lanac.




    Onda su ih kupili hotelski lanci, preuredili, stavili svoj management i svoje cene. Po 3-5 puta vece.
    Ono sto nisu mogli da urade, to je da povecaju sobe koje su osetno manje nego kada je hotel od pocetka Hilton ili Marriott. Tako, sobe jesu lepo opremljene ali se vidi da tu nesto nije u redu (to ne vazi za Dusit Thani, Intercontinental, Hyatt i Sheraton, oni su glanc novi i od pocetka pripadaju tim lancima).



    Ima odlican bazen i ima cuvar koji samo gostima dozvoljava da ulaze sa plaze. To je jos jedna prednost dobrog bazena u hotelu: nema dosadnih prodavaca da te uznemiravaju i nema pasa lutalica.

    Gosti sede pod slamenim suncobranima i gledaju plazu.



    Ova prodavacica saronga, stoji na kamenu i pokazuje goscama hotela koje sede na bazenu sta ima. Predaleko je da bi joj se cuo glas. Gosce, ako hoce mogu da sidju na plazu i kupe ali ona ne moze da pridje
    .
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Hua Hin Centara Grand (ex Sofitel)

    Ovaj hotel je toliko blizu Hiltona da mu je prakticnu u senci. Jos jedna izuzetno dobra centralna lokacija.




    Do pre neku godinu je bio Sofitel, sada ima novog vlasnika (isto dobra firma):



    Kuriozitet za ovaj hotel je, da film "Polja smrti" pocinje ovde, tu je snimano.
    Tu novinari agencija pokusavaju da naprave pasos Ditu Pranu. U filmu je hotel glumio hotel Phnom Penh.

    I on isto ima teske popuste jun-novembar.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin Grand Hotel, da malo krenemo na dole sa cenama. Ovaj je 30EUR za dan.

    U hotelu nije nista "grand" osim imena. Sobe nemaju ni balkone. Tu odsedaju package tours na 1 noc. I ja sam bio 2 puta po 1 noc iduci na Koh Samui kolima.



    Mada je samodovoljan, nije na plazi (koja nije nizasta ionako) i treba nekih 10 minuta peske do Hiltona (koji se vidi na ovoj slici iz sobe "Granda"):



    Bazen mu nije neki:



    Sobe uobicajene velicine:



    Uvece u stvari ne treba nigde ni da se ide od njega. On postaje svoj centar. Ovaj preko dana pospani (made ne zatvoreni) market



    Ozivi i traje do ponoci:


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Jedan od razloga da sam bio prestao da idem u Hua Hin je bilo nepostojanje water parka. Bangkok ih ima nekoliko, Pattaya ima jedan veliki.

    Od 10. aprila 2012. ima I hua Hin svoj, Black Mountain Water Park.

    Sagradjen je u sred nicega, tesko dostupan bez kola ili motora.



    Apsolutno nista nema okolo:



    Na parkingu, troja kola:




    To, mozda, nije ni lose. Bez guzve i cekanja, svi tobogani i atrakcije uvek raspolozivi.




    Lazy river, skoro niko:







    Tobogani, brzinski:






    Wave pool (dno je betonsko, moze da se oguli koza ako se padne):



    Decji bazen sa spravama:





    Skoro olimpijski bazen sa "infinity" ivicom:





    Spiralni tobogani, moze sa gumom unutra:





    Praznjikavo:





    Bar sa stolicama u vodi:






    Restoran. Ne sme da se donosi svoja hrana i pice ne samo u restoran nego i u kompleks.





    Ovde je razlog da nema lokalaca. Pomfrit je 2.5EUR, to je skupo i za strance ili bar neocekivano visoko za Tajland. 1EUR = 40THB.



    Lezaljke jesu kvalitetne:



    Voda je bila malo hladnjikava po oblacnom danu. Ako nema grejanja vode, onda bi ceo kompleks bio neupotrebljiv od oktobra do marta - voda bi bila neprijatno hladna.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  8. #8
    Zivopisni model "floating marketa", u stvari shopping mall u tradicionalnom kanalskom setingu iz 1920.

    Hua Hin Floating Market je vredan 3 sata posete ili mozda rucak tamo + 2 sata radnje. Nema nista posebno sto nema drugde da se kupi, cisto je prijatno kanalsko okruzenje.



    Nije ni malo:



    Camac za turiste:








    Uglavnom je ovako: radnje i mali shopping, na daskama iznad vode:












    Prema publici, ima i finih stvari da se kupi. Sudeci po drzanju i pojavi, ove zenske znaju uz koje jelo ide Shiraz a uz koje Cabernet Sauvignon:














    Ima i hrane, trajne:





    Ima dosta sit-down mesta za rucak, od street side eateries do aircon restorana.











    Maketa voza, Hua Hin je doziveo prosperitet tek kada je dobio prugu pre 100 godina. Mali voz stvarno ide, za turiste.



    Slobodne klupe ko ima svoju hranu da jede ili kupljenu u radnji bez stolova:



    Splav restoran:





    Neki i kuvaju u camcu, kao na pravom floating marketu:






    Last edited by yoyogi; 16-01-13 at 20:53.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  9. #9
    Na putu od Pattaya do Hua Hina (pored Bangkoka) fotografisao sam ovaj, meni nepoznati, wat sa statuom

    Name:  2016-07-20 11.02.48.jpg
Views: 215
Size:  26.6 KB

    Pred samim Bangkokom vidimo i ovu statuu slona.
    To već znamo šta je:Erawan muzej

    Name:  2016-07-20 11.03.17.jpg
Views: 216
Size:  27.0 KB

    Pred BKK, prelazimo Chao Praya reku preko Kanchanaphisek mosta na putu motorway 9.
    Jedan od mnogobrojnih mostova i tako izbegavamo čuvene BKK gužve.

    Name:  2016-07-20 11.03.42.jpg
Views: 213
Size:  32.5 KB

    Na putu od BKK do Hua Hina,vozeći se uz obalu primetih ovu belu zgradu.Ne znamo thai a engleski ne piše šta je

    Name:  2016-07-20 11.04.24.jpg
Views: 217
Size:  38.9 KB

    Pre prolaska kroz Ban Laem su ove mnogobrojne parcele sa vodom.
    Pre bih rekao da su to uzgajališta shrimps ili nekog seafood nego pirinčana polja.
    Zapazio sam da je tu i fabrika seafood Xian-Ning.

    Name:  2016-07-20 11.04.50.jpg
Views: 221
Size:  22.6 KB


    Cela ta zona obale od BKK do Cha Am je poznata kao ribarska.Na konzervama ribe kod nas,poreklom iz Thai, piše da su baš iz ove zone Samut Songkhram.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Te parcele sa vodom su solane. Oni dzakovi naslagani pod ceradom su so, morska.
    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Kolega Yoyogi hvala na informaciji sa tim više što znam da ste u gužvi oko puta za Thai.
    Ti džakovi su me zbunjivali ali sam pomislio da bi mogla biti hrana za uzgajalište seafood.
    Da sad mi deluje logično .

  12. #12
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Pred samim Bangkokom vidimo i ovu statuu slona.
    To već znamo šta je:Erawan muzej

    Name:  2016-07-20 11.03.17.jpg
Views: 216
Size:  27.0 KB


    Na putu od BKK do Hua Hina,vozeći se uz obalu primetih ovu belu zgradu.Ne znamo thai a engleski ne piše šta je

    Name:  2016-07-20 11.04.24.jpg
Views: 217
Size:  38.9 KB
    Muzej Erawan je blizu mene.

    Ona bela zgrada je Sarasas St. Peter University.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #13
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Cela ta zona obale od BKK do Cha Am je poznata kao ribarska.Na konzervama ribe kod nas,poreklom iz Thai, piše da su baš iz ove zone Samut Songkhram.
    Kako to radi. Parcele sa vodom su solane a voda u njima je sada beskorisna kisnica. Polovinom novembra, kada zavrsi kisna sezona, pumpama na vetar (jedna je izlozena u Pattaya Floating Market), dovedu morsku vodu.





    To se ostavi da voda ispari i zetva je polovinom aprila, oko Songkrana. Tada su parcele pune soli, izgleda kao da je sneg u njima.



    Tu se uzgaja i riba, u drugom/trecem redu parcela, posle solana. Fabrika fish-sauce (naam pla) je tu:



    Konzerve skuse, masovno se jedu u Thai, su isto odatle



    Na prvi pogled, posto Thai ne koriste so za soljenje jela (korisi se fish sauce), gde idu te stotine hiljada tona?

    Svaka riba, pre rostilja, uvalja se u so. Da je samo to, pa je dosta.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  14. #14
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Decembar 16. 2019 Hua Hin, na putu za Koh Samui.

    Hilton hotel je bez premca. Bio sam u svim 5* u Hua Hin, ovo je najbolje od svega. Jos, rekose nam da je nasa soba nerenovirana a niko ne bi rekao. Renovirali su sobe od 7-16 sprata (15. jun - 15. decembar 2019) mi smo na 6-om spratu. Opet, odlicno. Lokacija hotela najbolja od svega, cak se i smatra centrom mesta Hua Hin.

    Kvalitet usluge je kao i kod ostalih 5*





    a soba je isto tako dobra, jos i bolja (odlican privatni balkon). Kakve li su tek one renovirane. Sigurno nisu mogli da promene (dobru) kvadraturu i balkone. Da ostane ovakav, ja bih opet dosao (kao sto i dolazim posle Koh Samui na jos dva nocenja).



    Bazen, lep





    Ti je kvaka za "visoku sezonu". Voda je hladna, bazen skoro neupotrebljiv. Vrlo malo kupaca, mozda Skandinavci i Rusi, koji misle da tako treba i kojima to nije strasno.



    Nista kola, sve ti je tu



    I ova "Walking Street" za nocni zivot, ko voli

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #15
    Stigoste vi ekspresno u Hua Hin.
    Hilton!
    " In medias res"!

    "Pukli" su neki touroperateri npr. agencija Tomas Cook,ostala je mnogima i dužna.Ranije je taj Hilton prodavao sve turoperaterima,pa je za pretpostaviti da su sada malo fleksibilniji , i imaju ponudu.

    Mi smo bili u istom,na nekom gore spratu 10+ , ne sećam se kojem,okrenuti ka Kao Takiabu a aranžman smo kupili preko nekog nemačkog turoperatora.

    Sad za kolima tu i nema potrebe.Taman za tu kratku posetu da se ne umara nekim ekskurzijama.

    Od 18 h je gore prema glavnoj ulici (pređe se pa udesno) Nigh Market.Jeste malo vašarski ali tu smo jeli najjeftiniji seafood.

    Sećam se da smo igrali i bilijar tu na prvom spratu.

    Imali smo samo primedbe na ponašanje kineza na bazenu ali tada jun/jul 2015 bazen je bio pun.

    Baš mi čudno kako je prazno na tvojim slikama.

    Ne znam ima li još onih cvetnih aranžmana u ulaznom holu Hiltona

    Name:  20191216_192337.jpg
Views: 127
Size:  171.6 KB

  16. #16
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Opet Hilton Hua Hin, na povratku, dve noci.

    U medjuvremenu, samo 3 dana, mesto je dobilo jos turista.

    Bazen, voda u bazenu, nije vise hladna. Pretpostavljam da jedan oblacan dan skine temperaturu za 2-3 stepena i onda je manje prijatno.





    Sama plaza, pocev od Hiltona, je kao na razglednicama





    U moru ima kupaca, to se retko vidja u vansezoni



    Hoteli imaju svoj deo plaze, iznesu lezaljke. Plazom je uglavnom setnja, kao na Gold Coast u Australiji



    Ovo je Marriott



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #17
    Kako se bliže Božićni praznici sve je više turista.
    Vidim na live web kameri isti trend i na Samuiu.U Evropi su praznici počeli od 18.12.a tu ima skandinavaca koji beže od zime.

    Ali važno je da se u ovom delu sezone može kupati.Da idem tamo,napravim toliki put a tamo hladna voda i kiša(kao na Samuiu) osećao bi se kao da sam promašio cilj.
    Na ovim slikama plaže,palme,more,pesak...izgleda fantastično.
    Ali na licu mesta ...utisak se promeni.Mutna voda, stene i meduze u moru,rupe u pesku od onih insekata...
    Sa terase sobe ,dole,vidi se kako je kamenito kada je oseka.

    Name:  20191216_192408.jpg
Views: 99
Size:  25.7 KB

    Sobe i bazen mi deluju nepromenjeno od 2015 .

    Name:  20191216_192717.jpg
Views: 116
Size:  34.0 KB

    Ono što je meni smetalo u tim Hiltonu 2015 ,pored kineza koji su ispirali pelene deci u tom bazenu, jeste i doručak.
    Taj internacionalni bufet, u sali gde je spojeno nekoliko prostorija i gde je velik red sa puno opcija hrane, gde bi čovek rekao da nema šta nema, sve sa sušijem, šunkom...meni nije "potrefio žicu".Nije bilo domaće thai hrane.Odnosno ono što je bilo nije ono što preferiram da jedem u Thai.
    Ali zato na Samuiu, u hotelu sa dve zvezdice manje,gde je neuporedivo manji izbor opcija jela,svako jutro je bilo 4 thai jela perfektnih ukusa.

  18. #18
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kako se bliže Božićni praznici sve je više turista.

    Ono što je meni smetalo u tom Hiltonu 2015 ,pored kineza koji su ispirali pelene deci u tom bazenu, jeste i doručak.
    Taj internacionalni bufet, u sali gde je spojeno nekoliko prostorija i gde je velik red sa puno opcija hrane, gde bi čovek rekao da nema šta nema, sve sa sušijem, šunkom...meni nije "potrefio žicu".Nije bilo domaće thai hrane.Odnosno ono što je bilo nije ono što preferiram da jedem u Thai.
    Ali zato na Samuiu, u hotelu sa dve zvezdice manje,gde je neuporedivo manji izbor opcija jela,svako jutro je bilo 4 thai jela perfektnih ukusa.
    Kineza ima puno ali nisam video neke ekscese. Mozda je ovo nova "berba" gde su kineski gosti malo vise sofisticirani.

    To za dorucak i redove, video sam u Dusit Thani (2 boravka), Sheraton (3 boravka), Hyatt (1 boravak). U Hiltonu nisam video.

    Pazi sad ovo: u tim hotelima sam bio u svojoj 3. ili 4. nedelji boravka u Thai, gde sam se bio prilagodio na vreme (na bioloski sat). U Hiltonu sam bio jos uvek kao kod kuce u Japanu.

    U Hilton (i Koh Samui) sam otisao posle 2 dana u BKK. Moj bioloski sat je bio jos uvek japanski. Dva sata ispred. Pa, ako dorucak pocinje u 6:00 to je meni bilo 8:00 i bio sam budan i spreman da jedem.

    Sada, vidi kako izgleda Hilton dorucak tako rano. Svaki od 3 dorucka smo zavrsili pre 7:00.





    Ni zive duse osim nas i osoblja







    Kuvari se dosadjuju



    Prazno a od 'tice mleko na raspolaganju





    Thai hrana daleko kvalitetnija



    Nigde nikoga



    Verujem da si u pravu, kao sto sam i ja video u drugim 5* hotelima, ovo je bilo cisto da se ranije dodje. Nije to isto tebi koji si sa vremenskom razlikom od -7 ili 8 sati i meni koji sam na +2 sata. Samo to. A hotel i hrana su bili isti.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •