Results 1 to 20 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Restoran u Toyota City, "New York Papa", za špagete i pastu.
    U vreme ručka imaju ova set, 900 dinara.



    Neograničena količina supe (ima bela i crvena).

    Ono što konobar donese, je salata, hleb (ili pirinač), mali hamburger, komad pilećih grudi, jedan rak, komad ribljeg fileta i malo krompira.

    Neograničena (self serve) kafa (sa automata, espresso, cappucino), orange, apple, grapefruit, apple juice, ice coffe, čaj.

    To ne može po toj ceni u velikim gradovima u Japanu.

    Dok sam punio drugu zdelu supe, video sam kuhinju. Tamo slažu dnevni ručak u 50 tanjira (restoran je veliki), možda imaju i 500-600, možda i više od hiljadu, od 11:30-14:30.

    Pravilo je u Japanu da gost ne sme da čeka da mu narudžba jela stigne za više od 8 minuta.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Klaster restorana uz moju zgradu u Bangkoku. Ima ih bar 10 + još 4 na pročelju.
    Tu dolaze Thai službenici iz okolnih firmi na ručak, zato je parking pun. Mi dođemo peške.





    Ovaj restoran, zove se "Baan Lon Khao", u prevodu "Kuća pirinčevog klasa", u našem prevodu kao pekara "Klas" je dobar, svi ostali su isto dobri, različita hrana iz raznih Thai regiona.



    Menu i cenovnik. Baš nije skupo.





    Sve na stolu, plus 2 kokakole je bilo 350THB (manje od 4 EUR) i bilo je ukusno.



    Tačno da dolaziš svaki dan, 10 restorana, svaki put naručiš drugo jelo, možeš da jedeš 6 meseci i da se nijedna klopa ne ponovi.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Glavni grad Mie Prefecture,Tsu ima nekih 250 hiljada stanovnika. Dobro i prosperitetno mesto.

    Ima ovaj međunarodni sajam hrane i kulture.



    Uzeli jela sa raznih štandova. Vidi se panetta hleb, tallijanski, kimči korejski ljuti kiseli kupus , korejski čimdži njihova pizza, piroške iz Indonezije i Malezije.



    I Policija donela svoja vozila, za slikanje. Moja ćerka na Honda motoru (to je oinaj koji me kaznio 2 puta za brzinu)



    Bilo je i nacionalnih folklornih igara, ne sećam se ko je ovo bio, mislim, neki Latino-Amerikanci.

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Nije bilo za klopu. Samo sam snimio u radnji kako izgledaju zamrznute pizze, Japan-style.
    Imaju oni i dobre, uporedive sa pravim talijanskim, furune.

    Sa leva na desno: Margarita, Majonez i kukuruz, Salama



    Ova sa desna je posebno neobična. Sa munchmellow, slatkim pufnastim i sunđerastim kao kolačima



    Japancima je Zapadna hrana i dalje nekako strana. Kao što je i japanska ostatku sveta. Svakojake improvizacije.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Večera u hotelu "Sun Members Hirugano". 8 stvari na meniju, set, sve dolazi jedno po jedno





    Ovaj "tuna carpaccio" je imao živu tunjevinu









    Ovo je bilo glavno jelo, "hiida beef", jedna od 3 najčuvenije govedine (uz Kobe i Yamasaka)



    Ko hoće, može da uzme samo to, posebno, bez ostalih stvari. Cifre su kao na barbutu, cene su kao u dinarima



    Sladoled od badema i slatki pasulj kao desert



    Večera traje sat i po. Jedva sam čekao da se završi. Da je došlo sve od jednom, bilo bi brže.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544

    Japanski doručak

    Da ne preskočimo tradicionalni japanski doručak, isti hotel. I po domaćinstvima je slično



    Od svega po malo. Salmon, slatkasti omlet od jaja, povrćke, šunka se kuva sa povrćem u supi, na stolu, miso supa

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Kada bih ceo dan bio aktivan na snegu,u planini,na onom vazduhu čini mi se da bih za ručak i vuka pojeo.

    Hotel je dobar,verovatno i skup, porcelansko posuđe ,masivan nameštaj a i kvalitetna govedina i ostalo...ali te japanske porcije mi se čine male .
    Jeste 8 stavki i to kvalitetnih ali po slici količinski mi to ne bi bilo dovoljno.

    Doručak OK.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •