Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 101 to 104 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

  1. #101
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Opet Hilton Hua Hin, na povratku, dve noci.

    U medjuvremenu, samo 3 dana, mesto je dobilo jos turista.

    Bazen, voda u bazenu, nije vise hladna. Pretpostavljam da jedan oblacan dan skine temperaturu za 2-3 stepena i onda je manje prijatno.





    Sama plaza, pocev od Hiltona, je kao na razglednicama





    U moru ima kupaca, to se retko vidja u vansezoni



    Hoteli imaju svoj deo plaze, iznesu lezaljke. Plazom je uglavnom setnja, kao na Gold Coast u Australiji



    Ovo je Marriott



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #102
    Kako se bliže Božićni praznici sve je više turista.
    Vidim na live web kameri isti trend i na Samuiu.U Evropi su praznici počeli od 18.12.a tu ima skandinavaca koji beže od zime.

    Ali važno je da se u ovom delu sezone može kupati.Da idem tamo,napravim toliki put a tamo hladna voda i kiša(kao na Samuiu) osećao bi se kao da sam promašio cilj.
    Na ovim slikama plaže,palme,more,pesak...izgleda fantastično.
    Ali na licu mesta ...utisak se promeni.Mutna voda, stene i meduze u moru,rupe u pesku od onih insekata...
    Sa terase sobe ,dole,vidi se kako je kamenito kada je oseka.

    Name:  20191216_192408.jpg
Views: 99
Size:  25.7 KB

    Sobe i bazen mi deluju nepromenjeno od 2015 .

    Name:  20191216_192717.jpg
Views: 116
Size:  34.0 KB

    Ono što je meni smetalo u tim Hiltonu 2015 ,pored kineza koji su ispirali pelene deci u tom bazenu, jeste i doručak.
    Taj internacionalni bufet, u sali gde je spojeno nekoliko prostorija i gde je velik red sa puno opcija hrane, gde bi čovek rekao da nema šta nema, sve sa sušijem, šunkom...meni nije "potrefio žicu".Nije bilo domaće thai hrane.Odnosno ono što je bilo nije ono što preferiram da jedem u Thai.
    Ali zato na Samuiu, u hotelu sa dve zvezdice manje,gde je neuporedivo manji izbor opcija jela,svako jutro je bilo 4 thai jela perfektnih ukusa.

  3. #103
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kako se bliže Božićni praznici sve je više turista.

    Ono što je meni smetalo u tom Hiltonu 2015 ,pored kineza koji su ispirali pelene deci u tom bazenu, jeste i doručak.
    Taj internacionalni bufet, u sali gde je spojeno nekoliko prostorija i gde je velik red sa puno opcija hrane, gde bi čovek rekao da nema šta nema, sve sa sušijem, šunkom...meni nije "potrefio žicu".Nije bilo domaće thai hrane.Odnosno ono što je bilo nije ono što preferiram da jedem u Thai.
    Ali zato na Samuiu, u hotelu sa dve zvezdice manje,gde je neuporedivo manji izbor opcija jela,svako jutro je bilo 4 thai jela perfektnih ukusa.
    Kineza ima puno ali nisam video neke ekscese. Mozda je ovo nova "berba" gde su kineski gosti malo vise sofisticirani.

    To za dorucak i redove, video sam u Dusit Thani (2 boravka), Sheraton (3 boravka), Hyatt (1 boravak). U Hiltonu nisam video.

    Pazi sad ovo: u tim hotelima sam bio u svojoj 3. ili 4. nedelji boravka u Thai, gde sam se bio prilagodio na vreme (na bioloski sat). U Hiltonu sam bio jos uvek kao kod kuce u Japanu.

    U Hilton (i Koh Samui) sam otisao posle 2 dana u BKK. Moj bioloski sat je bio jos uvek japanski. Dva sata ispred. Pa, ako dorucak pocinje u 6:00 to je meni bilo 8:00 i bio sam budan i spreman da jedem.

    Sada, vidi kako izgleda Hilton dorucak tako rano. Svaki od 3 dorucka smo zavrsili pre 7:00.





    Ni zive duse osim nas i osoblja







    Kuvari se dosadjuju



    Prazno a od 'tice mleko na raspolaganju





    Thai hrana daleko kvalitetnija



    Nigde nikoga



    Verujem da si u pravu, kao sto sam i ja video u drugim 5* hotelima, ovo je bilo cisto da se ranije dodje. Nije to isto tebi koji si sa vremenskom razlikom od -7 ili 8 sati i meni koji sam na +2 sata. Samo to. A hotel i hrana su bili isti.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #104
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na putu Bangkok - Hua Hin, posle nekih 70km, prodaja soli u dzakovima na svakih 100m.



    Nepregledna polja plitkih njiva sa vodom. To su solane. Sada (decembar, nema kise) pocinju da ih nalivaju morskom vodom



    So pocinje da se kristalise kako voda pod suncem isparava



    Negde je prvi sloj vode vec ispario. Onda ce naliti novi sloj, na kraju, u aprilu, bude soli 20-30cm





    Pred Songkran (Thai Nova godina) 10-12 aprila, sva ova polja su bela kao snegom pokrivena.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •