Dnevni izlet iz Hua Hin. Prachuap Khiri Khan





Mesto ima vojnu bazu (ne znam koliko funkcionalnu) i lepotu 3 zaliva i lepog mora.



Pre nego što pređemo na istoriju, plaža je verovatno lepa po lepšem danu



Radni dan, malo posetilaca



Ručak, za male pare, tako i ukus



Radnim danom, cela plaža je tvoja



Dugačka na obe strane (loš dan, kiša)





Tu, malo istorije. Japanci su napali Thai dan pre Pearl Harbour



Spomenik, bitka za Prachuap Khiri Khan



Pa onda iznenadno primirje (praktično, predaja Japancima), branioci nisu mogli da veruju da im neko naređuje da prekinu sa brobom



Na spomeniku Thai kao slave



Dok Japanci stoje mirno. Šlepujući se uz pobednike (US, GB, Francuska, Rusia, Kina) ko može Thai da zabrani da se diče.



Zatečeni, iznenađeni, Thai su sa ovog air field probali da polete i bombarduju Japance ovim avionima, bombama od 50kg, Japanci ih oborili smesta, sva tri koja su uzletela







Rekonstrukcija kasarne iz koje izašlo 42 Thai da poginu. To su jedine žrtve 2. Svetskog rata iz Thai. Tvrde, poginulo je 120 Japanaca, čak i wikipedia (smeće) kaže (Thai UDBA verovatno autor teksta) da je poginulo preko 400 Japanaca.



Brdo, na koje su pobegle porodice oficira



Tu možeš da se popenješ da vidiš zalive



Ali kontrolisano. Izmere ti lekari pritisak, fitness, samo ograničen pristup, da neko ne bi riknuo na usponu, ne ceo dan, samo kada oni dozvole



Na plaži postiji jeftin (1,500 THB) hotel, nekada bio samo vojni, sada bilo ko može tamo da ode. Ima i bazen. Ne znam pod kojim uslovima i pritiskom bih tamo otišao da odsednem



Mesto je poznato kao "3 zaliva". Ovo pre je bio jedan od njih.

Drugi zaliv, najvažniji, je sam Prachuap Khiri Khan City. Malo, rekao bih, "ogedžavelo" mesto. Iza onih brda za penjanje je prethodni zaliv



Plitko more, kao Hua Hin, mol ide 500m u more





Poslednji vidikovac, hram majmuna



Odatle se vide sva 3 zaliva









Dole, vidi se postavka za neki bal



Tačno, u slavu majmuna, pametne zverke, zvanice idu na večeru a organizator uplati profit za održavanje hrama Kralja majmuna



Majmun sam po sebi je cenjen kao pametna životinjka, u tradiciji on može da uzme personality ljudi



Službenik gradske uprave, govorio je engleski, sa ponosom je nosio košulju koja pokazuje tri zaliva kojima se mesto diči, ananas takođe, važna voćka u kraju



Tako prođe taj izlet, nešto smo i naučili uz uživanje u našem holideju.