Page 17 of 21 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 321 to 340 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #321
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, Bluport shopping mall. Kada se setim 2002. nisu imali ni bakalnicu ni 7-11, neki je bio otvorio malu samoposlugu i to je bilo sve.



    Ribnjaci, vodopadi, na sprat nisam ni išao da vidim šta tamo sve ima



    U supermarketu od 'tice mleko



    Vinarija, slikana iz parkinga, pola je stalo u kadar, nisam video veću u Thai



    Burger King, pazi mu cene



    Njihov odgovor na MacDonaldsove verzije Thai jela, i po cenama je slično , trećina cene standardne ponude



    Došli su i Turci



    Nijedno nisam probao, to su bili dani ribe u Hua Hin.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #322
    Pre tri godine ,kada sam bio u Hua Hinu, taj mall nije postojao.

    Išli smo često na ručak u onaj poznati shopping mall Market Vilage gde su one jeftine cene u restoranima reda 60-80 THB i velik supermarket .

    Sad sam tražio i dobio potvrdu da je taj mall, Bluport,otvoren kasnije tj. oktobra 2016.

    Ove cene thai hrane u McD su baš povoljne plus sve čisto,uredno...samo da su i porcije dovoljne za jednog balkanca.Eto pariraju i onim jeftinim restoranima u Market Vilage mallu.

  3. #323
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    2017. sam bio u Sheratonu, 20km prema BKK i nisam tuda prolazio.
    2016. sam bio u Hyattu, tuda sam prolazio svaki dan i nije bilo Bluport. Istina, pročelje mu nije imozantno ali zato ide daleko u dubinu, i danas ako ga ne tražiš možeš da prođeš i ne primetiš.

    McD ima svoje verzije Thai hrane po sličnhj ceni, post 317.

    Ovo je Burger King. Nije to malo, porcije u food courts nisu niša veće od toga
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #324
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, Koh Larn. Mesto za jedan dan. Restoran našeg "hotela"



    Jelovnik, cene su ~20% veće nego na mainland. Za ostrvo je to normalno, niko i ne mari, to je za jedan dan, mi smo bili dva pa opet ništa

    1 EUR = 40THB







    Thai omlet na pirinču



    Pohovani rakovi



    Isaan papaya salad (somtum)



    Osoblje radi dvokratno a ceo dan su u restoranu od 8 ujutro do 21:00. Između ručka i večere, dremnu.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #325
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pusto tursko.

    Ovo je lanac turskih riff-raff kao restorana, ima ih u Nagoji bar 5. Sa nekima od tih Turaka (koji znaju engelski, a svi znaju dovoljno) nekada sam i popričao.





    Japanci nemaju istoriju sukoba sa Turskom niti sa Islamom, znaju koja je to zemlja ali nikada ništa videli protiv nje niti ih je ikada ugrozila.

    Bilo je skupo, ova lepinja sa leva je bila skoro pola kile teška. Na stolu, 2,800 dinara.



    Nisam ni mogao sve da pojedem, leva strana je ostala za večeru kod kuće.
    Azija, moja dežela.

  6. #326
    Pusto tursko ..jeste....ali kad je u pitanju ukusan i obiman zalogaj... drži se turaka.

    Turska, uz kinesku i francusku su tri najveće kuhinje sveta.

    Čak i u vreme otomanske imperije sve se vrtilo oko hrane.

    Stotine kuvara u carskoj palati, eksperimentisalo je sa hranom za sultana i paše a kasnije se u svečanim prilikama to delilo narodu i tako širilo..baklave,pilav,ćevapi,ratluk,burek...

    I janjičari su u znak protesta prevrtali kazan.

    I mi smo to opevali u narodnim epskim pesmama, a da nam je kroz školu promaklo neprimećeno...."nit' su radi turci IZJELICE,već je rada sirotinja raja"...u "Buni na dahije"

    Ta i u nazivima i turskim pojmovima..značenje je oko hrane.

    Vole turci dobro da jedu a i nama stiglo od njih.
    Naročito meso.

    Lepo se provedoh u Aziji, ali se pošteno najedoh u Istanbulu.

    Tipičan kebab restoran u Lalei u Istanbulu

    Name:  20170710_181725-1.jpg
Views: 228
Size:  60.7 KB

    Ovaj ulični kebab,manji ,cena je oko 1€ , a unutra na tanjiru to je već skuplje i obimnije - i do 6 €.

    "Samo da je ića,pića...meraka i sevdaha"

    Name:  20170711_151315.jpg
Views: 232
Size:  49.7 KB

    Name:  20170711_151339.jpg
Views: 241
Size:  52.7 KB


    Ovaj tvoj kebab sa slika iz Japana, da sam tamo- to bih i ja jeo.

    To je mega a unutra je kvalitetno meso,obično jagnjetina ili piletina,a cena jeste visoka(i sladoled 400 din!!?) ali shodno standardu Japana i lokaciji odličnog i dobro posećenog aqvaparka.

    A kako smo se mi ovih dana snalazili oko mesa, u mom sledećem postu treda "u lokalu".

  7. #327
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ovaj tvoj kebab sa slika iz Japana, da sam tamo- to bih i ja jeo.

    To je mega a unutra je kvalitetno meso,obično jagnjetina ili piletina,a cena jeste visoka(i sladoled 400 din!!?) ali shodno standardu Japana i lokaciji odličnog i dobro posećenog aqvaparka.
    Kada god vidim kebab, uvek ga kupim. U aquaparkovima i za ručak i da ponesem za večeru. Izgleda da su se probili, kod njih se najviše čeka, bude pola sata.

    U ovom postu, iz IKEA, rekoh da je legendarni švedski specijalitet, "sweedish meatballs" došao iz Turske, kada je Švedski kralj posetio Tursku 1860. Kofte = ćufte.
    Azija, moja dežela.

  8. #328
    Navike i ukusi jesu različiti ali kada je nešto dobro...
    onda i japanci vole kebab nema veze i da nije jeftin..

    Prave turci kvalitetno,bude i obimno, pa ne može ni biti jeftino.

    Slatkiši u Istanbulu

    Name:  20170711_122902.jpg
Views: 230
Size:  52.0 KB

    Nije jeftino ni tamo ali je suv kvalitet - orasi,pistaći...ne štedi se.

    Kod nas su u poslastičarnicama jeftiniji ali više bofl shodno kupovnoj moći.

  9. #329
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Turci, svetski prvaci u poslastičarskom pekarstvu. Rame uz rame sa Francuzima.

    Možda nisi video ranije, ja sam u Turskoj živeo godinu dana (na radu u Koch Burroughs, poslat u Arcelik na usavršavanje na toj istoj opremi), lepo sam tamo jeo i uživao. Tvoje slike kažu ono što se zna, da je Turska mnogo ekonomski (i estetski) napredovala.
    Azija, moja dežela.

  10. #330
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, zaleđe, nekih 5km od vodene linije, u brdu. Kolonija stranaca.


    Isaan restoran Baan Suan (= "kuća sa baštom")




    Pa i jeste bašta



    Deo uz ulicu (ne prometnu)



    Deo uz pozadinsku lepu baštu



    Ne izgleda pun (slike su iz interegnuma kada se smenjivao ručak i kasni ručak) ali je bilo gostiju, još su dolazili, čak i Thai porodice. Osoblje kuva li kuva



    Restoran je dobar, drugar (Belgijanac) koji je tu napravio kuću odveo nas. Jevrejin poreklom, zna sve najbolje i najjevtinije (on nas je i odveo u onu vojnu bazu na ručak, za koju nismo znali a bila do nas, iz ranijih postova)

    Za strance (pre 20 godina tu niko nije živeo, sada uglavnom stranci) , jelovnik je i na engleskom a cene Thai









    Što je naručeno i stiglo na sto je bilo odličnog ukusa. Tom Yum Gung, odličan



    Poluprženo povrće u sosu od školjki



    Piletina u sosu, piletina pržena a povrće samo do pola



    Isaan papaya salad (somtum) sa fermentovanim rečnim krabama



    Ručak za 4 osobe, 680THB (nekih 17 EUR). Nije jeftino ali za taj ukus, ambijent i poslugu (nema bakšiša) nije loše za Thai.
    Ne čudi me da moj prijatelj tamo ide na ručak.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #331
    Zna jevrej gde treba jesti.

    Pogledao sam meni i to su niske cene,pogotovo za nešto skuplji Hua Hin,a porcije i ambijent su OK.

    Možda je još nešto jeftinije u mall Market Vilage ali tamo nije restoran i nosiš u tacni.

    Fried beef in oyster souce je 100 THB.

    To jelo, kao reper, najjeftinije sam jeo po 90 THB u Pattayi,koja je inače jeftinija destinacija od Hua Hina.Istina uvek tražim shrimps umesto beef.

    Chiken fried with cashewnuts,to je mislim jedno od jela koje ste narucili, po 80 THB,toliko je bilo i na najjeftinijem mestu u Pattayi.

    Dakle, pun pogodak belgijanca samo što je to većini turista u pozadini mesta nedostupno.

  12. #332
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na placu bivše Yoyogi pripremne škole, klaster restorana. Jedan kolega naruči "Chicken curry rice".

    Stiže lepo servirano,



    Svaki set za ručak je 1,000 dinara (ja sam jeo spagetti napolitana, nije bilo vredno slikanja za ovde a isto je bilo ukusno i prezentabilno).

    Pravilo je (svugde po japanskim restoranima, nation-wide), nijedna narudžba jela ne sme da se čeka više od 8 minuta. Ovo je stiglo za 6 minuta.
    Azija, moja dežela.

  13. #333
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya je japanski Hjuston. Rakete, ne samo borbene ("Patriot", prave 3-4 mesečno) nego i svemirske.



    Najveći planetarijum na svetu je baš u Nagoji, izložena jedna od raketa na prilazu



    U raketlu može da se uđe (u modul, sa desna)



    Ode jedna



    Sad da dođemo na klopu. Ćerka imala da u školi napravi prezentaciju na temu "Uticaj kosmičkih putovanja na ljudski organizam". Bilo je lepo, našla da su dva brata blizanca, sve im medicinske i svakakve analize uradili, jedan poslat u svemir na godinu dana. Kada se vratio, nove analize. Što se sećam, kosti mu se smanjile.

    Na kraju, pitanja. Prvo je bilo "Šta jedu oni kada su gore?".

    Evo šta: u Science Museum ima da se kupi originalna hrana koja ide u svemir. Košta 200-300 dinara po pakovanju.

    I ćerka to posluži (nastavnik je lično otvorio i prvi probao, odobrio. Ove slike su sa mog stola u ofisu, imali smo 3 od 20 pakovanja viška).
    Ebi (rakovi, prawns) gratin (pasta + rakovi), prženi pirinač sa piletinom, čokoladni kolač. Primetimo zastavu Rusije na jednom pakovanju. Sigurno, Rusi i Japanci idu u svemir, Ameri stopiraju Ruse da ih povezu.



    Nema kuvanja, podgrevanja, vode, mikrotalasa, ništa. Tako je napravljeno da, od kada uzmeš zalogaj, koristi tvoju pljuvačku da se rekonstituiše za sekundu i ukus je isti kao normalan, samo što nije vruće kao sada skuvano.



    Ukus gratina je, da jedeš vezanih očiju, isti kao na Zemlji.



    Pirinač i piletina, kao na Zemlji. Kolać sa čokoladom, lak kao pero a isto ukusan kao u poslastičarnici.

    Azija, moja dežela.

  14. #334
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Irska pita. Lako se pravi, može i dete da je sredi. Dve glavice iseckanog crnog luka propržiti na 40g putera (sa leve strane, u tiganju), posle 8 minuta dodati iseckanu šargarepu, 100g graška i 70% ruzmarina i pržiti još 2 minuta.



    To je bilo 10 minuta prženja povrća. Sada dodati 400g mlevenog mesa (original je jagnjećeg, ovo je goveđe) i u 600cc supe (od goveđe kocke) kuvati dok sva tečnost ispari. Nekih 15 minuta.



    Rasporediti u vatrostalnu činiju (ja napravim za još uvek jednu manju ekstra)



    Prekriti jednim prstom debelim slojem pire krompira i nabaciti preostale liske ruzmarina



    Na 180 stepeni peći 30 minuta u rerni



    I evo je. Bolja nego u irskom pabu. Pire krompir (od svežeg krompira, ne instant) je bio mek kao šlag.

    Azija, moja dežela.

  15. #335
    To se kod nas zove - musaka sa mlevenim mesom i krompirom.

    Juče bilo za ručak.
    Nažalost,sve se pojelo pa nema slike.

    Žena je pravila a ja ,kao konzument, ne znajući recept, mogu da kažem da ima i razlike sa ovom tvojom.

    Nema graška i šargarepe u mlevenom mesu.Luka ima.

    Razlika je i što se ne preliva krompir pireom već se po dnu i gore prekrije sa isečenim krompirom.Mleveno meso sa lukom je u sendviču.

    Kad se sve zapeče dobije se ovako kao sa neta

    Name:  Musaka-sa-mlevenim-mesom.jpg
Views: 200
Size:  100.0 KB

    Ostao samo ovaj višak kuvanog krompira

    Name:  2018-11-27 09.46.46.jpg
Views: 191
Size:  15.0 KB

    Deo jela otišao i u Novi Sad,kad se već išlo, jer tamo je žestok japansko/singapurski ritam sa kolokvijumima svake nedelje po principu- "šest sati spavaš - padaš, pet sati spavaš-prolaziš".Kakvo crno slobodno vreme,kuvanje,restorani,izlasci,auto škole i sl.Nema čak ni rekreacije i sporta što nije dobro,a izmršavilo se.

  16. #336
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ima tu još razlika. Musaka je blažeg ukusa.

    Ima ngde na ovom topiku i musaka. Krompir dole, pa meso, pa krompir gore i prelije se razmućenim jajetom sa mlekom i pavlakom ili jogurtom (bez mleka, da se ne zgruša) pa se onda zapeče. Pravimo mi to bar jednom mesečno.
    U musaku ne ide Worchester sos i ruzmarin. Neki stave Ginis pivo u onu vodu od supenih goveđih kocki.

    Da ima da se kupi mlevena jagnjetina, onda bi bilo pravo.

    Evo musake. Ćerka sprema. Sve što treba je na radnoj ploči. Ima i slanine (to bi se kod nas zvalo šunka, nema belog masnog)



    Krompir se posebno skuva. Isečen na pola, za 15 minuta i još se sam oljušti





    Evo je na stolu.

    Azija, moja dežela.

  17. #337
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kada službenik nema vremena da izađe na ručak ceo sat, onda kupi "bento", lunch box.

    800 dinara.



    i jede za svojim stolom. Odresci svinjetine (tonkatsu), piletine i jedan veliki prawn.
    Azija, moja dežela.

  18. #338
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Supa od ajkulinog peraja.

    Bangkok Bang Na Central shopping mall. Ima food court sa bar 100 restorana.



    Ovo sam video i pre, nisam povezao da je to ispostava onog najveceg restorana na svetu.



    Evo te supe, verovatno u celom food court nema skupljeg jela od toga.



    Uzeo sam to i przeni pirinac sa krabom (to drugo jelo, 70THB je bilo dovoljno i samo).
    Izgleda da sam bio jedini u ko zna koliko dugo koji je narucio tu supu. Kuvar je otvarao frizidere jedan po jedan da nadje gde su sastojci, kao da nije znao.



    Supa je zelatinska. Eto koliko ajkulinog peraja ima. Mislim da na pilecem krilcu ima vise koze kego ovde peraja.



    Ukus supe je neutralan a peraja je malo je riblji, mozda kao neslana sendvic tuna ("in brine", morskoj vodi), nije jak. Ovo je, iako izgleda skupo, ipak "poor man version". Vidjao sam u Paragonu 600THB, 1,200THB. Mozda za te pare opravdava sto je tako legendarna, za 250THB ne bih je ponovo narucio.



    Jutros vidim u novinama, u Americi uhapsili neke sto su svercovali ajkulina peraja u Indoneziju. Uhvatili su ih sa 1,000 primeraka, kazu, vrednim 60,000 dolara na crnom trzistu. To je znaci, 60 dolara po primerku. Onda su, od jednog takvog peraja mogli da naprave bar 100 porcija ove supe sa ovoliko perajevog mesa.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #339
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Od kada smo nasli ovaj restoran na reci Bank Kapong u Cachoengsao, stalno navratimo na istu klopu.

    Przeni pirinac sa krabom, salata od skoljki, zubatac. Ne samo da smo to pojeli nego kupili za Novogodisnju veceru, da ponesemo u hometown. Na stolu sto je, bilo je 700THB (~17 EUR).



    Gosti su bili Thai srednja klasa, odrasla deca (ozenjena i udata) dovode roditelje na 31. decembar rucak, bilo je dama sa sirokoobodnim sesirima.
    Ime restorana, Ekanake, znaci ona nirvana u koju Buda utone kada se lepo narucka pa malo zalegne (reclining Buda)



    U suvoj sezoni, reka se nije nista razbistrila. Samo ima manje ostrvaca plutajuceg bilja.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #340
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang, restoran na plazi. Ova supa sa morskom hranom je bila odlicna i ne previse ljuta.



    Ali ovo je bilo neobicno. Spageti karbonara, servirani sa tostom i bez kasike



    Same spagete su bile ukusne ali nevestost (kao da u Italiji trazis Thai hranu) je bila vidljiva.
    Na zahtev i cudjenje osoblja, dobili smo i kasiku.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •