Results 1 to 2 of 2

Thread: Softverasi, gotovi smo: Indijski programeri jeftiniji od nas!

  1. #1

    Softverasi, gotovi smo: Indijski programeri jeftiniji od nas!

    Da li je stvarno tako? Nije i sve manje ce biti. Plata programera u Indiji i Americi.



    Dok u Americi plate opadaju, u Indiji rastu i ove godine ce se izjednaciti.

    Isto i u Kini: moja firma je otvorila call center u America Midwest i bilo je jeftinije (i jos je) nego u Shangaju. Cak su plate u Shangaju vece nego u toj srednjeamerickoj drzavi.

    2 decenije "ousourcing" u Indiju i Kinu su se izduvale. Sada se ti poslovi vracaju kuci. Firma kao GM koja je izmislila outsourcing sada zaposljava (otvorila konkurs za) 1,200 IT strucnjaka u Ohaju. Videli su da im nije jeftinije u Indiji a i stetno je: izgubili su znanje posle 20 godina i na putu da budu bespomocni.
    (Clone of Yoyogi)

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pogledamo dijagram u prethodnmom postu gde su se ove godine plate programera u Indiji i Americi izjednacile na 85,000 dolara godisnje i vidimo kakva je glupost clanak koji sledi (B92). Vise niko ne mora nikakve vesti da prenosi, samo sedne i izmislja ih, to je jeftinije.


    sreda 6.11.2013 | 11:46
    Dao otkaz jer je zarađivao previše

    Jedan programer u Indiji napustio je posao u IT firmi u Bangaloru jer je bio nezadovoljan zato što je plaćen previše.

    Dok su uobičajene pritužbe radnika obično zbog malih primanja, radnik Sandip Džija napustio je firmu iz suprotnih razloga, zbog zarade od 530 evra koja mu je, kako tvrdi, prevelika.

    "Postao sam veoma depresivan i na kraju sam odlučio da rešim problem tako što ću ostaviti sadašnji i tražiti drugi posao", objasnio je on.

    Džija je više puta molio nadređene da mu smanje platu, jer se osećao krivim što on ima toliko bogatstvo dok drugi u Indiji žive na ivici egzistencije, ali su šefovi svaki put ignorisali njegov zahtev.

    Psiholozi veruju da je osećaj krivice rastući problem u zemlji u kojoj postoji takva ogromna razlika u bogatstvu.

    U Indiji više od 844 miliona ljudi živi ispod granice siromaštva, podaci su Svetske zdravstvene organizacije. Ostali, oko 20 odsto stanovništva, povremeno pate od griže savesti jer ne mogu da im pomognu.
    Last edited by yoyogi; 07-11-13 at 14:38. Reason: indijske plate programera
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •