Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 261 to 280 of 310

Thread: Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.

  1. #261
    Kišna sezona, od 8. juna do 20. jula. Bogomdana za navodnjavanje pirinčanih polja. Nikakvo čudo onda da školski raspust u Japanu počinje baš kada kiša prođe, 21. jula. Decenijama tako, ako ne i vekovima. Moja ulica, Japan, Nagoya

    Noje: "Ma sa'će ovo da stane, ne može dugo ovako"

  2. #262
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kisa nas Isaanom. Khon Kaen.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #263
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Asoke

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #264
    Mora kiša kad je kišna sezona.

  5. #265
    U 18:15, taman pred odlazak na bazen, naoblaci se i poce oluja.
    Pred Novu godinu, potpuni mrak je u 18:15, krajem juna, kada su najduzi dani, 19:15. Eto kolika je razlika najduzeg i najkraceg dana, samo jedan sat. U Singapuru je 5 minuta.

    Sa dva razlicita ugla zgrade:





    Zamraci se, popali se ulicna rasveta koja radi na senzore



    Sa balkona





    Pola sata, dok sam ovo napisao, oluja ode, ostali su teski oblaci. Samo mi je pokvarila kraj dana a obicno je dolazila oko 17h.
    Noje: "Ma sa'će ovo da stane, ne može dugo ovako"

  6. #266
    Thai, na pola puta Bkk- Hua Hin (na nekih 100km) celodnevni pljuskovi, iznenadjenje i za kisnu sezonu.

    Stoka na pasi se povlaci pod strehe



    A ima ko ne moze, sta ce



    Kise su bile tolike da su 11-12 avgusta zatvorili Erawan vodopade za turiste zbog jake kise koja je ostetila ionako teske staze.

    Noje: "Ma sa'će ovo da stane, ne može dugo ovako"

  7. #267
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dva dana posle tajfuna koji bio snažan, obična kiša. Gifu, 3-storey pagoda, nije moglo da se izađe iz kola od kiše da joj se priđe. Vide se kablovi žičare za vrh brda i za zamak.



    Jeste povremeno lilo a nije tajfun

    Azija, moja dežela.

  8. #268
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od danas, Osaka, hram Katsuo-ji. Taman posle obilaska, poče kiša.



    Interesantno, prošle godine smo pravili turu u isto vreme i bila je jaka kiša. Istina, + jedan dan kasnije.
    Azija, moja dežela.

  9. #269
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Shirakawa-go, kišni dan a broj turista nesmanjen. Svi imaju bele kišobrane. To im daje turistička agencija kako izlaze iz autobusa na kišu.
    Sa njihove webcam.



    Do mesta je postalo teško doći, vikendima i praznicima 2 sata čekanja na ulaz, kolona 3km.
    Azija, moja dežela.

  10. #270
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Juče im kiša a danas testiranje sprinklera za slučaj požara (slika iz novina)



    Komentari na sajtu "Japan Today" (odakle je preuzeta slika) su biili budalasti.

    "Što zalivaju bašte, što ne na kuće?" ne shvatajući da se radi o protivpožarnom testu, svake godine pred zimu.

    Drugi reče "Te kuće traju 30 godina, ne više", ne shvatajući da su te kuće po 200-250 godina stare a što se menja na 30 godina je krov.
    Azija, moja dežela.

  11. #271
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Samui. Nije dan za plazu. Kisa.



    Ove dve Ruskinje uzivaju

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #272
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Koh Samui. Nije dan za plazu. Kisa.
    ....

    Ove dve Ruskinje uzivaju

    Nisu ruskinje lude!

    Ako ne grmi i nema talasa, i kada svi beže iz mora...suprotno...uleći u vodu !

    Plutaj raširenih ruku i nogu ,uživaj...i leči se..

    Osećaj je neopisiv ,voda postaje toplija par stepeni (nije to subjektivni osećaj zbog hladnijeg vazduha) a izlaziš iz vode lagan "kao pero" i najvažnije ...to je lekovito.

    Fizičko objašnjenje je da se letnje kapi kiše,dok padaju, zagrevaju od trenja vazduha i pri udaru u površinu vode oslobađaju lekovite +jone.Nekih 20 cm iznad površine vode i malo ispod bude preplavljena tim jonima.Neka merenja su pokazala da je 5 puta veća prisutnost od najgušćih borovih šuma.
    Druga stvar je da se pri udaru kapljica zbog trenja oslobađa i toplota koja greje vodu i pravi efekat hidromasaže.
    Sinergija ta dva faktora pojačava efekat.

    Lično sam to doživeo par puta na mom jezeru.

    Neke teorije kažu da su piramide (kojih što javnih što tajnih ima po celom svetu),gde se mere visoke koncetracije +jona, i služile kao "bolnice" za "punjenje enegije i podmlađivanje" neke stare globalne civilizacije,a i biblija spominje da je životni vek bio 800 godina a visina ljudi preko 6m,ali da ne ulazimo u tu mistiku.

  13. #273
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kišni dan, Kourankei, Toyota City.



    Skoro ni žive duše tamo, istina, ovo je najgore vreme da se poseti ali je turista uvek pre bilo



    Vidimo dvojicu koji pecaju



    Još jedno mesto, Kuragaike park, isto Toyota City, playhouse gde smo išli svaku subotu i nedelju dok je ćerka bila mala, da se u njoj izigra (sa desna, kao listom prekrivena 3-spratna zgrada, ulaz besplatan, izdržava ih Toyota)



    Veštačko jezero, staro 200 godina, da se iz njega navodnjavaju pirinčana polja.

    Azija, moja dežela.

  14. #274
    Nagoya, Japan, pogled na kišni dan sa balkona. Juče je bila jaka kiša, baš jaka. Ono brdo u daljini se jedva nazire





    Kraj izgleda "drab" ali dole na ulici, lepše je. Nikada i nigde parkiranih kola na ulici.





    U blizini je osnovna škola i 3 parka, dva imaju koševe za basket, 3 terena, slobodan pristup


    Noje: "Ma sa'će ovo da stane, ne može dugo ovako"

  15. #275
    Ovo je i zvanična kišna sezona u Japanu, do 20. jula.

    Shirakawa-go selo je negde u ovom kružiću.



    Jaka kiša, sa njihove livecam



    Može biti i još jača



    Ni žive duše u pokretu, tamo gde su u kadrovima bile stotine turista. Sada ništa, ni pre 3 dana, pre kiša. I prošle kao i svake godine je bilo tih kiša ali je bilo turista sa kišobranima (koje im tour operatori daju u autobusima). Sajt sela i dalje kaže "Zatvoreno do 31.maja 2020.". Ali kao i da je i dalje tako.
    Ne samo da su se oni zatvorili nego ni turisti nemaju čime da dođu (nema međunarodnog avio saobraćaja) a još ako su i parkinzi zatvoreni, nema ni internog japanskog turizma.

    Ako su im turisti bili dosadili (verujem da jesu u onolikom bivšem mnoštvu, maltene pregazili selo) onda sada mogu da odahnu. Kao da ne žure da mesto opet otvore.

    Bio sam tamo 22 puta. A cela poenta da selo bude na UNESCO listi World Herritage je baš u tome - da se ne menja. Bar znam da čuvam uspomene, na hiljade fotografija odande.

    I ćerka i ja držimo makete tih kuća u sobama i u dnevnoj sobi. I kalendar na zidu iznad stola za obedovanje.
    Noje: "Ma sa'će ovo da stane, ne može dugo ovako"

  16. #276
    Quote Originally Posted by Rain Man View Post
    Ovo je i zvanična kišna sezona u Japanu, do 20. jula.
    Iako Srbija nema kišnu sezonu po padavinama,svaki dan, u poslednje 2/3 nedelje,moglo bi tako da se nazove.

    Kao u tropima,red kiše pa red sunca pa su još i temperature visoke,onda visoka vlaga i eto bujne vegetacije.

    Name:  20200608_190312.jpg
Views: 140
Size:  48.4 KB

    Name:  20200603_134715.jpg
Views: 156
Size:  69.7 KB

    Da mi makar klima bude kao u Thai.

    Inače, ja sam na web kameri Ko Samui (Crystal Bay) a i tamo primećujem sada manje ljudi na plaži.
    Razlog i tamo - kiše.

    Sezonsko voće ,a sada su jagode i trešnje, truli od toliko kiše.

    Name:  20200604_085416.jpg
Views: 150
Size:  58.5 KB

    Slika sa lokalne pijace.

  17. #277
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...

    Sezonsko voće ,a sada su jagode i trešnje, truli od toliko kiše.

    Name:  20200604_085416.jpg
Views: 150
Size:  58.5 KB

    Slika sa lokalne pijace.
    Jagode su u Japanu zimsko voće, iz staklenika. Nema ih u poljima na otvorenom. Više ih nema ni u radnjama, kraj maja je kraj njihove sezone.

    Pratim radar za kišu, kada vidim da je neće biti 3 sata, bicikl i 20km do Moricoro parka i nazad. Poče malo ranije ali nije bila jaka i brzo je prestala. Slika iz parka




    Jaka je počela 10 minuta nakon što sam se vratio kući. Što u "Ciganin hvali svog konja" koliko je brz, reče: "Pokis'o mu samo rep", tako i ja mogu da kažem - pokis'o mi samo zadnji točak bicikla.
    Azija, moja dežela.

  18. #278
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nedelju dana kiše predstoji. Sa balkona



    Na ulici. 3 popodne upalile se svetiljke

    Azija, moja dežela.

  19. #279
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Japan, reka sa branom se zamutila i nadošla. Pratim radar za kišu, kada je nema 2 sata, bicikl i 20km.

    Ova majka patka, izvela porod na plivanje





    U očekivanju još većih kiša, otvorili su branu. Tamo gde je mama patka sa pačićima stajala, sada je suvo



    Azija, moja dežela.

  20. #280
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kusatsu onsen, Gunma Prefecture. Centar grada

    Name:  2020DSCN9844.jpg
Views: 119
Size:  41.2 KB

    Name:  2020DSCN9846.jpg
Views: 119
Size:  41.6 KB
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.
    By Genki_des in forum Buvljak
    Replies: 138
    Last Post: 24-08-14, 11:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •