Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 310

Thread: Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.

  1. #21
    Sta kaze Alan Ford: "Sneg nije nista drugo nego zaledjena voda, a uvek sam bio dobar plivac".

    Canada, 80km severno od Toronta. Sneg pada. I metar leda (stojim na zaledjenom jezeru) ispod mene i mojih sanki.

    "Vozac bez lica", bio je strip u Zabavniku 70-ih:



    Hvala mom drugu iz detinstva koji je organizovao ovu turu. I poseta njemu i njegovoj porodici i absorbcija Kanade zimi. Nezaboravno.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Narita, Tokyo

    Legendarno nezgodna Narita, po kisnom danu. Sada,sa Hanedom, imaju pola miliona letova godisnje.

    Za razliku od Hanede (drugi tokijski aerodrom, 15km od grada) Narita je 70km od grada. Taxi bi bio 500$, taksisti bi se trudili pola sata da provere da znas sta radis (oni su tu za okolna mesta, ne da idu u Tokyo).

    Jos, Narita ima policijski cas od 11 uvece do 6 ujutro. Mislim da nema letova (osim cargo) koji dolaze posle 9 uvece. Poslednji vozovi i autobusi odlaze u 9:45pm, kada dodju u Tokyo, gradski saobracaj prestaje nakon pola sata (24:00).

    Letovi sa Narite ne odlaze pre 9:30 ujutro, nema nacina da putnici i posade stignu pre 7:30 (dva sata pred polazak leta).


    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Nagashima Jazz Dream Premium Outlets po kisnom danu.





    Svetske marke, premium, roba je snizena 40% ali nema bas svaka velicina i boja. Nije defektna ni na koji nacin.







    Jedan od nacina da se ulazi i izlazi sa mokrim kisobranom u radnje je da se kao mac vertikalno zabode u ovu masinu koja mu stavi preko omot kao od onih kesa za zamrzivace. I tako, od radnje do radnje ako nema streha.


    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  4. #24
    Nije kisa, sneg.

    Tokyo, Yoyogi park:

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tacno, to su bili starci koji su se peli na krovove da skidaju sneg. Tezak i vlazan, kuce pod njim skice kao pokisli prasici. 20 tona snega na kuci.

    Inace, slike koje Blic donosi su sa neta, to sto je na njima je turisticki dozivljaj, otvoreno od 15 aprila do 15. maja. Od 1. novembra do 15. aprila zatvoreno i nema pristupa.

    Opisano ovde.

    Pa ako je u Srbiji umrlo devet osoba od hladnoce, kako B92 kaze, onda bi u Japanu trebalo da bude bar 120 zrtava, prema broju stanovnika.

    Starci, 32 u Japanu koji su poginuli, to se desilo kad su se penjali na krov da ciste sneg. Nisu umrli bespomocni od hladnoce, nego poginuli u radu, neprimerenom za njihove godine.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nije kisa, sneg.

    Jos je ponedeljak, na skijalistu ovde blizu nije bilo skoro nikoga:










    Sneg je vejao i u podnozju, kroz pusta polja nasa:




    Pravi kao strela su hinoki cempresi, nisu brorovi:

    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Posle zetve pirinca, jul mesec. Juni i juli su neprestane kise i pljuskovi, temperature 35C, tesko i vlazno. To je najgore vreme za doci u Japan.




    Ovo je uobicajena seoska kuca. U kadru se vidi jos jedna pozadi. Tako seljaci zive, u 200 kvadrata.
    Zbog tipiziranosti materijala i dizajna (za snizavanje cene izrade), na potezu (uz obalu) kao Minhen - Atina ne znas gde se nalazis: nema promene u arhitekturi, sve isto.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #28
    Pada danas, ceo dan. Moja ulica, gola i bosa po kishi. Ova drveta su sakura, bice lepo kada procvetaju za 3 nedelje.



    Isto danas, Toyota City. Pizza-La.



    Za raznosenje pizza, oni ti daju vozilo. Ovaj 3-tockas motocikl. Lak za parkiranje, nema parking kazni dostavljacima.




    Po kishi, svi imaju krov, ovo je bilo u 10 ujutro, pre nego sto pizze pocnu da se narucuju. Valjda ce se snaci do uvece da stave "canopy" na sve motocikle.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  9. #29
    Kisni dan u Sa Kaew provinciji, Thailand.





    Sta je ova shuma sa obe strane puta. Eukaliptusi, farma, za proizvodnju papira za stampace. Shuma je polovina Lipovicke shume po povrsini.

    Od nje se pravi ovaj papir:



    Ako za kilo papira treba 60kg drveta, jedno drvo daje onda ~3kg. Namenska farma, nije prirodna shuma.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  10. #30
    Takayama, Japan.





    Sva skolska deca imaju kisne mantile u shteku, saviju se u velicinu misha za kompjuter.

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pada danas (1. april 2012.) u Nari, Japan.



    Lice mesta je Todai-ji, Nara, najveca drvena gradjevina na svetu. I najstarija. Od 710. godine ove ere.
    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Danas nema zezanja, Tajfun:



    Kanto workers urged to go home early ahead of typhoon-strength winds
    National Apr. 03, 2012 - 10:30AM JST ( 33 )

    TOKYO —
    The Japan Meteorological Agency warned early Tuesday that typhoon-level winds will pummel the Kanto area throughout the day. The winds are expected to be strong enough to uproot trees and shatter glass.

    The agency said a rapidly developing low pressure system will bring strong southerly winds of up to 95 kilometers an hour to central Tokyo in the afternoon, Fuji TV reported. It urged workers to go home early ahead of expected disruptions to trains and buses in the city.

    Flights to and from Haneda airport are likely to be affected, too. On Saturday afternoon, when strong gusts up to 100 kilometers per hour buffeted the city, planes approaching Haneda had to abort landings several times.


    Da se ide ranije kuci jer vozovi mogu da stanu. Ko moze, da radi od kuce. Kolega mi veceras treba da ide u Hong Kong, ko zna da li ce i do aerodroma uspeti da stigne.

    Tajfun upravo prelazi preko mene, zakacinje krajickom, glavno ima da se izruci na Tokio i veceras na Tohoku (Fukushima). Pogled kroz prozor, Nagoja:



    U Tokiju, prosle godine, isto za vreme tajfuna, Tokyo Metropilitan Government zgrada, slikana iz mog ofisa:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Okazaki zamak, tu je rodjen i odatle je vladao Tokugawa Iyeyasu, jedan od najvecih likova japanske istorije. On je ujedinio (pa onda izlolovao) zemlju 250 godina.

    Kisni dan, bas negde danas pre 3 godine.

    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Toyota City Cultural Center po kishi. Tu je popriste baletskog recitala za 2,000 ljudi gde mi cerka ima tacku.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  15. #35
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Chao Praya river. Uvek mutna kao oranje. U kisi se vide barze. Slikano iz hotela Marriott (bila neka konferencija 5 dana)



    Hotelski bazen pod pljuskom:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #36
    Oluja nad predgradjem Thonburi, Bangkok.



    Crep je krov hotela Marriott.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  17. #37
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kasno popodne, oluja nad sidnejskom lukom, slikano sa mog balkona:



    Ove 4 visoke zgrade sa leva, najbliza mostu je AMP. To je ujedno i prva visoka zgrada u Australiji, sagradjena 1962.

    Tada je promenjen zakon koji je do tada bio da zgrada moze biti visoka samo onoliko koliko mogu da dohvate merdevine vatrogasnih kola.
    Azija, moja dežela.

  18. #38
    Thai, okrug Sa Kaeo, uz granicu Kambodze.





    Thai, najveci izvoznik pirinca na svetu. Pirincana polja pod kisom:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  19. #39
    Bangkok, Grand Palace.




    Pagode u indijskom, nepalskom, burmanskom, Khmer i Thai stilu.


    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Eto, da je moj batke KonstantinVeliki iz Nisha tu pa da mi posalje kisnu sliku sa "Aerodrom u Nish", zvani "Konstantin Veliki".
    Nego, ovako, moram da dovlacim sa neta:



    Embraer E-195LR, brazilske proizvodnje. JAL (Japan Airlines) ih ima 10, FujiDream Airline 6. To je veliki pomak u zemlji koja tradicionalno ima skoro samo Boeing. Predstavnik Embraera u Japanu mi je prijatelj (deca idu u istu skolu).

    Brazil je pre 30 godina slao studente masinstva i rudarstva (nafta) na Zapad na studiranje, masovno. Danas su brazilski Embraer (avioni) i PetroBras (nafta) poznata imena i medju svetskim liderima u svojim industrijama.

    Dilma Rousef, Predsednica Brazila (bugarskog porekla) radi danas to isto za elektroniku i biotehnologiju. Salje na desetine hiljada brazilskih studenata u inostranstvo (mahom Nemacka, Amerika, Japan).
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.
    By Genki_des in forum Buvljak
    Replies: 138
    Last Post: 24-08-14, 11:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •