Page 14 of 21 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 261 to 280 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #261
    Večera u sefood restoranu (deo ).Nije posluženo sve odjednom.

    Name:  20170622_182638.jpg
Views: 287
Size:  42.9 KB

    Akcent je na ovoj ribi.
    To je butterfly fish.
    Ista kao one šarene ribice u akvarijumu.
    Liči na ribu-list.

    Samo jednom sam je probao, na Baliju,.. i oduševio se.
    Ukusnija je od red (ili white) snappera ili seabass.
    Nekako ima jači morski ukus ,više kao sušena riba.Podseća malo na bakalar.

    Retko je ima u ponudi.

    Večeras je prvi put stigla od kako sam došao na Samui,a prođem pored desetak seafood restorana,svako veče,i vidim izloženo na ledu.

    Preporučujem je.

    Name:  20170622_185938-1.jpg
Views: 258
Size:  49.4 KB

  2. #262
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Wood fired pizza. Prekoputa je Shinjuku, najprometnija železnička stanica na planeti, 2.5 miliona putnika dnevno.
    To ti je "Location, location & location". Ljudi koji se vide čekaju u redu za pizzu koja je 2,000 dinara.



    Šta je novo, prvi put sam video: tanki listovi pršute se stavljaju tek kada je pizza izvađena iz rerne.



    To je jedan od desetak restorana u Newoman kompleksu u tokijskoj stanici Shinjuku.
    Pazi samo radno vreme: 3 sata dnevno ne radi.

    Azija, moja dežela.

  3. #263
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jedino kada odem na put, nema Thai hrane. Kako se vratim, tu je.



    "Brijana" govedina sa povrćem, rakovi u sosu od školjki i supa od povrća sa mesnik knedlicama.
    Azija, moja dežela.

  4. #264
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Recna riba, gourami cesta i vazna kao saran kod nas samo sa vrlo malo kostiju.
    Zivi u Chao Praya reci i u Mekongu.



    Isprzena i sa sosovima je kostala 280THB (~ 7 EUR), dovoljno za dvoje. Meso bez kostiju



    Sa ulicne tezge, doneta kuci spremljena.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #265
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Porodicni (vodi ga porodica) restoran na Chao Phraya reci u Ayutthaya.



    Istaknuta jela i cene, nije skupo, zena mi rece da tu mozemo da rucamo ili veceramo.



    Oooh, pa da, ima i pogled na reku



    Cene nisu nesto sto zabrinjava, kako i bi, lokalci tiu dolaze



    Sve sto je stiglo na sto + 2 cole je bilo 425 THB (nesto vise od 10 EUR). Sama riba je bila po vagi, 250THB



    Recna riba



    I tako, jedes a pogled na mutnu reku



    Uvece je isto







    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #266
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Neverovatan, sokantan bezukus u ovom lanac restoranu na auto putu u Thai.



    Ima njih svugde, po shopping malls, cisti su, bio sam puno puta pre ali nije bilo ovako lose





    Ovo sve je kostalo 475THB (12 EUR) i ne pamtim da sam negde tako bezukusnu hranu dobio



    Jos, na 20 sedecih mesta bilo je 9 konobara + kuhinja.

    Azija, moja dežela.

  7. #267
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo obicni Thai jedu, vise nego papaya salatu. Nam prik.

    Ja to ne mogu da podnesem, evo ga u nasoj kuci veceras



    Ono sto je problem je ova zdela sa desna, nesto od sardina sa sosovima, to je u stvari nam prik



    Ne da smrdi nego osoba koja je to jela se oseca na 10m, jedna da bude u autobusu, svi osete. Kamoli u kolima.
    Posle toga, ko je jeo, spava na kaucu u dnevnoj sobi.

    Ne znam sta je u srpskoj kuhinji ekvivalent tome. Taman da neko jede chenove belog luka kao semenke, ne bi bilo toliko nepodnosljivo.
    Obicni Thai to vole vise nego ista. Jela u Thai restoranima su njima nedostupna ili bar ne priustiva, kao u Srbiji Karadjordjeva snicla, ponekad, ako ikad se jede, tako su njima daleka ta jela sa postera.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #268
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ako sam u Thai proveo dovoljno dana da imam 4,000 obroka, ovo je najbolje sto sam ikada jeo.

    Choechangsao, grad 70km od Bangkoka, famozni restoran Ekanake

    Choechangsao je grad velicine Kragujevca gde Toyota pravi 760 hiljada vozila godisnje, masovno "Vigo" pikap kamioneti, velike kao Toyota Sequoia. FIAT pravi u Kragijevcu 100 hiljada, da li i toliko.
    Na to dodati kooperante i nikakvo cudo da je mesto, na reci Bang Kapong, raj za zivot.

    Restoran je na nogama u vodi



    Sofisticirana publika



    Veliki izbor jela koja nisu skupa





    Ovo je stiglo na sto. Riba je seabass, salata od skoljki, pirinac sa rakovima, deep fries seabass zacinjena salata, spring rolls sa krabom.





    [IMG]htp://srbijadotokija.com/pics7/2017ccsao11.jpg[/IMG]



    Sve je lostalo, sa 1L koka kole, 1,120THB (~28EUR). Ako izgleda da nije jeftino, i nije samo je pola ostalo pa su nam spakovali za veceru. Za dva ovakva obroka, cena je skoro nistavna.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #269
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Ako sam u Thai proveo dovoljno dana da imam 4,000 obroka, ovo je najbolje sto sam ikada jeo.

    Choechangsao, grad 70km od Bangkoka, famozni restoran Ekanake

    Choechangsao je grad velicine Kragujevca gde Toyota pravi 760 hiljada vozila godisnje, masovno "Vigo" pikap kamioneti, velike kao Toyota Sequoia. FIAT pravi u Kragijevcu 100 hiljada, da li i toliko.
    Na to dodati kooperante i nikakvo cudo da je mesto, na reci Bang Kapong, raj za zivot.

    Restoran je na nogama u vodi



    Sofisticirana publika



    Veliki izbor jela koja nisu skupa





    Ovo je stiglo na sto. Riba je seabass, salata od skoljki, pirinac sa rakovima, deep fries seabass zacinjena salata, spring rolls sa krabom.





    [IMG]htp://srbijadotokija.com/pics7/2017ccsao11.jpg[/IMG]



    Sve je lostalo, sa 1L koka kole, 1,120THB (~28EUR). Ako izgleda da nije jeftino, i nije samo je pola ostalo pa su nam spakovali za veceru. Za dva ovakva obroka, cena je skoro nistavna.

    I ne može da košta manje.Pogotovo u restoranu,sa pogledom na vodu pa makar i u neturističkom mestu koje bez renta-car inače ne bi ni videli.
    Puno je tu,na stolu, morske hrane ili u vezi toga, a to ne može biti jeftino iako je u Hua Hinu najjeftinije.

    Može jeftinije samo nešto "on rice" , ili na kartonu ,...pa da se onda hvali,kao na onom drugom forumu, kako je Thai jeftin i jeftiniji od Srbije, bez da se poredi koliko je tu grama skupog mesa,ribe,seafooda.
    Bilo nekad- a sad se pripoveda.

    Mi smo najjeftiniju morsku hranu , u Hua Hinu, jeli na noćnom marketu od 18 h pa nadalje.Mislim na noćni market u glavnoj ulici u "visini"Hiltona, gde je uveče centar okupljanja.Ne onaj noćni market kod Granda i Vila Marketa - taj ne radi uvek plus tu je više roba široke potrošnje.

    Ovaj glavni noćni market,u centru, jeste vašarska atmosfera ,plastične stolice,bez pogleda na more,ali jeo sam red snaper od 800g do 1 kg ,sa grila,za 150 THB.Istina, bio je popust za redovnog kupca ali je regularno bio 200 THB.Tu je najjeftinije a delovao je svež za razliku od Ko Samuia na čijem noćnom marketu seafood nije bio svež,pogotovo ostrige.

    Više mi je bio problem što u vreme ručka nije radio taj noćni market.


    Ovaj krupan seabass je bar 600-700 THB

  10. #270
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    To sa jeftinom ribom u Hua Hin ce izgleda biti proslost. Napisacu o tome posebno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #271
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo sam prvi put video, krofne sa durianom. Dunkin Donuts firma.



    Kupim svih 6, cena je bila 140THB (3.5 EUR)



    Prvi dan sam pojeo jedan, ostale kasnije.



    Nije neukusno, cak je i prijatno. Samo, kao kada jedes cevape za rucak pa do vecere kada god podrignes znas sta si jeo, Tako i "smek" duriana.
    Ne bih ponovo kupio.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #272
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo sam se prijatno iznenadio: MacDonalds ima 2 thai jela na meniju. Servisna stanica prema Pattaya, nekih 60km od Bangkoka



    Velika je kao negi gradic



    (imaju svi mekovi ovo jelo).

    Krapao Gai (piletina sa bosiljkom, zacinjeno, nije za decu)



    Cak je i jeftino, 59THB (6EUR) + Cola 10THB. Dodje na tanjiru, sa escajgom. Izgleda malo, mozda i jeste 80% porcije ali je bas taman, dovoljno. A kvalitet je neuporedivo bolji nego isto to na istoj stanici. Piletina je filet od grudi, nema mlevenih pilecih nogu i glava. Preporucujem, ukus je autentican



    Ovaj fish burger set je bio 168THB.



    Za dokumentaciju, ceo jelovnik i cenovnik u Mac



    Ovo mesto (servisnu stanicu) necu vise pominjati, samo da se vidi malo sta ostalo ima. Thai jela, 90% za nas nije jestivo. Ovo jos i jeste



    Mnostvo ostalih, nije









    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #273
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kada se završi letovanje u Thai, za mnoge je to kraj Thai hrane. Ne za nas, koji imamo Thai kuvaricu, ženu i majku, rezidentnu, to ne prestaje.

    Ja tu ulećem sa pasuljem, punjenim paprikama, gulašem, musakom, irskom pitom od mesa, pljeskavicama ali je Thai obrok bar jednom dnevno, ako ne i više, u svih 7 dana nedelje.

    Nedeljni ručak. Supa sa povrćem i korijanderom (koji se ne kuva nego se prstohvatom prespe preko, na kraju) , piletina sa indijskim orasima, rakovi u sosu od školjki sa karfiolom



    Zahvaljujući rigoroznoj japanskoj kontroli kvaliteta, svi su sastojci sa supermarketa daleko iznad onoga u Thai, da i ne pominjem Thai štandove po ulicama koji su dobri samo za ribu na roštilju gde ništa ne mogu da zayebu.



    Već na prvi pogled se vidi da ova Thai hrana, spremljena kod kuće, nije "beefed up" da je izgleda mnogo a da ne bude kvalitetna.
    Kako je žena ispržila piletinu, kao u omotu od neke glazure, ne znam. Treba da otkrije tu tajnu ćerki.

    Da, još nešto: nijedan tanjir nije individualan, osim činija supe. Ostalo sa tanjira se donese u svoj (kašikom na svoj pirinač) , pa se tako jede.
    Azija, moja dežela.

  14. #274
    Supa od pirinča, tradicionalni Thai doručak. To Thai deca jedu za doručak pre škole.


    Mi ga u Japanu imamo 2-3 puta mesečno. Mora da je bilo i ranije, 6 godina radim ovaj tred, možda sam zaboravio da je bilo.

    Recepata ima različitih, zavisno od Thai regije. Ovde su knedle od pilećeg mesa. Pirinač je ispod supe.

    Jedno im je zajedničko, korijander. Važno: on se ne kuva sa supom, pospe se na kraju, pred serviranje a kada se na njega naiđe, ima specifičan ukus.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  15. #275
    Ovo je bilo za klopu, ovaj set Thai jela. Ne jednom nego 220 (dvestadvadesetputa) serviranja u jednom danu, samo od 12-14:30h. To moja žena sada radi.
    Cena je 980 Yen (toliko i dinara), to je ono što su salarymen spremni da plate za ručak.

    Šta imamo: po kazaljci sata, od 6 do 7 su spring rolls.
    Od 9 do 11 su "karage", pohovana piletina, japanska stvar. Mora i to.

    12 na satu je "krapao gai", piletina sa bosiljkom. Centralni je pirinač.

    Van tanjir sata, na satu je je nešto što bi mi mogli da nazovemo sutlijašom, to je za kraj.

    Na 3 je "Thom Yum Goong", ljuta supa sa rakovima. "sissified" za japansko tržište..

    Na 5 je kisela kari supa.



    Da se do toga došlo, moja žena, pozove Thai restoran u Nagoji i kaže da hoće da radi.
    Dođi, da te vidimo, reče vlasnik (Japanac).

    Dođe ona, pokaže fotokopije green card, total health insurance i fotografiju naše porodice. Još i moju business card, da doda da nije krijumčarena ili sa Yakuzama.

    Ne beše intervjua. Vlasnik (njegova žena, Japanka, uz njega), videše kopije dokumenata, samo rekoše : "Imaš 15 minuta da nam napraviš obrok, idi u kuhinju".

    A u kuhinji, sve spremno, moja draga tamo kao riba u vodi, ima sve što treba.
    Kao Jammie Oliver (idol naše ćerke) , ona to izmađioniše, napravi ona obrok za njih dvoje dok trepneš.
    Vlasnici restorana njen ručak u slast pojedoše. Ne znam šta im je spremila, ona zna bar 300 različitih jela.

    Rezultat: Vlasnici restorana (imaju još dva) joj rekoše: "Ostani još danas na večernjoj smeni, ako možeš ili dođi sutra na dnevnu smenu".

    Nije bilo sranja i LinkedIn self-boasting budalaština, dokaz je u onome što napraviš i ljudi dođu da plate da to jedu. Po 220 puta za 3 sata. Day in, day out, svaki dan

    Hic Rodos, Hic Salta.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  16. #276
    Opa !
    Pa ovo je pohvalno i lepo.
    Thai jela od origin thai kuvarice- za japance.

    I još je voljna kao diplomirani ing BKK Univerziteta (Agrikultura,ako se ne varam) da to radi.

    Da sam tamo rado bih navratio u taj restoran.Ne sumnjam u dobar ukus.

    Dobro i za vlasnika restorana, konzumente japance a dobro dođe i kućnom budžetu.

    Ali 220 jela za 2,5 sata !!

    Puna podrška od mene pod uslovom da se može (pre svega zdravstveno) izdržati taj japanski tempo.

  17. #277
    Jeste, 220 serviranja, nekad (ponedeljak, kada salarymen donose od kuće vikend restlove u lunch box) je manja poseta restoranima, bude 180.

    Kućnom budžetu to dobro dođe, to je novo, kao kako bi uspeli da uštedimo te iste pare. Kakve bile da bile, potrebne ili ne, to je dodatak, to pre nismo imali.

    Nema rada za džabe, poslodavci znaju, ona ne sme da pređe 1,100 EUR mesečno, max 13,000 EUR godišnje. Čim se približi tim ciframa, prestaje da radi.
    To je part-time posao koji se oslanja na muževljev prihod, porez, zdravstvo, penziju.
    To i jeste ideja: ne trebaju porodici njena zarada, treba nam njeno radno angažovanje, ako je još i plaćeno, to bolje.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  18. #278
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Universal Studios, Osaka, Japan.
    Zbog silne navale posetilaca za programe koji idu u Halloween Month (oktobar), za ručak se čekalo po više od sat vremena. Ovi hamburgeri, 10 minuta.



    Bolji je od Big Mac, kao ono što se nudi po pabovima. Cena je bila za ovaj set 1,590Yen (toliko i dinara). Skupo ali sve je tako, precenjeno. Mora da su kirije za restorane astronomske. Na ulazu stoji da nije dozvoljeno unošenje svoje hrane i napitaka ali niko ne proverava, ko je baš došao da potroši 20,000 dinara, samo ulaznica je 7,600 dinara, pa put i ostalo, neće se otimati da ga i ovde malko oderu.



    Zbog gužve, moralo je da se jede i napolju, po kiši, istina pod suncobranima. Nikome ne smeta.



    A pogled, defile kostimiranih čudaka koji su došli da se obuku i islikaju u američkom okruženju.



    Ne ulaze u restorane ovakvi, verovatno se presvuku u locker room.
    Azija, moja dežela.

  19. #279
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Isto Universal Studios, kvart Harry Potter,



    Ima krčma kao iz srednjeg veka





    Ima nasnimljeno, kao oni što peru sudove, deru se i razbijaju



    Tu, opet dranje. Levo je irska pita, desno je govedina sa salatom, soda voda, bilo je 3,350 dinara.

    Azija, moja dežela.

  20. #280
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Thai desert, to su njihovi kolači (mali se zovu "foithong", pasta od pasulja,čupavi su "met khanoon", zlatni slatkiš)

    [/QUOTE]

    Dok Thai nije postojao kao država, Thai je bila kraljevina Ayutthaya (sredina 16. veka), bila su 4 trgovačka naselja Japanaca, Holanđana, Portugalaca i Arapa u Ayutthaya.

    Slikano u "Japanese Village" modelu naselja u Ayutthaya

    [/QUOTE]

    Ove kolače je u Thai zapatila ova žena, iz mešovitog portugalsko-japanskog braka.

    [/QUOTE]

    Objašnjenje na panou

    [/QUOTE]

    Ukusni su, polu-slatki, kao i većina slatkiša iz "kosooke" Azije.
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •