Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast
Results 361 to 380 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #361
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nedeljni ručak, Thai style. Kućna radinost.



    Tri jela i supa. A supa,



    Toliko je okrepljujuća i ukusna, kao

    Azija, moja dežela.

  2. #362
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanski restoran. Predjelo, pileća krilca sa specijalnim začinima, trade mark Nagoye. Nešto kao "buffalo wings" u Americi.



    Onda tempura rakovi na pirinču



    Pa jegulje (uvoz iz Kine), soba supa, miso supa i dodatčići

    Azija, moja dežela.

  3. #363
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, korona virus, radi se od kuće i škola je od kuće. Neubičajeno za ponedeljak, porodica na okupu za ručak.
    Nije se išlo ili "kuvalo kreditnom karticom", licencirana i rezidentna Thai chef je u kući, napravila ručak restoranskog kvaliteta. Tako dan za danom, godinama.

    Uvek 3 jela + supa. Thai sosovi i spremanje, majstorske kombinacije.



    Primetimo da nema noževa. Sva Thai hrana je već iseckana, na zalogaj.

    Glass noodles, zapečene, sa rakovima



    Laarb, teško je spremiti, mladi lukići i mentol listovi



    Brokoli i rakovi



    Uzme se pola kašike pirinča i druga polovina jednog od 3 jela. Pa kašika za kašikom, od jela do jela, ode ručak u slast.

    Azija, moja dežela.

  4. #364
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Karantin nije naređen ali kada se radi od kuće i škola je od kuće, nikada nije bilo ovoliko uzastopnih porodičnih obroka.
    Kad rezidentna Thai restaurant Chef sprema, bolje je nego u restoranu a da istroši svih 300 jela što da zna da spemi a da se ne ponove, trebaće meseci ustezanja od izlazaka iz kuće. Čak i kada su sastojci isti, promeni se način spremanja i sos i eto ga drugačije jelo.

    Ovo "reš" su tanki riblji fileti pohovani u ljutoj oblozi.















    Pad Thai







    Ove supe su jake, mogu da budu i samostalno jelo



    Sosovi u prženim jelima su važni, oni daju razliku Thai







    Ljuta koreanska supa "sundubu"



    Koreanska pizza, "čidžimi"





    Pljosnata boranija sa rakovima u sosu od školjki





    Tajvanska mlevena svinjetina i tofu u sosu





    Brokoli, rakovi, sos od školjki

    Azija, moja dežela.

  5. #365
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Japan. Prošetam komšilukom juče da vidim šta još ima, kad ono, ima restorana u krugu prečnika 10 minuta peške.

    Japanski



    Turski, ima "kofte" i "doner kebab".



    Bio je zatvoren danas (ponedeljak 13. april 2020) a baš sam se bio naoštrio na njega



    Indija-Nepal



    Napolju tabla sa jelovnikom



    Unutra ima mnogo više na jelovniku. On je pao za večeru, take-away. Shish kebab, naan, vegetarian curry. Nije jeftino ali je jako ukusno.

    Azija, moja dežela.

  6. #366
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kišni dan, odemo do Komaki Airport, Nagoya u tržni centar odmah do njega.
    Zbog ovoga smo išli, na ručak, pusto tursko, kebab, imaju radnju (jednu od 20 u Nagoji.





    Razvalio sam se od klope, ne treba mi večera.

    Kofte (ćufte), slično našim ćevapima, samo pljosnato, sa pilavom





    Gde god da vidim taj štand Mega Kebab, osoblje uvek priča solidan engleski. Turci, koji su nekako završili u Japanu, mnogi imaju diplome nekih fakulteta iz Turske, snalaze se da nekako rade i zarade.
    Azija, moja dežela.

  7. #367
    I ja sam u Parizu "pametovao" i isprobavao francuska jela a tek se pošteno najeo kod turaka.

    I moj rođak i saputnik sa jezera ,koji sada radi na "bauštelima" po Nemačkoj kaže da je najbolji savet koji sam mu dao pred put onaj - "za hranu...drži se turaka"..ukusno,obimno,jeftino.Kaže,da nije toga,ne zna kako bi izdržao tamo.
    Ma kakve nemačke kobasice..možda pivo.

    Imperija je to bila.Na raskrsnici puteva gde su stizali i začini iz sveta.Kažu hiljade kuvara svaki dan su spremala i sprobavala jela za sultana i Topkapi svitu..A za svaku svečanost se delilo narodu i tako raširilo.

    Eto i u Japanu "naše" hrane.

  8. #368
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan i "brza hrana". Generalno je, kulturološki, da se ne jede sa nogu i u pokretu. Mora da se sedne. Nema bureka, pogačica. Ono što je najbliže brzoj hrani su "onigiri", pirinčani trouglovi, sa kao klikerom od tunjevine u sredini, omotani morskom algom. To uglavnom jedu deca za užinu ili ako su na nekom takmičenju, na klupama. Kupuju se gotovi, to majke ne spremaju 3-4 komada, ne spremaju se u kući, koštaju 120 dinara komad da se kupe sveže napravljeni i topli.



    Slika iz 2009. baš ovo negde doba, kampovanje sa kolegama i njihovim porodicama, od ostalih stvari za doručak, ja sam pravio prženice. Deci i roditeljima se mnogo svidelo, stalno su na kampovanjima tražili da pravim opet. Ova deca su sada na kraju srednje škole, neka i na fakultetima.
    Oni ih zovu "French toast". Nikada pre videli, jedu ih štapićima. Hleb ne jedu ionako.



    MacDonaldsa ima 2,900 a bilo ih je 3,700. Zatvorili su 800 radnji. Poređenja radi, Srbija ima 16 Mac restorana i ko zna koliko kioska za pljeske +**pekara za burek. Generalno, ako je Mac za jednom u 6 meseci, druge brze hrane skoro da i nema.

    Interesantno, Mac je objavio da ako padne kiša u vreme ručka ili večere, prodaja "Fillet-o-Fish" se duplira ili čak triplira. Smatra se, da ko se zadesio kod Maca po kiši, uđe unutra da nešto pojede a neće "signature product" kao BigMac ili bilo koji hamburger. Otuda ta navala, po kiši, na fillet-o-fish.
    Azija, moja dežela.

  9. #369
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Day in, day out, Thai kuhinja. Cela porodica svaki dan na okupu za sva 3 obroka. Škola je online, posao je od kuće, izbegavanje kretanja i vikendima. Za ova dva meseca smo više obroka imali zajedno u kući nego za celih prethodnih 12 godina.

    Ćerki došao neki tinejdžerski fazon da izbegava crveno meso (govedina, svinjetina). Na pola puta se nađosmo, piletina i riba, lignje. Jeste, i Thai supa



    Salmon. Ove zelene bobice su soy beans, kuvane na pari



    Još nisam ni postavio bar 50 slika svakodnevnih ručkova u kući.
    Azija, moja dežela.

  10. #370
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tajvan ramen kućna verzija. Supa je u stvari čorba sa susamom. Ispod su ramen nudle. Komad mesa je monolitan, obično je mleveno meso ali začinjeno i već prženo.
    Jaje je kuvano i dimljeno.



    Ko se zatekne u kineskom restoranu, neka pita da li to prave . Jelo su izmislili Kinezi u Japanu pa odneli recept na Tajvan i zadržali ime.
    Azija, moja dežela.

  11. #371
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Asari školjke. Festival sakupljanja je početkom maja, bili smo nekoliko puta.



    Ima da se kupe u radnji, već su odstojale u vodi 24 sata da ispljunu pesak i spremne su za jelo



    Thai sosovi. Tucani beli luk, ljuta paprika, bosiljak, ne znam šta još. Viljuška je da da proporciju inače se ispijaju iz ljušture kao iz male rakijske čašice.

    Azija, moja dežela.

  12. #372
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Koreansko jelo, bi-bim-bup. Dosta povrća i pirinač aispod, govedina, sa ljutim sosom, kućna radinost.



    Korejsku supu nismo imali, japanska "miso", Osaka style, belkasta. Tokyo miso supa je crvena.

    Azija, moja dežela.

  13. #373
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota City, Thai restoran. Bio je u prizemlju, kako restoranu i priliči, u zgradi koja je 4 sprata radnji i restorana.



    Zatvoren je, rekoše nam posle zbog skupe kirije i malog prometa, čak i obustave rada od 6 nedelja i premešten na 4. sprat (ide se liftom) pod imenom "Thanisara".



    Postavljen jelovnik za ručak, pojedinačna jela



    Ili setovi, skuplji, uključuju neograničena soft drinks (ima i lepih Thai napitaka, nisam ni znao da postoje)



    Sam, puni jelovnik, ala carte, ima 20 strana







    Ima i točeno Singha Beer



    Mi smo uzeli setove i hrana je bila odlična. Krapao gai (piletina sa bosiljkom)



    Papaya salad, "Som tum" sa piletinom



    Na žalost, bilo je nas troje i još 2 gosta. Više osoblja nego mušterija.





    Naručivanje i komunikacija na Thai jeziku, niko ne pita "odakle si zemljakinjo?". Nadam se da će da prežive ovaj mali promet.

    Azija, moja dežela.

  14. #374
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Rakovi, kućna radinost, Thai, na drugi način, sa drugim sosovima.

    Azija, moja dežela.

  15. #375
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U zadnja 3 meseca, kada je sve od kuće i ručak svaki dan kod kuće, više i ne znam koliko bih novog stavio, da ne dosađujem.

    Isaan kobasice, svinjetina u sosu, rakovi (japanski, lokalni), džindžer, froncle od kajgane u Isaan sosu, (Isaan sastojsci mogu da se naruče preko neta, preduzimljivi Thai otvorili radnje na netu).



    Ili green curry rice, Thai sos i ljute papričice da se stave preko

    Azija, moja dežela.

  16. #376
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Za doručak, hot dog. Viršle. Kupljene u IKEA, zamrznute. veganske, samo povrće u njima. Hlepčići isto iz IKEA, nezamrznuti.



    Prošli put su bile u mikrotalasu, ovaj put pržene u tiganju, 12 minuta.



    Stvarno, ukusom podsećaju na viršle samo znaš da nisu od mlevenih hulahopki i otpada mesa nego od povrća.



    Kako je došao naziv "hot dog"? Viršle su se zvale (tako se i danas zovu u Nemačkoj i Austriji) "Wiener".

    Tako se po svetu zove onaj niski pas, duguljast, jazavičar, "wiener". Otuda pas u nazivu, po njemu, tako duguljastom a on je wiener.
    Azija, moja dežela.

  17. #377
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ko bi rekao kakav će ručak od ovoga da ispadne. Lignje i rakovi.



    To su valjda ti sastojci naručivani preko neta. Ima preduzimljivih Thai koji na veliko uvoze iz Thai i preprodaju na malo ovakvima kao mi.



    Lignje u sosu, ne znam ni kako se zove jelo



    Tom Yum Gung, i rakovi i lignje unutra, toliko je ukusna da sam srećan da je ostalo i za večeru.



    Pola kašike pirinča, pola kašike jela

    Azija, moja dežela.

  18. #378
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ko bi rekao kakav će ručak od ovoga da ispadne. Lignje i rakovi.



    To su valjda ti sastojci naručivani preko neta. Ima preduzimljivih Thai koji na veliko uvoze iz Thai i preprodaju na malo ovakvima kao mi.



    Lignje u sosu, ne znam ni kako se zove jelo



    Tom Yum Gung, i rakovi i lignje unutra, toliko je ukusna da sam srećan da je ostalo i za večeru.



    Pola kašike pirinča, pola kašike jela

    Koliko sam se samo zaželeo Thai jela.

    Ove lignje u sosu...pošla mi voda na usta.

    Tom Yum Gang...to znamo...ali trebalo bi ponovo osetiti tu ljutinu.

  19. #379
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, domaća radinost. Piletina na kineski način sa Thai sosovima i začinima.



    Koža je da sačuva ukus, odbaci se kada se jede



    Bolje nego u restoranu.
    Azija, moja dežela.

  20. #380
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Novo otkriveni Thai restoran na 2km od nas. Nagoya, Japan.



    Zove se "99 pilića".



    Uobičajena šema i jelovnik







    Tri jela







    Bio je pun za nedeljni ručak, jedva su stizali da posluže.
    Klopa nije bila neka, kod kuće imamo spremljeno i bolje.
    Od kada se zvanično radi od kuće, ručak porodični svaki dan. Ali, ajde, da se izađe na ručak negde drugde, porodično.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •