Results 1 to 20 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...Da demantujem Yojogija ( ništa 500 € samo penthausi i sl)doduše nisam rezervaciju ni pokušavao preko sajtova za to (agoda,booking com...)već preko jedne turist.org u Srbiji koja inače zastupa Dertours,Meiers i sl.Sobe nisu tako male , naprotiv, 42 kvm.ali je pogled sa njega i pozicija praktično bio i jedini pravi pozitivan utisak iz ovog mesta.
    Da damo tvom demantiju drugi ukus.

    U godini 2014. bilo je 1.5 miliona ruskih turista u Thai. U godini 2015. taj broj je pao za 90%. To objasnjava da hotel (oko koga su restorani sa jelovnicima na ruskom) nije bio prodat ruskim agencijama i da si mogao da nadjes sobu sto je pre otkazivanja Rusa bilo nemoguce.
    Druga potvrda da je to tacno je ruiniranost hotela: posle 5 godina Rusa, svaki hotel je zreo za renoviranje.

    Na kraju, ti si ipak uzeo smestaj preko agencije (sto ja i tvrdim, da je hotel prodat agencijama), ne preko samog hotelskog sajta ili parazita tipa agoda.

    Video sam tvoj post sa demantijem na drugom sajtu samo tamo nisam hteo da napisem ni rec. Dobro ti nama dosao ovde, stavi jos neku sliku, ne mora Hua Hin.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Da.Ovo sa smanjenjem broja rusa ,a bilo je vidljivo i golim okom po celom Tajlandu,deluje kao logično objašnjenje lake rezervacije tog hotela.Tu tvoju informacija da je sav hotel zakupljen od agencija upravo sam i iskoristio da ga tražim baš tako.Ali iznenađenje je bila lakoća rezervacije i pristojna cena a mislim da je bila čak i akcija za taj hotel.

    Evo još nešto slika iz Hua Hina

    Name:  2016-01-06 14.31.40.jpg
Views: 325
Size:  24.7 KB

    ima i upozorenje na meduze

    Name:  20150629_182610-1.jpg
Views: 331
Size:  22.9 KB


    Name:  2016-01-06 14.30.57.jpg
Views: 306
Size:  39.1 KB

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Sada se bas mislim gde da idem u Hua Hin nedelju dana od 1. avgusta. Bio sam u Dusit Thani, Sheratonu, Marriottu.
    Ima Hyatt, nov, dole prema Khao Takiab.

    Hiltonova centralnost mi nije potrebna, van njega ne bih ni izlazio a kada bih, za to trebaju kola. Samo bi mi bio problem da se provlacim kroz guzvu iz i do njega. Jos, posto hotel nije bio otpocetka Hilton, bazen je manji nego sto bi inace bio.

    Sada se mislim opet da idem u Dusit Thani ili Hyatt.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Hua Hin opet aktuelan.
    Kada se dođe do hotela nije lako ma koliko se poznaje teren.
    Svi smo različitih prohteva.Drugačije dolazimo: renta-kar, bez kola...pa se i stvari menjaju.

    Locirao sam Hyatt Regency.Malo pogledao.Otprilike na pola puta od Hiltona do Kao Takiaba

    Name:  2016-07-11 00.35.43-1.jpg
Views: 284
Size:  29.8 KB

    Strašno lep hotel.Unutrasnja arhitektura (takođe bazena) divna.Podseti me na Meriot na Puketu.Ima najlepši SPA (Baria) koji sam ikad video.Zgodno ako nekom treba.U mestu je mada to tebi sa kolima i nije važno.Ima impozantno zelenilo-baštu.Ja sam recimo, u Hiltonu, baš najčešće i bio na toj zelenoj povrsini(takođe tamo ima)na onim velikim ležaljkama sa krovićima(kao kod Turaka).
    Ali hotel nije baš nov (14 godina) , možda je renoviran.Vidim i da je nešto skuplji od Dusita.

    O Dusitu već znaš.I sam si ga hvalio.Ali možda treba promeniti.Nekih novih atrakcija okolo verovatno neće biti pa onda makar da se promeni hotel i to bogami odličan.
    Evo, ja navijam za Hyatt.Da vidimo malo novih slika .A onda da se ode nedsleko odatle iza onog brda Kao Takiab u onaj kanal.Ima tamo onaj riblji restoran u obliku broda.Da vidimo ponudu, cene...Moze li to konkurisati cenama na glavnom Night Marketu? Pa ona riba "sa zadnjih vrata"sto tamo prodaju žene ribara.Tih slika još nemamo a ja tamo nisam imao kola.

    Vidim da u izboru hotela potenciraš veličinu bazena.Bazeni sva 3 hotela su skoro iste velićine(Hyatt, Dusit, Hilton), samo različitog oblika.
    U stanu u BKK već imaš velik bazen između zgrada.
    U Hua Hin bih ja pre svega išao zbog odlicnog i jeftinog seafooda.Po onom što sam video tu je br. 1 Night Market od 18 h.Vidim da ima i kod Hyatta noćni market Citadela ali taj radi samo vikendom.Isto i onaj kod Granda.Ovaj gore iznad Hiltona , na glavnom putu, je glavni uveče.Jeste malo vašarska atmosfera ali je OK.

    Za Hilton...vidim da je sada opet jaka cena.Verovatno opet Rusi rezervišu posle kraha sa Turskim morem.
    Tamo u ceni je i besplatno parking mesto u hotelu.Nema provlačenja kolima kroz gužvu tj. mozda 100 m od širokog puta do hotela.Tamo dalje do onih baraka -restorana uz vodu uz Hilton već je tesnije.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Sheraton ima 3 bazena i 400m "lazy river". Ta reka je veca od obima imanja na kome je ceo Hilton, cini mi se.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Pa sta da kazem, ja koji imam intimno znanje o Thai i koji sam bio u Hua Hin bar 20 puta, sada poslusam savet Onnuta, inzenjera koji ne mora da zna sto ja znam o Thai ali zna sta se gleda.

    Preporuka poslusana.

    Hyatt Hua Hin. Rezervisano. 5 dana 30,000THB (hiljadu dolara). Sada nas je 3 odrasle osobe. To je trecina cene iz Januara.
    Direktno preko hotela, discounteri (agoda, expedia) ne stavljaju bitne stvari, dorucak i dodatne tarife.

    Jos je bilo vrlo bitno da je novi Hua Hin aqua park (nije postojao 2013-te) u blizini hotela, verovatno moze i peske do njega. Ono za sta su mi trebala kola, ostaje. Posle bogovskog dorucka, nema bazena, nego neka aktivnost ili da se nesto vidi. Hotelski bazen je za nas od 16-19h.

    Nisam ni pokusao da rezervisem Hilton. Kada god sam isao kolima tamo (to je centar mesta) uvek su bile nervoze oko saobracaja.

    Kaze mi zena, koja je sada u Thai, da su teske zavese u nasem domu, sa aluminijumskim premazom izgorele, i da se krshe u komadice, kao oni meksicki tacos, na dodir. Niko ih nije pomerao 3 godine. Pregorele tako staticne.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Dokon inženjer premerava bazene hotela u Hua Hinu
    .Mogao sam komotno i da im izračunavam površine onako nepravilnih oblika,da ih svodim na geometrijska tela, oduzimam isečke onih ostrva na njima, poredim...Onako umesto sudokua uveče da vijuge ne zakržljaju.

    Šta ćeš kad si u državi kojoj ne trebaju inženjeri osim onih a'la Megatrend i sl.

    Pa kad je tako, kažem sebi , da si omogućim što više slobodnog vremena a opet obezbedim egzistenciju a u granicama toga da ostanem čist, slobodan,samo svoj..

    I tako vratih se sa plivanja .Ispade otprilike satnica kao tvoja planirana za bazen Hyata d 16 h do 20 h.Nisam otišao dok nije počelo da zalazi sunce i krekeću žabe.

    Vidim izbor je pao na Hyatt.Odlicno-mislim.

    Dok se vredno radi u Japanu da mi vidimo može li se peske do tog vodenog parka?

    Vodeni park Vana Nava je udaljen samo oko 500 m vazdušne linije od Hyatta.Google street je prošle godine ,kada sam bio, prošao samo kroz glavnu ulicu a sada ga ima i u sporednim pa možemo zaključiti da su slike sveže i aktuelne.
    Kad bi se išlo najkraćim putem pa čak prošle i neke ruralne ulice naiđe se na prugu.Ona se tu čak i može preći ,jer je preko stanica, ali dalje je izgleda šikara i neka voda a na samo 50-100 m od vodenog parka.
    Ako se krene okolo prema glavnom putu duže je.Čini mi se 1,5 do 2 km.Nije to malo po suncu , možda i kiši, sparini ali i da zanemarimo to opet nastaje problem.Ulica dole , koja ide ispod i uz glavnu- odjednom se prekida kod pruge.Ograda .Preko pruge može samo gore glavnom ulicom ali tamo , u tom delu, nema pešačke staze.

    Moj zaključak je da ne može bez kola do tamo.

    Inače taj aqva park je koliko sam video moderan i baš dobar.

    Mi smo isli jednom peške do shopping malla Market Vilage udaljen oko 1, 5 km.Nije ni tebi predalek oko 2 km.

    Na tom potezu od Hyatta do Market Vilage su strašni kondominijumi sa bazenima većim i od Hyatta:Marakeš,Ban Saen ...To su mi bile opcije za stanovanje u nečijem stanu ali nije ni to bilo baš jeftino.

    Cena nije mala ali ipak je to Hyatt pa još trokrevetna soba , tri doručka...

    I mi već nekoliko godina imamo samo odrasle osobe , pa nam i cene rastu ali te odrasle sada manje interesuje aqva park a više doterivanje, garderoba,šminka ..dakle u pravcu Market Vilage.

    I mi smo jednom imali sličnih problema sa zavesom ali onom lakom.Posle samo mesec dana intenzivnog sunca je "pregorela".
    Ako 3 godine niko nije otvarao, provetravao, za očekivati je i buđ, pauke, bube...

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Šta reći za bazen ovog hotela Centara Grand koji sam svaki dan gledao sa balkona sobe.

    Attachment 1231

    Manji od Hiltonovog.Ali velik kompleks.Tu ima još 3 takva bazena.
    Taj hotel sam video kao "Swissotel", "Ramada", Sofitel" i sada Centara Grand. Od njega je poceo turizam u Hua Hin 1922. kada je izgradjen (kao kopija kraljevske palate u Hua Hin) pod imenom "Railway Hotel". Sa zeleznicom za Maleziju i Singapur, Hua Hiin je postao (i ostao) omiljeno izletiste Bangkokijanaca.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Prosetam danas do Hiltona, ne zbog hotela nego zbog centra mesta Hua Hin. Bilo je to nekih 5km u jednom pravcu, sve sljapkajuci kroz oseku.



    Pogledam i restoran koji sam preporucivao, na stubovima, koji ima svoje ribarske barke i prodaje svoj svez u tom istom restoranu

    Za vreme rucka, 12:45, tamo je bilo dva gosta. Poznati prolaz do mola



    Sta je goste naplasilo? Mozda neki negativan report na FaceBook?



    Ove cene su peanuts za Japan, to "salary men" placaju svakog dana za hranu daleko inferiorniju od ove



    Ceo jelovnik:







    Nije Thai vise jeftina zemlja. Prosle godine, 800 hiljada Thai su dosli u Japan kao turisti. Ove godine se ocekuje milion.

    Sami Thai nisu vise sirotinja.

    Pre su to tetovirani Zapadnjaci (i njihove zene isto), degenerisani FB-ookom, pun ih je hotel, prostaci cija deca skacu naglavce u bazene a oni ih slikaju.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •