Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 310

Thread: Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jezero Kuragaike, Toyota City, Japan. 300 godina star rezervoar za navodnjavanje pirincanih polja.






    Kada nema kise, porodicno izletiste:




    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Siam Park, Bangkok. Ovo je osim Phuketa, Krabi i Phi Phi Island mozda najbolje sto ima u Thai. A u samom gradu, ne treba nigde da se putuje, kao otici na Adu.

    Tropska oluja, palme njisu grane:








    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pa kad kisa prodje...

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota City, kisni dan. Ko je kliknuo na link, video je stadion u centru slike. Na tom stadionu igra Piksijev tim "Nagoya Gurampasu 8".


    Gradski skver uz zeleznicku stanicu (lokalni voz i metro):





    Bambusove mladice u drvoredu:




    Glavna ulica koja vodi to stadiona, uz koji je i gimnazija:



    Grad se do januara 1959. zvao Koromo. Tada su promenili ime u Toyota, dajuci do znanja da se vezuju za sudbinu najvece firme u gradu. Zavisno kako se broji i sta se ukljucije, ima 420 to 750 hiljada stanovnika.
    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sydney, Potts Point. Duga posle kishe, iz mog stana:



    Potts Point, najgusce naseljen postanski broj u celoj Australiji a sa prosekom vlasnistva automobila kao Rwanda. Mnogi nece da imaju kola. Puno umetnika (reziser filma "Babe" zivi u istoj zgradi).
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Prachinburi, Thailand.

    Posle Amerike, Thai je najvece trziste pickup kamioneta na svetu. Proda se 400 hiljada godisnje. Nisko su oporezovani pri prodaji (jer se smatraju radnim masinama za poljoprivrednike) i skoro sva vozila u provinciji su pikapovi. Ovome se zadesilo da bude u prikolici po pljusku, sta ce:




    Od njih su napravili i taksije i uskacu tamo gde nema javnog prevoza. "Song-thiew", za nekih 15 ljudi.



    Bele kosulje su djacke uniforme, deca se vracaju iz skole.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #47
    Wakayama, Japan, "Adventure World" je zooloski vrt i tematski park. Tu su (rentovane, 1.5 miliona dolara godisnje) pande iz Kine dobile blizance.

    Ovo dvoje je opcinjeno njihovom (a verovatno i svojom) slatkoscu, kisha nema veze:



    Panda mechichi su gore, na skeli, ne vide se dobro.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo Sky Tree, odmah posle kise. Prolaznici slikaju ovaj neuobicajeni trenutak sa dugom u pozadini.

    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Pijaca u Khlong Hat, granica Thai i Kambodze.

    Pijaca pocinje u 4 popodne, ne ujutro kao sto smo mi navikli. Tada poljoprivrednici sa polja pokupe sta imaju za taj dan, sve je tog dana ubrano.
    Stanovnistvo neangazovano na poljima do tada posvrsava poslove i ima vremena da dodje na pijacu. Od 4pm to 7pm i gotovo.

    Kisa je upravo prestala, jos proprskiva:







    Ko voli ljute paprike, nije da nema. Prodaju se ovako, na dzak, mada moze i na manja pakovanja, na pola kila. Neka jela su toliko ljuta da su meni nejestiva.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moje jezero, Kuragaike, Aichi, stalna meta fotografija:



    Reka Yahagi, u Kourankei klisuri:



    Toplo je a isparavanje vode je docekala temperatura vazduha koja je opala sa dolaskom kise pa se reka kao pushi.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Nagoya, Fujigaoka. Pocetna stanica Linimo robot maglev voza i voza za grad, Higashiyama line:



    Nagoya, Fushimi, kao Slavija u Beogradu. Visoka zgrada na kraju ulice je Toyota Marketing HQ. Iza nje, Nagoya Station Towers:




    Nagoya, Sakae, kao Terazije u Beogradu:



    Mnostvo bicikala, uobicajeno.

    Dve skolarke u slici, u skolskim uniformama (kao mornarskim). To je obavezno. Od 7. razreda do kraja srednje skole, uniforme su obavezne, 80% su kao ove. Nema "slobodnog stila", sve su iste:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #52
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Chumpon, Thailand, Cabana Beach. Od Bangkoka 450km, sve autoput.

    Tu je, kao sto se vidi na mapi iz prvog linka Tajland najtanji sa kopnom. Zbog geografskih i klimatskih okolnosti, to je ujedno i najkisovitije od svih mesta u Thai.

    Drugar, Belgijanac, je ziveo tamo, 120EUR mesecno za 6-sobnu novu kucu na 3 sprata. Nije mu trebalo toliko ali je uzeo kada je vec za tu cenu.

    Ove kolibe su u stvari restoranski separei. Zelene roletne su guste mreze da vetar ne nanosi vodenu prasinu unutra. Znaju oni za kisu, to svaki dan.



    Za vreme pjuska:



    Posle pljuska, vidi se da je nesto bilo ali se plaza brzo oporavi:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #53
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    "Ladies and gentlemen, this is captain, Milorad Petrovic. Changi airport is rather busy at the moment and we have been put into the holding pattern. We expect landing to occur at 10:50. Please enjoy the views as we are circling."

    To je bila najava, sa teskim akcentom, koju je kapetan rekao na letu Langkawi (Malaysia) - Singapore.



    Silkair, full service a opet kao low-cost, je offshot Singapore Airlines. U maticnoj kuci nema nasih pilota ali ih je u SilkAir bilo desetak.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #54
    Toyota Stadium u Toyota City je gde je Piksijev tim,Nagoya Grampus 8 , na domacem terenu.

    I kada ima kishe, spolja, unutra, na stadionu, kisa nikada ne pada. Po lepom vremenu se krov otvori:



    A po kisi zatvori (za 50 minuta):

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  15. #55
    Potop na Chubu Airport danas. Svaki put kada sam bio u junu, bilo je ovako.

    Thai Airways A330 registracije HS-TBC, glanc nov, u upotrebu usao krajem februara 2012. (cak i ovaj koji ga je snimio na linku, po lepsem vremenu, bio je na istom ovom mestu).



    "Friendly name " aparata je Kanchanaburi, napisano ispod pilotskih prozora, pre prednjih vrata. To je malo poznato i malo kome nesto znaci.
    Tu, u Kanchanaburiju, se desila izgradnja (pa posle snimljen i legendarni film) "Most na reci Kvaj".

    Interesantno da wikipedia za taj film, snimljen na Ceylonu (Sri Lanka) uopste ni ne pominje Kanchanaburi kao mesto radnje. Mozda su zato Tajci i resili da tako imenuju nov avion, da stoji uz 30 godina stare krshchine koje voze pobednici, snimaci filma.



    Na 300m dugackom setalistu koje ide u sred piste, samo entuzijasti (+ ja).



    Ovo je vrh vidikovca, kisa malo laknula ali ipak:



    Ode Kanchanaburi kroz niske oblake:





    Deltina krshchina u kadru je proizvedena 1988. Dolazi niodakle drugde nego iz Detroita, grada gde se desio decivilizacijski pomak i koji je za 20 godina izgubio stanovnika (bezanija iz kloake) koliko danas Beograd uopste ima stanovnika(bez prigradskih opstina).
    U Detroitu su vidjane divlje lisice na lokaciji kao Glavna Posta u Beogradu, takva je pustelija to postala, pojma nemam ko uopste putuje ovim otpadom i zasto.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  16. #56
    Pada li kisa kod nas? Nije da pada, nego tajfun#4 (cetvrti za ovu godinu) upravo besni iznad mene.

    Typhoon #4 is packing winds of up to 180 kilometers per hour, is projected to go out into the Pacific again Wednesday morning, the agency said.

    The town of Nachikatsuura, some 400 kilometers southwest of Tokyo, ordered nearly 1,600 residents to evacuate, warning of the danger of landslides brought on by heavy rain, media reports said.

    Airlines have canceled 420 domestic and international flights so far because of the strong winds, affecting 32,600 passengers
    .


    Ovo je #4, sutra dolazi #5, ko moze da ostane kod kuce, ne ide na posao. Za decu se ne sprema rucak po skolama, za slucaj da se u 6:30 sutra ujutro objavi da nema skole za taj dan.



    Na povratku kuci se uhvatim iza kamiona i polako za njim.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  17. #57
    Nagakute onsen, prilaz po kisnom danu.

    Niskogradnja u pozadini je prodajno mesto udruzenja japanskih farmera (JA = Japan Agriculture). To je prakticno pijaca u formi supermarketa za voce i povrce. JA je snazno udruzenje, mocnije od naftnih kompanija u Japanu.



    Sam onsen:



    Unutra ne sme da se slika i uvek je puno. Pogled nazad na mesto odakle se prve dve slike, iz ove rogate zgrade sa prethodne:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  18. #58
    Universal Studios, Osaka, Japan, po kisnom danu.


    Kao americki gradic:






    Njihov je cuveni film "Ajkula":




    Devojke u kisnim providnim "poncho" mantilima, kupljenim na licu mesta za 1EUR, ovekovecuju posetu:


    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #59
    Prvih mesec dana leta je kisna sezona. Juce je Meteoroloski Zavod objavio da je zavrsena. Sada leto moze da pocne, skolska godina se zavrsava u ovaj petak, 20. jul 2012.

    Poslednja kisa od pre neki dan, Nagoya:





    Primetan je veliki broj providnih kisobrana od najlona (kao deblja providna plasticna kesa).






    To su kisobrani koji se kupe kada te kisa zatekne, u 7-11 ili imaju i automati koji ih prodaju. Kostaju 5EUR, svi su automatski.



    U firmi, u korpi za kisobrane, kada ides na rucak ili kuci a pocela da pada kisa za koju nisi znao, slobodno je da se uzme tudji kisobran ali samo ovaj od providne plastike. Drugi se ne diraju ni po koju cenu.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  20. #60
    Pade kisha, tropska.

    Hua Hin, Thailand.





    No disruption of service, naruceni rucak mora da stigne pa makar ga dvoje nosili:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

Similar Threads

  1. Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim.
    By Genki_des in forum Buvljak
    Replies: 138
    Last Post: 24-08-14, 11:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •