Toyota City, Aichi Prefecture, Japan.

Nominalno, grad ima 450 hiljada stanovnika, nesto kao Novi Sad. Sa okolinom (20km radijus) je nekih 2 miliona ljudi.








Sam grad nije nesto lep, nije posebno, zbog stalnih zemljotresa i zakona o gradnji, nijedan grad u Japanu nije kao Firenza, Venezia ili Paris. Nema stare gradnje.









Ulice su klinicki ciste





Nadje se i po neka uska



Mada je obicno ovako, slabo koga ima po gradu. Nema svoju Knez Mihailovu





Toyota City je jedini veliki grad u Japanu koji nema drzavnu zeleznicu (JR = Japan Railways).
Ima dve privatne vozne linije koje su "slow death", staju svugde, nema ekspresa mada su u sekundu tacni i pouzdani.

Bivsi CEO Toyota Motor, Watanabe-san, je u intervjuu Financial Times rekao : "U Toyota City nema distractions, samo rad".

Vrlo dosadno mesto mada ima galeriju i stadion svetske klase. Ima i, u krugu od 20km nista manje nego 30 aqua parks, kao jedna od hala beogradskog sajmista, otvorenih svaki dan u godini, all weather, za ulaznice koje su 5EUR za odrasle, 1EUR za decu.

Ima i kulturni centar, stalno bukiran, moja je cerka tamo izvodila balet pred 2,000 ljudi.

Mislio sam da nema toliko ljudi u Toyota City, ako i na svetu, koji znaju da balet uopste postoji kao ljudska delatnost.

Zdravstveno osiguranje, po bolnicama koje su sve svetske klase za decu do 16 godina nula placanje za bilo sta.