Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 81 to 100 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

  1. #81
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dnevni izlet iz Hua Hin. Prachuap Khiri Khan





    Mesto ima vojnu bazu (ne znam koliko funkcionalnu) i lepotu 3 zaliva i lepog mora.



    Pre nego što pređemo na istoriju, plaža je verovatno lepa po lepšem danu



    Radni dan, malo posetilaca



    Ručak, za male pare, tako i ukus



    Radnim danom, cela plaža je tvoja



    Dugačka na obe strane (loš dan, kiša)





    Tu, malo istorije. Japanci su napali Thai dan pre Pearl Harbour



    Spomenik, bitka za Prachuap Khiri Khan



    Pa onda iznenadno primirje (praktično, predaja Japancima), branioci nisu mogli da veruju da im neko naređuje da prekinu sa brobom



    Na spomeniku Thai kao slave



    Dok Japanci stoje mirno. Šlepujući se uz pobednike (US, GB, Francuska, Rusia, Kina) ko može Thai da zabrani da se diče.



    Zatečeni, iznenađeni, Thai su sa ovog air field probali da polete i bombarduju Japance ovim avionima, bombama od 50kg, Japanci ih oborili smesta, sva tri koja su uzletela







    Rekonstrukcija kasarne iz koje izašlo 42 Thai da poginu. To su jedine žrtve 2. Svetskog rata iz Thai. Tvrde, poginulo je 120 Japanaca, čak i wikipedia (smeće) kaže (Thai UDBA verovatno autor teksta) da je poginulo preko 400 Japanaca.



    Brdo, na koje su pobegle porodice oficira



    Tu možeš da se popenješ da vidiš zalive



    Ali kontrolisano. Izmere ti lekari pritisak, fitness, samo ograničen pristup, da neko ne bi riknuo na usponu, ne ceo dan, samo kada oni dozvole



    Na plaži postiji jeftin (1,500 THB) hotel, nekada bio samo vojni, sada bilo ko može tamo da ode. Ima i bazen. Ne znam pod kojim uslovima i pritiskom bih tamo otišao da odsednem



    Mesto je poznato kao "3 zaliva". Ovo pre je bio jedan od njih.

    Drugi zaliv, najvažniji, je sam Prachuap Khiri Khan City. Malo, rekao bih, "ogedžavelo" mesto. Iza onih brda za penjanje je prethodni zaliv



    Plitko more, kao Hua Hin, mol ide 500m u more





    Poslednji vidikovac, hram majmuna



    Odatle se vide sva 3 zaliva









    Dole, vidi se postavka za neki bal



    Tačno, u slavu majmuna, pametne zverke, zvanice idu na večeru a organizator uplati profit za održavanje hrama Kralja majmuna



    Majmun sam po sebi je cenjen kao pametna životinjka, u tradiciji on može da uzme personality ljudi



    Službenik gradske uprave, govorio je engleski, sa ponosom je nosio košulju koja pokazuje tri zaliva kojima se mesto diči, ananas takođe, važna voćka u kraju



    Tako prođe taj izlet, nešto smo i naučili uz uživanje u našem holideju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #82
    Zanimljiv izlet a pogotovo ova priča iz istorije Thai.

    Nije mi jasno da li ste se penjali na ta brda gde se meri pritisak?
    Kolika je to visina,uspon,koliko vremenski treba?

    Po slikama ,teško je proceniti ali mi se ne čini toliko strašno.

  3. #83
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #84
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Zanimljiv izlet a pogotovo ova priča iz istorije Thai.

    Nije mi jasno da li ste se penjali na ta brda gde se meri pritisak?
    Kolika je to visina,uspon,koliko vremenski treba?

    Po slikama ,teško je proceniti ali mi se ne čini toliko strašno.
    Ma kako da nije strašno, nisam stavio pravu sliku pa nisi video. Na nekim mestima moraš da ideš uz konopac napredujući rukama, toliko je strmo. Nije taj zbeg išao na vrh, niti su mogli niti su trebali. Otišli su iza brda, tu je verovatno bila staza i mesto da se skloni nejač od metaka, mitraljezi su rokali sa obe strane. To je bila vojna kolonija, oficiri sa porodicama, mora da su imali to rezervno mesto razrađeno.



    Iz daljine se isto vidi koliko je strmo. Tu se penju entuzijasti za lep pogled.




    Slikano iz podnožja tog brda, iz kružića



    Vidi se brdo sa druge strane srednjeg zaliva na koje smo se peli. Ono sa hramom



    Do vrha, stepenicama, 10 minuta, 5 minuta slikanja i 10 minuta za nazad. Majmuna toliko da se maltene o njih saplićeš. Nisu agresivni.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #85
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Izlet od 4 sata iz Hua Hin (nismo imali više vremena), Khao Sam Roi Yod nacionalni park.
    Nekih sat vremena vožnje od Hua Hin.





    Ima nekoliko atrakcija, može da se provede ceo dan.



    Mi smo išli na samo dve. Prva je bila vidikovac na vrhu ove stene-brda



    Iz različitih godišnjih doba i doba dana, šta može da se vidi odozgo



    Ovo me je posebno zanimalo, pirinčana polja



    Do vidikovca, ovo upozorenje nije bez veze



    Isto, posle 15:30, nema penjanja



    A popeti se, užas. Nije ni čudo da agencije to nemaju u svojim itinererima.



    Ćerka i ja smo fit, možemo mi i po vrućini



    Treba pola sata, na visinu od 395m, kozjim stazama i bogazama



    I onda, nagrada: lep pogled mada manje nego što smo očekivali



    Tačno, pirinčana polja mada u drugoj sezoni i pod drugim svetlom bi možda izgledalo lepše. Vidi se reka kojom ćemo posle proći brodićem



    Posle ćemo ići na "krstarenje" rekom, videćemo malo izbiza onaj brod-bager



    Na drugu stranu





    Sa panoa u podnožju, stara slika, kao neki Play Boy theme park



    Toga danas nema



    Poslednji pogled, da se oprostimo od vidikovca



    Sada na turistički brodić, po reci. 500THB (1 EUR = 40THB) po vožnji. Par Filipinaca je čekao da se još neko učipi pa da podelimo trošak. Ispalo je 100THB po osobi.



    Eno ga i naše brdo koje smo "osvojili".





    Tri žene, vade školjke (kada ti dođe na tanjir, malo misliš otkuda su došle)



    Ribarsko selo





    Sve do ušća reke, eno ga brod-bager viđen ranije sa brda. Premešta pesak



    Osvrt sa ušća, ta brda



    Otići ćemo opet da vidimo onu pećinu. Krajem ove ili u leto 2019.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #86
    Gadno strma ta stena od planine.

    Malo sam iznenađen da nije napravljena neka staza,stepenice...Ali to nije prima turistička zona.

    Na svim viewpoint u Thai,gde sam bio, bilo je koliko toliko sređene staze.

    Ovo je viewpoint na ostrvu Nang Yuan kod Ko Thao ostrva.

    Name:  jkhfcplu 074.jpg
Views: 196
Size:  32.0 KB

    Jeste manja visina,možda 150 m, ali bilo je i betonirane staze i stepenica sve do blizu samog vrha

    Name:  jkhfcplu 076.jpg
Views: 164
Size:  74.9 KB

    Za nekih 20 min, bez preteranog napora,stiže se gore.

    Name:  jkhfcplu 071.jpg
Views: 207
Size:  84.9 KB

    Samo što je gore neobezbeđena hrpa stena sa koje se uz guranje slika.

    Name:  2018-09-01 12.58.23.jpg
Views: 203
Size:  24.2 KB

    Gledajući slike na netu sa ovog Nac.parka obično se očekuje onaj hram u pećini pa ona,sa tih slika,rajska plaža..

    Ali ovde smo (pohvala za to) videli ono što i nije u prvom planu te turističke ture.

  7. #87
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Gadno strma ta stena od planine.

    Malo sam iznenađen da nije napravljena neka staza,stepenice...Ali to nije prima turistička zona.

    Na svim viewpoint u Thai,gde sam bio, bilo je koliko toliko sređene staze.
    Lepo i drago mi je da vidim tvoje slike sa putovanja u Thai. Već vidiš, ja sviram malo "B-strane", mesta koja se malo posećuju.

    Wat Tham Thao kao (kornjača), još treba da shvatim šta im kornjača znači



    Koliko je od Hiltona do Khao Takiab, toliko je i od Khao Thakiab do Khao Tao. Nekih 6-7km.



    Sa plaže uz Khao Thakiab, dole , na horizontzu. Baš me je i zanimalo šta tamo ima



    Peške odoh do tamo





    Ta svetloplavo obojena zgrada su apartmani za izdavanje. Ko bi tu došao, ne znam, možda Thai





    Luka sa brodićima



    Eno ga Khao Thakiab u daljini, odatle sam dopešačio bosonog



    Poslednji dan došli smo kolima. Sam hram je ništa posebno



    Kornjača na prominentnom mestu (Tao = kornjača)



    Staze, uređene za uspon do Budinog kipa





    Uspon je, u predahu slika





    I ta velika statua Bude na vrhu brda. Na vrhu, 100 pasa lutalica



    Pitam ženu, čemu je ovaj hram posvećen, kaže "za onemoćale i bolesne". Uzmi hranu ali je cena kao prilog za hram. To mi nije jasno.



    Sa druge strane, ima (veštačko) jezero i ovaj kao pladanj za verske obrede. Da bude vodom ograđen, to je po Budistima da bude čist od svakodnevnih zala. To je verovatno i važniji deo hrama. Nisam istraživao, slikao iz kola u prolazu.



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #88
    Ovim tvojim izveštajima, u par godina, približio si nam dobar deo zapadne obale negde og Cha-Am do ovog nacionalnog parka Khao Sam Roi Yod.

    To je ono što retko može da se vidi na turističkim prospektima i forumima.

    Prosečan turista,u koje i ja spadam, na toj trasi vide Bangkok,poneko Hua Hin,Ko Samui,Puket i Krabi.

    Sve između toga dođe kao crna rupa.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Aerodrom Hua Hin. Sajt im je los, sa Wikipedije Hua Hin Airport.
    Godinama pokusavaju da uspostave redovne linije, sve je propalo posle nekoliko meseci.

    Danas nisam bio lenj pa sam svratio da ga pogledam.



    Aerodromska zgrada nije ni losa



    Ima kapacitet 300 putnika na sat, 2 srednja aviona (kao Airbus A3210 ili B-737) to je godisnje kao sto je aerodrom u Nisu u projektovanim buducim najboljim danima.





    Ovi sto sede i cekaju, to je za panoramske letove malim avionima



    Pista je 2,100m, dovoljno za A320/B737





    Danas je trebao da bude sastanak Thai vlasti i Air Asia za uspostavljanje regularnog A320 leta Kuala Lumpur - Hua Hin. Mozda ce sutra biti na vestima.



    Air Asia trazi da nema taksi na sletanje i parkiranje, bar za prvo vreme. Drzava zna da bi aerodrom postao medjunarodni pa bi trebala da uspostavi pasosku, imigracionu i carinsku sluzbu. O cijem trosku?
    Bas me zanima sta ce biti.

    Hua Hin je "prokleto blizu" Bangkoku (220km, sve autoput), zato su propali prethodni pokusaji avijacije pa i ferry Pattaya-Hua Hin. Nikako nikome ne polazi za rukom.
    Ferry radi, kao što smo postovali.

    AirAsia letovi počeli iz Kuala Lumpur 18. maja 2018, , 4 puta nedeljno, A-320 sa 180 putnika.
    Dogradnja terminala, izgradnja novog, proširenje i produženje piste, za 5 godine treba da ga osposobe da vidi 3.5 miliona putnika godišnje. To bi bilo skoro dva puta više nego Koh Samui koji ima letove na svakih pola sata pa i češće.

    AirAsia now operates four return flights a week on the Hua Hin-Kuala Lumpur route using Airbus 320 aircraft with 180 passenger seats.
    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Uvek bih pomislio da od te Air Asia linije neće biti ništa.
    Još iz Kuala Lumpura (?!)

    Ali posle onih tvojih slika dobre popunjenosti ferry na liniji Hua Hin - Pattaya - biću suzdržan.

  11. #91
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ja sam prvi bio skeptičan. Moje zadnje noge su bile zaronjene u Thai kada su imali 10 miliona turista godišnje. Danas ih imaju 35 miliona.

    Ako samo 3 miliona turista koji ionako idu u Hua Hin, rastereti već na pucanju kapaciteta Suvarnabhumi airport, to je već neka računica, veliko olakšanje jer tamo nema gde da se postave novi šalteri osim još jednog terminala a piste iste. A još donesu ekstra prihod Hua Hin (i državi) i pri tome se turisti ne frustriraju sa mini busevima i autobusima, 2am putovanje minibusom u Bangkok.
    Dobro za sve. Osim daljnjeg zagušenja Hua Hin turistima koje predstavlja problem lokalcima (uključujući i lokalne strance koji tamo žive).

    Don Muang, stari aerodrom, kada se prešlo na novi, imao je nula letova. Onda su Tajci rešili da uvedu po nekoliko, čisto da oprema i kvalifikacije i osoblje ne zarđa. I da imaju još jedan, za rezervu. Danas Don Muang ima 38 miliona putnika, od nule 26. septembra 2006 kada skinut u stranu.

    Kuala Lumpur - Hua Hin nije slučajno. Ona silna venčanja po elitnim hotelima u Hua Hin, 4 puta nedeljno, 5-6 hotela to rade, bogatiji Indusi iz Malezije to vole. Eto svatovima prevoz kao da su im poslali besplatan autobus.

    Još kao "pilot" projekt Hua Hin airport, koji se izgleda pokazuje da radi. Trebalo je tu napraviti imigraciju, pasošku kontrolu, svu logistiku. Dodati to osoblje i prostor na Suvarnabhumi za 3 miliona putnika (ili ga za toliko rasteretiti) je bilo verovatno daleko skuplje nego off-load na Hua Hin.

    Malo po malo pa onda veliko.
    Azija, moja dežela.

  12. #92
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Don Muang, stari aerodrom, kada se prešlo na novi, imao je nula letova. Onda su Tajci rešili da uvedu po nekoliko, čisto da oprema i kvalifikacije i osoblje ne zarđa. I da imaju još jedan, za rezervu. Danas Don Muang ima 38 miliona putnika, od nule 26. septembra 2006 kada skinut u stranu.
    Za taj skok je najviše zaslužna Air Asia svetski no.1 low-coust kompanija.

    Do 2012 su leteli sa Suvarnabumi aerodroma tada je stari Don Muang bio na 2-3 miliona putnika.
    I ja sam većinu letova sa Air Asiom od 2004 leteo sa Suvarnabumi.
    Ćerka,tada mala, uvek je u slikovnicama crtala baš te crveno-bele Air Asia avione.

    To je danas flota od oko 100 Airbusova A320 i još 100 naručenih (!).

    A onda ,premeštanjem Air Asie na Don Muang 2012, oštar skok broja putnika od 2 miliona na 16 pa 20 sve do 35 miliona koliko danas ima Don Muang.

    Istina tu operiše i još nešto low-cost (Nok Air,Smile...)

    I ja sam zadnji put leteo za Bali ,mislim 2013,2014 sa Air Asiom sa Don Muanga i samo je za njihove letove bio red tamo.

  13. #93
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ima taj let Air Asia za Kuala Lumpur, nije bilo neuspesno. Mada se mnogi cude otkuda bas Kuala Lumpur. Ne znaju za one silne svatove u Sheratonu, ima ih za bar dva aviona po svadbi. Sam Sheraton navodi kojim danima ce biti mesanje sa ostalim gostima na zajednickim prostorima. Cetiri dana nedeljno. Eto odakle putnici bas iz Kuala Lumpura.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #94
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ali posle onih tvojih slika dobre popunjenosti ferry na liniji Hua Hin - Pattaya ...
    Evo ga ferry, danas 15:30. Mada red voznje kaze Pattaya 14:00 - Hua Hin 16:00 izgleda da je ta voznja 90 minuta.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #95
    Opaaa...pa to opet Hua Hin.
    A ja mislio...zatrpan poslom,pa nema postova.

    A ferry preživeo i ulazi u onaj kanal ribara.

  16. #96
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pecina Phraya Nakhon sa paviljonom u najvecoj dvorani.



    Tu treba pogoditi suncan dan i biti unutra u 10:30 kada se sunce namesti, sto ovde nije bio slucaj, bilo je oblacno i 12:30.



    Tezak je hajk uzbrdo, 45 minuta, tu se ide jednom u zivotu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #97
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, Khao Takiab, ribarsko selo sa nasukanim brodom kao jednim od 10-ak restorana.

    Pogled na kanal, oni krovovi sa druge strane su radnje gde ribarske porodice prodaju ribu.



    A u restoranu (bilo je 15:00) ni zive duse



    Hrana je bila standardno dobra



    Mozda je bilo malo kasno za rucak ali ja umalo nisam uradio U-turn: ova gradjevina, kao da si na gradilistu, buka, zveckanje, cekicanje, cekic-kompresori



    Tu se pravi "condotel" "Veranda"



    Nadam se, da ce kad zavrse, napraviti i mali kej ili malo srediti rif-raf radnji uz kanal.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #98
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, isti kompleks apartmana, Baan Viman. Imaju 24x7 posadu u majicama sa logom firme, komandnu sobu za tehniku i security 24x7.





    Nije lako pristupačno bez kola. Apartman je Sheraton kvaliteta a cena 1,400THB (4,900 RSD) je kao cena doručka za dvoje u Sheratonu. Ovde potpuno opremljena kuhinja.







    Dva ulaza u kupatilo



    Imali smo pogled na zaleđe ali nema veze, preko dana smo van apartmana, noću je more "crna rupa"



    Kada se izađe iz apartmana, bazen je isti



    Uz put, table za prodaju



    To što je ostalo, su verovatno ovakvi, u prizemlju. Mislim da je da diskauntovana cena bila 2 miliona THB (nekih 7 miliona dinara).



    Da sam Thai bogataš, kao što mnogi vlasnici jesu (koji tu ne stanuju) a to se izdaje kada tamo nisu, to bi mi bila izba da tamo vodim švalerku. A ne motel "Hiljadu ruža" u Lipovičkoj šumi.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #99
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Decembar 16. 2019 Hua Hin, na putu za Koh Samui.

    Hilton hotel je bez premca. Bio sam u svim 5* u Hua Hin, ovo je najbolje od svega. Jos, rekose nam da je nasa soba nerenovirana a niko ne bi rekao. Renovirali su sobe od 7-16 sprata (15. jun - 15. decembar 2019) mi smo na 6-om spratu. Opet, odlicno. Lokacija hotela najbolja od svega, cak se i smatra centrom mesta Hua Hin.

    Kvalitet usluge je kao i kod ostalih 5*





    a soba je isto tako dobra, jos i bolja (odlican privatni balkon). Kakve li su tek one renovirane. Sigurno nisu mogli da promene (dobru) kvadraturu i balkone. Da ostane ovakav, ja bih opet dosao (kao sto i dolazim posle Koh Samui na jos dva nocenja).



    Bazen, lep





    Ti je kvaka za "visoku sezonu". Voda je hladna, bazen skoro neupotrebljiv. Vrlo malo kupaca, mozda Skandinavci i Rusi, koji misle da tako treba i kojima to nije strasno.



    Nista kola, sve ti je tu



    I ova "Walking Street" za nocni zivot, ko voli

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #100
    Stigoste vi ekspresno u Hua Hin.
    Hilton!
    " In medias res"!

    "Pukli" su neki touroperateri npr. agencija Tomas Cook,ostala je mnogima i dužna.Ranije je taj Hilton prodavao sve turoperaterima,pa je za pretpostaviti da su sada malo fleksibilniji , i imaju ponudu.

    Mi smo bili u istom,na nekom gore spratu 10+ , ne sećam se kojem,okrenuti ka Kao Takiabu a aranžman smo kupili preko nekog nemačkog turoperatora.

    Sad za kolima tu i nema potrebe.Taman za tu kratku posetu da se ne umara nekim ekskurzijama.

    Od 18 h je gore prema glavnoj ulici (pređe se pa udesno) Nigh Market.Jeste malo vašarski ali tu smo jeli najjeftiniji seafood.

    Sećam se da smo igrali i bilijar tu na prvom spratu.

    Imali smo samo primedbe na ponašanje kineza na bazenu ali tada jun/jul 2015 bazen je bio pun.

    Baš mi čudno kako je prazno na tvojim slikama.

    Ne znam ima li još onih cvetnih aranžmana u ulaznom holu Hiltona

    Name:  20191216_192337.jpg
Views: 127
Size:  171.6 KB

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •