Firma "Brother", japanska, meni poznata po faks masinama i all-in-one stampacima, telefonima, skenerima iz ranih 90-ih:




Dugo sam se pitao od cega ta firma vise zivi, ko vise koristi te faks masine ? Zivi i tekako, pravi 50 milijardi dolara godisnje (cela Srbija pravi 45 milijardi).

Prave masine za kockanje (pachinko slot, samo Pachinko kockarnice prave 30 puta promet Las Vegasa) i karaoke masine. Oni su i izmislili karaoke rec i sam koncept zabave.

Karaoke, japanska rec koja znaci "prazan orkestar". "Oke" je skracenica za orkestar.

Ima ih na desetine hiljada, omiljena japanska zabava.




Unutra su kao hoteli:

Recepcija:






Gornji sprat je za pusace, to u Japanu nije potpuno zabranjeno:





Kada se plati soba, dobije se casa za napitke (nema alkohola) i cola, fanta, juice, cappucino, sve je besplatno i do mile volje.





Tipicna karaoke soba. 50EUR na sat. Imaju katalog pesama od desetine hiljada naslova, opet nije kao iTunes





Zbog ovoga smo bili juce: najveca soba, za rodjendane i slicne proslave. Deca u Japanu su opterecena skolom i aktivnostima i tesko je, ako i nemoguce, skupiti decu vikendom za party. Tako se odabere petak posle skole, tada retko ko ima nesto drugo da radi i party od 3 sata u karaoke sali.

Deca odlicno rukuju masinom za izbor pesama:



Ima dva ekrana, jedan kao govornica



i jedan pozadi:



Omiljena pesma je bila "Call me maybe"





U cenu je uracunata vecera za decu i odrasle koju donesu u salu:



Zelene mahune su "edamame", pasulj koji se jede sirov, samo malo probaren na pari. Omiljeno meze.



Pileci bataci, sa uvijenom ruckom:





Kostalo je 350EUR za 3 sata: 15 osoba (10 dece i 5 odraslih), free refill bezalkoholno,

ukljuceni decji kokteli, sladoledi,



finger food vecera. Ovo na slici je pola, ostalo pa je svako dobio da odnese kuci pakovanje dovoljno za 2 obroka.