Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 161 to 180 of 310

Thread: Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.

  1. #161
    Kisni dan, Nagoya, Fushimi. Ako su Terazije centar Beograda, Fushimi je onda kao Slavija.



    Visoko zdanje u slici je Nagoya Hilton hotel, gde posade avioprevoznika i putnici iz moje firme odsedaju kada dodju u Nagoju.



    Po zapanjujuce niskoj ceni : 12,000Y (toliko i dinara), corporate rate




    U tom sam hotelu poslednji put spavao 30. juna 2006. Posle toga sam se preselio u Nagoju, sta cu ja u hotelu, Nagoja je moj home town.
    Idem ponekad, do foajea kod recepcije, kada imamo strane execs iz firme, da ih odvedem do ofisa, koji je 100m daleko.

    Sobe su "americki" velike. Imaju kao japanski detalj, shoji, klizece kao papirne roletne, ne zavese.





    Tu ima ujutro da se vidi revija posada Cathay Pacific, Singapore Airlines, Lufthansa, FinAir...dok cekam moje goste, lepo je za posmatrati.
    Moze isto da se vidi da su stjuardese zapadnih firmi taman stare da budu majke (neke cak i babe) posadama azijskih kompanija.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #162
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tuzan kisni dan, ostace kisa jos 2 dana.
    Jutros cerka ide u skolu, mora da ide sama, zabranjeno je (od drzavnih vlasti pa do skolskh) decu voziti ili odvoziti u skolu.



    Pa nije to ni lose. Time drzava dokazuje da su joj ulice bezbedne za sve, cak i za decu. I stvarno, jesu bezbedne. Trunke sumnje nemamo da ce ona stici u skolu i vratiti se iz nje, bez roditeljske pomoci.
    Azija, moja dežela.

  3. #163
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Iz Nakatsugawa onsen, kada ceo dan pada kisa.



    Na reci su ustave, da je sprece da se ponasa divlje u vreme topljenja snega.
    Jednom sam bio u Arilju, hotel uz reku Rzav, imali su slicne udesaje.
    Azija, moja dežela.

  4. #164
    Covek sa kisobranom, ispred biblioteke u predgradju Nagoje. Nista niti cudno niti zanimljivo.



    Ono sto je zanimljivo je rasprostranjenost, posecenost i znacaj biblioteka, i danas. Japanci su mozda najnacitaniji ljudi od svih bogatih zemalja. Skoro svako zna za Milorada Pavica, Slobodana Selenica ili Danila Kisa. A ne drze knjige kod kuce, niti ih nesto kupuju. Ne drze ih jer nemaju police kao namestaj. Da ti, pri zemljotresu, padne Vujaklija od 3kg na slepocnicu a ti spavas na podu na futonu, tacno da te usmrti. Zato idu masovno u biblioteke, tamo citaju i pozajmljuju knjige.



    Opremljene su i izdrzavane kao bubreg u loju. Gde kod da sam se preseljavao, prvo sto me kolege pitaju "znas li gde je biblioteka?". Ja se cudim pa ih ili slazem ili kazem da stvarno znam.
    Sutradan, "je si li se uclanio u biblioteku?". Boze moj, zadnji put sam bio clan Gradske biblioteke Beograda, da uzimam udzbenike sa Masinca, Gradjevine, Elektotehnike, da vezbam matematiku koja bila ista i na mom faksu. To jos sa pocetka 1980-ih.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #165
    Name:  2016mat-samui0903-00.jpg
Views: 245
Size:  50.8 KB

    Tropski pljusak na Ko Samuiu.Toplo kao pod tušem.Brzo to prođe.

    Kad smo kod knjiga i BU danas mi ova aktuelna




    Veneova zbirka rešenih( samo poneki zadatak je rešen)iz matematike za 2. god. srednje .Sutra je pismeni.Oblast eksponencijalne i logaritamske jednačine i nejednačine.
    Knjiga uz koju su već 40 god. stasale generacije budućih inženjera, matematičara,informatičara...
    I onda neka budala od novinara nedavno napiše da je zbirka puna grešaka i još se čudi kako to nije ranije primećeno i ispravljeno.
    Taj dupeglavac, možda i Megatrendovac, čak i ne shvata da su neke malo pametnije "čike" , pre ovog besmislenog online učenja matematike,to baš i namerno ostavile sa greškama da bi se uključile vijuge i satima tražila greška.To mi je i reper da znam kada je ćerka naučila tu oblast.Kada kaže da je sigurna u NJENO rešenje,i proverim ,tek tad znam da je tu oblast savladala.
    Matematika ne može prečicom,samo muka i kroz olovku.
    Zbirka koja te postepeno uvodi u teže zadatke.A matematika je ista u celom svetu.
    Radili smo u srednjoj iz nje.Ja kao generacija tzv. usmerenog obrazovanja pa još matematički smer gde se svaka oblast bila poseban predmet( Analiza,Linearna Algebra,Numerička Analiza,Metode Istraživanja u Matematici, Informatika...)bila je to matematička SPARTA.Toliko jako znanje da na fakultetu praktično ništa novo nisam naučio tačnije samo teoriju polja .Velika muka ali su plodovi bili slatki.Oni silni arapski studenti na fakultetu ( danas je to generacija koja navodno vodi ove Etihade,Emirates i sl. koji "vola tamo nisu mogli da ubodu" )su se čudili takvom predznanju i pomagali smo ih.
    Profesor koji nas je toliko " mučio" sa ovom zbirkom danas,pred penziju, predaje mojoj ćerci i vidim da je zadržao isti kriterijum."Strah i trepet " u gimnaziji za ovu generaciju koja hoće matematiku da uči online.Moja ćerka se npr. bori za 4 a bila je vukovac.
    Nedavno , mi kaže ujutru,da su sinoć radili online i niko ne može da reši jedan zadatak.Stignu do neke tačke i tu stanu.
    I sada posle deceniju ne rada matematike pogledam i posle 15 min malo sredimo, skratimo i evo rešenja ...kao u Venovoj zbirci-nije greška.
    Evo ostao mi zadatak 41 na viberu kad sam poslao.




    Oblast-stepenovanje.Stigli do ovoga a ja nastavio


    Evo i tog rešenja u Veneovoj zbirci



    Name:  image-3970f23483deffc490d825475369a18ad8477dd371f17c6f5d1f511b5ed22e8c-V.jpg
Views: 237
Size:  12.0 KB

    Ovo sam naveo kao primer šta su nekad bile knjige, obrazovanje i da danas internet ,google... ne može zameniti sve.
    Malo se udaljismo od kišnih tema .

  6. #166
    Skijaliste Washigatake, opremio se on za oluje i mecave a ono 16C i lije kisa, skijaju se u kisnim mantilima.



    Pazi mu znacku: to nije Jeep iz Amerike, to je Mitsubishi, kopija karoserije a unutra nema nista americko. Ni trunka.



    Koje je najgore terensko vozilo koje novac moze da kupi? Pa naravno, Jeep, americki.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #167
    Otuzna slika da otuznija ne moze biti. Samo nedostaju Veljko Bulajic i tifusari za snimanje ratnog filma.

    Kisa kroz prozor poreskog ureda, moja Opstina. Vidi se nekoliko vidljivih a ima i nevidljivih stvari da se kaze uz sliku.



    Vidi se:
    Polja sa strnjikom u martu: to su princana polja, preorace strnjiku, poplaviti ih i posejati (posaditi) pirinac u prvoj nedelji maja.
    Opstina u strnjici? Jeste, od para poreskih obveznika, zgrada se pravi tamo gde je zemlja najjeftinija.
    Zgrada u daljini: Aichi Medical University Hospital. Privatni univerzitet, ovde se i vrhunska medicina na njima predaje, diplomira i pacijenti lece.

    Ne vidi se:
    Da je kraj finansijske godine u Japanu 31. mart. Sve pocinje 1. aprila. Bas 1. aprila karijeru pocinje 850,000 diplomaca fakulteta i srednjih skola, svi isti dan, u celoj drzavi. Zaposljavanja van tog dana su na nivou statisticke greske.
    Da je cela procedura prijave poreza trajala 40 minuta, od ulaska do izlaska.
    Da je sve to besplatno. Kada se placa porez.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #168
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Quote Originally Posted by onnut View Post

    Kad smo kod knjiga i BU danas mi ova aktuelna




    Veneova zbirka rešenih( samo poneki zadatak je rešen)iz matematike za 2. god. srednje .Sutra je pismeni.Oblast eksponencijalne i logaritamske jednačine i nejednačine.
    Knjiga uz koju su već 40 god. stasale generacije budućih inženjera, matematičara,informatičara...
    Usmereno je uvedeno prvo u Vojvodini a Uzoj Srbiji kada sam ja vec bio 4. godina tako da ga nisam zakacio.

    Izgleda da su oni to nekako podelili. Za tehnicke skole je bila zbirka Bandic-Dajovic. Posle, na Faksu, matematiku mi je predavao sin toga Dajovica.
    Ne znam koliko sam zbirki sa tehnickih faksova proradio, iz Matematike I sam prosao sa 8, Matematike II sa 9.

    To su bili dani: ucilo se i znalo da ce biti posla i prosperiteta, pogotovo za one koji nisu izbegavali matematiku.
    Azija, moja dežela.

  9. #169
    Dok mi kisa lije niz ulicu, cvetaju hanamizuki drveta.



    Djaci sa kisobranima pretrcavaju ulicu



    Ovde imamo nastavnika, stranca. Nagoya Christian International Academy. Iznad njega je "linimo" maglev voz trasa.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  10. #170
    Cim je pocela, "vozac" rikse odmah dize krov i stavi crveni pokrov od skaja preko nogu da devojkama ne padne koja kap na sminku i noge.
    Kyoto, prosli vikend.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  11. #171
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Kisa na bazenu. Od 1. maja do 30. septembra ovaj aqua park (Komaki) ima otvorenu "lazy river" i napolju.



    Voda 32C, vazduh 31C, tako cele godine



    Kisa nije neprijatna, nije ni nesto bas jaka





    Patrola i spasioci opremljeni kisobranima





    Nista to nas ne pravi mokrijima nego sto jesmo



    Izvodimo "svrdlo skokove" iz vode

    Azija, moja dežela.

  12. #172
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Rain or shine, deca sama moraju da odu u skolu i da se vrate. Zabranjeno je voziti ih ili sacekivati ih.



    Cak i ovako mala deca

    Azija, moja dežela.

  13. #173
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Pada, pljusti, kada ce ako nece sada, ovo je zvanicno kisna sezona.



    Ni kod kuce nije bilo bolje

    Azija, moja dežela.

  14. #174
    Mislio sam da Japan ima identična godišnja doba kao i Srbija.
    Nesvesno, prateći forum, vidim cvetanje voćki, pa onaj sneg ...
    Uvek isto kao i kod nas.
    Onda odjednom, čitam , biće mesec dana kiše.Pomislim, neka loša prognoza.Verovatno će biti greška meteorologa.

    Smetnuo sam sa uma tu kišnu sezonu.

    Pa to onda propade skoro ceo jul.
    Hm...to mi se ne dopada.

    A ja već u letnjim šemama-kupanje,sladoled, ...

  15. #175
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok. U julu, avgustu, septembru i oktobru, pada obicno od 17h-19h. Posmatramo je sa balkona.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #176
    Potopi kisa Isaan danas.



    Isaan, 20-milionska ruralna provincija Tajlanda



    Ovde je prolaz kroz farme eukaliptusa, firme "Doble D", prave od njega papir za stampace



    Tek pred dolazak je prestala, dobro je

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  17. #177
    Došlo vreme da i onaj holanđanin popije pivo-jednom godišnje!
    Ako je još živ i zdrav!

  18. #178
    Otisao on u Holandiju na 6 meseci. Zato ja sedim na verandi i postujem, nemam sa kim da pricam.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  19. #179
    Pa nećeš valjda tu zanoćiti ? !

  20. #180
    Hocu, nego sta cu, to je kao Beograd - Nis, nije za jedan dan. Kuca je ok, WC, kupatilo, aircon za nasu sobu. Bila je sedeljka sa lokalnom hranom (koju ja ne mogu da jedem), zena i njeni skolski drugovi i drugarice, komsiluk, procesija citava.
    Bolje da im ne drmamo dosadu kojom su prekriveni, jedna noc je dosta, cisto da ih vidimo i da oni vide nas, pogotovo cerku.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

Similar Threads

  1. Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.
    By Genki_des in forum Buvljak
    Replies: 138
    Last Post: 24-08-14, 11:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •