Toyota Commomerative Museum of Industry and Technology, stacioniran u Nagoji.

Mislim da treba 2 puta da se ode da se vidi sve, za odrasle. Deca su uek tamo, skole ih dovode. Mislim, do 15 godina starosti, na 2 godinew posetiti ovo mesto je da deci da novo shvatanje tehnologije.

Deca mogu da voze elektricna kola:



Da u aerodinamicnom tunelu osete snagu vetra:





Da komandama ubrzavaju i usporavaju vozilo koje licno voze:






Touch screen, kako zupcanici (cob wheels) rade (moja cerka proba):




Isto, blok motora, cilindri, moja cerka sa drugareva 3 sina :



Kako se pravi model kola, video je interaktivan:



Shasija kola, od koje pocinje i kako se karoserija nadgradjuje na nju:



Legendarna Toyoda AA, sluzbenica Muzeja pokazuje:



Kako rade ABS kocnice:




A motori Toyota vozila, svi izlozeni, u maltene poprecnom preseku. Deca na ekranu pritisnu dugme i vide kako delovi unutar motora saradjuju i zavise jedan od drugog:



Ima svasta, dobar video kao se kola u Toyota prave, stampanje karoserije, uranjanje u bazen sa osnovnom bojom, sve , do kraja, do voznje.

Toyota jeste pocela kao firma koja pravi razboje za tkanje. I danas ih pravi (Toyota Shokki), najbolji su na planeti.

Ovde deca mogu licno da "predu", vide kako to brzo radi na Toyota razbojima iz 1930:



Da zainteresuju cak i zensku decu, ima kako se pravi nasa odeca, Deca mogu da probaju, da ubace pamuk u masinu:




Ovo je fora. Masina za tkanje, koja bilo sta pretvori u sliku na tkanini.




Samo, nije to stampanje na majicu nego svaka nit tkanine je ofarbana kako treba, preko racunara i onda utkana u krajnji proizvod.




Odatle saradnja Japana i Kine. Japan prodaje masine a Kinezi prave:



Na kraju, besplatno, deca mogu da naprave svoj automobilcic i da ga odnesu kuci. Toyota AA iz 1937. Dobije se set delova ali shasija mora da se odstampa (metalna sasija je izlaz koji je za tu igracku).

Ovo je da dete shvati da neki drugi proces pravi neki deo. Ispritiska dugmad na masini i masina izbaci (malu) sasiju koja treba da se autic kompletira:



Kada ima sve delove, dete napravi autic:



Autic ima unutra mehanizam sa gumicom, da moze da se zarola unazad i onda pusti da trci.



To je to, "Tehnika narodu".