Results 1 to 20 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Šta je bilo za klopu?

    Azijski restorani, piknik, kucna radinost, u gostima, ne treba recept...


    Magome, "Ima jedna krchma u planini..."







    Ima stolova ko hoce, vecina je za sedenje "na nisko":






    Soba (sive nudle), ayu pastrmka fermentirana u soja sosu, pirinac, salatice, ima i sladak kao kolac.





    Po pirincu se vidi da moze da se jede stapicima jer su zrna spojena. Indijski ili Thai prinac ne moze jer su rasuta.

    Nudle se jedu tako sto se stapicima uhvate i umoce u (odmah uz njih) posudu sa supom od soja sosa i tako dobijaju ukus.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Puslice su "shorompo", unutra je mleveno svinjsko meso i malo supe (jake).
    Kuvano je na pari,

    Supa u ciniji je kiselo-ljuta, crveni tragovi su ljuti sos, kineski tabasco.



  3. #3
    Kineski: gyoza (ova testenina sa mlevenim mesom unutra) i svinjske snicle.

    Snicle su 5mm debele i mislim da su kuvane u bogatoj smesi soja sosa i vode. Pa na kraju malo zapecene na rostilju i polivene sosom u kom su skuvane.


  4. #4
    Japansko: "Tonkatsu".

    Ton = prasetina
    Katsu = cut, cutlet

    Njihova verzija becke snicle.




    Ide tako da se tuckom izmrvi susam u zdeli, prebaci u tonkatsu sos (baziran na soja sosu) i u to se umace rezanj po rezan mesa i tako jede. Na stolu je i zdela miso supe sa przenim tofu (izgleda kao da je od omleta).

  5. #5
    Nije od danas, od pre 6+ meseci.

    Supa od ajkulinog peraja. "Kahire".






    Ovo je jeftina verzija, 10$. Ima 20% od normalnog sadrzaja ajkulinog peraja. To je minimum da jelo sme da nosi to ime. Inace kosta, prava verzija, 60$.





    Od zemljotresa 11. marta 2011. toga slabo ima. U pogodjenim podrucjima je bila fabrika za procesiranje ajlkulinog mesa.

    U restoranu (uz fabrike i kancelarije) stoji ova uramljena tabla (kaze da nema ramen sa kahire, nema sirovina):





    Nema jer tamo (Tohoku, zemljotres) gde se riba lovi su unisteni i ribari i ribarnice i fabrike za obradu ribe. 90% unisteno, jos se nisu oporavili, mozda nikada ni nece.

    Na drugom Forumu, napadose me rasisti, kako su Japanci zlocinci, love ajkulu da joj odseku peraje.
    Nije, ajkula greskom udje u ribarsku mrezu, niko je ne lovi, kada je vec tu, ide u obradu. Fabrika je oljusti, sto valja od mesa ide u "Fish & Chips" (australijski prethodnik i danas popularan fast food u Oz) , sto ne valja ide u hranu za macke, a peraja, idu ne u otpad nego u restorane koji imaju na meniju kahire = supu od ajkulinih peraja.

    Ima napisa po novinama "Riba ulovljena oko Fukushime radioaktivna!". Ko je lovi? Niko, ribari su van te slike, samo oni sa gajgerovim brojacima i Green Peace activists vataju uzorke i drame.

  6. #6
    Cuvena govedina, kravama daju pivo da piju i masiraju ih za optimalnu teksturu mesa.

    Svaki lokalitet ima svoju "cuvenu" govedinu jer se, zbog neprohodnosti planinskog terena (Japan je 90% planinska zemlja) krave nisu mesale i ostale su jedinstvene, cak i fizicki.

    Hiida Takayama beef. 300g kao na tanjiru je 65$:






    Na sto dodje maltene isto kao na slici.







    U stolu ima rostilj sa otvorenim plamenom. Ovo se zove "yakiniku" (yaki - = pecenje, niku = meso):







    Najbolja australijska govedina bi, spremljena na ovaj nacin, imala ukus djona cipele. Ideja je da se tokom pecenja masnoca iz govedine iscedi u vatru i ostane samo kao puter meko meso. Kada te masnoce ne bi bilo, meso bi se samo spalilo i otvrdlo.

  7. #7
    Da li taj kobe beef moze uopste da se plati? Koliko kosta ,recimo pola kilo tih listova?

    I Yoyogi jedna molba, ali nije za kulinarstvo.

    Napisi malo nesto o Korearncima u Japanu. Nako historisjki.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Maledivna View Post
    Da li taj kobe beef moze uopste da se plati? Koliko kosta ,recimo pola kilo tih listova?
    Ono 5 postova ranije je bio Kobe beef. To je bilo 60EUR za troje. I njih ima raznih.


    Ovo u postu ispred nije Kobe beef. To je normalna australijska uvozna govedina. Sve sto ima na stolu, govedina, svinjetina, piletina, povrce, pririnac, miso supa...sve zajedno kosta 10EUR ako i toliko, za ceo rucak. Mesa je negde 600g (sva tri).

    Ovo je iz radnje, jos i skupa (nabiflani 7-11), 1EUR 100g ove tanko secene svinjetine, tu je negde i ona tanka govedina. To ima po pravim supermarketima jeftinije.

    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Postoji neki japanski kobe beef,koji je neplativ, za taj sam pitala.

    Da li mladje zene uopste danas ozbiljno i kuvaju ili je sve ovako iz pakovanja i supermarketa?

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Maledivna View Post
    Postoji neki japanski kobe beef,koji je neplativ, za taj sam pitala.

    Da li mladje zene uopste danas ozbiljno i kuvaju ili je sve ovako iz pakovanja i supermarketa?
    Kuvaju, sigurno da kuvaju. U stvari, kad dobiju decu. Dok rade sve je na brzinu.

    Ovo je najskuplji Kobe beef koji sam slikao, ~30EUR za 100 grama. Video sam jednom i za 50EUR 100g ali nisam imao kameru pa me posle put nije tuda naneo.



    Mozda ima neki koji ide na aukciju pa dostigne kao ona tuna za novu godinu 600K EUR (2,100EUR po kg) ali to je spektakl i predstava a ne normalna prodaja.

    Ostatak prebacen na topik "Kobe Govedina".
    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Red kao na aerodromu. Stubici, redari prave red u spiralu da bi svi mogli da stanu u 2-3 sata red za cekanje:





    Sta se ceka? Red za restoran Atsuta u Nagoji. Specijalitet ovog restorana je "unagi", jegulja:





    Ima puno kostiju samo su neprimetne. Fantastican ukus.


    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •