Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #21
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Thai, krapao gai, piletina sa bosiljkom (mislim da ima i recept ovde negde). Thai restoran.


    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  2. #22
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Ovo je postalo popularno u Japanu, narocito deca vole "kare raisu", curry rice.

    Verzija sa filetom od pilecih grudi. Kari je normalan ili zaljucen na skali od 1 do 5, to se kaze pri porudzbini.

    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  3. #23
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Rebarca (spare ribs) na japanski nacin. Nekih 40cm shnita.





    Sta je ovde azijsko? Nema hleba nego pirinac. Ima stipaljke ako neko zna kako njima da pridje rebrima.

    Sve je nekako neoprirodno i "out of place" mada je ukusno.

    To je i poruka: evropska hrana moze da se nadje ali se priprema strogo po receptu, bez osecanja. Kao da recimo kuvar opste prakse u hotelu sprema neko japansko ili thai jelo.

    Moze kuvar da "postupi po naredjenju" ali nema tu prirodnog osecaja. Naruci pastu u Thai i videces zasto je vojska mrzela makarone. Uzas.
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  4. #24
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Shizuoka City, Yui station. I sam Mt Fuji pripada Shizuoki.

    Shizuoka je poznata po odlicnoj hrani. Ovo je jedan od lokalnih specijaliteta: sitni rakovi.



    Mali su, staje ih mozda 2-3 u zapreminu kao filter cigarete. Zbog roze boje ih zovu "sakura ebi". "Ebi" je rak. I jastog je "ebi".


    Bio sam 5-6 puta, ne znam koja je slika od kada.

    Ovo je sve zivo, nista kuvano. I zivi rakovi i kavijar :





    Ovo je za manje hrabre da probaju zivo. Ima i zivo i przeno, Prepoznaju se rakovi u oba slucaja:





    Ima ih na 3 nacina u ovoj 3-delnoj posudi. Meki su, cak i ovi cisti malo se uvaljaju u wasabi (ova zelena grumuljica uz desnu pregradu) i uopste nema veze sto su zivi. Manje se oseti nego sushi.




    Ovo je za totalne zentare: samo przeno, i to u dubokom ulju:





    Ovako ih sushe kada ih nalove. Ima ih k'o pleve u vodi oko Shizuoke. Ovo crvenkasto nije cvece nego bas ti rakovi na mrezama. Susheni idu u svasta.




    Edit 3 dana kasnije: evo sam ih video u radnji, samo jedna od stotina varijanti:


    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  5. #25
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74

    Kucna radinost: red curry chicken & seafood hot pot

    Piletina sa karijem i tava sa rakovima:





    Otklopljena:





    Supa ima rezance od omleta:





    Rakovi su mali prawns i malo staklenih nudli:


    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  6. #26
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Thai od japanskih sastojaka, kucna radinost.

    Przena riba uvaljana u beli luk (pla grob). Sama riba je zubatac, najrasprostranjenija i najpristupacnija (i najjeftinija) i u Thai i u Japanu.
    U maloj zdeli je ljut sos sa feferonima, belim lukom i naam-pla (slani sos od presovane ribe, Thai ne koriste so nego naam pla (voda od ribe) za zasoljavanje).

    Asparagus, boranija, prawns u sosu od skoljki.

    Supa je tom yum goong, ljuta.

    Sa Thai jelima je stvar da ne dolaze u nekom redu (predjelo, supa, glavno jelo) nego sva odjednom i jedu se u krug, po zalogaj od svakog naizmenicno.

    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sada malo o mom stradanju bez cevapa u tudjini.



    Godinama prolazim pored ove radnje u Nagoji (zatvorena pre godinu dana), nikada nisam usao, sve mislim "pusto Tursko" mozda sto je stalno bilo prazno:





    Jooj sine, koji smo mi Turci ortaci sa Japancima (Turkish Airlines ima dnevni let Istanbul - Tokyo)





    Nikada nisam video nikoga unutra osim osoblja, vidi se da nisu Japanci, sede, pushe, zezaju se.
    Jednom stisnem zube i resim da vidim sta ima unutra, ima li cevapa.

    Pa mora da ima, pa oni su cevape i izmislili i nama doneli (oni ih zovu "kofte", otuda nasa rec "cufte").

    Ima, yebote! Na japanskom pise dole "izgara kofte", bas kako se i u Turskoj zovu, "izgara" => "skara" => rostilj.

    Ova cena je 1000 dinara:





    Reko, sacu se razvalim. Ova riba ih izvadi odnegde, mozda iz zamrzivaca i poce da slaze. Znam da je tu godinama, izgleda to niko ne narucuje, izgledalo je kao da joj je prvi put:





    Stigose posle 10 minuta. Licilo je, mozda. Pirinac je pilav:





    Nego, mnogo ranije, jos 2003. sa "My woman from Tokyo" naidjemo na pokretnu tursku komoru sa doner kebabom u centru Tokija.





    Cene: tacno moze da se cita u dinarima, skoro je isto:





    Jednom u radnji naidjem na ovakve. Jooj, Ameri nam uvalili mekdonalds, sada treba i cevape od njih da kupujem.
    Istina, dopeceni u toster rerni, podsecaju. Pogotovo sa lukom (luk me jos nije izneverio da ne podseca na onaj u Grmecu)





    A tek ovde sam probao da zayebem zemljinu tezu. Samo, cevapi su bili cetvrtasti, ne duguljasti:

    Evo su u mom onsenu (banji), na jelovniku. Zovu ih "saikl steki", valjda kao okrugli stejk, bemliga sta je tu okruglo.




    Nadjem ih u radnji, ovako izgleda (mada podseca po ukusu):



    Da, da, "Srbija do Tokija" samo svuda prodji a kuci dodji.
    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gero, onsen city, danas.

    Soba noodles (od heljde, to je valjda srpska rec za sobu), riba iz reke, japanska pastrmka, susena u miso pasti.

    Ne znam kako to rade ali nema kostiju, ni kichme.



    Jede se cela, od glave do repa.

    U zdelici sa leva su ukiseljeno povrce + wasabi.

    Bela plivajuca masa je tofu, on se zamesha u supu.

    Planinska hrana. Ta riba je iz reke u samom mestu, zivi prakticno u kiseloj vodi, valjda je zato tako ukusna.
    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Miso udon. Jaka miso supa sa udon nudlama. Specijalitet Nagoye.

    Ima i tursija salate (kupus, krastavci) u prilogu. I naravno pirinac.

    Dolazi ovako zaklopljena:




    Kad se otklopi:



    Ukus je nesto kao jak paprikash a nudle to ublazuju. Ima i zivo jaje unutra, skuva se u vrucoj miso supi dok na njega dodje red.


    Cena: 1,000 dinara. To je u vreme rucka.
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kobe beef, sukiyaki.

    Od kada je pocela de se jede (i uzgaja) govedina u Japanu, ovo je bio nacin spremanja koji zivi i danas.




    Prvo secer. Nisam znao, secer vrlo doprinosi pojacanju ukusa mesa. Steak sosovi ga imaju. Ovo je iz dana kada nisu pa je secer isao odvojeno i vidljivo:




    Onda meso. Oni sve rade, ti gledas dok se kuva ispred tebe:




    Posle povrce:



    Kada je gotovo, nudle ukljucene, skloni se sa vatre:

    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U naciji nenaviknutoj na hamburgere, bude i ovakvih ekstrema.

    Bio je decji rodjendan u kuglani, deca su prvo imala takmicenje, mnoga po prvi put videla kuglanu.

    Onda, rucak. Ovako veliki hamburger (deca su iz internacionalne skole, ukljucujuci i nekoliko japanskih).



    Ovde ih spremaju :




    Pa ih dovoze:





    Spremno za jedenje:




    Seche se kao torta, po obroku je kao Big Mac uvecan za 20%, toliko je sledovanje. Nijedno dete nije pojelo sve.


    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nepalski restoran, danas, neugledan ali je klopa super.





    Shis kebab & nan, plus curry:







    Na zidu slike, ima i Lumpini , rodno mesto Bude, to je ona najgornja.

    U kadru je i reklama za pivo, nepalsko, "Gorkha".





    Kupio sam 2 boce pa cirkam kod kuce:





    Posle pogledam, to "Gorkha beer" je u stvari, Carlsberg.

    Gurke, to je narod u Nepalu, poznati kao odlicni vojnici. Ko se seca, oni su nekako usli i na Kosovo 1999.

    Komandant indijske armije, neki general, jednom izjavi: "Ko kaze da se ne plasi smrti, ili je lazov ili je Gurka."
    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Taiwan.

    Ovaj ljuto kiseli kupus stoji na stolu, kao nekad kod nas po birtijama kuvana jaja. Moze da se opise kao koreanski "kimchi". Ovde je kao meze.




    Ovo je glavno jelo, dolazi u paru: Taiwan ramen + chahan (przeni pirinac):






    Posebno je da je ovaj Taiwan ramen dosao iz Nagoye: tu su Kinezi iskombinovali to jelo pa ga preneli i na sam Taiwan.
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  14. #34
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Ovo je potpuno beznacajno, sto se hrane tice. Namera ovog posta je da ilustrujue kako izgleda ekspres-restoran nivo hrane.

    Dolazi u setu, ceo komplet, zove se po glavnom jelu, ovo je "tonkatsu miso". Braon tecnost u maloj posudi je miso pasta u koju se meso - tonkatsu - umace. Prakticno, to je becka snicla samo isecena u komade zgodne da se jede stapicem.



    Otklopljene posude pokazuju da je u jednoj pirinac, u drugoj miso supa.




    Drugo jelo, za glavno je udon supa.




    Ima raznih stvari po malo, da balansiraju bez obzira koje je glavno jelo.

    Ovakva su jela uobicajena na mestima kojima ugostiteljstvo nije glavna delatnost. Ovo je bio restoran u Muzeju keramike u Seto..
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Neuobicajeno mesto za klopu. Bolnica Toyota Kosei.




    Ima restoran, pravi






    Za brzu hranu, spremljenu na licu mesta a ne iz 7-11 (koji ima u bolnici), lak rucak iz automata u self-service bifeu:





    Przeni pirinac, "chahan":





    Kuvao se tacno 128 sekundi i odbrojavao. Ovako je dosao upakovan iz masine, sa plasticnom kashikom unutra:










    Neko bi tesko prepoznao da ga je upravo skuvala masina, od nule. Pogotovo podrazumevajuci da iste sastojke koriste i masina i domacica kod kuce.
    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Yakiniku (yaki = peceno, niku = meso).

    To je u Japan doslo iz Koreje, pocetkom 20. veka. Koreanci su dovodjeni da rade kao robovi a crveno meso je u Japanu jos bilo tabu (jela se samo riba i zivina).

    Radnici na poljima, Koreanci, sekli su meso ovako tanko i przili ga na ashovima i motikama iznad vatre. Tanko, da bi se brzo ispeklo jer nisu imali puno vremena. Posle su i Japanci to prihvatili i sada je jedno od omiljenih jela u jeftinim restoranima (tako se i zovu : "Yakiniku").

    Meso dolazi tanko seceno, mozda manje od 1mm. To moze samo masina tako tanko da isece:



    Ovde vidimo govedinu, svinjetinu u piletinu. Koristi se ova visenamenska posuda (bice je i u sledecem postu).




    Evo kako izgleda obrok. Svako dobije miso supu, pirinac i povrce (koje isto moze da se przi sa mesom samo je ovako lakse). Braon tecnost u jednoj zdeli je yakiniku sauce.
    Svako sebi stavi meso u posudu za przenje, 10 sekundi po strani, i peceno je. Pece se svaki zalogaj posebno, na sred stola, to je i porodicni trenutak:



    Tanko je i brzo ide:




    Stipaljkama se uzme iz posude, promulja kroz sos i pravo u usta:





    Da ne ispadne tajni sos, to je u stvari soja sos malo zaseceren i dodat susam u zrnu:


    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  17. #37
    Da li taj kobe beef moze uopste da se plati? Koliko kosta ,recimo pola kilo tih listova?

    I Yoyogi jedna molba, ali nije za kulinarstvo.

    Napisi malo nesto o Korearncima u Japanu. Nako historisjki.

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Maledivna View Post
    Da li taj kobe beef moze uopste da se plati? Koliko kosta ,recimo pola kilo tih listova?
    Ono 5 postova ranije je bio Kobe beef. To je bilo 60EUR za troje. I njih ima raznih.


    Ovo u postu ispred nije Kobe beef. To je normalna australijska uvozna govedina. Sve sto ima na stolu, govedina, svinjetina, piletina, povrce, pririnac, miso supa...sve zajedno kosta 10EUR ako i toliko, za ceo rucak. Mesa je negde 600g (sva tri).

    Ovo je iz radnje, jos i skupa (nabiflani 7-11), 1EUR 100g ove tanko secene svinjetine, tu je negde i ona tanka govedina. To ima po pravim supermarketima jeftinije.

    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Postoji neki japanski kobe beef,koji je neplativ, za taj sam pitala.

    Da li mladje zene uopste danas ozbiljno i kuvaju ili je sve ovako iz pakovanja i supermarketa?

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Maledivna View Post
    Postoji neki japanski kobe beef,koji je neplativ, za taj sam pitala.

    Da li mladje zene uopste danas ozbiljno i kuvaju ili je sve ovako iz pakovanja i supermarketa?
    Kuvaju, sigurno da kuvaju. U stvari, kad dobiju decu. Dok rade sve je na brzinu.

    Ovo je najskuplji Kobe beef koji sam slikao, ~30EUR za 100 grama. Video sam jednom i za 50EUR 100g ali nisam imao kameru pa me posle put nije tuda naneo.



    Mozda ima neki koji ide na aukciju pa dostigne kao ona tuna za novu godinu 600K EUR (2,100EUR po kg) ali to je spektakl i predstava a ne normalna prodaja.

    Ostatak prebacen na topik "Kobe Govedina".
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •