Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 381 to 400 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #381
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da malo promenimo. Meni je čorbast pasulj kao nekome u Srbiji odlazak u Thai restoran.
    Potpuno sam se navikao, više i ne primećujem da ovde ne postoje duboki tanjiri, samo ove zdele kao za čorbu.



    Pasulj nema ni da se kupi. Samo u brazilskoj radnji u Toyota City gde nemam potrebe da idem u virusom zatvoreni ofis.
    Azija, moja dežela.

  2. #382
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Australijske pite sa mesom. To mnogo volim, u Japanu ih nije bilo, tek pre neki dan ih vidim, zamrznute.
    Rekoh prodavačici: "ispraznite sadržaj te tacne u ovu torbu". Samo je falilo da kažem "Ovo je pljačka!".




    Kupio sam ceo kontigent. Nisu ni skupe, 100 dinara komad.



    Jeo sam ih 3 dana, za svaki obrok, 2 je pojela ćerka.



    Nije isto kao u Australiji ali podseća, posle 17 godina.

    Azija, moja dežela.

  3. #383
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Za nova kola, koja smo preuzeli danas, cash, no credit. Nisu ni tako ružna kao što sam mislio. Tiha su i mnogo bolje upravljiva za parkiranje nego stari auto.
    Toyota Corolla Touring, hybrid, ima i električni motor.



    Za obeležavanje dana, Thai restoran



    Klopa nije bila neka, možda 70% ukusa i kvaliteta što mama sprema kod kuće a skupo, mama reče.







    Verovatno nas više neće videti.
    Azija, moja dežela.

  4. #384
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Za nova kola, koja smo preuzeli danas, cash, no credit. Nisu ni tako ružna kao što sam mislio. Tiha su i mnogo bolje upravljiva za parkiranje nego stari auto.
    Toyota Corolla Touring, hybrid, ima i električni motor....
    Kola su baš lepa, moderne linije..Kubikaža - 1.8 ili 1,2 vidim neke modele?
    Čestitam, pogotovo za ono cash !

    Sramota me da kažem da sam se samo par puta vozio u hibridnom/elektro vozilu i to u Parizu, u taksiju i gradskom autobusu.U toj gradskoj vožnji na momente je bio nečujan.
    Čitam da i grad Novi Sad dobija nešto tih hibridnih/elektro buseva.
    Da vidim tvoje iskustvo sa njim ubuduće iako si već navikao na hibrid/elektro.Šta je sa vremenom menjaja baterije i cenom baterije,sećam se tvojih primedbi za onaj model Priusa?
    Inače u Srbiji se daje subvencija od 2.500 € , stimulatuvno, za kupovinu novih hibridnih vozila.
    I mi smo zreli za kupovinu automobila.Imamo 2 .Kupljena su tada nova, ali sada je to već staro.

    Jedna od njih - Crysler Stratus 2.0.

    Name:  20200719_102117.jpg
Views: 273
Size:  40.9 KB

    Sada skoro oldtajmer. Ne znam ni da li ću ga moći i registrovati.Kupljen nov, pre 22 godine, ima pređenih samo115.000 (jer uvek imam i druga manja kola).Crysler motor, mogao bi još 3 puta toliko.Udobnost, i sada,kao da vozim mercedes ali šta sa njim sada.Ne mogu dobiti skoro ništa za njega.Eto koliko vozim kola.

    Jedna od opcija za kupovinu može biti i taj model tvojih kola.
    Evo pokazao sam ženi, i kaže baš joj se dopada a pogotovo ta bela boja ( i stan je uredila u toj boji).

  5. #385
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Odgovoriću ti na ovaj post posebno. Dok ne zaboravim, ručak u Shirakawa-go, sa ove ture.

    Ova srednja kuća je restoran



    Ima ulaz i spreda i sa strana, nekada su imali i baštu



    Unutra pregrade za social distancing, obavezna dezinfekcija ruku i merenje temperature



    Moj ručak je bio set sa "Hida beef". Kobe, Hida i Matsuzaka su top 3 beef u Japanu.



    Došlo je na vatri, na listu (ispod kojeg ima metalni tanjirić) da se peče na stolu. Mesa je bilo, Hida beef, možda 100g. Ceo set je koštao 1,500 dinara.



    Prvo sam mislio neće biti dovoljno. Ali ceo set je dobar za odraslog čoveka. Meso se topilo u ustima kao puter.

    Azija, moja dežela.

  6. #386
    Merenje temperature u restoranu !?

    Ta Kobe(ili druge) govedine,meke kao puter,kako kažeš, toga ovde nema.
    Video sam je u ponudi na Ko Samuiu,u jednom restoranu, ali bila je preskupa a onda, mislim, to dolazi zamrznuto,nije sveže kao tu u Japanu,pa pitanje je da li bi bilo tako ukusno.Nisam je tada probao ali ako mi se opet ukaže prilika neću je propustiti.

  7. #387
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Merenje temperature u restoranu !?

    Ta Kobe(ili druge) govedine,meke kao puter,kako kažeš, toga ovde nema.
    Video sam je u ponudi na Ko Samuiu,u jednom restoranu, ali bila je preskupa a onda, mislim, to dolazi zamrznuto,nije sveže kao tu u Japanu,pa pitanje je da li bi bilo tako ukusno.Nisam je tada probao ali ako mi se opet ukaže prilika neću je propustiti.
    Da, pre nego što se uđe, imaju onaj merač kao čitač bar koda koji trenutno kaže temperaturu. To je i za onsene. Jedan ima kao ekran ispred kojeg staneš kao za slikanje na automatu i podesiš da ti glava bude u okviru ovala prikazanog na njemu. Zeleno, ideš niko te ništa ne pita, crveno, nisam video šta se dešava ali verovatno zapišti i neko dođe da vidi šta je.

    Tu govedinu u Thai sam viđao i ja, ne verujem da bi neko ko je došao u Thai zbog cena to i pogledao pogotovo ako ne zna šta je, kako je tu stiglo i što je toliko skupo. Cena je ista kao u Japanu. Ima tehnologija "quick freeze", tako australijska govedina dolazi u Japan, to ne menja ukus, izgleda crvena iu sočna kao da je juče dopremljena sa farme.
    Japanci tu govedinu jedu jednom godišnje ako i toliko ali možda na letovanju od 3 dana odreše kesu. Mora da je za njih, oni znaju da procene i vlasnik ili kuvar su Japanci (to u stvari sam pečeš za svojim stolom).

    Ovo je Takayama, to je centar Hiida Beef. Podigli su spomenik biku u centru grada. Tek krave masiraju svaki dan, daju im pivo da piju (nije iz krigle nego neki pivski bezalkoholni napoj iz valova).



    Ovo je 2009, ovaj prvi set je bio dovoljan za dvoje odraslih i dete od 5 godina.





    Mora živa vatra ispod, plamen. Mast koja se od njega topi pre nego što višak kapne dole, kuva crveni deo mesa.
    To ne može da spremi na roštilj plotni ili u tiganju. Skoro uvek se jede u restoranima, oni imaju šta treba za to, kod kuće to retko ko ima.





    Ovo je uobičajena cena u radnji (kao u dinarima je).



    Ovo je cena u najvišoj četvrtini



    Video sam jednom 5,500 dinara za 100 grama ali nisam imao aparat da slikam.
    Azija, moja dežela.

  8. #388
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    ...

    Za obeležavanje dana, Thai restoran

    ...

    Klopa nije bila neka, možda 70% ukusa i kvaliteta što mama sprema kod kuće a skupo, mama reče.


    ...
    Verovatno nas više neće videti.
    Nije mi jasno gde su našli tako loše pileće meso. Takvo sranje pare ne mogu da kupe, to nema u radnji. Jedino ako melju sami cele kokoške sa kostima, glavom, nogama samo bez perja.
    Bilo je na nivou koliba uz lokalne puteve u Thai koje prave lokalnu hranu.

    Kod kuće, svi sosovi i začini isti samo meso kvalitetno i bez hrskavica, iz običnog supermarketa.

    Azija, moja dežela.

  9. #389
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo nije bilo za klopu. Čuveni Toyama tofu koji je tvrd kao komad stiropora. A tofu je, znamo, maltene kao žele.



    Rasprodato, rekoše u radnji, u mestu uz gashou zukuri kuće, Ainokura.

    Jednom, godine 2000-te, odvede me prijatelj u Melburnu u veganski restoran. Veganske pizze. Na njima kao parmezan.
    Nije bio parmezan nego narendani baš ovaj tofu.

    Kada sledeće zime padne sneg i opet odem u Shirakawa-go, otići ću opet i ovde da vidim da li tada imaju.
    Azija, moja dežela.

  10. #390
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Potpuno vegetarijanski ručak. Osim pire krompira, sve ostalo je kuvano na pari. Supa je od luka.



    Jedino azijsko su ove zelene pasuljolike preko pire krompira. To je "edamame", sojina zrna.

    Soya je Aziji izvor kalcijuma, nije mleko.
    Azija, moja dežela.

  11. #391
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Legendarno Thai jelo, "krapao gai", vegetarijanska verzija.

    Šta kaže na pakovanju, da nema mesa nego soya:



    Izgledalo je lepo



    A bilo je i ukusno



    To ti je kada tinejdžerka u kući uhvati neku buvu o vegetarijanstvu.
    Azija, moja dežela.

  12. #392
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nije azijsko, rusko jelo: boršč. Nikada u životu nisam probao, viđao sam u Pataji da ga mnogi restorani ističu (kada je 2 miliona Rusa godišnje dolazilo u Pataju).

    U restoranu na stanici godole - ima boršč.



    Duboki tanjir nisam video od kada sam otišao iz Srbije, skoro 30 godina. Niti u Aziji postoje, ovde ih imaju baš zbog ovog jela.



    Lep je i pogled bio za vreme ručka



    Proučim danas, pa to je čorba od cvekle. Skupim sastojke



    Odlično je ispalo, bolje nego taj iz restorana

    Azija, moja dežela.

  13. #393
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagano Prefecture, Ueda mesto. Lanac jeftinih porodičnih i samačkih restorana, "Sukya". Nije samo ova lokacija, oni su kao McDonalds, ima ih na hiljade po Japanu.

    Velika porcija jegulja na pirinču, samo 1,250 dinara.



    To po restoranima košta najmanje duplo ili trostruko toliko. Ima i razlog. Ili su jegulje bile sa farme ili uvoz iz Kine, bile su masne (ne vidi se sloj masti, 5mm ispod) i verovatno pola je otpalo na loj.
    Azija, moja dežela.

  14. #394
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Toyama Prefecture, selo Ainokura.
    Sa jučerašnje ture.





    Samo tu se pravi "tvdi" tofu, tvrd kao mladi sir a opet čvršći od normalnog tofu.



    Kupio sam 4 kocke (450 dinara svaka) i ovaj kao instrument, zvani "sasara" za narodne igde iz tog kraja (pravi zvuk kao zvečarka)





    Sasara im je i u luku za dobrodošlicu u mesto.



    Taj tofu ima ukusa, kao mladi, mladi sir. Može da se jede nezačinjen, nije bezukusan.



    Ili da se naspe morskom travom, semenom i sosom od susama. Veganski obrok a zasiti.



    Azija ne dobija kalcijum od mleka nego od tofu (koji se pravi od soje). Mleko i mlečni proizvodi se retko jedu, nije da nema samo je štand sa tofu duplo veći.
    Azija, moja dežela.

  15. #395
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, kućna radinost, restoranskog kvaliteta. Staklene nudle sa povrćem i piletinom i tom yum gung čorba sa rakovima.

    Azija, moja dežela.

  16. #396
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mama spremila večeru. Tempura (sa rakovima), rezanci su od heljde (soba, buckwheat). I zeleni čaj kao napitak.

    Azija, moja dežela.

  17. #397
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, povrće (ravna boranija, brussell sprouts, luk), rakovi u sosu od školjki.



    Koreja: Kimchi Sundubu: jaka i ljuta čorba od kiselog kupusa, tofu (sundubu na korejskom), tanki listovi svinjetine (mašinski sečena pre prodaje).



    Korejska hrana je cenjena u Japanu. Imaju paket aranžmani 3dana/2 noći (to je samo dva sata leta) gde u itinereru umesto muzeja, palata, hramova, stoji jelovnik šta je za ručak i večeru.
    Azija, moja dežela.

  18. #398
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, kućna radinost. Crveni kari sa rakovima i lignjama + larb. Larb je teško i dugotrajno praviti, vidim ga jednom u 6 meseci.



    Azija, moja dežela.

  19. #399
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Toyota City, Toyota Kosei Hospital.

    Sigurno da pacijenti (i sam sam bio n aoperaciji ručnog zgloba, posle pada na klizanju, 4 dana) imaju svoju hranu, koj anije loša. U radnji (kao 7-11, samo sa potrepštinama koje pacijentima mogu da zatrebaju, ima i štand sa bento, lunch box.
    Primetio sam ( i kupio pakovanja za kući) hrane iz Bhutana. Bar je ta kuhinja, neki restoran lokalno sprema.



    Ukusno je, kada god odem tamo, kupim za večeru.
    Azija, moja dežela.

  20. #400
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Wajima, strana prema Koreji i Kini. Tu se lovi blow fish, to je ona koja je smrtonosna ako se ne spremi dobro.





    Toliko je parče. Tekstura je kao belo meso pileće sa malo mirisa ribe.

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •