Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

  1. #41
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Nasukani brod-restoran



    Redovi radnji, sve jedna do druge, za prodaju ribe i skoljki. Nisam izlazio iz kola da vidim ali su cene istaknute bile od 40 THB (1 EUR) do 65 THB.





    To je nekih 200m, sve radnja do radnje, sa obe strane ulice


    Video sam ovo ali nisam stigao komentarisati.
    Ako je cena po kg. to bi značilo da je riba max. 65 THB/kg što je najjeftinije što sam ikad čuo na Thai.
    A verovatno i sveža morska.
    A ne iz tova.
    Kod nas,naprimer,je skoro sva riba koja se kupuje na ledu (ne zamrznuta)- iz tova.
    Orada,brancin...
    Provereno.
    Ako hoćeš ulovljenu ( oni kažu divlju) cena je duplo veća i mora da se naruči.
    Najsvežiji primer:brancin je ovde u Srbiji oko 1200 din/kg tj. 350 THB ali tovni a onaj divlji oko 2300 din/kg.

    E, sad, Srbija nema more.
    Ali isto je i u Crnoj Gori.

  2. #42
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Video sam ovo ali nisam stigao komentarisati.
    Ako je cena po kg. to bi značilo da je riba max. 65 THB/kg što je najjeftinije što sam ikad čuo na Thai.
    A verovatno i sveža morska.

    Te plitke posude su bile skoljke i rakovi (prawns), to je bilo 40-65THB/kg.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #43
    Ovaj seafood restoran, u nekoj od poprecnih ulica u Hua Hin centru (sa Hiltonove strane Phetkassen Rd) mnogi hvale, nisam ni znao gde je. Slucajno sam prosao tuda. Upamtio sam ga jer ga je Stickman hvalio na njegovom sajtu, zato sam ga se i setio kada sam ga video.



    Zove se "Chen", godinama vidjam preporuke za njega, nisam nikada bio.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #44
    Znam za taj restoran.
    To je u blizini Hiltona.Samo par restorana od onog koji sam preporučio za autenticnu thai hranu "Moon Smile & Platoo".
    Prolazio sam tu više puta kada sam uveče išao u Night Market.

    Dva su problema sa tim restoranom.

    Koliko sam primetio radi samo u večernjim satima.A u to vreme samo 500 m gore je jeftiniji Night Market sa obiljem seafood.
    Dakle od ručka tu-ništa.

    Nadalje, u tom restoranu je npr. riba red snaper, koliko se sećam, bila 250 THB a na noćnom marketu sam je jeo za 150 THB.

    Nije to ni nešto mnogo bolji ambijent od onog na noćnom marketu.

  5. #45
    Wat Huay Mongkol, u cast famoznog i omiljenog budistickog svestenika (od pre 400 godina) Luang Phor Thuad.



    Jos jedno lepo mest do koga je tesko stici bez kola. Ima na desetine turistickih autobusa okolo, mora da hoteli i ture to rade.



    Legena je da je taj monah mogao da cini natprirodne stvari - kao pretvaranje morske vode u pitku.



    Ipred kupole pijadestala, ima dva drvena slona. Ispod njih se prolazi u krugovima dok smisljaju i u etar salju zelje za srecu, uspeh, zdravlje.



    Na 100m od njegove statue je i ova generala (i kasnije kralja) Thaksina.



    On je Burmance potisnuo iz Ayuthaye. Po njemu je most preko Chao Praya reke u Bangkoku nazvan Saphan Thaksin (saphan = most).



    Zanimljivo, okruzen je stotinama figura i figurica petlova.



    Mnogi Thai kazu da je voleo borbe petlova (sto nije tacno, to je bio kralj Naresuan)



    Ispada, petao je simbol borbenosti i pobede. Figure su donirane od pojedinaca i organizacija. Bas sam se cudio sto su svuda na prodaju. Verovatno ih neko skuplja i sklanja, mozda i vraca u prodaju, ne bi moglo da se pridje spomeniku.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  6. #46
    Lepo...interesantno.
    Naravno,ni ovo nisam video, niti sam znao da postoji.
    A ja se pitao: Šta tu sad novo može da se vidi u i oko Hua Hina ?

  7. #47
    Jedna od stvari koju pitaju medju prvima je "Ima li nocnog zivota". Ima ali kao da ga nema. Kome to treba, neka ide u Pataju, Pataja Klang (centar).

    Jedna od ulica u centru Hua Hin, oko Hiltona, ima kao naznake toga, bar sa crvenm stolicama je vise od obicnog mesta da se popije pivo



    pod maskom masaze



    To je nista, mikimaus prema Pataji



    Nikada se nece ni razviti, isto je ako ne i manje nego pre 15 godina. Razlog je jednostavan: tu je letnja kraljevska palata i sam Kralj i Kraljica preko leta, takve stvari ne smeju da upadaju u oci.

    Ima da se vidi 60-godisnjak sa devojkom od 25 godina ali on je nju poveo iz Bangkoka ili Pataje, ne ordinira ona lokalno.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  8. #48
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    A ja se pitao: Šta tu sad novo može da se vidi u i oko Hua Hina ?
    Moze tu da se provede pola dana veliki je kompleks, ima jos sadrzaja. Mislim da autobusi dovoze turiste i ostaju 2 sata pre nego sto odu dalje.

    Na 2km od tog parka je drugi floating market. On je bio zatvoren, izgleda bas zamandaljen. Ionako je bio u blizini prvoga i nisu mogli oba da opstanu.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  9. #49
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Jedna od stvari koju pitaju medju prvima je "Ima li nocnog zivota". Ima ali kao da ga nema. Kome to treba, neka ide u Pataju, Pataja Klang (centar).

    Jedna od ulica u centru Hua Hin, oko Hiltona, ima
    Nema tu go-go barova.
    Tu par ulica oko Hiltona je taj noćni život.Ulice Bintabaht,Salakam road,...
    Svako veče ,kada je udarni termin, odlazili smo i vraćali se tim ulicama.Bio je to najkraći put od Hiltona do Night Marketa.
    Porodično.Bez ikakvog problema.
    Barovi sa bilijarom.
    Tu se nalazi i Music Garden gde se izlazi i porodično.
    Bili smo i mi.

    Prakticno , uveče , u celom Hua Hinu samo to i radi.
    I Night Market.Ima i onaj Night Market kod hotela Grand ali taj ne radi svako veče.
    Sve se uveče zatvara.Neverovatno mrtvo.
    Ni traga od Pataje.

    Ali zato masaže ima od jutra do večeri.Prikriveno.
    Nema masage parlou pod kojom se podrazumeva body masaza.

  10. #50
    Evo dok sam pisao post izlazi breaking news:
    "dve bombe eksplodirale u Hua Hinu.Baš na mestu ovih barova u okolini Hiltona.10:30 pm udarno vreme.Žena koja je imala stalak ispred bara -poginula.12 povređenih.
    Koliko sam puta uveče kupovao voće od tih stalaka!

    Baš ulica koju kolega Yoyogi predloži za onaj seafood restoran "Chen".Možda 100 m dalje.Bar "Blue Monkay".Skoro preko puta onog "Music Garden" iz prethodnog posta.
    Tu sam prolazio desetine puta.

    I kolega Yoyogi sa porodicom srećom završio Hua Hin holiday samo koji dan pre.

    Globalno ludilo.

  11. #51
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Nema tu go-go barova.
    Tu par ulica oko Hiltona je taj noćni život.Ulice Bintabaht,Salakam road,...
    Te zenske po barovima "idu za pare". Nisu one tu dosle da se vide sa nekim, one "rade".
    Masaze su sa "happy end".
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #52
    Pa jasno je "da rade".Samo sam hteo reći da to nije tako napadno.
    Nije to Pataja.Tamo npr. šetaš porodično a one "promoterke"ispred barova te bez ustručavanja pozovu u bar, vuku ..I još kažu da odvedeš ženu i dete na spavanje a ti se,kažu,- vrati.I to glasno bez ustručavanja što to čuje žena,dete.
    Toga nema u Hua Hinu.
    I ta masaža oko barova jasno je -kakva je.

    Međutim, ono što ne treba mešati sa ovim "happy end" masažama je tradicionalna Thai masaža.
    To je na Thai masovno.Kao kafića kod nas.
    Čeka se na red kao na ovom mestu u BKK.
    Službenici iz ofisa, domaćice, studenti,stranci,turisti..

    Name:  20150711_170648.jpg
Views: 227
Size:  38.8 KB

    Dole je foot masaža.
    Gore u sobama tradicionalna Thai masaža.
    Maserke sve zauzete.Dok se čeka svi na svojim Iphone.

    Name:  20150711_170559.jpg
Views: 229
Size:  41.3 KB

    Tu nema "happy end".
    Dobije se kao neki kimono,eventualno zeleni čaj..
    I onda 1 h gnjecenja , istezanja, prijatnog mučenja.Svaki mišić detaljno izmasiran da se istera mlečna kiselina , poboljša cirkulacija...Posle toga se osećaš preporođeno.
    1 h ove tradicionalne Thai masaze je 250-300 THB.

  13. #53
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Das ist Walter: ovo je Hua Hin sa vidikovca.







    Ima 3 glavna vidikovca, da se pogleda na razne strane. Ovo je desna polovina, prema brdu Kao Takiab (kamena glava sa desna uz more).




    Najvisa zgrada sa leva je Hilton. Osim njega i "Grand" hotela, nije bilo drugih visokih zgrada 2004, kada je slikana slika u jednom od prvih postova ovog topika.



    Zumiran





    Ovo je skroz na levo, dokle oko dopire je Cha Am. Na tu stranu su Dusit Thani, Sheraton, Radisson Blue, Novotel.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #54
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Aerodrom Hua Hin. Sajt im je los, sa Wikipedije Hua Hin Airport.
    Godinama pokusavaju da uspostave redovne linije, sve je propalo posle nekoliko meseci.

    Danas nisam bio lenj pa sam svratio da ga pogledam.



    Aerodromska zgrada nije ni losa



    Ima kapacitet 300 putnika na sat, 2 srednja aviona (kao Airbus A3210 ili B-737) to je godisnje kao sto je aerodrom u Nisu u projektovanim buducim najboljim danima.





    Ovi sto sede i cekaju, to je za panoramske letove malim avionima



    Pista je 2,100m, dovoljno za A320/B737





    Danas je trebao da bude sastanak Thai vlasti i Air Asia za uspostavljanje regularnog A320 leta Kuala Lumpur - Hua Hin. Mozda ce sutra biti na vestima.



    Air Asia trazi da nema taksi na sletanje i parkiranje, bar za prvo vreme. Drzava zna da bi aerodrom postao medjunarodni pa bi trebala da uspostavi pasosku, imigracionu i carinsku sluzbu. O cijem trosku?
    Bas me zanima sta ce biti.

    Hua Hin je "prokleto blizu" Bangkoku (220km, sve autoput), zato su propali prethodni pokusaji avijacije pa i ferry Pattaya-Hua Hin. Nikako nikome ne polazi za rukom.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #55
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Das ist Walter: ovo je Hua Hin sa vidikovca.

    Ima 3 glavna vidikovca, da se pogleda na razne strane. Ovo je desna polovina, prema brdu Kao Takiab (kamena glava sa desna uz more).


    Pogled sa te kamene glave desno, Khao Takiab



    Izmedju prve dve visoke zgrade sa leva je Hyatt Hua Hin, tu smo bili prosle godine





    7km plaze za setnju, ko voli



    U daljini su Dusit Thani, Sheraton, Novotel i mesto Cha Am

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #56
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Aerodrom Hua Hin. Sajt im je los, sa Wikipedije Hua Hin Airport.
    Godinama pokusavaju da uspostave redovne linije, sve je propalo posle nekoliko meseci.

    Danas nisam bio lenj pa sam svratio da ga pogledam.



    Aerodromska zgrada nije ni losa


    Kada sam 2015 bio u Hua Hinu i mene je zanimalo kako doći tamo iz Pataye.Fery nije radio a taj aerodrom nije imao skoro nikakvih letova.

    Prošao sam pored njega,tačnije ispod piste mislim da ide put, kada sam išao u Venezia Hua Hin.

    Baš me je zanimalo kakav je i eto sada sam se malo iznenadio gledajući tvoje slike.
    Zgrada , otprilike kao na Utapao,samo što je tamo pista puno duža.

  17. #57
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Mislim, nema nista od toga. Air Asia mozda to koristi kao marketing. Oni koji idu u Hua Hin ne dolaze iz Kuala Lumpura, mozda, poneko.

    Dok Thai Airways ne napravi let sa Souvarnabhumi, bez ponovnih cekiranja ili jos gore, transfer na Don Muang aerodrom, svakome je lakse da plati limuzinu i bude tamo za 3 sata, jeftinije od avionskog leta. Dok to ne bude kao noga u cipelu sa Souvarnabhumi u Hua Hin let, ne verujem da ce biti interesenata da opravdaju bilo kakva ulaganja. Drzavna firma Thai Airways zna to a nikada nista nije uradila. Osim, kada su im Bangkok Airways stavili mooda u procep pa su uveli letove (3 dnevno) za Koh Samui gde, u stvari, Thai Airways placaju punu cenu karte svakom putniku (preko putnicke tarife aerodroma ciji je vlasnik BKK Airways), samo da ne izgube biznis onih koji dolaze njihovim letovima sa 10-12-15 sati udaljenosti.

    Kako bi izgubili biznis? Bilo ko moze da dodje bilo kojom firmom u BKK i onda ide na BKK Airways, ne treba mu nikakva veza sa Thai Airways. Ovako, ostaje sa placanjem kicme leta sa Thai Airways.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #58
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Khao Takiab, pogled na Khlong Takiab



    To im je baza, to su one kuce koje prodaju ulov direktno



    Prosao sam malo izmedju njih





    Ponuda je standardna, ne znam da li su se cene menjale









    Cumur, 50THB za dzak. Ima da se rostilja.



    Sada, malo tamnih oblaka. U celoj zoni 100km oko Hua Hin, policija zaustavlja kola, samo treba da otvoris prozor da zirnu ko je unutra. Love iligelne radnike Burmance. To je novi zakon od 22. juna 2017. Preplaseni, pobeglo ih je mozda milion.

    Za ribarstvo, ribari tvrde da dnevno 3,500 barki ne moze da isplovi jer je 80 hiljada Burmanaca koji su radili na barkama pobeglo i nema ko da radi. Ocekuju povecanje cena morske hrane za 70%.

    Nocni horizont, ovo doba 2012:



    I isto to od sinoc, 2017:



    Golim okom se vidi smanjenje.

    Ovo mi je zadnji post iz hotela, idem sada na rucak u Le Mar na Khao Takiab pa onda u Bangkok, sa zaustavljanjima.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #59
    Ne znam zašto- ali uvek volim da vidim ovaj ribarski kanal iza Khao Takiab.

    Nisu mi jasne ove cene sa slika.
    Školjke 250,300 ...THB ??Da li je to cena za celu tepsiju?U postu #42 ovog treda, sa istog mesta , je bilo reči o ceni 40-65 THB /kg za školjke.

    Koliko vidim ostrige su 70 THB komad.Pa to nije uopšte jeftino a iz prve ruke.Na noćnom marketu na Ko Samuiu su bile 60 THB.Čak i u sred Barselone sam ih jeo za 1,7 € tj. 65 THB.

    To za Burmance-šta im je?Nisu valjda poludeli?Pa ko će im raditi kada tamo nezaposlenih skoro i nema?Ili se slika počela menjati? Ranije sam vozeći se BTS kroz BKK od Mochit do OnNut mogao izbrojati 80 visokih 30+ zgrada koje se grade a ove godine golim okom se vidi smanjenje.Nije da se negradi ali je manje.Ali i ono što je izgrađeno zvrji prazno.Mi smo u BKK bili u zgradi od oko 30 stanova, stara možda godinu, a da nikog nismo sretali u liftu,hodniku....nema ni smeća u kanti..Možda zato treba isterati Burmance i usisati ove nezaposlene građevince.

    To sa ribom mi je ove godine bilo zbunjujuće.Svi restorani na Ko Samuiu u udarnoj i skupljoj Beach Road su imali skoro identičnu cenu za npr. red snaper od 600-800 g za 300 THB.A onda restoran u drugoj ulici,jeftiniji, gde se ide masovno ( i lokalci) ista riba a duplirana cena!!.Objašnjavali su da je tu sveža.Ali onda vidim i u onim skupim restoranima da se može kupiti ista ta riba-živa i sveža.Nisam primetio neku razliku u kvalitetu.Takođe još jedan skoro domaći restoran iz druge ulice i opet visoka cena ribe.

  20. #60
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ne znam zašto- ali uvek volim da vidim ovaj ribarski kanal iza Khao Takiab.

    Nisu mi jasne ove cene sa slika.
    Školjke 250,300 ...THB ??Da li je to cena za celu tepsiju?U postu #42 ovog treda, sa istog mesta , je bilo reči o ceni 40-65 THB /kg za školjke.
    Ne znam za koju kolicinu su cene. Radnja je ista kao i post #42, za sta je bilo onda, za to je i sada.


    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Možda zato treba isterati Burmance i usisati ove nezaposlene građevince.
    Burmanci i Khmer su bili kicma gradjevinske industrije, sva nestrucna radna snaga su bili oni. To je mozda 80% svih zaposlenih na gradjevinama. Tamo je uticaj progona jos veci samo manje primetan.
    Kada dodje do toga kako ce javnost da oseti posledice, oni zainteresovani za ponudu novih stanova ce to da osete ko zna kada a povecanje cene ribe ima da shvati cela nacija, istog trenutka.

    Zakon od 23. juna propisuje zatvorske + novcane kazne za uhvacene ilegalne radnike. Paniku (i bezaniju) medju milionima takvih primetili su (osetili na dzepu i biznisu) i neki bliski vlastima pa im je neko i dosapnuo kakvu su katastrofu prouzrokovali.

    Za poslodavce kazna je 400 hiljada do 800 hiljada THB za svakog ilegalnog zaposlenog. Oni koji su mogli, su ih prvi pootpustali. Za same ilegalce, kazna je 2,000 do 100 hiljada THB ili zatvor do 5 godina. Kao da im je tesko fizikalisanje bilo lako pa sada jos za njega treba da robijaju.

    Biznisi + javnost koja oseca povecanje cena na ishrani doveli su do toga da vlasti ublaze stav (verbalno, ne menjajuci zakon) da ce uhvacene (bez kaznjavanja) poslati u njihovu zemlju da tamo traze vizu pa onda mogu da se vrate. To nije nista promenilo, ako su negde i bili u prilici da cuju tu vest, oni je ili nisu razumeli (jezik) a kada mu "gazda" kaze "ne boj se" on mu naravno ne veruje. A i placali su ih pola zakonske minimalne nadnice, gore nego Meksikance na plantazama u Kaliforniji.

    Jos, zamisli da im poslodavci izdaju pozive za posao na osnovu kojih bi dobili radnu vizu pa time prakticno priznaju da su ih drzali ilegalno. Recimo, neka veca gradjevinska firma ih ima na hiljade, dospela bi u novine da ih sve pozove na posao.

    Burmanci i Khmer su na gradjevine i barke dolazili uhodanim kanalima, bez formalnosti. Sad ce neki od njih bas da se zeza da ide 1000km da trazi vizu pa da se vraca na platu od 160THB dnevno. Kako ce i da dobije radnu vizu: taj posao je zabranjen za strance. Sve sto Thai mogu kompetentno da urade je zabranjeno za strance, sto ostavlja samo nastavu stranih jezika kao dozvoljenu radnu aktivnost stranaca.

    Vlast je, da ne prizna kakvu je glupost napravila, izjavila da privremeno (na 6 meseci) suspenduje doslovnu primenu zakona jer je ionako zauzeta promenom Ustava.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •