Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 341 to 360 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #341
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, lanac porodičnih restorana Seizeria, italijanski. Gosti su roditelji sa decom, srednjoškolci, omladina. Omladina ih posebno voli jer su jela 80% veličine a polovinu cene.

    Zimska čorba, "niku jaga" (meso i krompir) u modifikovanom izdanju pa je umesto svinjskog mesa, pančeta. 599 dinara.



    Toliko je ukusno da mi je bilo žao što nisam naručio dve. Pravio sam prošle zime, praviću ove nedelje kod kuće. Trebaju neki sosovi i ulja koji nisu uobičajeni.



    Sve na stolu (naj jedan tanjir je rižoto) sa dva puta neograničena soft drinks, 2,200 dinara.

    Azija, moja dežela.

  2. #342
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai doručak, deca ovo jedu pre polaska u školu. Supa od prinča sa rakovima (prawns).



    Kako smo rekli ranije, ti su rakovi opšte raspoloživi i jeftini.
    Azija, moja dežela.

  3. #343
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dan bez azijske kuhinje.

    Ćufta bez paradajz sosa. Pečena u rerni.



    Sa pire krompirom. Zelena zrna su "edamame", soya. To je jedino azijsko na tanjiru.



    Super je bilo
    Azija, moja dežela.

  4. #344
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Tonkatsu", japanska verzija bečke šnicle. Evo šta treba



    Ja mast oko šnicli odsečem inače po restoranima se ostavi. Istucaju se šnicle, posole i pobibere



    Prezle su krupnije nego što ih mi znamo, kao zrna pirinča. To je jedina razlika ako ih ima ili nema (obične prezle OK).
    U umućeno jaje je dodata kašika zejtina, to sprečava razdvajanje pohovanog omota od mesa.



    Meso prvo u brašno, onda u jaje pa u prezlu



    i u tiganj



    Uvek se služi isečeno (da može štapićima) i na postelji od sitno rendanog kupusa. Preko može da se polije miso pasta a ne mora.

    Miso supa + pirinač i odličan obrok.



    Froncle na dnu tanjira su mini-omlet od preostalog jajeta za pohovanje.
    Azija, moja dežela.

  5. #345
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dok se po Srbiji pasulj maltene valja ulicama, u Japanu moram da idem u opskurne brazilske radnje da ga kupim. Toyota City.



    Ima ga 6-7 vrsta



    Grah, tako ga u Hrvatskoj zovu, po originalu



    Pravim čorbast pasulj jednom mesečno, u kući ga zovu "Serbian beans soup".
    Azija, moja dežela.

  6. #346
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Set za ručak, biftek fillet sa povrćem. Zgrada nije hotel ali Nagoya Kanko Hotel drži daj istureni restoran.



    Očigledno, čim su tu kašika i viljuška, da jelo nije njihovo. Štapići su bili u korpici na sred stola.



    Meso je bilo tako meko, kao puter spreman za mazanje, mora da su ga kuvali dva dana i noći.



    Pogled, sa 14. sparata na pokisli Tsurumai park.

    [/quote]
    Azija, moja dežela.

  7. #347
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na osnovu iskustva iz prethodnog posta, rešim da i sam napravim to jelo, "stew cook".
    Australijska govedina



    Meso treba da se iseče





    Evo šta je sve trebalo



    Razlika od gulaša je da se meso prvo proprži, da pusti sok. To je trajalo pola sata, da se bez ugrupnjavanja meso prvo isprži, u 3-4 smene, okretanjem na svaku stranu. Moglo bi se reći, već i tada je moglo da se jede kao gotovo.





    To, da u šerpi ostane "moča"



    U to se, kada je meso izvađeno i ostavljeno po strani, stavi crni luk, celer da se proprže 8 minuta i uhvate šmek od mesa, vidimo da su luk i celer dobili braon boju, na to se doda 1dl crnog vina ili tamnog piva pa se zameša



    Onda se ubaci ostalo povrće i tako, sa minimalnim vrenjem, kuva sat i po. To meso, ta krtina, to je radilo zadatke kao da se tolika životinja od koje je dobijeno pokreće. Tom mesu. mišićima, treba kuvanja da se opusti.



    Evo ga, na stolu



    Bili su nož i viljuška, samo ćerka reče da je meso toliko meko da se drvenom kašikom cepa, ne treba nož



    Mnogo je ukusno bilo samo nije kao od profesionalaca gde sam to jeo pre neki dan. Nema veze, meso je ispalo isto.
    Azija, moja dežela.

  8. #348
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanski sendviči. Nisu ukusni, vidi se da im to nije u kulturi ishrane.



    Jagode i voće, sladak krem, u tostu

    Azija, moja dežela.

  9. #349
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kineski restoran u našem AEON shopping mall.

    Meni čorba od susama



    Ćerka uzela kinesku salatu od piletine. Začini (u posudici) nisu bili ljutina nego baš kao salad dressing, na kineski način.

    Azija, moja dežela.

  10. #350
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Opet Tajvanac, restoran uz moj tokijski ofis. Set za ručak, sve zajedno 1,000 dinara.



    7 stvaru kompletu:

    Kineska supa (polutečna) od jaja, pirinač, pržena svinjetina sa povrćem, ljuto-kiseli sos sa tofu, pržena govedina, celer/kupus salata i gore, iznad desnog ugla, "karage" pohovana piletina.
    Azija, moja dežela.

  11. #351
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Restoran (jedan od 10) u hotelu uz ofis ima ovaj Vietnam/Thai novi, umesto meksičkog.

    Da prvo probam Thai, pa da vidim onda kiliko je vjetnamska klopa verodostojna.

    Pad Thai, Tom Yum Goong,



    Nije bilo loše mada se oseti da nije isto. Restoran je bio pun office ladies.



    Azija, moja dežela.

  12. #352
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Više za piće. U brazilskoj radnji nađem Thai napitke u konzervama.





    Ukus mislim identičan kao u Thai.

    Azija, moja dežela.

  13. #353
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nešto što stalno hoću da nađem, pite sa mesom. Australijska svakodnevnica a u Japanu nema. U Hua Hin (Thai) sam išao kolima 10km do pekare gde ih imaju.

    Danas, u IKEA, vidim ih. Za ručak uzmem dve, dovoljno su velike da zasite odraslog čoveka.



    Pošto znam koliko ih ćerka voli, odem biciklom (IKEA mi je na stazi) da kupim još. Ostale samo 3.
    Cena kao 500 dinara. Pitam kolegu u Sidneju, kaže to je 20% skuplje nego u Australiji. Mislim, toliko su i bolje.



    Pitam kasirku od kada su meat pies u ponudi, kaže već 3 meseca. Nema "za poneti". Ja kupio te tri, kaže, radi šta hoćeš samo da ja to ne vidim (da ih odnesem za sto kao da jedem i onda stavim u ceger i izađem).



    Odlično meso unutra.
    Azija, moja dežela.

  14. #354
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, preko puta ofisa, novootvoreni meksički restoran, "Chronic tacos".



    Prostran je unutra, s obzirom na lokaciju



    Sve nešto treba da ima stalno govoriš šta da stave



    Klopa je bila obično sranje, kao popara. Užas.



    Ne savetujem nikome da tamo ode mada su gosti bili uglavnom stranci.
    Azija, moja dežela.

  15. #355
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, na 200m od moje kuce, mali komplex sa Starbucks, japanskim restoranom, supermarketom Tops i restoranom S&P, najveca prehrambena firma u Thai.

    Prvo smo jeli u restoranu, posle, uzmemo i odnesemo kuci. Dok uradim mali shopping u Tops, sve je spremno i spakovano.

    Ova riba, sea bass je 355 THB (11 EUR) po restoranima u provinciji je 370THB, na ostrvima 420THB.



    Ovako zapakuju



    Kada se otpakuje, isto kao na slici, jos bolje

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #356
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    IKEA, Japan. Švedska ćufta, "sweedish meatballs". Recept je doneo švedski kralj iz posete Turskoj pre 150 godina. Tamo se zovu "kofte", u Srbiji "ćufte".
    Cena za obrok sa 8 ćufta je



    Porcija od 8 komada dođe ovako



    Dole, u prizemlju imaju radnju gde prodaju skoro sve što ima u restoranu.
    Pakovanje od 48 ćufta košta kao jedna porcija od 8.



    Spremaju se jednostavno, samo iz pakovanja u pleh i 20 minuta na 180C u rerni, bez ikakvih dodavanja bilo čega.
    Mi ih spremili kod kuće, ukusno je, ovde ne znamo za bolje od te evropske hrane.



    Pored IKEA prolazim svaki dan biciklom. Kada se nekome prijede, tu je. Ćerka ih zove "Meadish sweetballs".
    Azija, moja dežela.

  17. #357
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ova riba je vec bila, ovde je vaznija lokacija.



    Na samoj vodenoj liniji, Hua Hin, kod Hiltona



    Pogledao sam u onoj ulicici gde su restorani na sojenicama iznad vode, osetno je skuplje. Ovde je sama riba bila 350THB, sto je isto kao cena u restoranima lanca "CP".

    Bar je ambijent bio za pamcenje a isprzena riba se ne razlikuje bez obzira na cenu. Ova sigurno nije bila zamrzavana.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #358
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, ručak za radnog čoveka. U vreme ručka, svi restorani koju su otvoreni (dosta ih nije jer ne mogu po tim cenama da posluju, rade samo za večeru) imaju ručak za manje od 1,000 dinara. Da li je to jedno jelo (kao ramen) ili set, mora da bude ispod 1,000 dinara.

    Set sa rakovima (menja se meso ali je princip seta isti)

    Azija, moja dežela.

  19. #359
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, prženo mešano povrće. Nema recepta osim da su sosovi isti. Šta god se zatekne u kući.
    Bili su mali kukuruzići, mali kupusići (kao veća trešnja), pečurke, šargarepa i rakovi.

    Azija, moja dežela.

  20. #360
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Firmina večera, bilo je puno stvari koje su stizale svakih 15 minuta. Između ostalog i konjsko meso, živo, da se jede sa vasabijem i u umače u sos.



    Užasno je bilo. Toliko je žilavo da ni posle nekoliko minuta premetanja po ustima nije se ni malo smanjilo. Nekako sam ga progutao.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •