Page 7 of 21 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 121 to 140 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

  1. #121
    Raamen burger.



    Raamen su noodle, ko ih nikada nije video, za ovu sliku moze da zamisli da su spagete. Treba to skuvati i napraviti da se drzi zajedno i da se ponasa kao da je lepinja. Delo je nekog naprednog japanskog kuvara u Americi.

    Mada, ako je sustina nezdravosti hamburgera u mesu, to je i dalje isto. Manje ili potpuno neskodljiv hleb je zamenjen raamen nudlama.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #122
    Kinesko jelo.
    Plavi patlidzan, paradajz, mleveno meso, przeni u ulju i soja sosu. Dolaze na vrucem tiganju od tucenog gvozdja uzljebljenom u drvo i jos se przi na stolu.



    Salata su pilece grudi na kupusu i paradajzu a sos je od susama i necega kao tecan senf.


    Bistra supa od algi i pirinac.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #123
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    taco-raisu

    Japanska fuzija meksickog taco sosa sa pirincem. Vrlo lako izvodljiva.

    U ovom restoranu u aqua parku Nagashima, spreme za 25, mozda 30 sekundi.

    Narudzba je primljena, prvo pirinac:



    Doda se zdela, salata, paradajz:





    Taco sos, kao za spagete, ima malo mlevenog mesa:




    Doda se sir:




    I jelo gotovo:



    Sada moze da se sedne i uziva u rucku na plaza aqua parka:

    Azija, moja dežela.

  4. #124
    Za prvi dan jeseni 2013. jesenja riba - sanma.

    Kanji znaci "jesenja riba oblika noza". Oblik je razumljiv, a jesen je, bas od sada do kraja decembra, kada je najvise ima.
    Jesenje lisce na tabli restorana, da se obelezi nova sezona.



    I na sto dodje skoro isto kao na slici.



    Sadrzaj seta, u smeru kazaljke. Na 11 je plavi patlidzan i paprika przeni sa tanko secenom svinjetinom. Kada je vece, to jelo je dovoljno samo za sebe.

    Sanna, sa renom i limunom, Na ren se sipa soja sos. Ukus ribe je kao skusa, ona to i jeste.

    5: miso supa sa rezancima od przenog tofu.

    6: Obican, svez tofu.

    7: pirinac.

    Cena celog seta je 5.80EUR.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #125
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Mekong, reka, som uhvacen u njoj. Kod mesta Nakhon Phanom, granica Laosa i Tajlanda.

    Skuvan na Isaan nacin, bez ulja, na pari u viseslojnom loncu sa povrcem ciji je ukus i miris poprimio. Naslucuje se gde je ispod zelenisa:



    Treba se snaci kroz meso, to treba neko ko zna. A tek ovaj ljuti sos (naam prik plaa) u koji se umace zalogaj:



    Roze nudle sa strane su prilog jelu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #126
    Nije azijska, australijska. Cetiri ikone australijske ishrane:

    Meat Pie:

    Britansko nasledje. Isto veoma se rasireno jede, mislim da ga samo health fitness fanatics izbegavaju.



    Ukusnije je od bureka sa mesom a ketcap odozgo je opcioni ali gotovo neizbezan.



    Fish & Chips:

    Isto britansko nasledje. Mora da bude uvijen u novine, tako i prave papir za pakovanje da izgleda kao novinski:




    Koja je to riba? Ajkula! Da, ajkule koje se uvek muvaju oko jata riba, svakodnevno budu uhvacene u mreze, po stotine njih duz obale i ovako te nemilosrdne zveri zavrsavaju. Peraja u kineske restorane a meso u fish&chips shops.
    Nije bas zdrava hrana, kao sto nije nista sto je przeno u dubokom ulju, ali je mnogo ukusno:



    Pasulj na tostu:

    Kuvan, iskuvan pa onda preprzen pasulj, zbog dodatka paradajza nije kao prebranac.



    Za zlatne medalje na Olimpijadi, zna se da su teske 400g. To je kao imati standardnu konzervu ovog pasulja oko vrata.

    Vegemite:

    Pivski kvasac za mazanje. Na tome nacija odrasta, to je, sada ne znam sta je, u moje vreme je bilo "leba i masti".




    Ja ga obozavam. Zdravo je, kaze najbolji poznat izvor vitamina "B".



    Oni koji ga obozavaju jos vise, razmute ga u casi vode i popiju. Taj vitamin "B" je ono sto alkohol ubija i ciji nedostatak stvara mamurluk i glavobolje posle pijanstva. Neki su se setili i prodavali su ga u tabletama na Bondi Beach gde bekpekerska omladina pijanci dan i noc.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  7. #127
    Ode Dzo na cevape. Cije? Pakistanske:



    Nije ih 10 (nego 4, alav, pojeo jedan pre nego sto se setio da slika) i dolaze "sa lukom". Na vrucoj gvozdenoj zdeli, da se dopeku pred gostom:



    Kao oni indijski shishkebab. Dugacki 15cm.
    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  8. #128
    U neprestanoj potrazi za perfektnim cevapom, Dzo se nasao u "Suraj" indijskom restoranu.

    Cevapi i tandori chicken. Keema kari (mlevena piletina u ljutom sosu), iznad nje "cheese naan", to je kao burek samo kore nisu slojevite. Levo je veliki obican naaan za umakanje u keema kari. Iznad velikog tanjira je KingFisher, najpoznatije indisko pivo:



    Ovi indisjki su crveni, pakistanski su bili kao sto se ocekuje. Rostiljaju ih na stapicu, otuda rupa u sredini:

    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  9. #129
    Cuveni "Fukuoka ramen".



    Kazu, ni mnogi Japanci ne mogu da ga jedu, zbog jakog mirisa svinjetine. Nije nesto zacinjen.

    Ovaj moj, trazio sam da bude zacinjen pa opet nisam primetio nista neobicno. Smazao ga u slast, zajedno sa przenim pirincem ("chahan"):

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  10. #130
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    E, ovo su izmislili Japanci. Thai hamburger u Thai sosu. To ne postoji, hamburger kao koncept je nepoznat u Thai. Jos je ovaj od pileceg mesa.



    Sos podseca na Thai. Kasika je istovremeno i viljuska, kao za ramen, to nema u Thai.

    Nije vazno, nije bilo lose.
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  11. #131
    Tempura, jedan od mnogih japanskih specijaliteta.

    Ovde je kao glavno jelo, ne kao prilog. Riba, rakovi, povrce, sve na "krevetu" od pirinca:



    Ovo nisam znao, da i jaje (kao "pouched", na oko) moze da bude deo tog seta za rucak:



    Tempura je pohovanje, razlikuje se u tome da je "utop" sa ledeno hladnom vodom i jajetom. Pohovanje i ulje ne ulazi duboko u hranu.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #132
    Japanski surf&turf:



    Tanko secena prcena svinjetina, rak (prawn) i dve skoljke (dagnje) sa povrcem uvaljane i u dubokom ulju przene, kao kroketi.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  13. #133
    Shoronpo, kineske knedle punjene supom i mlevenim mesom.

    Ima ovde, post od pre 2 godine iz Yokohame (najveca kineska cetvrt na svetu) kako se pravi i restoran bez stolica, ljudi jedu na ulici, s nogu.

    Kina je zemlja velicine kontinenta, ima ih puno vrsta, neki se prze u ulju, ovi se kuvaju na pari.

    Tajvanski restoran:



    Postave se na tanku krpu, kao maramicu, da se ne zalepe (ako se zalepi, napukne i iscuri supa).

    U kucnoj radinosti, stave se na listove salate i ne lepe se.



    Poprecni presek:



    Vrlo je ukusno, kao jaka supa i meso u knedlama. Nikad dosta, u restoranima dolaze uz jelo, po 3 komada, uz doplatu 5. Dete moze da pojede 10 kao od sale.


    Da se naprave kod kuce (ko je video prvi link iz Yokohame zna) je dosta nezgodno, pogotovo ako nije veliki tiraz.

    Vidim ih pre neki dan u vecim pakovanjima (retko se prodaju, jedino ako specijalizovani proizvodjac iznajmi tezgu u supermarketu), po 20 komada i kupim 2 dzakceta. Pre sam ih narucivao iz Yokohame, sa kolegom, da podelimo troskove, minimalna narudzba je bila 100$.

    Ovakvi, za 10$:



    Kuvanje na pari, 10 minuta:



    Da, stavi se i poklopac mada ne mora:



    Uz sos (isti sos, baziran na soji, kao za "gyoza") i ode 20 komada za jedan obrok (dete i ja).





    U restoranu su 380Y (3.8$) za 3 komada. Za 20, to je nekih 26$. Ovi su kostali, jos su i veci, 10$.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  14. #134
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Shoronpo, na standu u Kourankei:



    Ovaj kanji desno je "shoronpo" sa knedlicama od svinjskog mesa. 400Y (4$) za 3 komada:



    Kuvaju se 15 minuta, na pari u ovim, kao sito, drvenim posudama, jedna na drugoj, nema veze:

    Azija, moja dežela.

  15. #135
    Japansko-srpska vecera. Pire krompir, salmon, wasabi, gyoza (ove kao knedle, punjene mlevenim mesom)



    Ima i "uljez" na trpezi: nas ajvar:



    Ide odlicno na "gyoza" dumplings, kao sto uvek ide dobro na sve slano. Kako sam ga zimi tamanio za vreme odrastanja i zivota u Srbiji, makar samo hleb + ajvar pa je bilo lepo:



    Prijatelji, koji zive u Japanu (clanovi Foruma) doneli mi iz Srbije, nema ovde da se kupi. Stedim ga, tek danas ga otvorio. Koja slast!
    Neka ovaj post bude dodatna zahvalnica za redak i ukusan poklon. Posle vise od 20 godina, ajvar!
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  16. #136
    Ramen sa prasetinom. Polususena je, kao da nije na dimu. Malo je cvrsta, kao polu-spremljena pre nego sto se utopila u ovu supu i postala gotova i ukusna.



    Zelena ravan je "nori", presovana morska alga.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  17. #137
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Neuobicajeno mesto za dobro rucati. Shinkansen bullet train.



    Dodje lepo upakovan, ovo kao pirinceva slama da ga uveze je u stvari gumica (lastika):



    Unutra, sve ima. I pirinac, salmon, tuna onigiri, krtinu svinjske snicle, govedje snicle, shrimp, pecurku, krastavce (pickles), bilke i travke, cak i grasak.



    Cena je 1,000Yen, nekih 10$. Isto kao u radnji, nema dranja putnika.

    U stvari, u Shinkansenu, sve kosta kao u 7-11 a laka hrana je boljeg kvaliteta, skoro kao restorani.
    Azija, moja dežela.

  18. #138
    Thai rucak, kucna radinost:

    Krapao gai (piletina sa bosiljkom, ljuto), povrce sa pecurkama, kupusom, sargaremom, rakovima i supa.



    Ne znam kako se zove na srpskom ova biljka, rod je krastavcu, tanak i dugacak, izdubi se u unutra se stave pilece knedle:


    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #139
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Thai, Japan, Kina, sve na jednom stolu za jedan rucak.



    Po kazaljci sata:

    11: Thai crveni kari sa piletinom, ljuto
    12: japanske piroske punjene povrcem, kore su kao za pitu.
    13: shrimps sa bamboo shots u sosu od skoljki
    17: kineska supa sa jajima i morskim algama
    19: thai przeni pirinac sa kukuruzom, graskom i boranijom (u sitne kockice)
    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  20. #140
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Thai, kucna radinost.



    Opet krapao gai, piletina sa bosiljkom, ovaj put mlevena:




    Rakovi, broccoli, sargarepa, bamboo shots, kineski kupus, u oyster sosu. Kada dete otvori lunch box za rucak u skoli, ostalima (pogotovo nastavnicima) podje voda na usta:



    Supa, bistra a jaka, sargarepa, krompir, koriander, komadici pilecih grudi:




    Da ponovimo, Thai ne upotrebljavaju noz u priboru za jelo. Sve je vec iseckano. Niti koriste stapice - hrana ne moze njima da se uhvati. Kasika i viljuska, pola jelo, pola pirinac, tako svaki zalogaj. Pirinac ubija ljutinu, ako je jelo ljuto:


    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •