Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 281 to 300 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #281
    Quote Originally Posted by Som_tum View Post
    Thai desert, to su njihovi kolači (mali se zovu "foithong", pasta od pasulja,čupavi su "met khanoon", zlatni slatkiš)

    Ovi mali glatki izgledaju kao turske tulumbe.
    Viđao sam ih u Thai i jednom smo probali.
    Jesmo i neke druge thai.

    Ali te thai poslastice....nije to za nas ukus koji očekujemo od slatkiša kao kod nas: baklave,šampite,zaher torta i sl.

  2. #282
    Šta sam ove godine najčešće jeo u Thai ?

    Name:  20170621_193150.jpg
Views: 341
Size:  31.7 KB

    Riba...morska hrana.
    Šta ću kad to volim !

    Evo jedne tipične večere u restoranu u Ko Samuiu

    Name:  20170619_191852.jpg
Views: 301
Size:  40.0 KB

    Riba je red snaper,lignje...
    Sve na stolu,tri jela ...bilo je oko 1000 THB (3.300 din).


    Odmor je bio mesec dana i prošao.
    A šta ću ovde 11 meseci bez morske hrane, 600 km od najbližeg mora , u zemlji Srbiji ?

    Izbor ribe u lokalnom supermarketu moga "malog mista" nije loš

    Name:  20171027_110433.jpg
Views: 321
Size:  47.4 KB

    Ne zaostaje puno ponudom za onim u svetu:brancin,orada,losos,pastrmka,šaran...
    I to još očišćena ili će na zahtev to uraditi.
    Još kad bi hteli i da ih ispeku kao oni u Carefouru u Thai.
    (To za spremanje ribe, na zahtev ,u Carefouru mnogi ne znaju ili da ti npr. iseku ananas i spakuju-sve gratis).

    Začudo,cene ribe ,u lokalu, iste ili čak i niže od onih na moru.

    Morski plodovi, gambori,smrznute girice,oslić,fileti ribe....

    Name:  20171027_110520.jpg
Views: 317
Size:  32.6 KB

    Ovde je bar 4-5 takvih supermarketa sa ovakvim i sličnim izborom.

    Koliko se svet globalizovao...80-ih u celom BG ne bih mogao naći ovakav izbor (svi smo zato išli u "Polet").

    Ali nema se uvek vremena ovo nositi kući pa spremati plus što ulje prska a miris ribe se širi po kući..

    Danas,na brzinu, odem na lokalnu tržnicu/pijacu gde svaki dan ima to - već spremljeno

    Name:  20171027_105220.jpg
Views: 330
Size:  44.1 KB

    Nestalo je girica i babuški a izbor je bio:skuša na roštilju , pečeni oslić,šaran,tostolobik i som.

    Name:  20171027_105317.jpg
Views: 322
Size:  46.6 KB

    I ovako spremljena riblja čorba i riblji paprikaš u ovim plastičnim činijama(zamrznuto)samo da se podgreje kući

    Name:  20171027_105435.jpg
Views: 309
Size:  41.2 KB

    Kući sam doneo ovako-miks skuše,oslića i šarana( sa prelivom peršun/ulje i limun).

    Name:  20171027_112122.jpg
Views: 316
Size:  37.7 KB

    Sve je koštalo 980 din kao onaj bento u Japanu.
    Oko 1,4 kg ribe.

    Plus ovo kvalitetno mađarsko vino Tokaj (520 din).

    Name:  20171027_112352.jpg
Views: 318
Size:  31.6 KB

    Jeo sam sām (ćerka u školi,žena radila u našoj firmi) bez priloga krompir/luk salate kao obično jer nije bilo vremena za to.
    Ostalo je za još 3 obroka.

    Name:  20171027_113817.jpg
Views: 313
Size:  30.6 KB

    Vremenski -odlazak po ribu ,jelo...možda 30 min.
    A ne da se satima zaglavim tamo na Gazeli u BG.

    Eto kako "lečim" nostalgiju za ribom.

    Jedan iz Splita nedavno mi reče da je cena npr.skuše,ovde,(spremljena 720 din/kg) - jeftinija nego tamo na moru.
    Zašto je tako?....možda zato što je smrznuta a ne sveža,deranje turista...šta li..

    Ni u Thai ne mogu jesti toliko ribe za taj novac.
    Najjeftinija je ona rečna zasoljena ,sa ulice,oko 200-250 THB (700 din) ali ta je možda 700 grama.
    I još će, izgleda, poskupiti ( bar ona morska što su ih lovili burmanci).

  3. #283
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Možda je razlog da najbolju ribu odmah kupe restorani i elitne radnje. Drugu, isto tako dobru, istovremeno uhvaćenu u istoj mreži, sa kostima polomljenim od pritiska tona tibe u mreži, ostave za lokalne pijace. Pošto njima riba stiže svaki dan, neprodato ide u zamrzavanje (posle dan - dva) pa je možda zato ta ista riba jeftinija i ide dalje. Kao protočni bojler. Dolazi nova sledećeg dana. U taj kontigent i restorani i dobre radnje ubace šta nije prodato prvih dana.

    Na stolu, ne zanima te kako je riba prošla kroz svoj ulov i kraj. To da je morala da bude zamrzavana da se uopšte proda i ode dalje, to je industrija, uštimovana.
    Sama riba nije lošijeg kvaliteta nego je bila takve sreće.
    Azija, moja dežela.

  4. #284
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moja banja ima restoran, tu penzioneri koji dolaze od 10 ujutro do 11 uveče imaju sve što im treba. Ostaju po tih 12-13 sati. Košta ih 500 dinara.

    U Japanu je nepoznata stvar da ti neko dođe u kuću. Tu se penzosi druže, uživaju u banji, jedu, drugi im spremaju i odu kada hoće.



    Sa druge strane je Agri-mura, Coop poljoprivrednika i moja pijaca. Lepo i pristojno



    Restoran je primeren po cenama.









    Ono što svako u Japanu voli je raamen. Deca pogotovo. Sa zelenim "nori" algama iz mora



    Vrlo je ukusno, supa se jede malom kao kutlačicom, u nju se dodaju nudle

    Azija, moja dežela.

  5. #285
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Irska pita, Shepherd's Pie (Čobanska pita). Treba mlevena jagnjetina ali u Japanu to nema a jedan Irac mi rekao on je pravi sa kvalitetnom govedinom.



    Napravio sam 6 komada. Peče se u rerni na 190C 25 minuta.



    Ukusno je, nema veze sa musakom. Ima puno receparta na netu, neki su komplikovani da ljudi i ne pokušavaju.
    Imam ja negde svoj.

    Azija, moja dežela.

  6. #286
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Restoran u Toyota City, "New York Papa", za špagete i pastu.
    U vreme ručka imaju ova set, 900 dinara.



    Neograničena količina supe (ima bela i crvena).

    Ono što konobar donese, je salata, hleb (ili pirinač), mali hamburger, komad pilećih grudi, jedan rak, komad ribljeg fileta i malo krompira.

    Neograničena (self serve) kafa (sa automata, espresso, cappucino), orange, apple, grapefruit, apple juice, ice coffe, čaj.

    To ne može po toj ceni u velikim gradovima u Japanu.

    Dok sam punio drugu zdelu supe, video sam kuhinju. Tamo slažu dnevni ručak u 50 tanjira (restoran je veliki), možda imaju i 500-600, možda i više od hiljadu, od 11:30-14:30.

    Pravilo je u Japanu da gost ne sme da čeka da mu narudžba jela stigne za više od 8 minuta.
    Azija, moja dežela.

  7. #287
    Klaster restorana uz moju zgradu u Bangkoku. Ima ih bar 10 + još 4 na pročelju.
    Tu dolaze Thai službenici iz okolnih firmi na ručak, zato je parking pun. Mi dođemo peške.





    Ovaj restoran, zove se "Baan Lon Khao", u prevodu "Kuća pirinčevog klasa", u našem prevodu kao pekara "Klas" je dobar, svi ostali su isto dobri, različita hrana iz raznih Thai regiona.



    Menu i cenovnik. Baš nije skupo.





    Sve na stolu, plus 2 kokakole je bilo 350THB (manje od 4 EUR) i bilo je ukusno.



    Tačno da dolaziš svaki dan, 10 restorana, svaki put naručiš drugo jelo, možeš da jedeš 6 meseci i da se nijedna klopa ne ponovi.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  8. #288
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Glavni grad Mie Prefecture,Tsu ima nekih 250 hiljada stanovnika. Dobro i prosperitetno mesto.

    Ima ovaj međunarodni sajam hrane i kulture.



    Uzeli jela sa raznih štandova. Vidi se panetta hleb, tallijanski, kimči korejski ljuti kiseli kupus , korejski čimdži njihova pizza, piroške iz Indonezije i Malezije.



    I Policija donela svoja vozila, za slikanje. Moja ćerka na Honda motoru (to je oinaj koji me kaznio 2 puta za brzinu)



    Bilo je i nacionalnih folklornih igara, ne sećam se ko je ovo bio, mislim, neki Latino-Amerikanci.

    Azija, moja dežela.

  9. #289
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nije bilo za klopu. Samo sam snimio u radnji kako izgledaju zamrznute pizze, Japan-style.
    Imaju oni i dobre, uporedive sa pravim talijanskim, furune.

    Sa leva na desno: Margarita, Majonez i kukuruz, Salama



    Ova sa desna je posebno neobična. Sa munchmellow, slatkim pufnastim i sunđerastim kao kolačima



    Japancima je Zapadna hrana i dalje nekako strana. Kao što je i japanska ostatku sveta. Svakojake improvizacije.
    Azija, moja dežela.

  10. #290
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Večera u hotelu "Sun Members Hirugano". 8 stvari na meniju, set, sve dolazi jedno po jedno





    Ovaj "tuna carpaccio" je imao živu tunjevinu









    Ovo je bilo glavno jelo, "hiida beef", jedna od 3 najčuvenije govedine (uz Kobe i Yamasaka)



    Ko hoće, može da uzme samo to, posebno, bez ostalih stvari. Cifre su kao na barbutu, cene su kao u dinarima



    Sladoled od badema i slatki pasulj kao desert



    Večera traje sat i po. Jedva sam čekao da se završi. Da je došlo sve od jednom, bilo bi brže.
    Azija, moja dežela.

  11. #291
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Japanski doručak

    Da ne preskočimo tradicionalni japanski doručak, isti hotel. I po domaćinstvima je slično



    Od svega po malo. Salmon, slatkasti omlet od jaja, povrćke, šunka se kuva sa povrćem u supi, na stolu, miso supa

    Azija, moja dežela.

  12. #292
    Kada bih ceo dan bio aktivan na snegu,u planini,na onom vazduhu čini mi se da bih za ručak i vuka pojeo.

    Hotel je dobar,verovatno i skup, porcelansko posuđe ,masivan nameštaj a i kvalitetna govedina i ostalo...ali te japanske porcije mi se čine male .
    Jeste 8 stavki i to kvalitetnih ali po slici količinski mi to ne bi bilo dovoljno.

    Doručak OK.

  13. #293
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kada bih ceo dan bio aktivan na snegu,u planini,na onom vazduhu čini mi se da bih za ručak i vuka pojeo.

    Hotel je dobar,verovatno i skup, porcelansko posuđe ,masivan nameštaj a i kvalitetna govedina i ostalo...ali te japanske porcije mi se čine male .
    Jeste 8 stavki i to kvalitetnih ali po slici količinski mi to ne bi bilo dovoljno.

    Doručak OK.
    Ne bi verovao, mi smo mislili da im kažemo da prestanu da serviraju, dosta je bilo. To nam se desilo i pre, na pola kažemo - ovo je do sada više nego dovoljno, i odemo u sobu. Konobari u panici, da nešto nije valjalo.

    Da je sve došlo odjednom (za večeru), bilo bi lakše da se navali na klopu.

    Ne znam što taj hotel i restoran nemaju buffet, uzmeš šta hoćeš i koliko hoćeš.
    Azija, moja dežela.

  14. #294
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nikada ranije nisam ovo video, nikada nisu celi pilići bili na prodaju, do ovih dana ove godine.



    Japanci nemaju rerne (ja imam) pa sutra pravimo pile za Božić. Thai style, još jedna nacija koja ne zna šta je rerna. Baš da vidimo.
    Azija, moja dežela.

  15. #295
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Božićni ručak, spremili Budisti a jeo Pravoslavac.

    Ono pile iz radnje od juče, u rerni, sa Thai začinima (ne znam kako je znala, Thai nemaju rerne). Pirinač je sa šafranom, supa je od školjki.



    Spring rolls i salata od rakova



    Azija, moja dežela.

  16. #296
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ručak za "salary men", sve na stolu 990 dinara. Luksuzni tonkatsu (svinjetina) sa krokijem od školjki i jednim rakom.



    Sezamovo seme se prvo drvenom alatkom lično samelje pa ubaci u miso sos.

    Azija, moja dežela.

  17. #297
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Večera u Tokiju.

    Prvo je došla salata



    sa fronclama od mesa i korejski kiseli kupus, kimči



    Od mesa, prvo su došli tanko narezani goveđi jezici. Ne volim mada može da se jede. Pečeš sam, na roštilju u stolu



    Onda je došlo boljeg mesa



    Bila je tura još bolje pa onda slanina, prestao sam da skikam. Nije bika neka klopa. Za četvoro je koštalo 28,000 dinara. Sa pivom.
    Azija, moja dežela.

  18. #298
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanska hotelska večera. One su najbolje. Svašta dođe, odjednom, ima i dve posude sa svećom ispod za kuvanje na licu mesta



    Ova živa riba i piroške od povrća nepečene



    Tempura i suši (tunjevina, sabljarka, salmon), divlje povrće iz šume u malim zdelicama



    Ovo sam kuvaš, govedinu





    Ovde je tanko sečena svinjetina



    Došla i i školjka pečena u rerni sa sirom



    Dezert, rolat od zelenog čaja i žele kao grejpfrut, na kori pravog grejpfruta

    Azija, moja dežela.

  19. #299
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Omiljena japanska zimska hrana, jaga-niku. U prevodu, krompir i meso. Napravio sam kod kuće, lako je spremiti i vrlo ukusno.



    Gore je malo bogatije ali u stvari, treba samo ulje (4 supene kašike) meso, luk, šargarepa, krompir, soja sos (0.5dl), šećer (dve supene kašike) i sake (ili belo vino, 1dl). Soja sos, šećer (kojeg je malo pa ne zaslađuje) i belo vino daju taj poseban ukus.
    Trebaju i kocke za supu.



    Ja sam stavio sve ovo



    Još je kažu, bolje ako stoji, sutradan ili za 2-3 dana.



    Priprema;
    U 2 supene kašike ulja propržiti crni luk, 5 minuta.
    Dodati šargarepu i krompir, pržiti još 2 minuta.
    Dodati sake (ili belo vino), soja sos i pržiti još 2-3 minuta, dok se ne oseća više alkohol u mirisu.
    Dodati vodu sa već ratopljenim i prokuvanim supenim kockama i kuvati 30 minuta, bez pokrivanja.

    Pred kraj tih 30 minuta, u posebnom tiganju, ispržiti meso da bude braon, 3-4 minuta. Dodati mu dve kašičice šećera dok se prži. To meso, sa sve sokom, presuti u glavnu šerpu. Ako je bilo graška, pečuraka ili drugog lako skuvljivog povrća, i to dodati sa mesom.

    Kuvati još 10 minuta, bez pokrivanja.
    Azija, moja dežela.

  20. #300
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Niku-jaga, japanska zimska čorba

    Od kada sam naučio da kuvam ovu čorbu (trebalo je 15 minuta seckanja i jedno kuvanje od 30 minuta), pravim je jednom nedeljno. Toliko je ukusno. Čudio sam se što te "brijane" govedine ima toliko po supermarketima. Pa zato, ovo svi Japanci spremaju. Kaže mi kolega iz Australije da tako tanko sečenog mesa tamo nema.



    Ovaj put je napravilo dete



    Dodali smo japanske sosove i nudle



    Kažu, još bolje je sutradan, podgrej, ukusi se još bolje izmešali stajanjem. To smo mi tvrdili za našu sarmu. Nego šta, ima da je se nauživamo.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •