Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...Da demantujem Yojogija ( ništa 500 € samo penthausi i sl)doduše nisam rezervaciju ni pokušavao preko sajtova za to (agoda,booking com...)već preko jedne turist.org u Srbiji koja inače zastupa Dertours,Meiers i sl.Sobe nisu tako male , naprotiv, 42 kvm.ali je pogled sa njega i pozicija praktično bio i jedini pravi pozitivan utisak iz ovog mesta.
    Da damo tvom demantiju drugi ukus.

    U godini 2014. bilo je 1.5 miliona ruskih turista u Thai. U godini 2015. taj broj je pao za 90%. To objasnjava da hotel (oko koga su restorani sa jelovnicima na ruskom) nije bio prodat ruskim agencijama i da si mogao da nadjes sobu sto je pre otkazivanja Rusa bilo nemoguce.
    Druga potvrda da je to tacno je ruiniranost hotela: posle 5 godina Rusa, svaki hotel je zreo za renoviranje.

    Na kraju, ti si ipak uzeo smestaj preko agencije (sto ja i tvrdim, da je hotel prodat agencijama), ne preko samog hotelskog sajta ili parazita tipa agoda.

    Video sam tvoj post sa demantijem na drugom sajtu samo tamo nisam hteo da napisem ni rec. Dobro ti nama dosao ovde, stavi jos neku sliku, ne mora Hua Hin.
    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Da.Ovo sa smanjenjem broja rusa ,a bilo je vidljivo i golim okom po celom Tajlandu,deluje kao logično objašnjenje lake rezervacije tog hotela.Tu tvoju informacija da je sav hotel zakupljen od agencija upravo sam i iskoristio da ga tražim baš tako.Ali iznenađenje je bila lakoća rezervacije i pristojna cena a mislim da je bila čak i akcija za taj hotel.

    Evo još nešto slika iz Hua Hina

    Name:  2016-01-06 14.31.40.jpg
Views: 241
Size:  24.7 KB

    ima i upozorenje na meduze

    Name:  20150629_182610-1.jpg
Views: 241
Size:  22.9 KB


    Name:  2016-01-06 14.30.57.jpg
Views: 234
Size:  39.1 KB

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sada se bas mislim gde da idem u Hua Hin nedelju dana od 1. avgusta. Bio sam u Dusit Thani, Sheratonu, Marriottu.
    Ima Hyatt, nov, dole prema Khao Takiab.

    Hiltonova centralnost mi nije potrebna, van njega ne bih ni izlazio a kada bih, za to trebaju kola. Samo bi mi bio problem da se provlacim kroz guzvu iz i do njega. Jos, posto hotel nije bio otpocetka Hilton, bazen je manji nego sto bi inace bio.

    Sada se mislim opet da idem u Dusit Thani ili Hyatt.
    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Hua Hin opet aktuelan.
    Kada se dođe do hotela nije lako ma koliko se poznaje teren.
    Svi smo različitih prohteva.Drugačije dolazimo: renta-kar, bez kola...pa se i stvari menjaju.

    Locirao sam Hyatt Regency.Malo pogledao.Otprilike na pola puta od Hiltona do Kao Takiaba

    Name:  2016-07-11 00.35.43-1.jpg
Views: 199
Size:  29.8 KB

    Strašno lep hotel.Unutrasnja arhitektura (takođe bazena) divna.Podseti me na Meriot na Puketu.Ima najlepši SPA (Baria) koji sam ikad video.Zgodno ako nekom treba.U mestu je mada to tebi sa kolima i nije važno.Ima impozantno zelenilo-baštu.Ja sam recimo, u Hiltonu, baš najčešće i bio na toj zelenoj povrsini(takođe tamo ima)na onim velikim ležaljkama sa krovićima(kao kod Turaka).
    Ali hotel nije baš nov (14 godina) , možda je renoviran.Vidim i da je nešto skuplji od Dusita.

    O Dusitu već znaš.I sam si ga hvalio.Ali možda treba promeniti.Nekih novih atrakcija okolo verovatno neće biti pa onda makar da se promeni hotel i to bogami odličan.
    Evo, ja navijam za Hyatt.Da vidimo malo novih slika .A onda da se ode nedsleko odatle iza onog brda Kao Takiab u onaj kanal.Ima tamo onaj riblji restoran u obliku broda.Da vidimo ponudu, cene...Moze li to konkurisati cenama na glavnom Night Marketu? Pa ona riba "sa zadnjih vrata"sto tamo prodaju žene ribara.Tih slika još nemamo a ja tamo nisam imao kola.

    Vidim da u izboru hotela potenciraš veličinu bazena.Bazeni sva 3 hotela su skoro iste velićine(Hyatt, Dusit, Hilton), samo različitog oblika.
    U stanu u BKK već imaš velik bazen između zgrada.
    U Hua Hin bih ja pre svega išao zbog odlicnog i jeftinog seafooda.Po onom što sam video tu je br. 1 Night Market od 18 h.Vidim da ima i kod Hyatta noćni market Citadela ali taj radi samo vikendom.Isto i onaj kod Granda.Ovaj gore iznad Hiltona , na glavnom putu, je glavni uveče.Jeste malo vašarska atmosfera ali je OK.

    Za Hilton...vidim da je sada opet jaka cena.Verovatno opet Rusi rezervišu posle kraha sa Turskim morem.
    Tamo u ceni je i besplatno parking mesto u hotelu.Nema provlačenja kolima kroz gužvu tj. mozda 100 m od širokog puta do hotela.Tamo dalje do onih baraka -restorana uz vodu uz Hilton već je tesnije.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sheraton ima 3 bazena i 400m "lazy river". Ta reka je veca od obima imanja na kome je ceo Hilton, cini mi se.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pa sta da kazem, ja koji imam intimno znanje o Thai i koji sam bio u Hua Hin bar 20 puta, sada poslusam savet Onnuta, inzenjera koji ne mora da zna sto ja znam o Thai ali zna sta se gleda.

    Preporuka poslusana.

    Hyatt Hua Hin. Rezervisano. 5 dana 30,000THB (hiljadu dolara). Sada nas je 3 odrasle osobe. To je trecina cene iz Januara.
    Direktno preko hotela, discounteri (agoda, expedia) ne stavljaju bitne stvari, dorucak i dodatne tarife.

    Jos je bilo vrlo bitno da je novi Hua Hin aqua park (nije postojao 2013-te) u blizini hotela, verovatno moze i peske do njega. Ono za sta su mi trebala kola, ostaje. Posle bogovskog dorucka, nema bazena, nego neka aktivnost ili da se nesto vidi. Hotelski bazen je za nas od 16-19h.

    Nisam ni pokusao da rezervisem Hilton. Kada god sam isao kolima tamo (to je centar mesta) uvek su bile nervoze oko saobracaja.

    Kaze mi zena, koja je sada u Thai, da su teske zavese u nasem domu, sa aluminijumskim premazom izgorele, i da se krshe u komadice, kao oni meksicki tacos, na dodir. Niko ih nije pomerao 3 godine. Pregorele tako staticne.
    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Dokon inženjer premerava bazene hotela u Hua Hinu
    .Mogao sam komotno i da im izračunavam površine onako nepravilnih oblika,da ih svodim na geometrijska tela, oduzimam isečke onih ostrva na njima, poredim...Onako umesto sudokua uveče da vijuge ne zakržljaju.

    Šta ćeš kad si u državi kojoj ne trebaju inženjeri osim onih a'la Megatrend i sl.

    Pa kad je tako, kažem sebi , da si omogućim što više slobodnog vremena a opet obezbedim egzistenciju a u granicama toga da ostanem čist, slobodan,samo svoj..

    I tako vratih se sa plivanja .Ispade otprilike satnica kao tvoja planirana za bazen Hyata d 16 h do 20 h.Nisam otišao dok nije počelo da zalazi sunce i krekeću žabe.

    Vidim izbor je pao na Hyatt.Odlicno-mislim.

    Dok se vredno radi u Japanu da mi vidimo može li se peske do tog vodenog parka?

    Vodeni park Vana Nava je udaljen samo oko 500 m vazdušne linije od Hyatta.Google street je prošle godine ,kada sam bio, prošao samo kroz glavnu ulicu a sada ga ima i u sporednim pa možemo zaključiti da su slike sveže i aktuelne.
    Kad bi se išlo najkraćim putem pa čak prošle i neke ruralne ulice naiđe se na prugu.Ona se tu čak i može preći ,jer je preko stanica, ali dalje je izgleda šikara i neka voda a na samo 50-100 m od vodenog parka.
    Ako se krene okolo prema glavnom putu duže je.Čini mi se 1,5 do 2 km.Nije to malo po suncu , možda i kiši, sparini ali i da zanemarimo to opet nastaje problem.Ulica dole , koja ide ispod i uz glavnu- odjednom se prekida kod pruge.Ograda .Preko pruge može samo gore glavnom ulicom ali tamo , u tom delu, nema pešačke staze.

    Moj zaključak je da ne može bez kola do tamo.

    Inače taj aqva park je koliko sam video moderan i baš dobar.

    Mi smo isli jednom peške do shopping malla Market Vilage udaljen oko 1, 5 km.Nije ni tebi predalek oko 2 km.

    Na tom potezu od Hyatta do Market Vilage su strašni kondominijumi sa bazenima većim i od Hyatta:Marakeš,Ban Saen ...To su mi bile opcije za stanovanje u nečijem stanu ali nije ni to bilo baš jeftino.

    Cena nije mala ali ipak je to Hyatt pa još trokrevetna soba , tri doručka...

    I mi već nekoliko godina imamo samo odrasle osobe , pa nam i cene rastu ali te odrasle sada manje interesuje aqva park a više doterivanje, garderoba,šminka ..dakle u pravcu Market Vilage.

    I mi smo jednom imali sličnih problema sa zavesom ali onom lakom.Posle samo mesec dana intenzivnog sunca je "pregorela".
    Ako 3 godine niko nije otvarao, provetravao, za očekivati je i buđ, pauke, bube...

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Šta reći za bazen ovog hotela Centara Grand koji sam svaki dan gledao sa balkona sobe.

    Attachment 1231

    Manji od Hiltonovog.Ali velik kompleks.Tu ima još 3 takva bazena.
    Taj hotel sam video kao "Swissotel", "Ramada", Sofitel" i sada Centara Grand. Od njega je poceo turizam u Hua Hin 1922. kada je izgradjen (kao kopija kraljevske palate u Hua Hin) pod imenom "Railway Hotel". Sa zeleznicom za Maleziju i Singapur, Hua Hiin je postao (i ostao) omiljeno izletiste Bangkokijanaca.
    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Na putu od Pattaya do Hua Hina (pored Bangkoka) fotografisao sam ovaj, meni nepoznati, wat sa statuom

    Name:  2016-07-20 11.02.48.jpg
Views: 215
Size:  26.6 KB

    Pred samim Bangkokom vidimo i ovu statuu slona.
    To već znamo šta je:Erawan muzej

    Name:  2016-07-20 11.03.17.jpg
Views: 216
Size:  27.0 KB

    Pred BKK, prelazimo Chao Praya reku preko Kanchanaphisek mosta na putu motorway 9.
    Jedan od mnogobrojnih mostova i tako izbegavamo čuvene BKK gužve.

    Name:  2016-07-20 11.03.42.jpg
Views: 213
Size:  32.5 KB

    Na putu od BKK do Hua Hina,vozeći se uz obalu primetih ovu belu zgradu.Ne znamo thai a engleski ne piše šta je

    Name:  2016-07-20 11.04.24.jpg
Views: 217
Size:  38.9 KB

    Pre prolaska kroz Ban Laem su ove mnogobrojne parcele sa vodom.
    Pre bih rekao da su to uzgajališta shrimps ili nekog seafood nego pirinčana polja.
    Zapazio sam da je tu i fabrika seafood Xian-Ning.

    Name:  2016-07-20 11.04.50.jpg
Views: 221
Size:  22.6 KB


    Cela ta zona obale od BKK do Cha Am je poznata kao ribarska.Na konzervama ribe kod nas,poreklom iz Thai, piše da su baš iz ove zone Samut Songkhram.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Te parcele sa vodom su solane. Oni dzakovi naslagani pod ceradom su so, morska.
    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Kolega Yoyogi hvala na informaciji sa tim više što znam da ste u gužvi oko puta za Thai.
    Ti džakovi su me zbunjivali ali sam pomislio da bi mogla biti hrana za uzgajalište seafood.
    Da sad mi deluje logično .

  12. #32
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Pred samim Bangkokom vidimo i ovu statuu slona.
    To već znamo šta je:Erawan muzej

    Name:  2016-07-20 11.03.17.jpg
Views: 216
Size:  27.0 KB


    Na putu od BKK do Hua Hina,vozeći se uz obalu primetih ovu belu zgradu.Ne znamo thai a engleski ne piše šta je

    Name:  2016-07-20 11.04.24.jpg
Views: 217
Size:  38.9 KB
    Muzej Erawan je blizu mene.

    Ona bela zgrada je Sarasas St. Peter University.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prosetam danas do Hiltona, ne zbog hotela nego zbog centra mesta Hua Hin. Bilo je to nekih 5km u jednom pravcu, sve sljapkajuci kroz oseku.



    Pogledam i restoran koji sam preporucivao, na stubovima, koji ima svoje ribarske barke i prodaje svoj svez u tom istom restoranu

    Za vreme rucka, 12:45, tamo je bilo dva gosta. Poznati prolaz do mola



    Sta je goste naplasilo? Mozda neki negativan report na FaceBook?



    Ove cene su peanuts za Japan, to "salary men" placaju svakog dana za hranu daleko inferiorniju od ove



    Ceo jelovnik:







    Nije Thai vise jeftina zemlja. Prosle godine, 800 hiljada Thai su dosli u Japan kao turisti. Ove godine se ocekuje milion.

    Sami Thai nisu vise sirotinja.

    Pre su to tetovirani Zapadnjaci (i njihove zene isto), degenerisani FB-ookom, pun ih je hotel, prostaci cija deca skacu naglavce u bazene a oni ih slikaju.
    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Lepa i zdrava šetnja od 2x5 km tj. 10 kilometara.A još ako se ide bos pa još po pesku i slanoj vodi- zdravo za stopala.

    Taj restoran je uz sam Hilton.
    Evo ga."Seaside"se zove.

    Name:  2016-08-03 00.35.03.jpg
Views: 210
Size:  47.1 KB

    Svaki dan sam ga gledao iz sobe.Ali posetio samo prvi dan i odustao.A bio mi je najbliža opcija za ručak/večeru.
    Nisam čitao nikakve komentare.
    Razlog je bio -cena.
    Kada sam tri obicna jela i još nešto dodatka pića platio oko 1000 THB rekao sam-zbogom.
    To bih u Pataji platio 350-450 THB.
    Jeste Hua Hin skuplja destinacija ali ne može biti toliko.
    Možda japancima nije skupo.
    Ali kada dođem na neku destinaciju prilagodim se tom nivou cenu i poredim stvari tu okolo.

    Evo uzmimo meni koji si prilozio.
    Moje omiljeno jelo prawns with vegetable in oyster sauce je ovde slično pod brojem 38 kao beef with oyster sauce.Cena 295 THB.To je u Pataji 95 THB a obićno 120 THB pa čak i u mondenskom Ko Samuiu je oko 150 THB.Dakle-duplo.
    Ili npr. Jastog thermdor na noćnom marketu sam ga plaćao 1300 THB /kg a ovde duplo .Vidim da je 800 g 2190 THB.Opet duplo.
    E sad neko može reći ovo je restoran uz vodu a ono vašar.
    Ali.
    Niti je to neko more,plavo mediteransko, niti je neki pogled a i restoran nije neki vrh.Čak sam na ulazu, kada sam prolazio kroz onaj hodnik, osetio i miris urina.

    A na Noćnom Marketu , jeste da nema pogled na more ali nije baš toliko loše da se ne bi jelo.
    Jesu plastični stolovi i stolice ali je i puno.I nisu to bekpekeri.Vidi se malo iza nas.

    Name:  Point Blur_Aug032016_004418.jpg
Views: 207
Size:  36.6 KB

    A izbor seafood je bogat i svež.

    Name:  2016-08-03 00.40.48.jpg
Views: 202
Size:  59.8 KB

    Naprimer ova riba 150-200 THB a isto i svaki ovaj rak

    Name:  2016-08-03 00.39.43.jpg
Views: 206
Size:  56.4 KB

    Naprimer red snapper od 1,5 kg zatim 3 ova raka i tanjir školjki kao na ranijoj slici uz besplatne priloge plus pivo i voda izađe oko 800 THB.A pun sto seafood krtine.Da se nas troje ubijemo od jela.
    A tamo u restoranu su obična jela sve zajedno bila preko 1000 THB.
    Možda je ranije bio niži nivo cene.
    Moj utisak je bio takav a verovatno i drugih čim je sada slabija poseta.

    Međutim drugi problem je gde ići za ručak ako nije u ceni hotel aranžmana a obično nije.
    Night Market (i to onaj na glavnoj ulici iznad Hiltona) radi tek od 18 h.To je opcija za većeru ali nije za ručak.

    Mi smo ponekad išli u šopig mall Market Vilage gde ima dosta restorana i jeftinih opcija za 40-60 THB ali su i manje porcije.

    Na samo možda 300 m od ovog restorana , opet blizu Hiltona ali i uz one night barove je jedan restoran koji je uvek pun.
    To može biti dobra i jeftina opcija za ručak.A opet može i porodično jer tada još ne rade barovi.Iako su ti barovi i uveče daleko pristojniji od onog što viđamo u Pataji i BKK.
    Evo lokacije tog restorana.

    Name:  2016-08-03 00.13.58.jpg
Views: 204
Size:  44.2 KB

    Može lako kolima.Jedno skretanje levo pre Hiltona.Desno je zaokružen i Hilton.

    Name:  2016-08-03 00.17.49.jpg
Views: 211
Size:  30.9 KB

    Taćno na ovoj raskrsnici.Sa leve strane(pribadača je udarena desno).
    Zove se Moon Light & Platoo.
    Desetak stolova.Nešto unutra i nešto malo napolju.Čisto.U thai stilu uređeno.Jela ukusna i jeftina.Standardna jela na nivou 120 THB.Uvek puno.Nažalost tek sam otkrio ovo mesto poslednje veče.
    Ne znam od kada rade tokom dana ali bih rekao da rade ceo dan.

    To bi bili neki moji utisci o ovim restoranima.
    Ali svi smo različiti.
    Možemo ,što ti reče, to posmatrati i iz drugog ugla.
    Pa uporediti sa cenama u npr. Japanu i koji je ovo kvalitet sveže morske hrane pa zaključiti da su to samo cenovne nijanse između ovih opcija za jelo koje smo sada poredili.

    I još nešto.
    Gledao sam iz hotelske sobe svaki dan taj restoran Seaside o kome smo ovde počeli.Primetio sam i slabu aktivnost tih barki ispred.Uvek na istom mestu.Kao i da ne idu u ribolov.Možda i sami kupuju ribu.

    Ne bih želeo da ispadne da pljujem po tom restoranu.
    Možda je ovo bio pogrešan utisak.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Lepa i zdrava šetnja od 2x5 km tj. 10 kilometara.A još ako se ide bos pa još po pesku i slanoj vodi- zdravo za stopala.

    ...

    Niti je to neko more,plavo mediteransko, niti je neki pogled a i restoran nije neki vrh.Čak sam na ulazu, kada sam prolazio kroz onaj hodnik, osetio i miris urina.
    Da neko vidi slike i tvoje i moje tog restorana i Mesta Hua Hin, pitao bi se sta uopste trazimo tamo. Pogled je na mesto kao da je posle nuklearne eksplozije, more oko restorana je blatnjava barustina, gradnja je rif-raf sve neke pritke i tarabe pa ukrivo.

    Zato se drzim tropske baste i lagune hotela, hrana u restoranima je cak i jeftinija nego po tim kolibama a van hotela odem da prosetam uz more po plitkoj vodi. Ove godine nisam video pse lutalice.

    To je sve sto mi treba od Hua Hin: tropska laguna hotela i plaza za setnju.

    Drugo je kada sam na jednodnevnom izletu ili na putu za Koh Samui pa prespavam jednu noc u necemu sto nije 5*.

    Jedan od 4 restorana u okviru hotela:



    Slike nisu smanjivane, pad thai je 160THB, to je mozda i manje nego u mestu.



    Jos kad pomislim da bih trebao da vozim, da se parkiram, da tumaram raspuklim trotoarima sa radnjama ciji me bofl ama bas ne zanima, pusti to. Sto se mene tice, hotel je mogao da bude i u Dubaiju, sve dok ne moram da izlazim iz njega.

    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Posle dorucka odemo na Khao Takiab, brdo sa kojeg se slika Hua Hin.



    Ono samo, izgleda ovako, zaokruzen je resroran Al Mar i lokacija ribarskog sela gde svaka kuca prodaje, sprema ili ima i stolove i stolice za konzumaciju na licu mesta plodova mora koje su ribari iz tih samih kuca ulovili preko noci.



    Ironicno, ovi soliteri su bas na tom mestu



    Priblizeno, po niskom vodostaju kanala



    Nasukani brod-restoran



    Redovi radnji, sve jedna do druge, za prodaju ribe i skoljki. Nisam izlazio iz kola da vidim ali su cene istaknute bile od 40 THB (1 EUR) do 65 THB.









    To je nekih 200m, sve radnja do radnje, sa obe strane ulice



    Tu kazu da mozes da vidis njihove zvezde kako nose ribu u fisecima od novina





    Ovo je reklama za "fishing trip" u lov na lignje, za turiste



    I kao sto rekoh u nekom ranijem postu, ribareva zena ce u pozadini kuce prema ulici, da prodaje, rostilja pa i posluzi ispeceno kupcima.

    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Onaj restoran, "Le Mer" je jos tamo. Bilo je 11:15 ujutro, jos nije otvoren za rucak.



    Nije bilo istaknutih jelovnika





    Pogled bi bio ovako nesto

    Azija, moja dežela.

  18. #38
    Od kada sam zadnji put bio, 2013, otviren je Rajabhakti Park, u slavu 7 Thai kraljeva. Bronzane statue 14m.



    Njime upravlja Royal Thai Army, uvek ima vojske.



    Nije nesto vredno da se uzima taxi do tamo. Nezgodno je lociran, ili kolima ili u sklopu neke ture. Posetioci su skoro 100% Thai, njima su kraljevi kao polubogovi.



    Osim da se pridje statuama na 200m, nema drugo nista, dobro je za 15 minuta.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  19. #39
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Cela ta zona obale od BKK do Cha Am je poznata kao ribarska.Na konzervama ribe kod nas,poreklom iz Thai, piše da su baš iz ove zone Samut Songkhram.
    Kako to radi. Parcele sa vodom su solane a voda u njima je sada beskorisna kisnica. Polovinom novembra, kada zavrsi kisna sezona, pumpama na vetar (jedna je izlozena u Pattaya Floating Market), dovedu morsku vodu.





    To se ostavi da voda ispari i zetva je polovinom aprila, oko Songkrana. Tada su parcele pune soli, izgleda kao da je sneg u njima.



    Tu se uzgaja i riba, u drugom/trecem redu parcela, posle solana. Fabrika fish-sauce (naam pla) je tu:



    Konzerve skuse, masovno se jedu u Thai, su isto odatle



    Na prvi pogled, posto Thai ne koriste so za soljenje jela (korisi se fish sauce), gde idu te stotine hiljada tona?

    Svaka riba, pre rostilja, uvalja se u so. Da je samo to, pa je dosta.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  20. #40
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Od kada sam zadnji put bio, 2013, otviren je Rajabhakti Park, u slavu 7 Thai kraljeva. Bronzane statue 14m.


    Ovu sliku sam negde video i baš se pitao gde je to.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •