Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 301 to 320 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #301
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, ručak u malom restoranu gde, oni koji znaju, je dobra klopa. Mala pobočna ulica, čak se i čeka na red.
    Vreme ručka, salary men and women.



    Malo smo počekali na ulazu, 15 minuta.



    Kolega je uzeo ovo - glavno je "saba" riba



    Restoran je kao Hiroshima hrana, takva je i miso supa. To sam i ja mogao da primetim: miso supa nije crvena (kao u Nagoji gde je izmišljena), nij eni bela sa školjkama (Osaka) nego ima ove rezance od jajeta i testa.

    Vrlo ukusno i 900 dinara. U centru Tokija. Nikakvo čudo da se čeka na red.



    Meni nije lako da razlikujem kako osoblje priča japanski, kolega mi kaže da pričaju sa naglaskom iz Hirošime. To je Tokijotima slatko kao Srbima kada čuju "lalinski", vojvođanski akcenat. Uz odličnu klopu, sa Hiroshima ukusom, to im je možda i pobeđujuća karta.
    Azija, moja dežela.

  2. #302
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovde ništa nije bilo da se jede a ni da se pije, premda bi slika svih piva sveta sugerisala drugačije. Ima ih još, ovo je samo jedna paleta.



    Stvar sa tim pivima je da su loša, bajata. Pravljena da stoje na policama 2 godine. Normalno pivo se pravi da se proda za 2 nedelje.
    Ova su piva pravljena drugačijom tehnologijom, da mogu da stoje, skoro da veze (osim marke) nemaju sa ukusom tih istih piva kada su sveža tamo gde ih prave lokalno.
    Azija, moja dežela.

  3. #303
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hotelski bife doručak, Tokyo.

    Pola je japanski



    a pola Zapadni izbor.



    Međutim, važniji je pogled od doručka, 25. sprat.



    Tocho, Tokyo Metzrpolitan Government, Gradska kuća kojom se upravlja gradom od 35 miliona stanovnika.
    Na vrhu je besplatan vidikovac, otvoren za sve.



    Bio sam u tom hotelu 10-ak puta, doručak počinje u 6:30, dođem a ono 50m red. To znači da će sva mesta uz prozor biti zauzeta, nalevo krug i odem u neki od preostalih 6 restorana koji nemaju pogled.
    Mislim da je taj red zbog jet-lagged turista kojima je to vreme za večeru i ionako ne mogu da spavaju a videli na netu o tom restoranu sa pogledom.
    Azija, moja dežela.

  4. #304
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sarma, japanska. Kolega naručio, na moju preporuku. Kaže, bilo je odlično, prvi put probao.



    Ja sam ostao na salmon munier

    Azija, moja dežela.

  5. #305
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Paradajz, kupljen u Wakayama, kod hramova, poljoprivredna zadruga, direktna prodaja. Kako su ga lepo upakovali, kao piramida. Odmah sam znao da je nešto posebno.



    I jeste. Ukus je odličan, samodovoljan, maltene da ga jedeš kao jabuku.
    Azija, moja dežela.

  6. #306
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ove subote i nedelje sam "on call". Nisam mogao da odem daleko, u vreme ručka sa ćerkom odem 12km bicikl stazu. I, odemo baš u Ikea na ručak.



    Brzo ide, bolje nego expres restoran, nekoliko minuta



    Ko hoće, može već spremljena hrana, jeftino





    Piva i vina u malim bocama, cena skoro kao u 7-11



    Kolači, evropski, mnogi dolaze sa decom



    Salmon steak, spreman



    Ima i evropskih variajnti hleba



    Ovo su lepo smislili, da se tacne stave na kolica



    Ovo je bio naš ručak u IKEA. Salmon fillet, indijska supa od paradajza, zelene bobice su japanski "edamame", soja



    I vegetarian curry, bistra consome supa i dva kolača



    Sve je koštalo 1,800 dinara (sa neograničenim soft drinks) ali nije bilo baš ukusno. Čak je moje bilo i neukusno. Zamrzavana riba.

    Ko zna kada ću opet tamo da odem. To je prodavnica nameštaja, ne restoran.

    Opet, da su mi dali barirani ček, da kupim šta hoću, ništa ne bih kupio još bih ih možda pitao da odnesu neke delove nameštaja iz moje kuće.

    Iz IKEA ne možeš tek tako lako da izađeš. Ima da ideš kroz lavirinte nameštaja sa (njihovim) ciljem da kupiš nešto što nisi znao da ti treba, makar vaznu, sveće, čaše.

    Trik: uzmeš lift i pravo na izlaz.
    Azija, moja dežela.

  7. #307
    ne moras u Ikei da ides kroz lavirinte, imaju precice za zaposlene, samo su ti prolazi dobro sakriveni i ne nalaze se na svakom spratu.

  8. #308
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Riba (salmon) je sveža, nezamrzavana.



    Ovako izađu iz rerne, salmon sa mladim krompirićima, prethodno su krompiri bili "u orbiti", miksovani i protreseni sa začinima, u posudi sa poklopcem pa kao cocktail-shake.



    Na tanjiru, super ukusno. Možda bi neko spremio da bolje izgleda, samo ovo je spremila devojčica od 14 godina. Restoranski kvalitet i ukus.



    Supa je od algi i kineski način da se ubace lako mućena jaja.
    Azija, moja dežela.

  9. #309
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, Yoyogi, restoran koji je nekad bio pasta, sada je Thai.



    Pad Thai



    Moram priznati da nije bilo ukusno. Nisam sve ni pojeo.

    Sa kolom (190cc) je koštalo 1,400 dinara.
    Azija, moja dežela.

  10. #310
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "The Hub", lanac britanskih pabova u Japanu. Ima i jedan u Toyota City.

    Studijska poseta pabu.



    Da vidim kako to oni rade. Samo pabovi uspevaju ovako lepo da ispohuju ribu.



    U pohovanje ne idu jaja nego brašno iz zamrzivača, pivo, začin turmeric (da bude zlatno žuto) i beli luk u prahu.
    Probao kod kuće, ukus mi je bio odličan ali izgled nije. Riba je bila pogrešna (skuša), treba da nađem baš onu što pabovi koriste.

    Azija, moja dežela.

  11. #311
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Večera sa kolegama, japanski restoran, Shinjuku.

    Sushi, ja to mogu da jedem, ako nije jedino, nikada sam ne bih naručio



    Pileća krilca na ražnjiću koji se umače u vrelo ulje (kuvar je to uradio, nama servirano)



    Nije bila neka klopa a bilo je još drugih stvari.
    Azija, moja dežela.

  12. #312
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pre dva meseca, prođemo biciklima pore IKEA i svratimo na ručak. Bio je post o tome. Ćerka mi tada reče, sledeći put idemo na "Sweedish meatballs". To je bilo prekjuče.

    Kroz našu ruralnu sredinu, u kojoj je IKEA, biciklima



    Kad tamo, fešta. Festival seafood. Cene su kao u dinarima.



    Puno k'o oko, cene niske, mora da ih dotiraju kroz cene prozvoda u samoj IKEA radnji, ovo je komercijalno nemoguće



    Pića su po ceni nižoj nego u radnjama, ima i vina (male bočice) i piva u flašama i konzervama



    Hladni obroci, seafood



    Glavna jela, džabak za Japan.



    Supe, čorbe. Mi smo uzeli jednu od kukuruza (korn soup) i jednu "clam chowder", od školjki



    Imaju ova zgodna kolica za poslužavnike i da se tako hrana odnese do stola (nema konobara, sam donosiš na sto i vraćaš tacne na traku posle ručka)



    Evo šta smo uzeli (primetimo platičnu zip kesu za "odnesi kući")



    Švedske meat balls (koje potiču iz Turske, Švedski kralj je posetio Tursku polovinom 19. veka i odande doneo "kofte", kod nas poznato kao "ćufte")



    Kari sa pohovanom ribom, pohovana riba sa pomfritom






    Na kraju, preostane. Onda u zip-loc, bilo je i za jednu večeru, kao da su znali da mnogi uzimaju više nego što mogu da pojedu (to je bio i naš slučaj)



    Sa neograničenim soft drinks, sve je bilo 3,164 dinara.



    Kao da IKEA zna kako da privuče kupce u Japanu, ne samo glavnom radnjom za nameštaj. Pričao sam sa kolegom, on živi u Yokohami, od njega je najbliža IKEA kao od Beograda do Novog Sada. Sve je znao oko te klope i cene. Mora da IKEA ima dobar TV marketing a Japancima probati hranu iz svetski poštovane i cenjene zemlje je razlog da se tamo zapute. Stalne gužve sa kolima. Sigurno kupe i nešto što im se svidi (ko ne zna kako da izađe iz restorana, mora da prođe celu radnju) pa i kupe i što im treba a najbolje, ono što ne treba (čaše, vazne, dosetke).
    Azija, moja dežela.

  13. #313
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ručak u shinkasnenu, bento (lunch box) se zove "eki bento", kao stanični, lokalna hrana. Lokalna iz Nagoje, jegulje, rakovi, morske alge



    Novo je bilo ovo pivo koje je bez alkohola, bez kalorija (to je bilo i pre) ali je prvo da bez boje piva ima ukus piva i čisto kao kisela voda



    U drugoj prilici, istog dana, kada sam imao čašu, ne peni kao pivo



    Mislim da to nije nikakva novost, kao ginger ale (pivo od đumbira) bez kalorija. Ali, ajde. Kada ne liči na pivo, a ima ukus piva, može da se pije i za radnim stolom, ubeđuje nas ova reklama za taj proizvod

    Azija, moja dežela.

  14. #314
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo Disneyland



    Disney-dog



    Hot dog u palačinki od tofua obložen pirinčem

    Azija, moja dežela.

  15. #315
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Probao sam nekoliko puta da ispohujem ribu kao u pabu ali nikako da mi uspe kao njima.



    Stvar je bila u tome da je riba bila pogrešna, nepodesna za ovakvo pohovanje. Pitao sam konobara, on pitao kuvara, riba je bakalar. Nisam imao pojma. Može i oslić.
    Azija, moja dežela.

  16. #316
    Bakalar je po meni najkvalitetnija riba .

    Ovde kod nas ga retko ima svežeg ( sa leda) i uglavnom dolazi sušen iz Norveške ali mu je cena paprena ( 3500-4000 din/kg).Kada se ta sušena kuva sa krompirom kao čorba plus beli luk i maslinovo ulje, miris koji je izrazito
    prodoran ali ga ja obožavam.I izuzetno zdrav i najvažnije za njega znam da sigurno ne dolazi iz uzgajališta.

    Oslić takođe.

  17. #317
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Bang Na Central, tacno da rucas 3 meseca svaki dan, ne bi ponovio restoran a jelo mozda ni za 10 godina.



    Ovo nisam video pre, przene nudle sa raznim sastojcima, baza je pad thai







    Imaju po jednu kutlacu kao tecnog testa za palacinke, to ih vezuje. Lici na korejski chidzimi.



    Ova je bila sa rakovima i skoljkama i lignjama, 75THB (malo manje od 2 EUR)



    U supermarketu, seabass, danas spremljen



    Uvozni nezamrzavan salmon



    Ova jedna je 60EUR kg. Jeftin Tajland.



    U radnji, od tice mleko.



    Da li zbog drugacijeg rasporeda ili sto su mi mnogi prozvodi poznati, izgleda bolje snabdeveno nego u Japanu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #318
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Evo ga, McDonalds ima Thai jela.

    Krapao gai, piletina sa bosiljkom (pravopisna greska na reklami)



    Ta cena je za samo jelo, ceo set je 80THB (2 EUR). Set ima kolu i supu



    Ovo je bilo drugo jelo, gde se ljutina moze da ostavi po strani, isto piletina



    Priznajem da me je krapao gai oznojio. Nije lose, bolje nego sa ulice.

    Jos, video sam da ostali gosti u Mac jedu kasikama i viljuskama. To moze da znaci pogodak - bilo je prazno sa klasicnim Mc menijem.

    Jedna vazna stvar: ta klopa je posluzena na tanjirima i u cinijama koji nisu za bacanje. Kod korpi za otpatke dezuraju Mc zaposleni da preuzmu posluzavnik, da to posudje ne bi neko bacio u otpatke, kao sto je normalno sa Mc ambalazom.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #319
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Evo ga, McDonalds ima Thai jela.

    Krapao gai, piletina sa bosiljkom (pravopisna greska na reklami)



    Ta cena je za samo jelo, ceo set je 80THB (2 EUR). Set ima kolu i supu
    Takva cena od 59 THB , za to jelo, nema ni na ulici.
    I još posuđe,sto...

    Sudeći po slici , nije velika porcija , više pirinač, i meni bi verovatno trebalo duplo.Ali i tako - ovo je odlično.

    Mi smo prestali ići u Mc.Donald, odavno, pa nam je to prošle godine promaklo a sad zavređuje.

  20. #320
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pre dve godine u Hua Hin, udjem u McDonalds a ono me salete 20 njih, ni jednog jedinog gosta, samo ja.

    Prosle godine sam video ovu reklamu i dva puta jeo. Nije malo, dovoljno je za odraslog coveka.

    Smesno je, osoblje dezura pored mesta gde sa tacne istrese papirno i plasticno i ona se stavi na vrh. Ljudi su izgleda bacali pravo posudje u smece pa sada osoblje kako te vide da prilazis uzme ti tacnu i sortira gde sta ide.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •